Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Apple TV 4K - pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
617 odpowiedzi w tym temacie

#26 fruwoc

fruwoc
  • 8 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 29 września 2017 - 10:08

Super ! A napisz cis więcej o Infuse, to jest tylko do oglądania własnej biblioteki czy tez na zasadzie Kodi ?

Dzięki :)

 

Dokładnie tak jak napisał GAMA007, można odtwarzać tylko to co się ma lokalnie w sieci. Za to fajnie pobiera metadane o filmach, napisy itp.


  • Whistler_QD lubi to

#27 Trafimow

Trafimow
  • 125 postów

Napisano 29 września 2017 - 18:30

Mój egzemplarz zamówiony w dniu premiery dotarł dzisiaj (miał przyjechać wczoraj, ale to wina UPS). Jak ktoś ma pytania to postaram się w miarę możliwości odpowiedzieć.

Wcześniejszych wersji nie miałem, używałem tylko v4 w zakładzie pracy (zmienił się button Menu w pilocie (ma taką białą wyczuwalną obwódkę, to na plus)). Oprócz tego.. działa ;) Aktualnie mam TV FullHD, więc wrażeń z HDR i 4K póki co brak. Kupiłem głównie z powodu zastąpienia OSMC (Kodi) na raspberry Pi i chromecasta i jestem bardzo zadowolony, wszystko działa od ręki a rzeczy z TimeCapsule świetnie działają przez Infuse 5.

Też mam Kapsułę Czasu od Apple'a i jednoczesnie zastanawiam sie nad Apple TV czy brać od ręki ATV4 czy dołożyć do 4K. TV również mam FullHD i jak narazie nie będę wymieniał, a obecnie filmów w 4k jak na lekarstwo. Jednocześnie można powiedzieć że różnica w cenie nie jest taka duża więc lepiej kupić przyszłościowo :D


Macbook Pro 13.3 Retina - iPhone 4S - iPhone 5S -  iPhone 7 - iPhone X - iPhone 12 - Apple TV 4K 2021 - Time Capsule - Apple Watch Series 3 - Apple Watch series 7 - iPad 9.7 2018 6gen.


#28 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 29 września 2017 - 18:41

Apple Tv 4K ma procesor ten sam co w tegorocznych ipadach, czyli A10X. Poprzednie Apple TV4 mialy A8. Wydajnościowo dzieli je przepaść. Widziałem jak niektóre słabe gry wzięte z IOSa, jak na przyklad Asfault, cięły się na Apple TV4. Wiem, nie każdy gra w gry, ja sam nie gram, ale różnica wydajnościowa jest na tyle duża że brałbym tylko i wyłącznie Apple Tv 4K. Jeśli nowe urządzenie ma na tyle mocne podzespoły to może za jakiś czas uzyskamy aplikacje czy gry specjalnie napisane pod to urządzenie które będą w końcu w stanie konkurować z konsolami. To samo 4K, to przyszłość ale i tak obecnie wszystkie filmy które pokazują się w itunes są już w 4K. Różnica w cenie między czwórką a 4K znowu nie jest jakaś kosmiczna, dla mnie wybór jest prosty.

Użytkownik Kardas edytował ten post 29 września 2017 - 18:42

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#29 fruwoc

fruwoc
  • 8 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 29 września 2017 - 19:55

Też myślę że lepiej teraz dołożyć i mieć obsługę 4K i HDR (na przyszłość) + lepszy procesor niż później żałować. Ta różnica w cenie w stosunku do tego co się dostaje jest naprawdę mała.



#30 Trafimow

Trafimow
  • 125 postów

Napisano 29 września 2017 - 20:26

No i zapewne macie Panowie racje i rozsądniej jest kupić 4K albowiem różnica cenowa jest naprawdę niewielka. Tym bardziej dla mnie jako że wybiorę wersję 32GB bo moim celem są głównie filmy. 
Swoją drogą wielu tyle gada o grach, a przecież nawet 64GB na gry to jest jakiś żart i w związku z tym Apple TV póki co nie ma szans dorównać PS4 czy Xbox One. Tam dyski mają po 1TB bo jedna gra zajmuje z 60GB.


Macbook Pro 13.3 Retina - iPhone 4S - iPhone 5S -  iPhone 7 - iPhone X - iPhone 12 - Apple TV 4K 2021 - Time Capsule - Apple Watch Series 3 - Apple Watch series 7 - iPad 9.7 2018 6gen.


#31 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 29 września 2017 - 21:39

Nie porównujcie ATV do konsoli litości ! To jest przepaść technologiczna między tymi dwoma urządzeniami. Każde z tych urządzeń ma inne przeznaczenie I nie chodzi o dysk !

Użytkownik kalvin edytował ten post 29 września 2017 - 21:40

  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#32 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 29 września 2017 - 22:02

Nikt tego nie kwestionuje. Apple tv nigdy nie będzie konsolą. Ma jednak od tego roku na tyle mocne podzespoły że pewnie powstanie w końcu parę gier i aplikacji które nie będą tylko klonem tych gier wydanych na IOSa.

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#33 Trafimow

Trafimow
  • 125 postów

Napisano 03 października 2017 - 16:13

Po długim namyśle zaczynam jednak skłaniać się ku starszej wersji Apple TV 4. 
W Cortlandzie obniżyli teraz ceny o 10% i obecnie różnica między starszym a nowszym modelem to 220zł. Dużo i nie dużo ale biorąc pod uwagę najważniejsze czynniki u mnie, a mianowicie:
- brak telewizora z 4K i nie planuje go w najbliższej przyszłości kupować. Dobry kosztuje, a byle czego nie będę kupował.
- mieszkam w małej miejscowości i mam słabe łącze 10mb/s. Kiedy dotrze tu światłowód to kto to wie...
- filmów w 4K jest obecnie mało i aż tak szybko się to nie zmieni, a wypożyczanie w iTunes mnie nie interesuje. 

Można dopłacić i kupić "bardziej przyszłościowo", a może okaże się że niepotrzebnie przepłacę za sprzęt z którego możliwości nie korzystam a zanim się zakręcę z wymianą telewizora to wyjdzie Apple TV 5. 


Macbook Pro 13.3 Retina - iPhone 4S - iPhone 5S -  iPhone 7 - iPhone X - iPhone 12 - Apple TV 4K 2021 - Time Capsule - Apple Watch Series 3 - Apple Watch series 7 - iPad 9.7 2018 6gen.


#34 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 03 października 2017 - 16:17

jeszcze jako plus mozesz dodac ze 4gen jest dostepna od reki ;)



#35 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 03 października 2017 - 16:40

Po długim namyśle zaczynam jednak skłaniać się ku starszej wersji Apple TV 4. 
W Cortlandzie obniżyli teraz ceny o 10% i obecnie różnica między starszym a nowszym modelem to 220zł. Dużo i nie dużo ale biorąc pod uwagę najważniejsze czynniki u mnie, a mianowicie:
- brak telewizora z 4K i nie planuje go w najbliższej przyszłości kupować. Dobry kosztuje, a byle czego nie będę kupował.
- mieszkam w małej miejscowości i mam słabe łącze 10mb/s. Kiedy dotrze tu światłowód to kto to wie...
- filmów w 4K jest obecnie mało i aż tak szybko się to nie zmieni, a wypożyczanie w iTunes mnie nie interesuje. 
Można dopłacić i kupić "bardziej przyszłościowo", a może okaże się że niepotrzebnie przepłacę za sprzęt z którego możliwości nie korzystam a zanim się zakręcę z wymianą telewizora to wyjdzie Apple TV 5.


Dla mnie wybór jest prosty. To 220zł to nie jest znów tak duża kwota aby kupowac urządzenie które ma ponad 3letni procesor A8 z iphona 6. Nowy apple tv 4k to zdecydowanie przyszłościowe urządzenie, ma procesor z najnowszych ipadów pro. Wydajnościowo jest na prawdę duża różnica. Procesor A10X to poziom macbooków pro. Może w końcu mając tak wydajną platformę dystrybutorzy zaczną pisać bardziej zaawansowane aplikacje i tworzyć gry konsolowe na apple tv 4K.

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#36 Trafimow

Trafimow
  • 125 postów

Napisano 03 października 2017 - 16:47

Rozumiem że procesor jest znacznie mocniejszy ale gry mi nie potrzebne. Mam już PS4, to raz, a dwa gram już naprawdę niewiele. Głównie trzymam konsole dla Fify :D
Bardziej wymagające aplikacje? To co to miałaby być za apka żeby potrzebowała tyle mocy? Jaki miałby być jej użytek?

Edit.
Poza tym nie chodzi tylko o to czy 220zł to dużo czy nie, a o dobranie odpowiedniego produktu względem potrzeb ;)


Użytkownik Trafimow edytował ten post 03 października 2017 - 16:49

Macbook Pro 13.3 Retina - iPhone 4S - iPhone 5S -  iPhone 7 - iPhone X - iPhone 12 - Apple TV 4K 2021 - Time Capsule - Apple Watch Series 3 - Apple Watch series 7 - iPad 9.7 2018 6gen.


#37 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 03 października 2017 - 17:03

Zrobisz jak uważasz. Obecnie wszystkie filmy które pojawiają się w itunes są w 4K. Ich cena wypożyczenia to 15zl. Biorąc pod uwagę cenę biletów do kina, komfort i wygodę to jest to cena całkiem OK. Pewnie za rok filmów 4K będzie już na prawdę bogata kolekcja. Też mam obecnie telewizor 1080p. Nie wiem jak to jest ale puszczając na tym telewizorze sygnał 4K vs 1080p to ten pierwszy wygląda znacznie lepiej. Uważam że kupując dziś Apple TV jesteśmy praktycznie skazani na itunes. Tam jest na prawdę bogata oferta, praktycznie jest wszystko co obecnie wychodzi na DVD. W Polsce nie ma drugiej takiej platformy VOD. Netflix poza ofertą serialową ma same stare filmy które juź nie raz były w telewizji satelitarnej, podobnie showmax. Oczywiście jest jeszcze apka infuse, ale skupiłbym się raczej na legalnym dostępie do zbiorów filmowych. W ogóle uważam że jeśli nie jesteśmy zainteresowani itunes to apple tv trochę traci sens. Ma obecnie na tyle mało zastosowań, że nie wiem czy zdecydowałbym się płacić 850zł za to urządzenie. Po co? Żeby oglądać pogodę w tv czy grać w jakieś kurczaki które skaczą przez drogę? Oczywiście jest jeszcze youtube czy możliwość klonowania obrazu z iphona. Jednak i te funkcje ma moja 5letnia plazma. Youtube był zainstalowany fabrycznie a zdjęcia i filmy z urządzeń IOS oglądam poprzez apkę Panasonica na iphona wykorzystującą DLNA w mojej plaźmie.

Użytkownik Kardas edytował ten post 03 października 2017 - 17:07

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#38 Trafimow

Trafimow
  • 125 postów

Napisano 03 października 2017 - 17:37

Ja z kolei Infuse planowałem kupić jako pierwsze w ATV żeby korzystać z własnych zbiorów. Filmy z iTunes niestety nie uśmiechają mi się mimo iż cena może nie jest wygórowana ale oglądam ich na tyle dużo że poszłaby na to fortuna...
Mój LG nie posiada DLNA, ani Youtube, ani Smarta... Zwykły LEDowy golas. 
Netflix i Showmax tak jak mówisz dla mnie również mają słaby wybór ale z kolei płacenie za każdy film 15zł to u mnie jak wspomniałem, zbierze się bardzo duża kwota. 

Po prostu wiem że przez najbliższy okrągły rok telewizora na bank nie wymienie, a zapewne nawet znacznie później.


Macbook Pro 13.3 Retina - iPhone 4S - iPhone 5S -  iPhone 7 - iPhone X - iPhone 12 - Apple TV 4K 2021 - Time Capsule - Apple Watch Series 3 - Apple Watch series 7 - iPad 9.7 2018 6gen.


#39 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 03 października 2017 - 19:46

Jak ktoś nie ma telewizor 4k jak chociażby ja to na co mu ten nowy model? Ok gry. Ale to gdybanie. Poza tym poważne gry to mamy na konsoli a nie na Apple TV. Zreszta konsole niewiele droższe. Jeszcze niedawno wiele osób polecało atv3 bo ATV 4 słabe bo bez portu optycznego itd. Wtedy wydajnością nikt się nie przejmował. Ja wykorzystuje Apple TV głównie do airplay oraz oglądania meczów. Jeśli ktoś dołączy do tego netflixa itp aplikacje to za nowym sprzętem przemawia wyłącznie możliwość odtwarzania 4k. Wydajnościowo oba pociągnął takie rzeczy.

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#40 Trafimow

Trafimow
  • 125 postów

Napisano 03 października 2017 - 21:34

Jeszcze niedawno wiele osób polecało atv3 bo ATV 4 słabe bo bez portu optycznego itd. Wtedy wydajnością nikt się nie przejmował. 

Słuszna uwaga kolego. Po za tym atv od początku było trochę zaniedbywane jeżeli chodzi o aplikacje i gry więc nie sądzę że się to nagle zmieni i za chwilę będzie niezmiernie potrzebna moc atv 4K. Na dodatek dla mnie przystawka z 4K nie jest szczególnie przyszłościowa jeżeli wiem że na telewizor nie prędko będę mógł sobie pozwolić. 


Macbook Pro 13.3 Retina - iPhone 4S - iPhone 5S -  iPhone 7 - iPhone X - iPhone 12 - Apple TV 4K 2021 - Time Capsule - Apple Watch Series 3 - Apple Watch series 7 - iPad 9.7 2018 6gen.


#41 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 04 października 2017 - 06:13

Z drugiej strony, różnica w cenie między 4 i 4k jest tak niewielka w zestawieniu z faktem, ze kupujemy to pudełko na kilka lat, że bez sensu jest sobie zamykać drogę do 4k i rezygnować z mocy, która być może jednak się w tej kilkuletniej perspektywie przyda.

Kto wie, jakie wymagania będzie miał tvOS za 3 lata.

#42 Kardas

Kardas
  • 557 postów

Napisano 04 października 2017 - 06:43

Zgadza się. Dodam jeszcze że jeśli faktycznie deweloperzy zaczną pisać aplikacje i gry tylko pod apple tv 4K mając w środku potężny procesor A10X to wtedy będzie nam trochę szkoda że nie dołożyliśmy w sumie jak na apple nie dużą kwotę 220zł.

MacBook Pro 2020 i5 2.0 / 16GB / 512GB + Iphone 12 + AppleTv 4K + Airport Express


#43 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 05 października 2017 - 07:12

wczoraj odebralem swoje apple tv4k. smiga spoko, szczegolnie infuse pro 5, radzi sobie swietnie z Synology, na czym mi najbardziej zalezalo. dziwna rzecz mialem, mianowicie, wszystkie appki ktore zainstalowalem na apple tv (nie bylo tego duzo bo nie mialem jeszcze czasu), zaczely mi sie instalowac na ajfonie, nie wiem czemu. po skasowaniu ich z ajfona zostaly na apple tv normalnie - tak ma byc czy cos sie przywiesilo?



#44 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 05 października 2017 - 10:29

Część aplikacji jest dostępna na wiele urządzeń. Jeśli masz (tak jak w twoim przypadku w iPhone) włączone automatyczne ściąganie to zostanie ona ściągnięta w momencie pobrania jej na innym urządzeniu. Jeśli nie chcesz żeby to się powtarzało wyłącz automatyczne pobieranie w ustawieniach. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#45 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 05 października 2017 - 20:30

faktycznie, mialem to wlaczone, teraz juz jest ok. dzieki.



#46 leoncio

leoncio
  • 1 postów

Napisano 06 października 2017 - 08:08

faktycznie, mialem to wlaczone, teraz juz jest ok. dzieki.

Hej, a gdzie kupiłeś ATV 4K? Co drugi dzień dzwonię do salonu Apple w Arkadii, ale mówią, że cały czas jest problem z dostępnością... To samo mi mówią na infolinii Apple. Nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Czy ktoś ma wiedzę, czy w Warszawie jest już do dostania?



#47 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 06 października 2017 - 09:14

Hej, a gdzie kupiłeś ATV 4K? Co drugi dzień dzwonię do salonu Apple w Arkadii, ale mówią, że cały czas jest problem z dostępnością... To samo mi mówią na infolinii Apple. Nie ma i nie wiadomo kiedy będzie. Czy ktoś ma wiedzę, czy w Warszawie jest już do dostania?

 

Coś jest na rzeczy, bo mój niby jest już przygotowywany do wysyłki ale ten status utrzymuje się już kilka dni a zamawiałem w pierwszym możliwym dniu tj. 15.09.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 06 października 2017 - 09:15


#48 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 06 października 2017 - 10:15

w cortland. mieli przez jeden dzien dostepny na stronie, zamowilem o 16 i za dwa dni mialem do odbioru u siebie (bo na stronie pisalo ze sa na magazynie Wroclaw). chwile tez byly w iDream w Lodzi


Użytkownik Wania edytował ten post 06 października 2017 - 10:16


#49 Jackpe

Jackpe
  • 187 postów

Napisano 07 października 2017 - 17:18

W Cortland 32GB są dość często. Zresztą można sobie ustawić powiadomienia na maila o dostępności. 



#50 Rijndael

Rijndael
  • 110 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 października 2017 - 21:29

To ja wiem, ale ja pytam o sytuację odwrotną czyli o użycie zewnętrznego, uniwersalnego, programowalnego pilota. Na Logitech Harmony mam skonfigurowany amplituner, Playstation, telewizor i parę innych rzeczy. Pilot od aTV tego nie ogarnie a chcę pozostać przy jednym pilocie.

Ale to trochę bez sensu, bo tak naprawdę połowa zabawy z Apple TV to właśnie ten pilot. Jeśli z niego zrezygnujesz, to całe urządzenie traci w sumie sens. W każdym razie moim zdaniem. :)


Xs gold + Pro 10,5 grey + TV4





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych