Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Apple TV 4K - pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
617 odpowiedzi w tym temacie

#576 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 24 maja 2022 - 12:05

Na to by wyglądało. Po wrzuceniu tego pierwszego są oferty z Polski z „normalnych” sklepów, ten drugi kieruje nas w rejony skandynawskie i fińskie. 


  • taken lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#577 nok89

nok89
  • 5 postów

Napisano 27 maja 2022 - 11:16

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć w jaki sposób ograniczyć dostęp do moich danych w aplikacjach takich jak Music, Podcast itp. na urządzeniu Apple TV? - tak aby nikt nie miał dostępu do mojej biblioteki utworów, playlist, polubionych podcastów itp. Aktualnie każdy kto weźmie do ręki pilot może te informacje zobaczyć a dodatkowo modyfikować np. usunąć dowolny utwór. W ustawieniach znalazłem ograniczenie tylko do danych w aplikacji Photos - dzięki czemu dostęp jest po wpisaniu hasła do Apple ID.
 
Czy jest możliwość automatycznego przełączania profili użytkowników w zależności z którego telefonu przesyłana jest treść? (profile powiązane z telefonami przez Apple ID) Aktualnie zawsze wyświetlany jest profil, który był ustawiony jako ostatni, przez co jestem witamy komunikatem, który nie odpowiada mojemu profilowi.


#578 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 29 maja 2022 - 20:35

Nie bardzo. Też mnie to denerwuje i to nie jest akurat wyłączny problem Apple – jak mam HBO Max, to nie ma nawet tego nędznego czterocyfrowego PIN-u jaki jest w Netfliksie. Jak ktoś ma uprawnienia, a Apple TV jest spięte z domem, to można z poziomu aplikacji Dom ukryć swój profil.

Jest też parę innych denerwujących kwestii – np. to, że przełączanie profili na ATV potrafi wylogowywać z niektórych aplikacji. Czy fakt, że zmiana profilu zmienia kilka rzeczy, ale zdjęć akurat nie. 

Automatyczne przełączanie profili jest osiągalne za pomocą skrótów – można ustawić wyzwalanie zmiany profilu użytkownika na przykład po włączeniu pilota. Aczkolwiek jeśli mówimy tylko o przesyłaniu treści z AirPlay, to profile nie mają najmniejszego znaczenia. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#579 nok89

nok89
  • 5 postów

Napisano 30 maja 2022 - 11:40

To kiepsko  <_< Nie rozumiem dlaczego nie dodali takiej możliwości... Wywaliłem wszystkie profile i przesyłam korzystając wyłącznie z AirPlay - wydaje się to jedyną opcją tak aby nikt inny nie miał wglądu w bibliotekę.

 

Mam jeszcze pytanie w jaki sposób udostępnić utwór lub cały album członkom family sharing. Albumy zgrywałem z płyt z własnej kolekcji i aktualnie nie ma ich w bazie Apple Music. Chciałbym udostępnić żonie tak aby również widziała ten album u siebie w aplikacji.



#580 cesio

cesio
  • 107 postów

Napisano 22 października 2022 - 00:40

Czy może mi ktoś potwierdzić czy nowa aplikacja TVP VOD na Apple TV jest dostępna. Bo w opisie na stronie TVP vod jest napisane że już działa aplikacja na Apple TV???

Proszę mi powiedzieć jak to jest z Apple TV jeśli jest ustawione jako centrum akcesoriów i czy musi być one włączone czy można wyłączyć lub uśpić żeby urządzenia podłączone do HomeKit nadal działały jak jestem poza domem ???

#581 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 22 października 2022 - 07:29

Do Homekita ATV bez problemu może być uśpione. Wyłączone oczywiście być nie może, bo jak coś jest wyłączone, to nie działa, więc jakby tego nie ma.

Dostępności TVP nawet nie będę próbował sprawdzać.
  • cesio lubi to

#582 cesio

cesio
  • 107 postów

Napisano 22 października 2022 - 07:59

Czyli jak wyłączam pilotem przyciskiem wyłączania atv się usypia tak ??? I wtedy on normalnie działa w sieci w trybie uśpienia. Czy muszę wybrać uspij ???

Sprawdź czy TVP vod działa bo na tym mi zależy głównie zonie bo chcemy kupić sobie ale ta aplikacja jest niezbędna dla nas

#583 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 22 października 2022 - 08:17

Czyli jak wyłączam pilotem przyciskiem wyłączania atv się usypia tak ??? I wtedy on normalnie działa w sieci w trybie uśpienia.

Tak

Sprawdź czy TVP vod działa bo na tym mi zależy głównie zonie bo chcemy kupić sobie ale ta aplikacja jest niezbędna dla nas

Nie
  • cesio lubi to

#584 cesio

cesio
  • 107 postów

Napisano 22 października 2022 - 08:26

To zobacz tylko czy jest widoczna aplikacja w AppStore na atv Ok ?? Dzięki
Bo player TVN na AppStore pokazuje ze nie ma jej dostępnej na atv a faktycznie jest dostępna, wiec tylko zobacz czy jest w AppStore z poziomu atv dzięki wielkie

#585 leonk1974

leonk1974
  • 117 postów
  • SkądLubuskie

Napisano 23 listopada 2022 - 21:33

Powiedzcie mi tylko czy format obrazu powinien być ustawiony na 4K SDR 60 (59,94 HZ) czy na 4K SDR 60 (60 HZ)?

#586 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 23 listopada 2022 - 21:44

Ja zawsze daję pełne 60 Hz i tyle. Jak będzie treść w niższym klatkażu, to powinno się dostosować automatycznie, aczkolwiek w 59,94 i tak chyba nie ma. Nie wiem na pewno, ale podejrzewam, że są po prostu telewizory, które tyle mają i pod nie jest ta opcja. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#587 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 29 stycznia 2023 - 15:57

Zastanawiam się nad kupnem Apple TV 4K do podłączenia do monitora 4K przez AirPlay 2 i używania myszki i klawiatury,  komputer byłby w tym samym pokoju tylko w innym miejscu. Będą opóźnienia? Głównie PS, LR, sporadycznie podłączane było by pod TV. Jest jakikolwiek sens takiego rozwiązania?


Użytkownik GreaTskY edytował ten post 29 stycznia 2023 - 15:59

Komputer:  MacBook Air z M2 / 8 CPU / 10 GPU / 16 Neural Engine / 16 GB Ram / Dysk SSD 256 GB / Kolor Północ / MacOS Sonoma 14.4

Telefon:  iPhone 15 Pro / 128 GB / Tytan Naturalny / iOS 17.4


#588 Blue

Blue
  • 538 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 29 stycznia 2023 - 17:34

Jakieś opóźnienia będą na pewno. Wszystko zależy od wydajności sieci wifi - tu można zawsze coś zrobić, zmieniając router chociażby i jego konfigurację. Czy da się pracować z tymi opóźnieniami to już kwestia własnych preferencji i sprawdzenia pod siebie.



#589 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 29 stycznia 2023 - 18:19

Jest opóźnienie. Nawet jeśli wszystko musi się przemielić. Nie lepiej po prostu kolejny kabel HDMI wziąć i podłączać sobie ten komputer?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#590 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 293 postów
  • Skądtowni?

Napisano 29 stycznia 2023 - 22:15

Jest opóźnienie. Nawet jeśli wszystko musi się przemielić. Nie lepiej po prostu kolejny kabel HDMI wziąć i podłączać sobie ten komputer?

Jak potrzebuje to podłączam pod USB-C, jednak zastanawiałem się czy przez AirPlay i AppleTV 4K można pracować jak komputer stoi w innym miejscu.


Komputer:  MacBook Air z M2 / 8 CPU / 10 GPU / 16 Neural Engine / 16 GB Ram / Dysk SSD 256 GB / Kolor Północ / MacOS Sonoma 14.4

Telefon:  iPhone 15 Pro / 128 GB / Tytan Naturalny / iOS 17.4


#591 roratoga

roratoga
  • 68 postów

Napisano 13 marca 2023 - 20:44

Cześć
Jak podłączyc Apple TV 4k 3gen 128gb do macbooka ?
Podobno Apple ukryło port w gnieździe ethernet.

#592 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 13 marca 2023 - 21:02

Ale w jakim celu chcesz podłączać? Streaming z Maka robisz przez AirPlay. Software development dla aTV też się ogarnia bezprzewodowo.



#593 roratoga

roratoga
  • 68 postów

Napisano 13 marca 2023 - 21:09

Np chciałbym zainstalować kodi
Albo skopiować kilka albumów z pominięciem synchronizacji

#594 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 13 marca 2023 - 21:14

Acha, Apple TV nie obsługuje takich funkcjonalności. Brak portu jest tutaj najmniejszym problemem, bo we wcześniejszych edycjach port i tak nie był po to, żebyś sobie podłączył Maka i mógł zainstalować Kodi, tylko do diagnostyki serwisowej.

 

Kodi to się chyba akurat od biedy da zainstalować przez Xcode, ale żeby nie trzeba było co tydzień przeinstalowywać, trzeba mieć opłacone konto developerskie.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 13 marca 2023 - 21:15


#595 roratoga

roratoga
  • 68 postów

Napisano 13 marca 2023 - 21:25

Spotkałeś się gdzieś z takim kablem ? Ali albo inny chiński portal ?

#596 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 13 marca 2023 - 21:33

Jakim kablem? Przecież napisałem, że Xcode ogarnia Apple TV bezprzewodowo. Nie ma problemu z uruchamianiem własnych aplikacji. Robiłem to wielokrotnie. Mam nawet nieodparte wrażenie, że kiedyś na próbę zainstalowałem Kodi, ale to było tak dawno, że nie mam pewności.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 13 marca 2023 - 21:34


#597 roratoga

roratoga
  • 68 postów

Napisano 14 marca 2023 - 21:25

Jeszcze zapytam
Czy można skopiować/ściągnąć na tego boxa muzykę tak żeby pliki fizycznie tam były ?

#598 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 15 marca 2023 - 09:44

Nie da się AFAIK. Założenie TV jest takie, że ma stały dostęp do szerokopasmowego internetu. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#599 roratoga

roratoga
  • 68 postów

Napisano 15 marca 2023 - 14:48

Wielka szkoda przy takiej pojemności tego boxa i tak okrojonym AppStore to jest straszne marnowanie tej pojemności której nawet jakby się chciało to się nie wykorzysta

#600 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 645 postów
  • Płeć:

Napisano 15 marca 2023 - 15:02

Tak, te duże pojemności w aTV są niewykorzystywalne. Sam, jak tylko wyszedł aTV 4k 1st Gen, kupiłem wersję większą (wtedy to było 64GB) na wszelki wypadek, tak naprawdę do niczego ta pamięć nie jest potrzebna. W pierwotnym zamierzeniu chyba myślano o grach, ale gry na aTV też chyba się jakoś szczególnie przez ten czas nie rozwinęły na tyle, żeby ten potencjał pamięci wykorzystać.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych