Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Apple TV 4K - pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
617 odpowiedzi w tym temacie

#601 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 16 marca 2023 - 10:59

Chyba jest to używane też do cache'owania zdjęć. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#602 Jackobs

Jackobs
  • 10 postów

Napisano 17 marca 2023 - 19:14

Czy mieliście/macie problem z aplikacją HBO Max? Nie chce się uruchomić, wywala błąd, że nie ma dostępu do Internetu. Reszta aplikacji działa bez zarzutu.



#603 Aniaaa88

Aniaaa88
  • 6 postów

Napisano 18 marca 2023 - 08:13

Podpowiedzcie proszę, czemu wyłączony Apple TV 4k zużywa transfer? Czy pobiera coś w tle? Skończył sie mi transfer i widzę na zestawieniu, ze codziennie po kilka razy mam zużycie 976 MB. Mieliście taka sytuację?

#604 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 18 marca 2023 - 21:09

Może wygaszacze ekranu lub zdjęcia z iCloud.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#605 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 18 marca 2023 - 21:16

Gdzie sprawdzasz ten transfer? Skąd pewność, że to ATV?

#606 Aniaaa88

Aniaaa88
  • 6 postów

Napisano 18 marca 2023 - 21:28

Sprawdzam w aplikacji sieci, mam tam bieżące zużycie. Mam ATV od 2 tygodni, a nigdy wcześniej nie zużywałam transferu, więc z tym to skojarzyłam. Faktycznie, wypięłam dziś z zasilania i zużycie jest normalne, bez tych co parogodzinnych 976 mb.

Tylko jakby mógł pobierać wygaszacz transfer skoro wyłączam go?

#607 Aniaaa88

Aniaaa88
  • 6 postów

Napisano 20 marca 2023 - 07:38

Może wygaszacze ekranu lub zdjęcia z iCloud.


Dzięki, faktycznie wyłączenie tapet podziałało.

#608 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 20 marca 2023 - 18:21

Cieszę się, że mogłem pomóc zatem. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#609 Kamoka

Kamoka
  • 1 postów

Napisano 28 listopada 2023 - 10:44

Cześć,
Mam nowego AppleTV 4K 2 gen.
Kupiłem używany pilot 2 gen. A2540 i nie mogę go sparować. Pilot bez problemu łączy się po Bluetooth z MacBookiem, działa obsługa prezentacji, muzyki itd. Za pomocą programu do integracji.
Wykluczam problem techniczny z samym AppleTV, ponieważ działa z aplikacją pilot na iPhone i z uniwersalnym pilotem po IR.

Co próbowałem zrobić:
Kombinacja klawiszy - reset i parowanie, aktualizacja AppleTV, przywrócenie systemu do ustawień fabrycznych. Zmniejszenie rozdzielczości na HDMI, kontakt z wsparciem Apple.

Macie jakiś pomysł?
Z góry dzięki.

#610 MK17359

MK17359
  • 2 postów

Napisano 23 marca 2024 - 13:24

witam 

kupiłem apple tv 3 gen. 128 gb. mój problem to rozmywający się obraz tv internetowej. mój tv to sony bravia z 2021 z google tv, ale chciałem zmienić na apple tv. po zainstalowaniu aplikacji na apple tv do odtwarzania tv internetowej podczas oglądania programów w których jest szybka akcja ,a szczególnie podczas piłki nożnej mam rozmycie obrazu. próbowałem z różnymi rozdzielczościami w apple tv i próbowałem z ustawieniami tv sony ale nic nie pomogło. czy ktoś doświadczył takiej sytuacji? 



#611 MK17359

MK17359
  • 2 postów

Napisano 30 marca 2024 - 12:42

witam 

kupiłem apple tv 3 gen. 128 gb. mój problem to rozmywający się obraz tv internetowej. mój tv to sony bravia z 2021 z google tv, ale chciałem zmienić na apple tv. po zainstalowaniu aplikacji na apple tv do odtwarzania tv internetowej podczas oglądania programów w których jest szybka akcja ,a szczególnie podczas piłki nożnej mam rozmycie obrazu. próbowałem z różnymi rozdzielczościami w apple tv i próbowałem z ustawieniami tv sony ale nic nie pomogło. czy ktoś doświadczył takiej sytuacji? 

już nieaktualne



#612 chrzanu

chrzanu
  • 91 postów
  • SkądPraga, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 20 kwietnia 2024 - 17:55

Witam.
Dzisiaj kupiłem Apple TV. Chciałbym ustawić hasla logowania na kontach użytkowania. Jak to zrobić ? Nie chcę żeby użytkownicy mogli wchodzicie na moje konto.

#613 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 20 kwietnia 2024 - 21:17

AFAIK nie ma takiej możliwości. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#614 chrzanu

chrzanu
  • 91 postów
  • SkądPraga, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 21 kwietnia 2024 - 04:47

Czyli każdy domownik może sobie wejść na mojego yt, netflixa czy oglądać wszystkie udostępnione zdjecia ? Przecież to nie ma sensu w urządzeniu za takie pieniądze.

Użytkownik chrzanu edytował ten post 21 kwietnia 2024 - 04:49


#615 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 21 kwietnia 2024 - 05:56

Czyli każdy domownik może sobie wejść na mojego yt, netflixa czy oglądać wszystkie udostępnione zdjecia ? Przecież to nie ma sensu w urządzeniu za takie pieniądze.

Nie spotkałem się z domem, w którym każdy by miał osobną subskrypcję Netflixa, żeby przypadkiem brat bratu, czy mąż żonie nie podejrzał, jakie seriale oglądają.

Jeżeli jednak jesteś w takiej sytuacji, to włącz kontrolę rodzicielską, ustaw PIN i będziesz miał wyłączny dostęp do tych aplikacji.

#616 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 21 kwietnia 2024 - 12:43

Czyli każdy domownik może sobie wejść na mojego yt, netflixa czy oglądać wszystkie udostępnione zdjecia ? Przecież to nie ma sensu w urządzeniu za takie pieniądze.

1. Zdjęcia są widoczne tylko dla głównego użytkownika. Apple TV może synchronizować się tylko z jedną biblioteką takowych. Także można ustawić jako głównego użytkownika takiego Apple TV na osobę, której najmniej zależy na tym, że ktoś zobaczy jej zdjęcia. :D

2. Założenie jest takie, że ufamy sobie. A jak nie ufamy albo jesteśmy lekko świrnięci (jak ja), to zostaje wylogowanie z dodatkowego konta po zakończonej sesji korzystania z Apple TV. 

3. Netflix w ogóle nie wchodzi w logikę Apple TV, można sobie ustawić PIN (tak jak wspomniał Mikołaj). 

4. YT nie wiem, bo nie korzystam na telewizorze. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#617 chrzanu

chrzanu
  • 91 postów
  • SkądPraga, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 21 kwietnia 2024 - 18:55

Kupując Apple TV spodziewałem się że będzie jakiś pin do logowania na koncie użytkownika, ewentualnie logowanie iPhone’em jeżeli jest w pokoju z Apple TV.

#618 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 21 kwietnia 2024 - 20:04

Byłeś w błędzie. Następnym razem pytaj przed zakupem.
  • winmaciek lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych