Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ładowarka bezprzewodowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
629 odpowiedzi w tym temacie

#451 Zielone jabłko

Zielone jabłko
  • 142 postów

Napisano 18 grudnia 2019 - 08:52

Kolejność jaką podłączyłem całość do gniazda to: watomierz -> ładowarka -> kabel -> indukcja a na niej telefon

 


#452 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 18 grudnia 2019 - 09:11

Kolejność jaką podłączyłem całość do gniazda to: watomierz -> ładowarka -> kabel -> indukcja a na niej telefon

To pomierzyłeś tylko moc pobieraną przez samą ładowarkę.


iPhone 8, MBA


#453 Zielone jabłko

Zielone jabłko
  • 142 postów

Napisano 18 grudnia 2019 - 09:40

Czyli telefon będzie i tak się ładował tyle samo czasu jak za pomocą ładowarki apple 5W? Sprawdzę to na weekendzie

 


#454 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 18 grudnia 2019 - 09:49

Czyli telefon będzie i tak się ładował tyle samo czasu jak za pomocą ładowarki apple 5W? Sprawdzę to na weekendzie

Wszystko zależy od konstrukcji ładowarek, ich mocy, strat, wydajności na obciążenia prądowe, etc.. . Do tego dochodzi konstrukcja pada indukcyjnego, bo być może ma układy podwyższające napięcie i prąd, choć wtedy są duże straty ciepła. To zagadnienie, którego nie da się opisać w dwóch zdaniach.

Żeby to tak jak najbardziej uprościć dla zwykłego użytkownika, napiszę, że im większa wydajność urządzeń tym lepiej dla całego układu / zespołu ładującego. Lepiej mieć zapas mocy, niż próbować coś wykrzesić ze słabszych urządzeń. To analogicznie jak w silnikach samochodowych - można mieć moc 180KM przy pojemności 1.2, można i przy 2.0 tyle, że ten drugi będzie bardziej żywotny i wydajniejszy.

 

 

W domu ładuję samsungową ładowarką + nilikin 4, ewentualnie powerbank + kabel.

W pracy ładuję albo po kablu + ładowarka samsunga, ewentualnie ładowarka samsunga + indukcja chińska za 20 zł. 
 


Użytkownik sn4ke edytował ten post 18 grudnia 2019 - 09:50

iPhone 8, MBA


#455 Zielone jabłko

Zielone jabłko
  • 142 postów

Napisano 18 grudnia 2019 - 11:12

Czyli taka ładowarka do X to przerost formy nad treścią? :) Nie ma jakiejś aplikacji za pomocą której sprawdzę z jaką mocą jest ładowany telefon?

Użytkownik Zielone jabłko edytował ten post 18 grudnia 2019 - 11:16

 


#456 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 18 grudnia 2019 - 11:50

Czyli taka ładowarka do X to przerost formy nad treścią? :) Nie ma jakiejś aplikacji za pomocą której sprawdzę z jaką mocą jest ładowany telefon?

Ogólnie maksymalna moc jaką obsłuży iphone ładowaniem indukcyjnym (od IP8 w górę) to 7,5W, więc wystarczy kierować się zakupem ładowarki indukcyjnej, która potrafi ładować z mocą 10W. Więcej nie trzeba.
Chyba, ze dodatkowo będziesz używał ładowarki do urządzeń  innych marek, które obsługują wyższą moc.
Co do aplikacji to na androidzie używałem aplikacji Ampere (nawet spoko).

Na app store widzę coś na podobieństwo androidowej pod TYM linkiem. Nie testowałem więc się nie wypowiem.


iPhone 8, MBA


#457 petrydz

petrydz
  • 137 postów
  • SkądTrójmiasto :)

Napisano 18 grudnia 2019 - 19:40

Czy ktoś z tutaj zgromadzonych korzystał z bezprzewodowych powerbankow? Jak tak to jakie polecacie? Zależy mi na dużej pojemności.

Użytkownik petrydz edytował ten post 18 grudnia 2019 - 19:40


#458 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 12 stycznia 2020 - 00:15

Chciałbym uświadomić niektórych, bo ciągle się przewija temat indukcji i większość myśli, że szybkie ładowanie indukcyjne to taka prosta sprawa. Otóż nie.
 

Co do samego ładowania indukcyjnego:

 

Do pełnej mocy ładowania indukcyjnego musi być spełnionych szereg warunków, a nasze iphony mogą być ładowane z maksymalną mocą 7,5W, ale raczej tylko w warunkach laboratoryjnych.
Oto kilka wskazówek, aby szybkie ładowanie indukcyjne było jak najbardziej wydajne:

 

- odpowiednia kostka ładująca (napięcie i prąd, co wiąże się z mocą ładowarki).

- odpowiedni pad indukcyjny, który potrafi ładować z mocą 10W. Wiem, że ładowanie indukcyjne w iphonie to max 7,5W, ale te 10W to tak dla mniejszych strat mocy.
- bardzo dobrej jakości przewód miedzy ładowarką a padem indukcyjnym. 

- długość samego przewodu. Wynika to z tego, że przy prądzie stałym, im dłuższy przewód tym większe spadki napięć dochodzących do pada indukcyjnego.
- dodatkowo aby telefon ładował się pełną mocą (i to też przez pewien czas) musi być prawdopodobnie mocno rozładowany (tym zarządza układ i oprogramowanie w telefonie, oraz sama ładowarka indukcyjna), ekran powinien być wygaszony, wyłączone powinny być wszystkie aplikacje w tle. Powinno się też wyłączyć wifi, BT i dane komórkowe.
- dodatkowo, aby zwiększyć sprawność ładowania indukcyjnego, cewki w telefonie i ładowarce muszą się idealnie pokrywać.
- do tego dochodzi jeszcze wysokość między cewkami. W skrócie - im grubszy masz case w telefonie, tym ładowanie będzie wolniejsze.

 

I te wszystkie warunki i tak nie gwarantują pełnej mocy ładowania. To złożony proces, a wielu myśli, że kupi ładowarkę bezprzewodową z odpowiednim certyfikatem i temat załatwiony. Jesteście w błędzie.


Użytkownik sn4ke edytował ten post 12 stycznia 2020 - 00:22

iPhone 8, MBA


#459 mxv1

mxv1
  • 20 postów
  • Płeć:

Napisano 14 stycznia 2020 - 19:27

Polecicie fajną ładowarkę indukcyjną do Iphone 11 oraz Apple Watch 5

 

z góry dziękuję :) 



#460 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 stycznia 2020 - 21:25

Ale masz o tym cały wątek przecież.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#461 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 15 stycznia 2020 - 07:32

Ale masz o tym cały wątek przecież.

Ale wiesz - po co szukać i latać po stronach, skoro na leniucha można zadać pytanie i czekać na gotowe?


iPhone 8, MBA


#462 mxv1

mxv1
  • 20 postów
  • Płeć:

Napisano 15 stycznia 2020 - 19:55

Ale wiesz - po co szukać i latać po stronach, skoro na leniucha można zadać pytanie i czekać na gotowe

Przejrzałem i nie ma ładowarki na Apple Watch + iphony 11 więc szukanie nic nie dało

 

Trzeba pamietać że nie które ładowarki nie działają z Apple Watch z iOS 6


Ale masz o tym cały wątek przecież.

 I co z tego że cały wątek jak nic nie ma napisane o Apple Watch 5


Użytkownik mxv1 edytował ten post 15 stycznia 2020 - 19:56


#463 sn4ke

sn4ke
  • 317 postów

Napisano 16 stycznia 2020 - 06:41

 


 I co z tego że cały wątek jak nic nie ma napisane o Apple Watch 5

Od tego jest dedykowany dział poświęcony AW i tam jest tematyka ładowania.

https://myapple.pl/f...58-apple-watch/


iPhone 8, MBA


#464 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 stycznia 2020 - 09:37

Bzdura. Wielokrotnie były tutaj wymienione urządzenia, które działają z AW5. A nawet jeśli nie wprost, to wystarczy kliknąć linki i przeczytać opis.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#465 mxv1

mxv1
  • 20 postów
  • Płeć:

Napisano 16 stycznia 2020 - 16:27

Od tego jest dedykowany dział poświęcony AW i tam jest tematyka ładowania.

https://myapple.pl/f...58-apple-watch/

 

Ja szukam jednej ładowarki indukcyjnej 2w1 czyli Apple Watch 5 oraz iPhone 11 a nie osobno. Więc czy napiszę tu czy w podanym linku to i tak powinno być ok.



#466 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 stycznia 2020 - 16:28

Dobra.

To odrób lekcje: przeczytaj ten wątek, wybierz sobie 2-3 i spytaj nas o te konkretne modele.


  • kristof461 i sn4ke lubią to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#467 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 stycznia 2020 - 12:41

Zens wypuścił Liberty, wydaje się bardzo fajna. Kręci mnie idea ładowania z usb-c i odpinany dynks do watcha, ale z drugiej strony nigdzie w specyfikacji nie piszą o certyfikacie MFI.

 

Od dwóch dni mam Nomada Base Station Apple Watch Edition - jest śliczny i działa. Jeszcze nie wyczułem miejsca, w którym zawsze telefon zacznie się ładować i czasami muszę próbować kilka razy, ale to przyjdzie z czasem.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#468 crash5

crash5
  • 404 postów
  • SkądGdynia

Napisano 20 stycznia 2020 - 15:19

https://ispot.pl/zas...kcyjna,id-89723

 

 

Czy na tej ładowarce mając etui na  iPhone , telefon będzie ładowany , czy trzeba zdejmować etui ?


Użytkownik crash5 edytował ten post 20 stycznia 2020 - 15:22

iPhone 14 Pro Max 128 GB , iPad 2018 9.7 , Apple Watch 5 (44) (Cellular) , Air Pods Pro , Apple TV 4 GEN 4K ,Belkin 3-in-1 Wireless Charging Pad Black 


#469 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 stycznia 2020 - 15:28

Nie trzeba.

Rozważałem ją też, ale nie podoba mi się wycięcie na AirPods, bo a) co jeśli kupię pro? B) w etui słuchawki mogą się tam po prostu nie mieścić.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#470 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 21 stycznia 2020 - 14:13

Mophie z wycięciem jest bez sensu. Kompletna strata miejsca.

Ja nabyłem natomiast Nomad Hub. Fakt tylko jedno miejsce do indukcji a reszta po kablu ale przynajmniej mogę spokojnie ładować Apple Watch i kilka innych urządzeń bez zbędnego marnowania gniazdek. Wiadomo co z gniazdka to z gniazdka (bezpieczeństwo) ale nie sądzę aby istniało tutaj jakieś duże zagrożenie. 

Minus tej ładowarki (co rzecz jasna wynika z jej funkcji) to grubość. Na upartego jak się gdzieś wyjeżdża można odpiąć pozostałe kable od stacji i zabrać sobie ładowarkę np. z kable tylko do AW. 

Duży plus dla Nomada za różne końcówki do ładowarki. Dzięki temu nie musimy się martwić o przejściówki do innych gniazdek. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#471 crash5

crash5
  • 404 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 stycznia 2020 - 16:01

https://ispot.pl/zas...kcyjna,id-89723

 

 

Ładowarka zakupiona. Tylko jest problem , albo go niema bo nie wiem czy tak może być. Ładując iPhone Xr w etui przeźroczystym od Gear4 ( Crystal Palace) telefon jest LEKKO CIEPŁY. Czy jest się czym przejmować? 

 

 

 

https://www.euro.com...-xr-clear.bhtml


Użytkownik crash5 edytował ten post 26 stycznia 2020 - 16:02

iPhone 14 Pro Max 128 GB , iPad 2018 9.7 , Apple Watch 5 (44) (Cellular) , Air Pods Pro , Apple TV 4 GEN 4K ,Belkin 3-in-1 Wireless Charging Pad Black 


#472 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 26 stycznia 2020 - 18:40

Zawsze na indukcji będzie sporo cieplejszy od ładowania kablem, standard.
  • crash5 lubi to

iPhone 15 Pro


#473 crash5

crash5
  • 404 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 lutego 2020 - 19:45

Posiadam tą ładowarkę - https://ispot.pl/zas...kcyjna,id-89723         oraz Airpods PRO i takie ETUI do AP PRO - https://ispot.pl/akc...ds-pro,id-90100

 

Mówiąc szczerze lipa , bo piszę , że jest zgodne z BEZPRZEWODOWYM ładowaniem a ledwo co ładuje są problemy. 

Ale ciekawostka jest taka , że wogle ta ładowarka słabo ładuję same AirPods z telefonem i Apple Watch jest OK , ale słuchawki już lipa. 

Czy ktoś ma podobnie lub wie , czy to norma itd... ?


iPhone 14 Pro Max 128 GB , iPad 2018 9.7 , Apple Watch 5 (44) (Cellular) , Air Pods Pro , Apple TV 4 GEN 4K ,Belkin 3-in-1 Wireless Charging Pad Black 


#474 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 lutego 2020 - 19:48

No tej, kupiłeś ładowarkę ze specjalnym wycięciem na "zwykłe" AirPods, to jak chcesz tam zmieścić AirPods Pro, które mają inne wymiary pudełka?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#475 crash5

crash5
  • 404 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 lutego 2020 - 22:08

Rozumiem , ale piszę , że Ładowarka jest kompatybilna z AirPods PRO i jak kładę to świeci się dioda czyli powinno być OK.


https://discussions....hread/250932715


Widać , że to nie tylko mój problem. Jak tam u Was?
https://discussions....50857964?page=1

Użytkownik crash5 edytował ten post 02 lutego 2020 - 19:52

iPhone 14 Pro Max 128 GB , iPad 2018 9.7 , Apple Watch 5 (44) (Cellular) , Air Pods Pro , Apple TV 4 GEN 4K ,Belkin 3-in-1 Wireless Charging Pad Black 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych