Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Odtworzona kopia zapasowa iOS -> brak wiadomości iMessage


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 A-One

A-One
  • 194 postów

Napisano 07 marca 2018 - 02:30

Cześć,

 

co mam zrobić, żeby wiadomości iMessage pojawiły się w zakładce "Wiadomości" na iOS?

 

Odtworzyłem telefon z kopii zapasowej i nie mam wielu wiadomości iMessage na telefonie (na Macu są).

Co zrobić, żeby to synchronizować? 

 

Oczywiście jak na iOS tak na Macu jestem zalogowany na tym samym koncie. 

 

Wysyłając nowe wiadomości pojawiają się one na obydwóch urządzeniach, ale brak "całej rozmowy" :(

 

EDIT: może warto też dodać, że brak jest też wiadomości SMS. Są tylko te, które były przy wykonywaniu kopii.

 

EDIT2: OK, wychodzi na to, że nie miałem włączonego backup iCloud.

Mam jednak wiadomości na iMessage na Mac. Da się je połączyć z iPhone?


Użytkownik A-One edytował ten post 07 marca 2018 - 03:19


#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 marca 2018 - 09:34

Nie da się wysłać 'starych' wiadomości, w sensie tych przed połączeniem urządzeń.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 07 marca 2018 - 09:38

Ciekawe jak to będzie wyglądać kiedy Apple wprowadzi synchronizację wiadomości w iCloud - może te "stare" z iMac się zsynchronizują na telefon?



#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 marca 2018 - 09:41

Może. Nie wiem, ja kasuję wiadomości po przeczytaniu/odpowiedzeniu ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 A-One

A-One
  • 194 postów

Napisano 07 marca 2018 - 09:47

Urządzenia cały czas są połączone jak chodzi o iMessage.

Przez cały czas używam iMessage z OSX i iOS w ten sposób, że jak wyślę wiadomość z jednego urządzenia to natychmiast widoczne jest na drugim.

 

Nie wiem tylko dlaczego po zainstalowaniu kopii zapasowej iOS nie chcą te wiadomości wrócić (od kopii zapasowej do dzisiaj).

Teraz też jak wyślę wiadomość z jednego urządzenia to jest widoczne na drugim, ale nadal nie ma tego okresu pomiędzy kopią a dniem jej zainstalowania. 



#6 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 07 marca 2018 - 10:41

Bo nie wrócą jeśli ich w kopii nie było. na razie NIE MA synchronizacji wiadomości. To dopiero BĘDZIE. To że gdy coś wyślesz na urządzeniu A i widać to na urządzeniu B nie znaczy że jest to w chmurze Apple która dyryguje synchronizacją. Po prostu w momencie wysłania wiadomość jest wypychana na inne urządzenia i tyle. Jak skasujesz na urządzeniu A to nie znika z urządzenia B.



#7 A-One

A-One
  • 194 postów

Napisano 07 marca 2018 - 14:58

OK, więc może jest możliwość ręcznego eksportu wiadomości iMessage z Mac na iOS? 



#8 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 07 marca 2018 - 15:16

Nie znam takiej możliwości. Wiadomości na Mac i iOS to zupełnie dwa różne światy.

 

Być może Twój problem się rozwiąże gdy Apple wprowadzi synchronizację wiadomości w iCloud w najnowszej wersji macOS i iOS (beta już funkcjonuje, wczoraj została wydana 4ta). Pytanie jak podejdą do tematu, ale historycznie Apple wybierało opcje najmniej destrukcyjne i preferowało duplikować dane swoim klientom niż je wycinać. Możesz albo poczekać na stabilną wersję albo zaryzykować zainstalowanie bety na komputerze i telefonie. Proponuję zacząć od komputera i wykonać porządny pełen backup offline.



#9 A-One

A-One
  • 194 postów

Napisano 07 marca 2018 - 16:18

Ostatnie pytanie w takim razie.

 

Jak najnowszy system będzie się miał do MacBook Air 1.3GHZ i5, 4GB RAM, połowa 2013?

 

Bardzo miło wspominam Mavericksa. 

El Capitan (obecnie) gorzej, ale znośnie. 

Sierra mi odradzali na forum. 

 

Boję się, że dalej może być jeszcze gorzej. Jakieś opinie? 


Użytkownik A-One edytował ten post 07 marca 2018 - 16:19


#10 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 07 marca 2018 - 18:04

Komputer spełnia minimalne wymagania. Będzie działać ale rakieta to nie będzie. Porównywalnie do el capitan chyba. High sierra nie słynie ze stabilności ale moim zdaniem nie jest źle (na tym forum to raczej jestem w mniejszości w tej kwestii ale taka też specyfika forów ogólnie.)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych