Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Beta publiczna macOS (10.13) High Sierra – dyskusja.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
244 odpowiedzi w tym temacie

#76 pino22

pino22
  • 359 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 lipca 2017 - 10:34

Czy pomiędzy kolejnymi public betami zawsze jest taki sam odstęp czasowy?

Ostatnio było chyba z 10 dni temu. Więc jeśli pomiędzy pierwszą i drugą było 12 dni to 24/25 lipca powinna być trzecia publiczna.


 MacBook Pro 14,2"  M1 Pro, 512 GB/16GB Silver  iPhone 13 Pro 128GB Gold


#77 pino22

pino22
  • 359 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 lipca 2017 - 22:57

Tak sobie pomyślałem czy przypadkiem to zbytnie nagrzewanie nie szkodzi MB12 ??  :unsure:  :blink:


Użytkownik pino22 edytował ten post 22 lipca 2017 - 23:02

 MacBook Pro 14,2"  M1 Pro, 512 GB/16GB Silver  iPhone 13 Pro 128GB Gold


#78 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 lipca 2017 - 23:02

Najpierw zadaj sobie pytanie co ta "High Sierra" posiada w porównaniu ze zwykłą Sierrą, że musisz sobie ją aktualizować? Wg mnie warto poczekać jak nie jest się Developerem na oficjalną wersje, no chyba, że ciekawość jest wyższa.


iPhone 12 mini 


#79 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 23 lipca 2017 - 07:55

Tak sobie pomyślałem czy przypadkiem to zbytnie nagrzewanie nie szkodzi MB12 ??  :unsure:  :blink:

 

Wysokie temperatury zawsze szkodzą elektronice.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#80 pino22

pino22
  • 359 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 lipca 2017 - 08:50

Najpierw zadaj sobie pytanie co ta "High Sierra" posiada w porównaniu ze zwykłą Sierrą, że musisz sobie ją aktualizować? Wg mnie warto poczekać jak nie jest się Developerem na oficjalną wersje, no chyba, że ciekawość jest wyższa.

High Sierra spodobała mi się narazie w kilku aspektach. Metal 2 dał zwyżkę w dynamice m.in. w Mission Control i innych gestach. Wszelkie przejścia także pomiędzy pulpitami chodzą mega szybko i dynamicznie. Tak samo pomiędzy programami. Jest różnica. Blokowanie odpalania filmów reklamowych też bardzo się przydaje. 

Chętnie bym cofnął się z public beta 2 na 1 ale mam zrobioną archiwizację na Time Machine z bety 2. I nie wiem jak taki powrót wykonać.

Na pierwszej nie było tego większego grzania. A jak teraz wgram na czysto Macos Sierra a potem przejdę na public beta 1 to nie będę miał swoich dokumentów.

Ma ktoś jakąś podpowiedź ?

ps. nie jest to jakieś mega grzanie abym obawiał się, że komp się posypie. Ale wolę dmuchać na zimne.


Użytkownik pino22 edytował ten post 23 lipca 2017 - 10:13

 MacBook Pro 14,2"  M1 Pro, 512 GB/16GB Silver  iPhone 13 Pro 128GB Gold


#81 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 23 lipca 2017 - 11:43

High Sierra spodobała mi się narazie w kilku aspektach. Metal 2 dał zwyżkę w dynamice m.in. w Mission Control i innych gestach. Wszelkie przejścia także pomiędzy pulpitami chodzą mega szybko i dynamicznie. Tak samo pomiędzy programami. Jest różnica. Blokowanie odpalania filmów reklamowych też bardzo się przydaje. 

Chętnie bym cofnął się z public beta 2 na 1 ale mam zrobioną archiwizację na Time Machine z bety 2. I nie wiem jak taki powrót wykonać.

Na pierwszej nie było tego większego grzania. A jak teraz wgram na czysto Macos Sierra a potem przejdę na public beta 1 to nie będę miał swoich dokumentów.

Ma ktoś jakąś podpowiedź ?

ps. nie jest to jakieś mega grzanie abym obawiał się, że komp się posypie. Ale wolę dmuchać na zimne.

 

Grzanie powinieneś zgłaszać do Apple, bo tylko oni mogą coś z tym zrobić. Cofanie się w becie moim zdaniem nie ma sensu.

Osobiście nie mam bety na swoim macbooku, a tylko na komputerach testowych.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#82 pino22

pino22
  • 359 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 lipca 2017 - 13:29

Grzanie powinieneś zgłaszać do Apple, bo tylko oni mogą coś z tym zrobić. Cofanie się w becie moim zdaniem nie ma sensu.

Osobiście nie mam bety na swoim macbooku, a tylko na komputerach testowych.

1. Z chęcią zgłoszę te uwagi ale z tego co pamiętam wgrywając betę na początku procedury chyba nie zaznaczyłem, że będę zgłaszał uwagi do Apple  :huh:  :-(( Mogę jakoś to teraz w systemie zmienić aby im napisać o tym grzaniu??

 

2. A jak u Ciebie na kompach testowych....bateria krócej i mocniej się grzeją? Na czym masz public betę?


Użytkownik pino22 edytował ten post 23 lipca 2017 - 13:30

 MacBook Pro 14,2"  M1 Pro, 512 GB/16GB Silver  iPhone 13 Pro 128GB Gold


#83 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 23 lipca 2017 - 16:52

1. Z chęcią zgłoszę te uwagi ale z tego co pamiętam wgrywając betę na początku procedury chyba nie zaznaczyłem, że będę zgłaszał uwagi do Apple  :huh:  :-(( Mogę jakoś to teraz w systemie zmienić aby im napisać o tym grzaniu??

 

2. A jak u Ciebie na kompach testowych....bateria krócej i mocniej się grzeją? Na czym masz public betę?

 

Ja testuje na stacjonarkach. Na laptopach wgwrałem na innym SSD, ale nie używam.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#84 torik-78856f3ad1

torik-78856f3ad1
  • 1 818 postów
  • SkądToruń

Napisano 23 lipca 2017 - 21:45

Potwierdzam grzanie się i szybki drenaż baterii.

 

A myślałem, że u mnie coś jest nie tak a to jak zwykle babol systemu. Trzeba wrócić do 10.11 bo przynajmniej chodziło jako tako.


MBA 13" | iPhone 4S + iPhone 5S | iPad 2


#85 pino22

pino22
  • 359 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 lipca 2017 - 22:11

A myślałem, że u mnie coś jest nie tak a to jak zwykle babol systemu. Trzeba wrócić do 10.11 bo przynajmniej chodziło jako tako.

To nie babol systemu. To po prostu beta. Więc trzeba być świadomym, że nie wszystko jest okey. Nie może być okey  :D


Jak pisać do Appla informacje nt uwag do public beta ??


 MacBook Pro 14,2"  M1 Pro, 512 GB/16GB Silver  iPhone 13 Pro 128GB Gold


#86 sysak

sysak
  • 49 postów

Napisano 23 lipca 2017 - 23:08

To nie babol systemu. To po prostu beta. Więc trzeba być świadomym, że nie wszystko jest okey. Nie może być okey  :D


Jak pisać do Appla informacje nt uwag do public beta ??

Apką feedback assistant.

Ja wysłałem parę raportów na temat safari używajcego 100% CPU, jak mi się zawieszało przy zamykaniu.

Kiedy Safari używa 100% CPU to zamykasz je cmd+q. Proces Safari ciągle chodzi na 100%, dalej coś mieli i się nie zamyka i pojawia się kręcąca się piłka. Wtedy używasz funkcji "wymuś zamknięcie" na Safari, proces jest ubity, system wykrywa, że ten proces był zawieszony i pozwala wysłać raport o błędzie.


ip5 Air 11' 2011

#87 matenko

matenko
  • 36 postów
  • SkądPiotrków Trybunalski

Napisano 25 lipca 2017 - 09:13

Polecam wszystkim posiadaczom 3 bety zainstalowanie 4-tej. Problemy z przegrzewaniem i krótkim czasem pracy na baterii odeszły w zapomnienie. Myślę że winą było zużywanie dużych zasobów mocy przez safarii które teraz (kilka godzin testów) działa bardzo dobrze i responsywnie :)


  • kamel05 lubi to

#88 gucio9377pl

gucio9377pl
  • 56 postów

Napisano 25 lipca 2017 - 22:00

Warto instalować ostatnią publiczną betę ? Czy lepiej czekać na oficjalną wersję ?

#89 pino22

pino22
  • 359 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 lipca 2017 - 23:33

Polecam wszystkim posiadaczom 3 bety zainstalowanie 4-tej. Problemy z przegrzewaniem i krótkim czasem pracy na baterii odeszły w zapomnienie. Myślę że winą było zużywanie dużych zasobów mocy przez safarii które teraz (kilka godzin testów) działa bardzo dobrze i responsywnie :)

To bardzo dobre wieści ;-) To grzanie trochę wkurzało. I czas na baterii też jakiś taki pogięty  :wub:

Czyli rozumiem, że 3 public beta załatwia te zmartwienia??


 MacBook Pro 14,2"  M1 Pro, 512 GB/16GB Silver  iPhone 13 Pro 128GB Gold


#90 sportpoz1

sportpoz1
  • 161 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 lipca 2017 - 06:27

4 beta naprawia wiele bolączek z trzeciej bety, ale wciąż czasami otwarte aplikacje są zamrożone - np. nie można wejść do zdjęć jeśli te są długo otwarte i zminimalizowane do docka.



#91 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 lipca 2017 - 13:37

Ja tylko nieśmiało przypomnę, że to jest wątek o becie publicznej, także zachwalanie wersji developerskich niewiele ma z nim wspólnego.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#92 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 01 sierpnia 2017 - 07:45

Postanowiłem ściągnąć i zainstalować najnowszą betę na nowym SSD. Moim celem miało być porównanie szybkości działania APFS i HFS+.
Podzieliłem więc sobie dysk, ale o ile pierwsza instalka, którą pobrałem jakiś czas temu pytała mnie, z jakiego formatu chcę korzystać, to ostatnia beta zaorała cały dysk i zrobiła z niego APFS. Macie jakieś doświadczenia w tym względzie?

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#93 prissin

prissin
  • 261 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 sierpnia 2017 - 09:50

Z jednej strony cieszę się, że główną nowością w tej wersji macOS jest „no new features” - chyba wielu z nas wspomina „Snow Leoparda” jako najlepsze wydanie... ale z drugiej strony, jest tyle rzeczy do poprawienia: obsługa aplikacji w iMessage, uporządkowanie sprawy iTunes, lifting przydałby się też Mac App Store.


Użytkownik prissin edytował ten post 08 sierpnia 2017 - 09:50


#94 sportpoz1

sportpoz1
  • 161 postów
  • SkądPoznań

Napisano 08 sierpnia 2017 - 09:58

Z jednej strony cieszę się, że główną nowością w tej wersji macOS jest „no new features” - chyba wielu z nas wspomina „Snow Leoparda” jako najlepsze wydanie... ale z drugiej strony, jest tyle rzeczy do poprawienia: obsługa aplikacji w iMessage, uporządkowanie sprawy iTunes, lifting przydałby się też Mac App Store.

 

Spokojnie. Nowy sklep w macOS pojawi się w przyszłym roku. Tak obstawiam. Od jakiegoś czasu wszystkie nowości pojawiają się na iOS, by rok później zawitać na macOS (APFS, iCloud Drive, wiadomości, itd, itd...)



#95 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 09 sierpnia 2017 - 09:29

Podczas instalacji najnowszej publicznej wersji wysypało się chyba coś bo na logu Apple buczało 3x i tak w kółko. Co to takie buczenie oznacza? Zrestartowałem kompa, na szczęście instalacja ruszyła i w porównaniu z poprzednią betą, która niemiłosiernie muliła, ta jest petarda. Jakie są Wasze spostrzeżenia? 


iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#96 bkornatowski

bkornatowski
  • 6 postów
  • SkądWawa

Napisano 10 sierpnia 2017 - 20:52

Witam,

przejrzałem wpisy w temacie bety Sierry i nie znalazłem tego, co u mnie się dzieje,

Chodzi o automatyczne wygaszanie klawiatury. Za każdym razem, kiedy zrestartuje kompa ta opcja jest odhaczona i klawiatura świeci cały czas. 

Wchodzę w preferencje i zaznaczam to na nowo, ale nie pamiętam, żeby tak wcześniej bywało. 

Podaję to w ramach ciekawostki – od tego się nie umiera, ale może, ktoś, coś…

Dzieje się toto na Air z 2015 roku. 


BK


#97 sIDD

sIDD
  • 178 postów
  • SkądUrsus, Warszawa, Poland, Poland

Napisano 17 sierpnia 2017 - 16:11

Czy blokuje się wam ekran na wygaszaczy lub zamknięcia pokrywy ?
Nie mogę tego nigdzie znaleść

#98 nowyuserapple

nowyuserapple
  • 16 postów

Napisano 22 sierpnia 2017 - 20:12

Hej, czy ktoś ma zainstalowaną najnowszą publiczną betę o numerze 6 i może mi odpowiedzieć na jedno pytanko?

Otóż, czy bez problemów działa sprawdzanie błędów? W sensie, że jak np. piszę maila i zrobię literówkę, to od razu mi podkreśla? Wiem, że to pierdoła, ale pomaga mi szybko wyłapać błędy, bo sporo piszę, a niestety w poprzedniej publicznej becie nie działało.



#99 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 22 sierpnia 2017 - 20:52

@up

Działa tak biednie, jak od El Capitana, o ile moje przeterminowane szare komórki dobrze sobie przypominają. Szybkie domowej roboty rozwiązanie w poście, który pisałem dawno temu.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#100 nowyuserapple

nowyuserapple
  • 16 postów

Napisano 22 sierpnia 2017 - 22:49

@up

Działa tak biednie, jak od El Capitana, o ile moje przeterminowane szare komórki dobrze sobie przypominają. Szybkie domowej roboty rozwiązanie w poście, który pisałem dawno temu.

 

Dzięki za podsunięcie rozwiązania. Mam nadzieję, że teraz będzie działać. Na tej wersji systemu, którą mam działa wystarczająco dobrze, przynajmniej dla mnie. Tylko na becie nie wiedziałem jak ogarnąć :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych