Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy dysk, a brak instalatora 10.12

• Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Leeway

Leeway
  • 60 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 16 października 2017 - 22:33

Witam.

W ten weekend włożyłem w swojego MBP 11' late w miejsce DVD -> HDD, a w miejsce HDD -> SSD. Czyli klasyczny dualdrive. Aktualnie na HDD mam 10.10.5, na SSD chciałbym postawić 10.12.(6). Nie posiadam instalatora, gdyż mój sprzęt do pracy, nie był kompatybilny wyżej niż 10.10 i nigdy nie aktualizowałem OSX wyżej. Aktualnie sprzęt zdechł, muszę zakupić nowy model, nie ma już potrzeby zostawać na 10.10. Plan jest taki, aby zrobić 10.12 na SSD+HDD, ale najpierw muszę zająć się backupem tego HDD, a niestety mam go zapchanego do full (prawie 500GB). Wiem, że laptop może działać w dualboot i że mogę owy backup przeprowadzić na spokojnie. Z tym, że nie posiadam instalatora 10.12. Z torrentów wolałbym nie ściągać. Właściwie nie znalazłem żadnego wiarygodnego źródła co by owy plik DMG zdobyć. Bardzo proszę o pomoc. Nie mogę zainstalować 10.13, gdyż jeszcze nie mogę korzystać na nim z oprogramowania do pracy, a muszę pracować już od czwartku. 

PS: Dla ciekawskich, chodzi o kartę dźwiękową od Native Instruments i sterowniki do niej oraz oprogramowanie Traktor Pro 2. Photoshop oraz Illustrator również nie działają jeszcze na 10.13 z tego co czytałem, a ich również potrzebuję.

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc.

#2 ciacho

ciacho
  • 61 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 października 2017 - 10:25

Spróbuj recover over network - skrót przy starcie Option-Command-R lub Shift-Option-Command-R

https://support.appl.../pl-pl/HT204904
Użytkownik wielu różnych rzeczy, _nie_ fanboy A/A. Zagorzały przeciwnik świętych wojen systemowo-rozwiązaniowych.

#3 ftpd

ftpd

Nie.

• 18 380 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 października 2017 - 10:30

Jak kupi nowy sprzęt, to już z HS i internet recovery też mu zrobi HS...

---
Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

#4 ciacho

ciacho
  • 61 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 października 2017 - 10:46

Jak dobrze rozumiem on chce to zrobić na aktualnym komputerze zanim kupi/dostanie do rąk nowy :)

Shift+Option+Command+R - instaluje ten system który był na komputerze lub najbardziej zbliżony (pod warunkiem że Sierra była już zainstalowana na komputerze).
Użytkownik wielu różnych rzeczy, _nie_ fanboy A/A. Zagorzały przeciwnik świętych wojen systemowo-rozwiązaniowych.

#5 Leeway

Leeway
  • 60 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 17 października 2017 - 11:52

Hahaha Nie nie Panowie. Sprzęt (karta dźwiękowa od Native Instruments), który uniemożliwiał mi przejście na jakikolwiek inny OSX wyżej niż 10.10 zdechł. Nowego MBP będę kupował, ale chyba jeszcze nie w tym roku. Aktualnie zamontowałem do mojego MBP late 11' drugi dysk (SSD), a HDD przeniosłem zamiast SuperDrive. Na HDD nadal mam 10.10.5 ze wszystkimi danymi do backupu (Jakieś 450GB). Ostatecznie plan jest taki, żeby na SSD i na HDD był 10.12.6. Ale nie posiadam instalatora. Więc nie mogę zainstalować Sierry na SSD. Nie zainstaluje High Sierry, gdyż nie będzie mi żaden z programów, które potrzebuje do pracy działał. Potrzebuję po prostu zrobić BOOTUSB ze Sierrą i zainstalować na razie ją TYLKO NA SSD, żeby w razie czego, móc wrócić do 10.10.5 który stoi na HDD.

#6 ftpd

ftpd

Nie.

• 18 380 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 października 2017 - 13:04

No to idź do iSpotu niech Ci ściągną na pendrive za przysłowiowe dwie dyszki. 'Ojej, nie mam instalatora' było na forum milion razy, ileż można wałkować.

---
Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych