Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone X vs 8


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

#101 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 21 listopada 2017 - 13:22

I jak wrażenia z używania zwykłej 8ki? Szczególnie mnie interesuje jak z baterią?


Moja ósemka wytrzymuje 8 godzin na ekranie. Ostatnie aktualizacje systemu poprawiły baterie we wszystkich jabłkach.

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#102 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 listopada 2017 - 13:57

Bateria w porównaniu z 7 to chyba główny atut. Jestem z niej bardzo zadowolony. 


iPhone 12 mini 


#103 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 listopada 2017 - 15:38

Może, ale szanse, że miliony się mylą, a znawcy na forum wiedzą lepiej są dosyć niskie.

To chyba nie widziałeś typowego Kowalskiego i dlaczego zakupił iPhone. Logo dla większości to wyznacznik jakości i dam sobie łapy obciąć, że 3/4 użytkownikom nawet iOS 11.0 nie przeszkadzał. Zresztą każdy widzi jak jest. Jakoś sprzętu Apple jest taka sama jak każdego innego. Kiedyś to faktycznie płaciło się i było bezproblemowe. Teraz nie ma od nich sprzętu który by czegoś negatywnego nie prezentował.



#104 Rijndael

Rijndael
  • 110 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 listopada 2017 - 15:39

Sprzedaż Apple praktycznie we wszystkich kategoriach rośnie, a na forum czytam wpisy, że Apple jest na już na równi pochyłej.

Pokaż dane (byle szczegółowe), na których się opierasz, to możemy o tym podyskutować, aczkolwiek raczej w innym wątku. :)

 

Niemniej ja nie twierdzę, że Apple bankrutuje czy niedługo będzie bankrutować. Twierdzę, że brakuje mu wizji i bez Jobsa działa w zbliżony sposób do innych korporacji, czyli dąży tylko do maksymalizacji zysku wszelkimi sposobami. Dlatego właśnie mamy ciągłe zwiększanie marży za pomocą różnych zabiegów marketingowych ocierających się o manipulacje (np. kwestia nazewnictwa iPadów) oraz oferowanie w nieskończoność tych samych produktów (obecnie 8 modeli iPhonów w oficjalnej ofercie). To może być opłacalne, szczególnie w krótkiej perspektywie, ale mi osobiście bardziej podobało się podejście Jobsa, czyli wyznaczanie trendów i stawianie na innowacje, ale dopracowane.


Xs gold + Pro 10,5 grey + TV4


#105 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 listopada 2017 - 16:00

Teraz nie ma od nich sprzętu który by czegoś negatywnego nie prezentował.

 

A kiedyś był? (pytam o iPhone) były negatywy i będą, ZAWSZE.


iPhone 12 mini 


#106 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 listopada 2017 - 17:23

To chyba nie widziałeś typowego Kowalskiego i dlaczego zakupił iPhone. Logo dla większości to wyznacznik jakości i dam sobie łapy obciąć, że 3/4 użytkownikom nawet iOS 11.0 nie przeszkadzał. Zresztą każdy widzi jak jest. Jakoś sprzętu Apple jest taka sama jak każdego innego. Kiedyś to faktycznie płaciło się i było bezproblemowe. Teraz nie ma od nich sprzętu który by czegoś negatywnego nie prezentował.


Mityczne kiedyś;) Nie pamiętam czasów, kiedy się płaciło i było bezproblemowo, a używam iPhonów od 3G. Zawsze były różne problemy i zawsze czytałem, że kiedyś to była jakość, wizja i innowacyjność.

Co do wzrostów sprzedaży, opieram się na ostatnich wynikach finansowych i sprzedażowych rok do roku.

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#107 ron_1

ron_1
  • 156 postów

Napisano 21 listopada 2017 - 18:01

Dzięki za odpowiedzi.



#108 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 22 listopada 2017 - 16:35

Mityczne kiedyś ;) Nie pamiętam czasów, kiedy się płaciło i było bezproblemowo, a używam iPhonów od 3G. Zawsze były różne problemy i zawsze czytałem, że kiedyś to była jakość, wizja i innowacyjność.

Co do wzrostów sprzedaży, opieram się na ostatnich wynikach finansowych i sprzedażowych rok do roku.

Ja do czasu iOS 10, a teraz 11 byłem zawsze zadowolony. Kiedy kupiłem 4S czy później 5S to była żyleta nie telefon, następnie 6 Plus. To samo z Macbook White. Komputer petarda. 

Teraz Macbook po 8mc wydaje dziwne dźwięki co jakiś czas, a 8 Plus po zakupie działał jak trup. 7ka też dostała niezłe baty po update iOS. 

Jakoś poszła w dół a ceny w górę. Chociaż szczerze 8/8 Plus według mnie jest najbardziej dopracowanym iPhonem jaki wyszedł, teraz pora na system.


Użytkownik Molimo edytował ten post 22 listopada 2017 - 16:35


#109 Rijndael

Rijndael
  • 110 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 listopada 2017 - 17:10

Ja do czasu iOS 10, a teraz 11 byłem zawsze zadowolony. Kiedy kupiłem 4S czy później 5S to była żyleta nie telefon, następnie 6 Plus. To samo z Macbook White. Komputer petarda. 

Teraz Macbook po 8mc wydaje dziwne dźwięki co jakiś czas, a 8 Plus po zakupie działał jak trup. 7ka też dostała niezłe baty po update iOS. 

Jakoś poszła w dół a ceny w górę. Chociaż szczerze 8/8 Plus według mnie jest najbardziej dopracowanym iPhonem jaki wyszedł, teraz pora na system.

No właśnie. Ja tej jesieni miałem więcej problemów ze sprzętem Apple niż przez cały wcześniejszy okres użytkowania. Sporo irytujących problemów z iOS (niby żaden nie uniemożliwiał pracy, ale nie po to płacę 2x tyle, żeby bawić się jak z Androidem), teraz prawdopodobnie czeka mnie reklamacja iPada Pro 2.

 

Zgadzam się z Tobą całkowicie, że jakość poszła w dół, a ceny w górę. W dodatku oferta jest naprawdę dziwna. W tej chwili mam do wyboru albo telefon drogi (od 3,5k w górę), a przy tym dość już przestarzały (8) albo bardzo drogi (od 5k) w górę i póki co niedopracowany (X). Do tego cała plejada poprzednich modeli dostępnych w aktualnej ofercie. Do tej pory smartfony Apple kosztowały sporo, ale w granicach rozsądku w porównaniu do konkurencji i były raczej dopracowanymi konstrukcjami.

 

Mam wrażenie, że Apple chce zadowolić wszystkich. Dodaje więc do iOS-a co popadnie, nie testując tego zbyt solidnie (deja vu, Androidzie), sprzedaje naraz 8 modeli, w tym jeden bardzo drogi (X), a drugi raczej tani (SE), wszystkie z tym samym systemem. A do tego iPady. Albo trzeba przepłacić za Pro 2 (co zrobiłem), który odpowiada mniej więcej modelowi Air 2 w jego czasach, a kosztuje 50% więcej albo kupić model 2017, który jest przestarzałym Airem 1 wzbogaconym o kilka komponentów z nowszych iPhonów. Być może większości klientów to odpowiada. Ale dla mnie jest to po prostu słabe. :(

 

I piszę to jako fan marki, a nie hejter, vide moja sygnaturka.


  • Molimo lubi to

Xs gold + Pro 10,5 grey + TV4


#110 Angeleri14

Angeleri14
  • 11 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 listopada 2017 - 18:37

Witajcie po raz pierwszy!

 

Od jakiegoś czasu czytam Wasze wpisy i tym razem sam postanowiłem założyć konto. Zauważyłem, że wielu z Was tutaj posiada znaczną i rzetelną wiedzę. Dlatego też chciałbym się zapytać o baterie w iPhone 8, a konkretnie jak ona się sprawuje na ios 11.1 lub wyższym w porównaniu do tej, z którą startował nowo zakupiony iPhone 8 - ios 11.0. 

 

Jeśli chodzi o spadki długości pracy na baterii po aktualizacji systemu moje doświadczenia z ostatnimi 2 iPhonami były w zasadzie takie same jak w Samsungach na Androidzie. Czyli po aktualizacji systemu na nowy poprawiała się wydajność, działanie itd. ale bateria zawsze leciała w dół. Najdłużej telefony pracowały na systemie, który został wgrany fabrycznie i wyjechał wraz z telefonem z tej "fabryki". Generalnie i tak te baterie w iPhonach działają dłużej nawet po roku działania niż te Samsungowe (tam Note 4 czy Galaxy S5 po pół roku to po 3-3,5h na LTE odpadały) stąd m.in. przesiadka na iPhony. 

Dla mnie telefon komórkowy jest urządzeniem mobilnym i powinien charakteryzować się stosunkowo długim czasem pracy na jednym ładowaniu, zwłaszcza, ze służy mi do pracy. Wiem, że dzisiaj internet, synchronizacje itd. mocno zżerają %, ale jest to dla mnie istotna kwestia.

 

2 tygodnie zakupiłem iPhone'a 8 i cały czas pozostał on na 11.0. Mam włączone handoff z macbookiem, synchronizowanie biblioteki zdjęć nawet poza siecią wifi, 6 kont mailowych, które tez się synchronizują cały czas, biblioteka icloud w której są wspomniane zdjęcia, przypomnienia, notatki, kalendarze, cały czas włączone wifi, jasność automatyczna, odswieżanie w tle tylko dla FB, Instagrama, Messengera i maili, bluetooth nie. Użycie teraz pokazuje mi dokładnie 4h a zostało jeszcze 69%. To jeden z lepszych wyników z ostatnich dni, tak jakby bateria się polepsza wraz z kolejnym dniem. Nie oglądam yt, nie udostępniam wifi itd. Gdybym to włączył wiem, że byłoby znacznie krócej.

W każdym razie obecnie przy takim używaniu (rozmowy, safari, sms, messneger, fb, instagram, maile) telefon daje radę na wifi około 9-10h w użyciu i około 15-25h w gotowości. Jeśli cały dzień jestem poza firmą i używam iPhone'a tak samo na LTE w użyciu osiągam 7-8h i w gotowości 15-20. 

 

I teraz pytanie, warto aktualizować czy nie? Tak jak czytam wszyscy z Was w zasadzie jednomyślnie oceniają, że bateria się polepszyła na 11.1. i wyższym. W internecie też takie testy można znaleźć. Tylko czy jest to w odniesieniu do 11.0.? Wspomnę, że o dziwo na 11.0 nie mam kompletnie żadnych "popularnych" problemów z wydajnością, lagami, zacięciami itd. Nic a nic się nie wydarzyło. Jedyne co leciutko jest słyszalne to te delikatne potrzaskiwanie podczas rozmów - to ta charakterystyczna wada wcześniej opisywana co do ios 11.0 i faktycznie ciut mnie to denerwuje. Ale to jedyny minus, reszta działa idealnie ( większość z obecnych tutaj kolei miała problemy z wydajnością słyszałem).

 

Tak jak wspomniałem pracuję, prowadzę firmy i bardzo ważny jest dla mnie czas działania na baterii. Nie lubię latać z kablami i szukać kontaktów czy specjalnie otwierać Maca w galerii, gdy akurat nie muszę, aby podładować. Boję się, że po aktualizacji będzie to samo co z Galaxy S2, S3, S4, S5, Note 4, iPhonie 6 i iPhonie 6s.

 

Jak to u Was wygląda? 

 

Pozdrawiam



#111 Rijndael

Rijndael
  • 110 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 grudnia 2017 - 15:41

I teraz pytanie, warto aktualizować czy nie? Tak jak czytam wszyscy z Was w zasadzie jednomyślnie oceniają, że bateria się polepszyła na 11.1. i wyższym

Zawsze aktualizować, chyba, że sprzęt jest tak stary, że od tego zupełnie umrze. Przecież aktualizacja to nie tylko nowe funkcje ale także, a może przede wszystkim, poprawki bezpieczeństwa. Nawet zakładając, że Twoja teoria z gorzej działającą baterią po aktualizacjach jest prawdziwa, to czy naprawdę zdecydowałbyś się na nieco lepiej działającą kosztem dziurawego systemu?


Xs gold + Pro 10,5 grey + TV4


#112 elmiro

elmiro
  • 25 postów

Napisano 31 grudnia 2017 - 23:54

Nigdy więcej iPhone nigdy!!

Posiadam 8 Plus i jest to taki syf, że słów mi zabraknie na moją obronę.

Posiadałem od zawsze Nokie a później HTC i jeszcze później S5, S6, S7 i S8 Samsunga.

 

Do posiadania iP8 Plus namówiła mnie córka, przez kilka dni dochodziłem, jak wysłać z tego instrumentu SMS'a, dotarłem co i ,jak w tym fonie robić, Ok.

Telefon kilka razy mi się zamroził, nic nie można było zrobić (mam nagrane na Sony A6000) dzięki Bogu można było go wyłączy i włączyć, to pomogło.

Wiadomości SMS, w Androidzie mogłem wysyłać  do kogo chciałem i w nie zliczonej ilości.

 Przy okazji Świąt Bożego Narodzenia zostałem utwierdzony, że SMS'y można wysyłać grupowo aż, po dziesięć na raz. (śmiechu warte)

Dzisiaj ten śmieć iPhone 8 Plus stara się wysłać za mnie jakieś SMS'y  bardzo dziwne,

chciałem wysłać Matce, Bratu życzenia świąteczne, mam dużą rodzinę i się schodzi z wysyłaniem a ta [CIACH] – wulgaryzm mi swoje propozycje narzuca.

Po dłuższym zastanowieniu chyba  się pożegnam z tym systemem, tu nie ma żadnych innowacji.

 

Życzę koleżankom i kolegom Szczęśliwego Nowego Roku.



#113 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 stycznia 2018 - 00:54

Ha ha ha ależ mnie rozbawił.

iPhone 12 mini 


#114 fatum11

fatum11
  • 275 postów

Napisano 01 stycznia 2018 - 06:52

Posiadam iPhone 8, wszystko działa, urządzenie śmiga.



#115 mateusxzz

mateusxzz
  • 242 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 01 stycznia 2018 - 10:15

A to ciekawe. Bo ja wysyłałem do 50 osób na raz i jakoś nigdy problemów nie było :) widzę czas trola się zaczyna.
A autokorekte i podpowiedzi wystarczy w ustawieniach wyłączyć kolego :)

#116 MC_

MC_
  • 6 832 postów

Napisano 01 stycznia 2018 - 11:12

Elmiro najwyrazniej na Sylwestra polaczyl szampana z wodka czy inna whisky i stad pisanie glupot w internecie.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#117 Zygal

Zygal
  • 299 postów

Napisano 01 stycznia 2018 - 11:21

Przez kilka dni dochodziłeś jak wysłać SMS ...
Zmień tabletki :)

Użytkownik Zygal edytował ten post 01 stycznia 2018 - 11:22

 MBA  M1 2020, iPhone 15 Pro , AirPods Pro, 


#118 Regiss

Regiss
  • 2 895 postów
  • SkądRadom

Napisano 01 stycznia 2018 - 12:24

Skoro średnio ogarnięty mieszkaniec USA potrafi korzystać z iphona i szukać apek, które akurat by się przydały do wykonania pewnych zadań, to niezbyt dobrze świadczy o koledze powyżej. Żegnamy bez żalu, kup sobie androida i marudź na ich forach.

Użytkownik Regiss edytował ten post 01 stycznia 2018 - 12:25

iPhone 15 Pro


#119 elmiro

elmiro
  • 25 postów

Napisano 01 stycznia 2018 - 16:57

Trollem to raczej nie jestem, bardzo mało wypisuję na internecie, głównie czytam rady/porady.

Nie mam nic mądrego w temacie do wniesienia to nie piszę w przeciwieństwie do Janusza mateusxzz.

 

MC_ ma, jak najbardziej rację, wczoraj poszedłem po bandzie dokładnie, nie mieszałem jednak whisky z wódką tylko goudę z piwem.

 

Żygał nie będę po APAP'ie

 

A Regina to już w ogóle pisze takie farmazony, że szkoda komentować, nie dość, że głowa mnie boli to muszę jeszcze czytać wpisy takiego knota, takie rady, jakie mi proponujesz to zaproponuj siostrze, bratu, Mamie albo innym kolegom w piaskownicy.

 

Ja się na tym forum zarejestrowałem celem uzyskania porad i jak z tego telefonu korzystać, coś tam zawszę, jakąś poradę liznę.

Dziś po przeczytaniu wczorajszego wpisu sam się dziwię, że coś takiego napisałem ale to tylko dla tego, że ten srajfon proponował mi wysłanie jakiś SMS'ów dziwnych, trójwymiarowych czy jak to się tam nazywa, po tąpnięciu na strzałkę wyskakiwało okienko z takim suwakiem z boku + - z, jaką częstotliwością mają się zmieniać wiadomości.

 

Jestem trollem i biedakiem, oddałem w 2017 roku dewa telefony, córce i zięciowi, córce S8 a zięciowi HTC10 obydwa kupione za gotówkę.



#120 hakuna5

hakuna5
  • 132 postów

Napisano 01 stycznia 2018 - 17:36

Cały problem polega tylko na zrozumieniu tego co Apple wymyśliło, niby miało być to proste bo amerykanie sobie radzą ale miałem podobnie jak Ty po przesiadce z androida, a tam nie stanowiło dla mnie problemu wgranie roota, nowego romu itp. Skoro android taki skomplikowany to czemu tak ciężko ogarnąć system apple. Po tygodniu dopiero byłem w stanie nie denerwować się z rozwiązań proponowanych przez apple, teraz cieszę się z płynności systemu i wgrywam dowolne pliki na iphona dzięki Documents. A bateria to zupełnie inna bajka niż np. w S8 samsunga a piszę o zwykłej 8.

#121 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 01 stycznia 2018 - 17:42

Trollem to raczej nie jestem, bardzo mało wypisuję na internecie, głównie czytam rady/porady.

Nie mam nic mądrego w temacie do wniesienia to nie piszę w przeciwieństwie do Janusza mateusxzz.

 

MC_ ma, jak najbardziej rację, wczoraj poszedłem po bandzie dokładnie, nie mieszałem jednak whisky z wódką tylko goudę z piwem.

 

Żygał nie będę po APAP'ie

 

A Regina to już w ogóle pisze takie farmazony, że szkoda komentować, nie dość, że głowa mnie boli to muszę jeszcze czytać wpisy takiego knota, takie rady, jakie mi proponujesz to zaproponuj siostrze, bratu, Mamie albo innym kolegom w piaskownicy.

 

Ja się na tym forum zarejestrowałem celem uzyskania porad i jak z tego telefonu korzystać, coś tam zawszę, jakąś poradę liznę.

Dziś po przeczytaniu wczorajszego wpisu sam się dziwię, że coś takiego napisałem ale to tylko dla tego, że ten srajfon proponował mi wysłanie jakiś SMS'ów dziwnych, trójwymiarowych czy jak to się tam nazywa, po tąpnięciu na strzałkę wyskakiwało okienko z takim suwakiem z boku + - z, jaką częstotliwością mają się zmieniać wiadomości.

 

Jestem trollem i biedakiem, oddałem w 2017 roku dewa telefony, córce i zięciowi, córce S8 a zięciowi HTC10 obydwa kupione za gotówkę.

Spokojnie kolego, proponuje nauczyć się najpierw iOS obsługiwać, a nie jechać od razu po tym systemie, masz przyzwyczajenia Androida i już, albo system nie dla Ciebie i wróć do Android...



#122 Regiss

Regiss
  • 2 895 postów
  • SkądRadom

Napisano 01 stycznia 2018 - 17:45

.

Użytkownik Regiss edytował ten post 01 stycznia 2018 - 17:52

iPhone 15 Pro


#123 elmiro

elmiro
  • 25 postów

Napisano 01 stycznia 2018 - 22:36

Przesiedziałem już trzy miesiące z iPhone to i jeszcze kolejne ze trzy wytrzymam, do czasu premier nowych flagowców innych firm.

 

Nie jestem jakimś tam wyznawcą (Talibem) z każdą techniką sobie jakoś poradzę, lepiej gorzej ale będzie Ok.

iOS jest dla mnie nowym systemem, którego cały czas się uczę, jest w tym systemie dużo możliwości a zarazem dużo utrudnień, tzn brakuje niestety pewnych udogodnień występujących na co dzień w systemie Android.

Takie wpisy typu "Wypierdalaj, iOS to nie dla ciebie" "Kup se szajsunga" do mnie nie docierają, sam muszę sprawdzić, pogrzebać i sam zdecyduję czy dany produkt spełnia moje oczekiwania.

 

Sporo przeczytałem na temat iOS 11 i, jak widzę to większość ludzi jest tym systemem z frustrowana, ja natomiast nie mam zbyt dużo do powiedzenia (poza wczorajszym wpisem) ponieważ to mój pierwszy telefon od firmy Apple i co jakiś czas wychodzą, jakieś kwiatki, dwa razy Autoblokada rozładowała mi telefon prawie do zera i pewnego razu telefon mi się zamroził (mam to nagrane) nic nie można było zrobić, pomogło wyłączenie i włączenie.

Najciekawszą rzeczą jest dla mnie odblokowanie telefonu, mianowicie posiadam już Wnuczka, który kończy dwa lata trzeciego lutego bieżącego roku i otwiera telefon kiedy chce,

mam ustawioną blokadę Tid na dwa kciuki, oczywiście SWOJE a ten mały brzdąc kiedy nie podejdzie do mojego telefonu to zawsze go odblokuje, co Wy na to??



#124 MC_

MC_
  • 6 832 postów

Napisano 01 stycznia 2018 - 22:44

Zmien kod. Cud sie skonczy.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#125 elmiro

elmiro
  • 25 postów

Napisano 01 stycznia 2018 - 23:03

To co mam zmienić ten główny kod (PIN) sześciocyfrowy??






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych