Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iSpot Kraków - ciekawy sposób na sprzedanie produktu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#26 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 marca 2008 - 00:19

I tu jesteś w błędzie ponieważ możesz sobie kupić u Resselera Apple komputer z zainstalowanym OS X i Windows, do wyboru XP i Vista przez Parallels lub BootCamp:

Cortland - systemy graficzne, Apple , iPod, iPhone, Mac , Macintosh, iMac , MacBook, MacBook Pro, Intel, PowerPC, Quark , Adobe , Lacie,

#27 makojad

makojad
  • 60 postów

Napisano 30 marca 2008 - 00:28

ad owz:

Dobrze jest czytać dokładnie i ze zrozumieniem.

Napisałem: "Bardzo proszę o niewprowadzanie w błąd klientów kłamliwą SUGESTIĄ, iż APPLE sprzedaje komputery z systemem operacyjnym Microsoft Windows" (bez komentarza).
Poza tym moja wypowiedź dotyczyła nie sprzedaży, ale reklamy. A skierowałem ją właśnie do tzw. resellera.

#28 turban13

turban13
  • 327 postów

Napisano 30 marca 2008 - 00:37

Jakis czas teu Macbookiem Pro z Windowsem [na bootcampie] reklamowała się Era z usługą BlueConnect. Przechadzałem się z rodzinką w M1, a tu patrze piękny aluminiowy natebook - Mak jak się patrzy - ale zaraz, coś jest nie tak. Podchodze bliżej, a szczena opada do podłogi - Winows XP. Szczerze to poczułem jakby ktoś mnie w twarz strzelił - Macintoshe czciłem wtedy jak skarb za brak Windowsa, niestety sam nie mogłem sobie na niego pozwolić. Po chwili refleksji zacząłem się tym przętem bawić - nie miałem wtedy pojęcia, że da się odpalić XP na Macu. Oczywiście tragedia, chodził wolno, strasznie mulił, obraz z kamery był tragiczny [może sterowniki były jakieś denne]. Ogóle wrażenia były negatywne - bawiłem się wielokrotnie Macbookiem Pro w iSpocie albo Saturnie i widziłem na co stać OSX, Windows działa przy nim jak chińska zabawka.

#29 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 marca 2008 - 00:42

no to fakt Apple nie sprzedaje ale Resseler sprzedaje i ponieważ Apple Polska nie ma swojej sieci sprzedaży a Resselerzy to są osobne firmy mają prawo reklamować sprzęt przez siebie sprzedawany. A ponieważ nie ma już w sprzedaży wspomnianych PPC to nie wprowadzają*nikogo w błąd. Trzeba też pamiętać, że każda firma chce zarobić i powiem szczerze, że gdybym był właśnie resselerem Apple też podkreślałbym fakt możliwości instalacji Windows aby podnieść wyniki sprzeadaży. Poza tym to są tylko komputery, kupa blachy, plastiku, śrubek i krzemu.

#30 makojad

makojad
  • 60 postów

Napisano 30 marca 2008 - 01:06

ad owz:

Rozumiem status prawny tzw. reselllera i wynikające z tego możliwości prowadzenia własnej strategii marketingowej, czy też modyfikacji strategii sprzedawanej marki. Ja skrytykowałem właśnie owe "niezależne" strategie, w ramach których, oraz rzekomo w imię lokalnego folkloru (aby nie użyć znowu obraźliwego wyrażenia kojarzonego z wsią) kreuje się hasła reklamowe zawierające błędne stwierdzenia. Hasło "jeden Mac - dwa systemy" w żaden sposób nie określa jaki procesor znajduje się w komputerach Mac i czy cecha ta właśnie jest krytyczną w możliwości instalacji systemu innej firmy. Właśnie - możliwości instalacji. Napisałeś: "gdybym był właśnie resselerem Apple też podkreślałbym fakt możliwości instalacji Windows aby podnieść wyniki sprzeadaży". Podkreślenie faktu możliwości instalacji Windows nie jest w żadnym wypadku równoznaczny z sugestią, iż "jeden Mac posiada 2 systemy".

Piszesz: "poza tym to są tylko komputery, kupa blachy, plastiku, śrubek i krzemu". Zgadzam się w 100%, z "małym" zastrzeżeniem, że komputery nie istnieją bez oprogramowania, które jest wynikiem wysilku intelektualnego (i nie tylko) wielu, wielu ludzi. Ale nasz reseller chyba też pragnie podkreślić wymiar "blaszany", bo zdaje się system operacyjny nie ma dla niego znaczenia, no chyba, że jest to "blaszak z XP-kiem". To się sprzedaje. ;-)

#31 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 marca 2008 - 01:13

tutaj się z Tobą po części zgodzę, chociaż hasło "1 MAC 2 systemy" chyba padło przy info o BootCamp od samego Apple jeśli się nie mylę. To, że MBP jest najlepszym notebookiem do Visty to z kolei jakaś tam gazetka PCtowa w teście pokazała. Mimo wszystko uważam, że reklama jest dobra wtedy kiedy jest trafiona. Nie miała ona trafić do ludzi zaznajomionych już z komputerami ze stajni Apple a tzw "ludźmi z ulicy". Nie nazwałbym jej kłamliwą. Raczej "niedopowiedzianą". Zagłębiając się*w więcej niż hasło reklamowe, można było dowiedzieć się, że na Intelomakach można zainstalować Windows. A tak już troszkę odchodząc od samej prawdziwości tej reklamy to patrząc na to jaką "burzę wywołała" uważam, że była w miarę trafiona :)

#32 makojad

makojad
  • 60 postów

Napisano 30 marca 2008 - 01:24

Trudno się obiektywnie zgodzić, że o wartości merytorycznej np. hasła reklamowego stanowić ma "wielkość burzy" jakie wywołało. Ale cóż, my Polacy w większości wciąż jeszcze nie możemy wyrwać się ze schematów myślenia "podbarwionego folklorem" (żeby nie użyć słowa kojarzonego z "wiejskimi klimatami"). ;-)

#33 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 30 marca 2008 - 02:23

Hej, Makojadzie mam coś dla Ciebie:
Apple - Mac OS X Leopard - Features - Boot Camp
Windows na oficjalnej stronie Apple! Świętokradztwo! Ciekawe który iSpot maczał w tym palce!

PS. Wszystkie sprzedawane Maki mają od dłuższego czasu możliwość instalacji Windows. Ostatnie modele z procesorem PPC (Xserve) skończyły się w grudniu 2006. Twierdzenia z reklam są więc prawdziwe.

#34 makojad

makojad
  • 60 postów

Napisano 30 marca 2008 - 02:50

Michale, nie będę znów powtarzał i wyjaśniał o czym napisałem - trzeba czytać uważniej. Także na stonie Apple. Pod linkiem, ktory podałeś przeczytałem ten fragment:

"Leopard is the world’s most advanced operating system. So advanced, it even lets you run Windows if there’s a PC application you need to use. Just get a copy of Windows and start up Boot Camp, now included with Leopard."

Tłumaczenie: "Leopard jest najbardziej zaawansowanym systemem operacyjnym na świecie. Tak bardzo zaawansowanym, że pozwala Ci nawet uruchomić Windows, jeśli potrzebujesz użyć jakiejś pecetowej aplikacji (sens:jeśli w ogóle są aplikacje pecetowe, których potrzebujesz - mój przyp.). Po prostu weź kopię Windows (sens: nie dostaniesz jej od nas - mój przyp.), uruchom Boot Camp, który załączamy teraz do Leoparda (sens: jeśli już musisz, umożliwiamy Ci to poprzez Boot Camp - mój przyp.)."

Powiedz mi teraz Michale, gdzie jest powiedziane, że na Mac'u są 2 systemy? W ktorym miejscu Apple reklamuje Windows XP? Widzisz różnicę? Bo różnica jest tak wielka jak różnica cen Mac'ów w Polsce i cen w USA!

Jeśli jeszcze nie widzisz (co byłoby już dziwne), wybierz się w podróż i odwiedzaj Apple Stores w poszukiwaniu obrazka jaki został uwieczniony na fotografii z pierwszego postu. Twoja podróż będzie długa...

Ktoś jeszcze chce udowodnić, że Apple reklamuje czy instaluje w swoich komputerach system operacyjny Microsoft Windows?

#35 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 30 marca 2008 - 03:23

Apple reklamuje możliwość instalacji. I to bardzo ważna cecha, dla niektórych userów kluczowa (czy to psychologicznie czy z braku jakiegoś softu na maka).
Tu proszę reklamuje to nawet w filmiku z cyklu Get a Mac: YouTube - Get a Mac (Touché)

Co do Apple Stores: zdjęcie nie zostało zrobione w Apple Store. Reseller to nie Apple Store, tak naprawdę może obok jabłek nawet handlować kartoflami i cebulą. Jak można lepiej pokazać możliwość pracy na Windows niż przez odpalenie komputera z tym systemem?

Zresztą, co się będę produkował:
Laptops: MacBook Pros Across Akihabara Running Windows XP - Japończycy robią tak od dwóch lat.

Edit:
Mediolan: DeadDog DeadDog Archive Ideal Windows Vista PC revealed
CompUsa: XP on 20" Imac using Mac Bootcamp at compusa on Flickr - Photo Sharing!
(jakiś sklep chyba w USA): apple vista on Flickr - Photo Sharing!

#36 makojad

makojad
  • 60 postów

Napisano 30 marca 2008 - 03:57

Michał, piszesz: "Apple reklamuje możliwość instalacji (Windows - moj przyp.)." Apple reklamuje Leoparda, Michał. :-) Kartofle i cebula w iSpocie? Brawo, wreszcie ktoś wskazał po imieniu jaką kategorią handlu powinni się tam zająć! Ja tylko tak nieśmiało wskazywałem na "wiejskie klimaty". Reszta argumentów Michale to słabizna - powtarzasz się, doczytaj moją odpowiedź bo chyba znów nie zrozumiałeś, np. mojej sugestii o poodróży do Apple Stores. Powtórzę: spróbuj tam taką fotkę "cpyknąć" jak tę z krakowskiego iSpotu... (...) Ok, ktoś jeszcze z dowodami, że Apple reklamuje lub instaluje na swych komputerach Windows? Może jakiś spec z iSpotu? Chętnie go zjem na śniadanie, bo dziś już idę spać. Dobranoc. :-)

#37 Falcon

Falcon
  • 639 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 marca 2008 - 10:15

Tylko sie nie udław.

#38 embarto

embarto
  • 222 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 marca 2008 - 10:26

W sumie odświeżając wątek: W iSpocie w Krakowie nadal stoi przy MacBook`u Pro tabliczka "Jeden Mac - Dwa Systemy" (plecami do wejścia, a na MacBooku Pro stoi Leo a nie Win jak wcześniej) i jednak stwierdzam, że jeśli krakowski iSpot przyczynił się do wzrostu zainteresowania Macami a co za tym idzie platformą Mac Os X - to super. Patrząc na to, że w Polsce mamy najwyższe ceny Maców na świecie, to może wynikać po części z tego, że Mac nie jest w Polsce popularny (promile uzytkowników). Wnioskuję, że wzrost sprzedaży produktów Apple wpłynie kozystnie dla nas wszystkich, miłośników marki. Po co robić iTunes Store czy oficjalne przedstawicielstwo Apple dla promila użytkowników (może tak myśli góra). Dlatego nie potępiam już tak bardzo formy zachęcenia klientów do zaglądnięcia do iSpotu. Jeszcze jedno mi się przypomniało: Wole, żeby iSpot pokazywał jednego Mac`a z Windowsem, mając do okoła kilka z OS X, niż to co robi obok Saturn. W Saturnie sprawa wygląda tak: w dziale komputery przenośne jest osobne stanowisko dla Mac. Stoi MacBook White, MacBook Blac i iMac - ale ja jeszcze nie trafiłem na dzień, żeby były włączone. One po prostu stoją :D, ale to już inna bajka bo Mac to nie jest ich priorytet.

#39 radekw

radekw
  • 266 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 marca 2008 - 08:56

Co byłem w krakowskim Saturnie to iMac zawsze był włączony - zresztą jest wyeksponowany w głównej alejce i widać go z daleka :) Dla mnie dziwne jest to, że Saturn ma taniej maki niż iSpot, który jest obok. Czy iSpot nie jest, w zasadzie, sklepem firmowym SADu? Teoretycznie powinien mieć taniej niż Saturn - mimo, że ten ostatni to duża sieć. Zarówno MBP (wyszło mi niemal 1000 zł taniej) jak i iMac (100 zł mniej) kupiłem w Saturnie, a oba sklepy w tej samej galerii są. Zresztą inne sklepy komputerowe w tej samej galerii sprzedające laptopy, a jest ich kilka, też mają MB taniej niż iSpot (??) EDIT: A tak, żeby nie być całkiem OT, to na tym iMac w Saturnie jest Leopard, a tabliczka z danymi technicznymi stojąca obok nawet się nie zająkuje o możliwości instalacji Windows ;)

#40 rzep

rzep
  • 574 postów

Napisano 31 marca 2008 - 12:11

Z punktu widzenia reklamy - swietne posuniecie. Osoby, ktore mozna zainteresowac ew. kupnem Mac'a wiedza co to za system, ale niekoniecznie musza wiedziec jak praca na nim wyglada w praktyce. Nie kazdy przeglada fora przed zakupem, by dowiedziec sie wszystkiego co mozliwe na temat kupowanego sprzetu. Taka osoba moze wiec odwlekac z decyzja wlasnie dlatego, ze boi sie "skoku" w nowym system, braku kompatybilnosci etc. Taka poduszka bezpeiczenstwa jak Winda na Macu moze zachecic do zakupu.

A wszyscy ci co sie oburzaja, mowia o profanacji itp, ze Winda reklamuje Maca - rece opadaja, Radio Macryja

#41 embarto

embarto
  • 222 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 marca 2008 - 13:06

Radio Macryja


:-P :lol: :grin: :D ;)

#42 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 01 kwietnia 2008 - 20:59

@rzep, płącisz za czyszczenie monitora :)

#43 makojad

makojad
  • 60 postów

Napisano 01 kwietnia 2008 - 21:34

Panowie, szkoda słów na Was. Argumenty typu "bo użytkowników Maków mało", "Windows - poduszką bezpieczeństwa", "z punktu widzenia reklamy świetne posunięcie", "radio Maryja" (to się uśmiałem). Widać że polska rzeczywistość działa degradująco na zdolność poprawnego i chłodnego rozumowania. Nic dziwnego, że Apple omija ten kraj szerokim łukiem. Dlatego mamy iSpoty i inne dziwolągi, zamiast Apple Stores. Powiem to głośno, może do niektórych dotrze: nawet wieśniak z Makiem pozostaje wieśniakiem!

#44 embarto

embarto
  • 222 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 kwietnia 2008 - 21:40

Panowie, szkoda słów na Was. Argumenty typu "bo użytkowników Maków mało", "Windows - poduszką bezpieczeństwa", "z punktu widzenia reklamy świetne posunięcie", "radio Maryja" (to się uśmiałem). Widać że polska rzeczywistość działa degradująco na zdolność poprawnego i chłodnego rozumowania. Nic dziwnego, że Apple omija ten kraj szerokim łukiem. Dlatego mamy iSpoty i inne dziwolągi, zamiast Apple Stores.
Powiem to głośno, może do niektórych dotrze: nawet wieśniak z Makiem pozostaje wieśniakiem!

Kolego nie zrozumiałem co miała na celu Twoja wypowiedź.
Jeśli nie podobają Ci się cytowane przez Ciebie wypowiedzi, to wyjaśnij o co Ci chodzi.
A jeśli ostatnim zdaniem miałeś mnie zamiar obrazić to sobie tego nie życzę...

#45 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 01 kwietnia 2008 - 21:43

Rany jakie wy bzdury tu pieprzycie. Dostalem zdjecia, wiem ze ispot krakow wyglada teraz jak muzeum, ze sa w nich komputery szare ze stacja dyskietek najladniejsze imaki czyt. lampki (g4). chyba temat byl dawno temu rozwiazany, a tu non stop powiadomienia przychodza. Zamiast odpowiadac na wazne pytania (sprawdzie moje ostatnie posty pytajace) wdajecie sie w badziewne dyskusje...

#46 makojad

makojad
  • 60 postów

Napisano 02 kwietnia 2008 - 00:10

ad embarto: Przeczytaj poprzednie posty, tam wyjaśniłem o co chodzi - także a propos ostatniego zdania. ad _krzysiek: Jeśli uważasz dyskusję za "badziewną", po co bierzesz w niej udział?

#47 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 02 kwietnia 2008 - 06:36

Panowie, szkoda słów na Was. Argumenty typu "bo użytkowników Maków mało", "Windows - poduszką bezpieczeństwa", "z punktu widzenia reklamy świetne posunięcie", "radio Maryja" (to się uśmiałem). Widać że polska rzeczywistość działa degradująco na zdolność poprawnego i chłodnego rozumowania. Nic dziwnego, że Apple omija ten kraj szerokim łukiem. Dlatego mamy iSpoty i inne dziwolągi, zamiast Apple Stores.
Powiem to głośno, może do niektórych dotrze: nawet wieśniak z Makiem pozostaje wieśniakiem!

Z tego co widzę w tym wątku w tym sklepie nie ma już Windowsa na wierzchu. Mam nadzieję, że tym samym za moment wyrosną nam Apple Stores jak grzyby po deszczu.
Oczywiście wklejone przeze mnie wcześniej zdjęcia ze sklepów z całego świata pokazują jakieś nie istniejące poza Polską zjawisko. Apple nigdy nie puściło pary z gęby o Windows na Maku na swojej stronie, a w reklamie człowiek grający Maca nie mówi "and I'm a PC, too".
Całe szczęście istnieją wśród macuserów wybitne jednostki, które posiadają monopol na Całą Prawdę, Świętą Prawdę i Guano Prawdę - zapewne uzyskali te nadludzkie siły dzięki brytyjskiej rzeczywistości (pogodzie?). Brakuje im jedynie kultury prowadzenia dyskusji, ale nadrabiają zręcznymi inwektywami pod adresem śmiących polemizować z którąś z ich Prawd Objawionych.
Pozdrawiam wieśniacko!

#48 makojad

makojad
  • 60 postów

Napisano 02 kwietnia 2008 - 10:28

Kolejny raz Michał pokazujesz ignorancję wobec rzeczowych argumentów i niezrozumienie punktu widzenia, ktory przedstawiłem. Ja już Ci napisałem, że Apple reklamuje LEOPARDA, ale zdajesz się tego oczywistego z punktu widzenia polityki Apple faktu nie dostrzegać - czyżbyś pracował w iSpocie? Twoje zdjęcia mają taką samą wartość jak zdjęcie w pierwszym poście - przedstawiają te same sytuacje. Ja też widziałem komputery Apple w supermarketach, sklepy te jednak w żadnym wypadku nie były oficjalnymi sprzedawcami Apple. Wspomniałeś pogodę. W miejscu, w którym mieszkam jest ona bardzo łagodna i dla mnie to wielka ulga w porównaniu do "polskich klimatów". Zapraszam, przekonaj się sam, będzie okazja by wejść do Apple Store i przekonać się jaki system operacyjny Apple instaluje na swoich komputerach. A propos nazwania mnie wybitną jednostką - dziękuję, choć, muszę przyznać, jestem przyzwyczajony do tego rodzaju epitetów.

#49 rzep

rzep
  • 574 postów

Napisano 02 kwietnia 2008 - 11:12

Panowie, szkoda słów na Was. Argumenty typu "bo użytkowników Maków mało", "Windows - poduszką bezpieczeństwa", "z punktu widzenia reklamy świetne posunięcie", "radio Maryja" (to się uśmiałem). Widać że polska rzeczywistość działa degradująco na zdolność poprawnego i chłodnego rozumowania. Nic dziwnego, że Apple omija ten kraj szerokim łukiem. Dlatego mamy iSpoty i inne dziwolągi, zamiast Apple Stores.
Powiem to głośno, może do niektórych dotrze: nawet wieśniak z Makiem pozostaje wieśniakiem!


Wyjasnij prosze co w tym degradujacego? iSpot reklamuje mozliwosc postawienia Windowsa na Macu w najlepszy i najbardziej dobitny sposob - odpalajac go na nim i pokazujac ewentualnym uzytkownikom. O jakims "skandalu" moznaby mowic gdyby wszystkie Maci mialy w tym sklepie Winde na wierzchu a sprzedawcy sami mowili "Tego drugiego systemu nie ma nawet co uzywac, nic na nim nie dziala". Sprzedawca zawsze musi sie dostosowac do rynku a realia rynku Polskiego sa takie, ze komputer Mak nadal jest ewenementem i jesli chce sie przekonac do niego wieksza czesc uzytkownikow, trzeba im dac pewna poduszke bezpieczenstwa. Wiec najzwyczajniej na swiecie pokazuje jak dziala mozliwosc zaimplementowana przez Appla i przez niego reklamowana.

A co do twojego ostatniego zdania - jak najbardziej to udowodniles. Mozna miec maca i nadal byc wiesniakiem.

#50 michau

michau
  • 436 postów

Napisano 02 kwietnia 2008 - 12:01

Zasadniczo oczywiście nie ma sensu odpowiadać na takie wpisy, gwoli ścisłości odniosę się tylko do jednego:

czyżbyś pracował w iSpocie?

Nie, nie pracuję w iSpocie, jestem wyłącznie klientem. I to - jeśli chodzi o iSpot - z bardzo niefajnymi doświadczeniami z kontaktów. Ale nie przesłania mi to rozumu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych