Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Apple TV 4K - pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
617 odpowiedzi w tym temacie

#51 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 08 października 2017 - 10:51

W Cortland 32GB są dość często. Zresztą można sobie ustawić powiadomienia na maila o dostępności. 

znowu maja dostepne w cortland, w paru sklepach i przez strone



#52 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 09 października 2017 - 22:22

Urządzenie w końcu do mnie dotarło. Kilka spostrzeżeń na gorąco.

 

Jakość wykonania

Bądźmy poważni, Apple TV to tylko przystawka telewizyjna, żadna kosmiczna technologia. Nie ma co zatem rozpisywać się na temat jakości obudowy. Ot, wykonana z przyzwoitej jakości czarnego plastiku. Nie ma żadnych przycisków, zatem sprawa jest dosyć ułatwiona. Zwykłe czarne pudełko z logo Apple na górze, które stawiamy gdzieś za telewizorem i zapominamy o jego istnieniu.

 

Podłączenie i konfiguracja

Podłączenie aTV nie stanowi żadnego problemu. Kabel HDMI, zasilający i to właściwie wszystko. Nie da się tego zrobić niepoprawnie. Właściwie znowu nie ma o czym mówić. Minuta i po robocie. Konfiguracja przebiega także bardzo sprawnie. Szczególnie, jeśli dysponujemy telefonem ze stajni Apple. Wówczas po uruchomieniu przystawki zostaniemy poproszeni o zbliżenie do niej iPhone’a i  cała konfiguracja zostanie przeprowadzona automatycznie. Hasło WiFi zostanie przesłane z telefonu, podobnie ustawienia dotyczące konta iCloud i kilka innych drobiazgów, których nie zdążyłem spamiętać.

 

Gdzieś po drodze zostaniemy zapytani, czy nasz telewizor wspiera HDR. Mój Samsung, choć obsługuje rozdzielczość 4K, niestety nie obsługuje tej technologii, zatem musiałem się zadowolić SDR.

 

Pilot

Smukły pilot, który dostajemy w komplecie jest przyjemny i intuicyjny w obsłudze. Chociaż na początku nie za bardzo wiedziałem, do czego służy przycisk z telewizorem. Również zajęło mi chwilę, zanim zorientowałem się, że dłuższe przytrzymanie przycisku też ma swoje określone działanie. Pilot ma wbudowany akumulator i jest ładowany poprzez łącze Lightning. Niestety w zestawie nie ma ładowarki. Również aTV nie ma wbudowanego złącza USB, którym można byłoby naładować pilota. W sumie drobiazg, ale trzeba pamiętać o tym, żeby nie rozładować go do końca w krytycznym momencie. Rzecz szczególnie istotna dla graczy.

 

Ważne jest to, że pilot ma także wbudowany nadajnik IR, dzięki czemu może sterować naszym telewizorem. Wprawdzie w dość ograniczonym zakresie ale przyciski głośności działają poprawnie. Nie trzeba zatem w tym celu sięgać po oddzielnego pilota.

 

Całkiem dobrze sprawuje się też obsługa za pomocą pilota wbudowanego w iPhone. W przypadku mojego iPhone 7 Plus z iOS 11, pilot jest wbudowany w system. W iOS 10, który jest zainstalowany na iPhone 6 mojej żony trzeba pobrać odpowiednią aplikację. Ważne jest jednak to, że oba telefony, mimo że pracujące na oddzielnych Apple ID można poprawnie sparować. To istotne, kiedy w rodzinie jest kilka osób i każda może mieć ochotę skorzystania z przystawki pod nieobecność drugiej.

 

Co ważne, sparowany telefon możemy wykorzystać także jako klawiaturę, kiedy interfejs wymaga od nas wprowadzenia jakiegoś tekstu. To o wiele wygodniejsze niż szuranie po fizycznym pilocie i wyklikiwanie kolejnych liter.

 

Mamy jeszcze jedną możliwość sterowania aTV, która w moim przypadku jest bardzo istotna. Urządzenie posiada czujnik IR, dzięki czemu można nim sterować programowalnymi pilotami zewnętrznych firm. Od lat używam pilota Logitech Harmony, który umożliwia przypisanie danemu klawiszowi kilku działań np. włączenie telewizora, przełączenie go na HDMI1, włączenie amplitunera, przełączenie go na wejście optyczne i uruchomienie konsoli PlayStation. Dzięki temu, mimo posiadania kilku urządzeń, na moim stoliku leży tylko jeden pilot. To bardzo wygodne. Obawiałem się, czy uda mi się skonfigurować na podobnej zasadzie Apple TV. Moje obawy były, jak się okazało, nieuzasadnione. Wszystko udało się poprawnie ustawić i nie zaobserwowałem żadnych problemów, choć intensywne sterowanie Apple TV jest jednak wygodniejsze przy użyciu wcześniej opisanych metod.

 

Obsługa i aplikacje

Cały interfejs aTV jest schludny, przejrzysty i płynny. Mimo, że nie korzystałem z wcześniejszych edycji urządzenia, nie miałem żadnego problemu, żeby się w nim odnaleźć i sprawnie poruszać po menu. Bez kłopotu zainstalowałem Netflix i ShowMax. Obie aplikacje także działają płynnie i intuicyjnie. Jakość odtwarzanych filmów jest bardzo dobra. Podobnie rzecz się ma z filmami z biblioteki iTunes. Zapewne sporo zależy od jakości połączenia z Internetem, ale na rozpoczęcie odtwarzania nie trzeba było czekać praktycznie w ogóle.

 

Apple Music jest właściwie klonem tego, co mamy na iPhone. Zaletą jest to, że po podłączeniu do amplitunera, możemy odtwarzać muzykę z zestawu HiFi. Poza tym, muzyka nie przestanie grać, kiedy ktoś do nas zadzwoni. To może być zarówno zaletą, jak i wadą, ale cenię sobie ten sposób korzystania z Apple Music.

 

Gry

Właściwie, zainstalowałem na próbę tylko jedną grę, Breakneck. Polega ona na prowadzeniu latającego skutera, trochę jak w Powrocie Jedi, starając się uniknąć przeszkód. Jako kontroler wykorzystuje się pilota, który dzięki wbudowanemu akceleratorowi wykrywa zmiany położenia. Grafika jest płynna ale, co nie powinno być zaskoczeniem, detalami nie dorównuje temu, co można zobaczyć w tradycyjnych konsolach. Sterowanie pilotem też nie należy do szczególnie precyzyjnych i wygodnych. Da się, ale szału nie ma. Wiem, że można dokupić specjalny kontroler, jednak nie planuję takiej inwestycji.

 

AirPlay

Jedną z pierwszych rzeczy, które przetestowałem było sprawdzenie, jak działa klonowanie ekranu. Jestem pozytywnie zaskoczony. Obraz z MacBooka przekazywany jest na ekran TV z dobrą jakością, bez opóźnień czy przerw. Podobnie jest z transmisją dźwięku. Naprawdę jest nieźle. Ponadto jest możliwość ustawienia TV jako dodatkowego ekranu, na który możemy przenieść jakąś aplikację podczas gdy na wyświetlaczu komputera pracujemy nad czymś innym. Bardzo wygodne rozwiązanie. I wszystko to oczywiście bezprzewodowo.

 

Wady

Ciężko mi pisać o wadach nie mając porównania z konkurencyjnymi przystawkami ani z wcześniejszymi edycjami Apple TV. Na pewno problemem, który ciężko mi zrozumieć, jest blokada Siri. I nie chodzi mi o język polski. Kompletnie nie rozumiem, dlaczego nie mogę korzystać z Siri w języku angielskim tylko dlatego, że jestem w Polsce. W iPhone nie stanowi to problemu, a tutaj tak. To, póki co, jedyna wada, na którą zwróciłem uwagę. Ale bawię się tym urządzeniem raptem kilka godzin, więc zapewne coś jeszcze wyjdzie.

 

Podsumowanie

Praktycznie wszystkie współczesne telewizory mają różne funkcje, które sprawiają, że określa się je mianem Smart TV. Spora część najpopularniejszych aplikacji, które są dostępne na Apple TV, można także zainstalować bezpośrednio na telewizorze. Przystawka od Apple nie jest zatem czymś, co koniecznie trzeba mieć. Jednak to, w jaki sposób te aplikacje są dostępne obsługiwane sprawa, że korzystanie staje się przyjemne i wygodne. Nie mogę tego powiedzieć o aplikacjach, które są dostępne w moim TV. Bez wątpienia możliwość dzielenia obrazu z komputera jest sporą zaletą. Dlatego myślę, że warto taki zakup przynajmniej rozważyć.

 

Niemniej wydaje mi się, że to tylko etap przejściowy i że Apple prędzej czy później pokaże swój telewizor. W tym kierunku idzie cała firma. Mac Pro jest właśnie zastępowany komputerem All-in-One, urządzenia stają się coraz bardziej zintegrowane. Telewizor, który będzie miał tę przystawkę wbudowaną może stać się dla Apple kolejną żyłą złota. Jak będzie, czas pokaże.

 

Czuwaj!


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 09 października 2017 - 22:24

  • czacha, GAMA007 i Kardas lubią to

#53 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 10 października 2017 - 17:49

Świetny opis pierwszych wrażeń ATV 4K, trochę nabrałem dystansu, do zakupu 4K, chyba jak dla mnie mało jest jeszcze treści w tym formacie. Obecnie używam ATV2 i ATV4 na starej plaźmie HDready, muszę na początek wymienić telewizor na 4K z HDR, a następnie ATV 4K.....Pozdrawiam.



#54 arest

arest
  • 27 postów

Napisano 11 października 2017 - 16:39

Ja mam tylko jedno pytanie. Tak szczerze jakby mógł mi ktoś odpowiedzieć - ile razy w ciągu miesiąca korzystacie z ATV? 

codziennie



#55 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 11 października 2017 - 19:41

Jeśli zastanawiacie się, czy da się zainstalować Kodi, odpowiadam:

Mimo braku gniazda USB czy Lightning oraz mimo faktu, że Kodi nie jest dostępne w App Store, da się. I nie wymaga to żadnego włamywania się przez rurę wydechową. Oto mój skromny Proof of Concept. Wszystko w pełni legalnymi i wspieranymi przez Apple metodami.

https://youtu.be/2px1QIKzuns

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 11 października 2017 - 19:59


#56 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 11 października 2017 - 20:13

tylko kwestia tego ze trzeba miec konto developerskie zeby dzialalo dluzej niz przez 7 dni



#57 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 11 października 2017 - 20:15

Najpewniej niestety masz rację. Pozostaje raz na tydzień załadować.

#58 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 11 października 2017 - 20:31

Najpewniej niestety masz rację. Pozostaje raz na tydzień załadować.

 

Jest możliwość opłaty na rok ? 


  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#59 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 11 października 2017 - 20:41

Tak. Coś koło 100$.

#60 YABBA235

YABBA235
  • 476 postów

Napisano 12 października 2017 - 11:23

Tak. Coś koło 100$.

Można taniej :):

 

https://www.koditvbo...10-13-required/

 

Ktoś wyniuchał interes.


  • kalvin lubi to

Zona na Acera Swift 3, pierwsza córka ma Yogę 520, druga ma Yogę 530, ja mam MacBooka Pro 16" '19 (OC Hackintosh Razer Blade) oraz  iphone XS, backupy i TM ASUSTOR Nimbustor


#61 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 12 października 2017 - 18:37

Można taniej :):

 

https://www.koditvbo...10-13-required/

 

Ktoś wyniuchał interes.

 

Jak dojdzie do mnie APT4 to wykupię i sprawdzę jak to działa. Tylko jedno pytanko bo w instrukcji jest podane że trzeba podłączyć ATV kablem USB-A -> USB-C, nie mam takiego ale mam USB-C - USB-C wydaje mi się że nie powinno być problemu ? 


  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#62 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 12 października 2017 - 19:06

a po co chcesz placic? mozesz sam to zrobic za free, kwestia tylko ze appka bedzie dzialac przez 7 dni od wladowania jej w Apple TV



#63 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 12 października 2017 - 19:17

No tak ale po 7 dniach trzeba instalować od początku ? Trochę mi to nie pasuje bawić się non stop. 


  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#64 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 12 października 2017 - 20:54

W ogóle żaden kabel nie jest potrzebny. Można to wszystko powgrywać bezprzewodowo. To nowa funkcja wprowadzona w Xcode 9. Zresztą w 4K nie ma innego wyjścia ze względu na brak jakichkolwiek złącz.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 12 października 2017 - 20:55


#65 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 18 października 2017 - 06:10

Można taniej :):

 

https://www.koditvbo...10-13-required/

 

Ktoś wyniuchał interes.

 

Wykupiłem na 1 miesiąc w celu sprawdzenia. Wszystko zainstalowane według poradnika i działa bez problemu na APT4 :) 


  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#66 mataj2

mataj2
  • 16 postów

Napisano 21 października 2017 - 18:23

w cortland. mieli przez jeden dzien dostepny na stronie, zamowilem o 16 i za dwa dni mialem do odbioru u siebie (bo na stronie pisalo ze sa na magazynie Wroclaw). chwile tez byly w iDream w Lodzi

To miałeś chyba dużo szczęścia ,bo ja zamówiłem 29.09. i do dzisiaj jeszcze nie mam



#67 Jackpe

Jackpe
  • 187 postów

Napisano 22 października 2017 - 09:43

@Up.

W czwartek i piątek były 64GB w Cortland Katowice, więc może i w innych miastach. 



#68 masi0

masi0
  • 332 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 października 2017 - 13:22

Jeśli zastanawiacie się, czy da się zainstalować Kodi, odpowiadam:

Mimo braku gniazda USB czy Lightning oraz mimo faktu, że Kodi nie jest dostępne w App Store, da się. I nie wymaga to żadnego włamywania się przez rurę wydechową. Oto mój skromny Proof of Concept. Wszystko w pełni legalnymi i wspieranymi przez Apple metodami.

https://youtu.be/2px1QIKzuns

Kodi jest dostępne w AppStore, nazywa się MrMc



#69 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 23 października 2017 - 20:08

Kodi jest dostępne w AppStore, nazywa się MrMc

A obsługuje wtyczki z Kodi?



#70 brachu

brachu
  • 83 postów

Napisano 24 października 2017 - 07:58

A obsługuje wtyczki z Kodi?

z tego co wiem to nie ;-) 



#71 awatar2000

awatar2000
  • 1 postów

Napisano 27 października 2017 - 09:46

Witam :)

Jestem zainteresowany zakupem nowego apple tv 4k przed zakupem mam jedno pytanie.

Doczytałem, że spokojnie można zainstalować i chodzą płynnie aplikacje Netflix i Showmax natomiast HBO GO niestety nie.

Czy nie ma zupełnie możliwości oglądać na telewizorze poprzez apple tv 4k HBO GO? Czytałem o opcji Airplay czy ona zadziała?

Pytam bo posiadam obecnie te trzy serwisy vod i nie chciałbym się pozbywać możliwości oglądania jednego z nich.

Obecnie strumieniuję wszystko przez Chromecasta 2 ale Netflix działa mi tylko dźwięk stereo, Showmax ciągle zacina się i buforuje więc pomyślałem o zmianie.

Pozdrawiam



#72 ManSheaL

ManSheaL
  • 39 postów
  • SkądRybnik, PL

Napisano 17 listopada 2017 - 14:39

Witam, takie pytanko tylko ATV 4K obsługuje hemekit czy poprzednia wersja także(ATV4)?

#73 imrik

imrik
  • 3 471 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 17 listopada 2017 - 14:41

https://support.appl.../pl-pl/HT207057



#74 masi0

masi0
  • 332 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 listopada 2017 - 13:05

w ciągu roku przez ręce przewineło mi się czwarte ATV a później Shield TV model 2017

 

shield:

+ dość częste aktualizacje (nawet pilota i pada)

+ mocna grafika, HL2 śmiga aż miło

+ możliwość rozszerzenia pamięci o pendrive USB

+ kodi out of the box ze sklepu

 

- drewniany interfejs

- brak podstawowych integracji np. z chmurą google

- niedopracowane aplikacje (np. Showmax)

- czasami wymaga restartu

- niepraktyczny pilot

- każdy program do wideo używa innego odtwarzacza, brak wspólnego api jak np w ATV

 

co mnie osobiście rzuciło jednak na kolana - porównując filmy odtwarzane na Shield i tych na ATV i ATV 4k - to jakość obrazu, ta na Apple TV mimo zachowania identycznych warunków, te same filmy, ta sama rozdzielczość, ten sam TV - Apple bije NVidie na głowę - kolory, ostrość. Do tego interfejs na ATV jest super płynny, 

 

Konkludując, nie ma lepszej przystawki do TV niż ATV, nie ma i już - jak dorzuci się do tego Infuse które w obecnej wersji konwertuje filmy w HDR na SDR to nie ma po co szukać alternatywy



#75 gregson

gregson
  • 44 postów

Napisano 08 grudnia 2017 - 17:11

Planuje zakup w ciagu dwoch tygodni ATV 4K 32 GB.

Dodatkowo chce kupic dysk WD MyCloud 2TB i na niego wgrac wszelkie filmy jakie mam. Dysk podlaczyc do rutera -obecnie mam Neostrade swiatlowod i do tego rutera (FunBox 3.0) podpiety bylby dysk.

Z tego co udalo mi sie znalezc, w tej wersji ATV mozna juz zainstalowac VLC playera -zalezy mi na playerze ktory bedzie mogl odzczytywac napisy.

I w takiej konfiguracji bede mogl odtwarzac na pleyerze VLC w ATV filmy z podpietego dysku wraz z napisami.

Czy zgadza sie to? Moglby ktos potwierdzic? Badz zaprzeczyc?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych