Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[1.1.2/1.1.3 OTB] Jailbreak & Unlock bez downgrade (Ziphone) [Mac/Windows]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
769 odpowiedzi w tym temacie

#126 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 12 lutego 2008 - 18:07

Mam problem z DFU Ekran zamiast kabla nie pokazuje nic robi się ciemny po odłaczniu i podłaczeniu iphone itunes pokazyje że jest w trybie restore ale ziphone każe ponownie podlaczyc iphone


wszedłeś w tryb Recovery, wejdź w DFU, przytrzymaj home + power do momentu pokazania się jabłka, teraz puść power i trzymaj hoem do momentu pojawienia się kabelka i ikony

#127 Szejker

Szejker
  • 214 postów
  • SkądKraków / Cieszyn

Napisano 12 lutego 2008 - 18:29

Ok, przeczytałem thread, części osobom z BL 3.9 działa, części nie, a mam takie teoretyczne pytanie. Perm unlock GeoHot'a modyfikuje BL, czyli czy zadziałała by taka metoda: 1. zaaplikowanie perm unlocka 2. update via itunes do 1.1.3 3. jailbreak i aktywacja przez ziphone, bez unlocka (który już powinien być zdjęty permanentnie) ? Są jakieś luki w moim rozumowaniu, czy dobrze myślę? ;>

#128 Rocik

Rocik
  • 213 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lutego 2008 - 18:54

Panowie przed chwika zrobiłem 2 iphony 1. oryginalnie 1.1.1 BL3.9 wgrane było 1.1.2 JB i any sim - następnie zrobiłem restore do 1.1.3 wprowadziłem w DFU paczka ziphone +anysim 1.3 i mamy gotowego full unlocked 1.1.3 , 2. oryginalnie 1.1.2 BL4.6 wgrane 1.1.2 + zrobione geounlock - nastepnie restore do 1.1.3 wprowadzilem w DFU paczka ziphone i mamy gotowego full unlocked 1.1.3

#129 kaniapl

kaniapl
  • 12 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 19:05

Odpalilem "START.bat", podlaczam IP i mam na wyswietlaczu "plytke z nutka" i pod nia kabelek, wciskam dowolny klawisz na klawiaturze i wyskakuje mi error "The application failed to initialize properly (0xc00000050. Click on OK to terminate the application." Co zrobic z tym fantem. Dodam, ze to nowy IP 16GB prosto z salonu.

#130 midalist

midalist
  • 289 postów
  • SkądKoszalin, PL

Napisano 12 lutego 2008 - 19:06

M4v3R wielkie dzięki za tutorial. Mam już odblokowane 4 iPhony. # od razu z pudełka twój tutorial na każdego gdzieś z 3-4min. I jednen z którym wcześniej z downgradem walczyłem z 2 doby. Restore do 1.1.3 i według tego tutoriala. Wielkie dzięki wszsytkim którzy mi przy tym pomogli :)

---- Dodano 12-02-2008 o godzinie 19:07 ----

Odpalilem "START.bat", podlaczam IP i mam na wyswietlaczu "plytke z nutka" i pod nia kabelek, wciskam dowolny klawisz na klawiaturze i wyskakuje mi error "The application failed to initialize properly (0xc00000050. Click on OK to terminate the application." Co zrobic z tym fantem.
Dodam, ze to nowy IP 16GB prosto z salonu.


Wyłącz proces iTunesHelp.exe. Najlepiej poleceniem zakończ proces z Menadżera Urządzeń. Możliwe że ten proces sprawia problem. W sumie to iTunes też musisz mieć ubity nie tylko wyłączony, ale w menadżerze także zabij proces iTunes.exe

---- Dodano 12-02-2008 o godzinie 19:11 ----

wszedłeś w tryb Recovery, wejdź w DFU, przytrzymaj home + power do momentu pokazania się jabłka, teraz puść power i trzymaj Home do momentu pojawienia się kabelka i ikony

Mam 1.1.3 OTB i ten sposób nie do końca działa. Musisz zrestartować Home + power 10s. A następnie puścić home i power. Wcisnąć na sekundę power i od razu Home i trzymać home do pokazania się ekranu z wtyczką. Jak cały czas trzymałem Home to nawet po minucie nic u mnie się nie działo. 4 nowe iPhony w każdym tak samo było. Dodatkowo zobaczyłem że w moim przypadku był problem iż nie chciały wejść w DFU w przypadku kiedy nie był podłączony kabelek do iP i kompa. Nie wiem czemu, ale było tak we wszystkich iP, możliwe iż albo ja robiłem przy wszystkich coś nie tak, albo dodane zostało zabezpieczenie aby iP był podłączony do komputer aby sobie przez przypadek np. w podróży nie włączyć.

PS. Przy okazji Lobo wielkie dzięki za wszystko i sorry za "SPAM" na Twoją skrzynkę PW. Moja wina, Moja wina, Moja wina. :)

#131 iArtur

iArtur
  • 2 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 19:23

co z instalerem ?

Mam iphone 1.1.2 z x-sim i dzisiaj moje niezgrabne rączki podczas używania instalera go zablokowały do trybu DFU . Po podłączeniu do iTunes chciał zaktualizowa do 1.1.3 czego nie zrobiłem . Restarty nie pomagały ! Zastosowałem metodą opisaną przez kolegę M4V3R co okazało się skuteczne do tego stopnia że mogę odstawic w kąt znienawidzone x-sim(często przekładam karty sim) . Po udanej reanimacji zniknęła ikonka instalera ! Co teraz ? Jak go z powrotem zainstalowc ? Może jest inna prosta metoda do sciągania aplikacji ? Z góry dzięki za odpowiedź szanownych forumowiczów . 8)

---- Dodano 12-02-2008 o godzinie 19:28 ----
...

#132 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 12 lutego 2008 - 20:36

Hm... Program powinien zainstalować Ci Installera. Spróbuj uruchomić go ponownie z opcją -j (nie START.bat tylko program ziphone.exe z linii poleceń).

#133 alien193

alien193
  • 126 postów
  • SkądRadom

Napisano 12 lutego 2008 - 21:20

widzieliscie ze zirbi wprowadzil poprawki?? Zibri's Blog: New Update !

#134 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 12 lutego 2008 - 21:28

PS. Przy okazji Lobo wielkie dzięki za wszystko i sorry za "SPAM" na Twoją skrzynkę PW. Moja wina, Moja wina, Moja wina. :)


LoBo, nie Lobo, takie płaskie ;P

widzieliscie ze zirbi wprowadzil poprawki?? Zibri's Blog: New Update !


zobacz mojego posta [4 od góry], Mav wprowadź zmiany bo nowa wersja już działa na Mac-ku :)

#135 alien193

alien193
  • 126 postów
  • SkądRadom

Napisano 12 lutego 2008 - 21:37

a to sorki ale nie zczailem twojego posta ktory byl 4 wyżej czyli na poprzedniej stronie ;p

#136 ochman

ochman
  • 21 postów
  • SkądPoznan, Poland, Poland

Napisano 12 lutego 2008 - 22:04

szkoda ze predzej dzisiaj tu nie zajrzalem bo robilem 2 szt 1.1.3 przez downgrade ;/

#137 pioo

pioo
  • 399 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 lutego 2008 - 22:11

No to sobie narobiłem roboty :( Mailem iPhona w wersji 1.1.2 bl 4.6. Jakiś tydzień temu podskoczyłem do 1.1.3 od DevTeam metodą iClarified - iPhone - How to Officially Update and Jailbreak to 1.1.3 iPhone Firmware (Installer) Potem ściągnąłem simloka metodą softwerową iClarified - iPhone - How to Unlock Your 1.1.2, 1.1.3 OTB iPhone . Ale ze względu na liczne problemy z 1.1.3 i masę fixów ktore nie zawsze działały coś mnie skusiło aby skozystać z Zibiphone. Więc podłączyłem iPhona do iTunes w trybie DFU i wybralem Restore. Paczka 1.1.3 się ściągnęła i w trakcie instalacji wywaliło mi błąd numer 1603 Teraz za kazdym razem jak próbuję Restore czy to z pliku 1.1.3 (Shift) czy to automatycznie 1.1.3 zawsze ten sam błąd. No i mam cegle :(

Dodam że jak narazie udalo mi się restore ale do wersji 1.1.2 i za holerę nie mogę zrobić restore do 1.1.3. Nie wiem ... może trzeba na początku skozystać z tetody Zibiego i dopiero po niej zrobic Update a nie Restore??

#138 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 12 lutego 2008 - 22:13

@LoBo: Naczytałem się o problemach z najnowszym update'm a ponieważ nie wprowadza on rewolucyjnych zmian (erase basebandu dla bl 3.9) więc wstrzymam się z aktualizacją mojej paczki, skoro działa dobrze.

#139 donalduck

donalduck
  • 82 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 22:18

hej panowie wprowadzam iphona w tryb dfu i mam tylko czarny ekran zamiast kabelka o co chodzi?

#140 jazzu

jazzu
  • 21 postów
  • Skądszczecin

Napisano 12 lutego 2008 - 22:20

Nowy IP 16 GB, pare dni temu przywieziony z USA, Ziphone + 4 min i gotowe, dziala wysmienicie, przynajmniej ja niczego zlego nie znalazlem. Dzieki wiekie :roll: -- jazzu

#141 donalduck

donalduck
  • 82 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 22:29

Ok panowie mi tez sie juz udalo, iphone 1.1.2 geounlocked, restore do 1.1.3 ziphone i wszystkie funkcje telefonu odblokowane. Poprostu full kurde wypas nic dodac nic ujac.

#142 pioo

pioo
  • 399 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 lutego 2008 - 22:35

Ok panowie mi tez sie juz udalo, iphone 1.1.2 geounlocked, restore do 1.1.3 ziphone i wszystkie funkcje telefonu odblokowane. Poprostu full kurde wypas nic dodac nic ujac.


A jak przeskoczyłeś do 1.1.3?? Z już odblokowanego 1.1.2 czy odrazu wyjołeś z pudełka nowy 1.1.2 i od ręki restore do 1.1.3 aha??? Z pliku czy z automatu??

#143 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 12 lutego 2008 - 22:57

Zaktualizowałem pierwszy post, dorzuciłem do archiwum wersję dla Maka. Jeśli ktoś ma dostęp i jeszcze nie ruszanego iPhone'a to prosiłbym o przetestowanie :).

#144 donalduck

donalduck
  • 82 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 23:08

A jak przeskoczyłeś do 1.1.3?? Z już odblokowanego 1.1.2 czy odrazu wyjołeś z pudełka nowy 1.1.2 i od ręki restore do 1.1.3 aha??? Z pliku czy z automatu??


Przeskok z juz odblokowanego w pelni 1.1.2 przeciez napisalem. Nie wiemm o co ci chodzi z plikiem czy automatem wykonalem to paczka z Tutoriala na pierwszej stronie.

#145 pioo

pioo
  • 399 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 lutego 2008 - 23:20

Przeskok z juz odblokowanego w pelni 1.1.2 przeciez napisalem. Nie wiemm o co ci chodzi z plikiem czy automatem wykonalem to paczka z Tutoriala na pierwszej stronie.


Chodzi mi o to skąt masz w telefonie 1.1.3 jak napisałeś zaczynałeś od 1.1.2??

#146 carnil

carnil
  • 153 postów
  • SkądPoznań/Bydgoszcz

Napisano 12 lutego 2008 - 23:23

Ja miałem 1.1.2 i unlock iClarified. Zrobiłem restore do 1.1.3 przez iTunes. Niestety jakoś nie potrafiłem właczyć na iPhonie trybu restore i na Windows Vista ZiPhone odmawiał posłuszeństwa. Użyłem więc iPhuc żeby właczyć restore. Odpaliłem jeszcze raz ZiPhone, trwało to może z 3min, iPhone się zrestartował i mam 1.1.3 bez simlocka i jailbreak. Świetnie że nie trzeba już downgradów robić. Za tą oszczędność czasu należy się autorowi tego pomysłu jakaś donacja. W domu nie mam WiFi więc wszystko instaluje przez EDGE i działa:) Na razie nie zauważyłem żadnych problemów.

#147 pioo

pioo
  • 399 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 lutego 2008 - 23:44

Czegoś nie rozumię albo jestem tępy albo to jest takie proste. Pozdtawowe pytanie czy można tą metodą przejść z NOWEGO 1.1.2 z bl 4.6 na 1.1.3 ?? Jeślii tak to w jakiej kolejności?? Czy robicie Restore z pliku czyli wprowadzacie telefon w tryb DFU i klikacie w shhiftem na Restore potem wybieracie plik z 1.1.3 czy plikacie normalnie klikacie na restore i po restarcie fona macie jeszcze zablokowanego. I dopiero teraz metoda Zibiego i po 2.3 min jest odblokowany 1.1.3 ??

#148 michal-cz

michal-cz
  • 24 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 23:50

Witam, Proszę o podpowiedź czy mając 112 i BL 4.6 muszę mieć zainstalowane iTunes 7.4.2 dla tej metody? Z góry dziękuję!

#149 donalduck

donalduck
  • 82 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 23:55

Czegoś nie rozumię albo jestem tępy albo to jest takie proste.
Pozdtawowe pytanie czy można tą metodą przejść z NOWEGO 1.1.2 z bl 4.6 na 1.1.3 ??
Jeślii tak to w jakiej kolejności??
Czy robicie Restore z pliku czyli wprowadzacie telefon w tryb DFU i klikacie w shhiftem na Restore potem wybieracie plik z 1.1.3 czy plikacie normalnie klikacie na restore i po restarcie fona macie jeszcze zablokowanego. I dopiero teraz metoda Zibiego i po 2.3 min jest odblokowany 1.1.3 ??


A wiec tak pioo. Moze byc nowy 1.1.2 moze byc juz odblokowany 1.1.2. W moim przypadku odblokowany 1.1.2 podlaczylem do itunes i wcisnalem normalnie restore, sciagnal sie firmware 1.1.3 i sie zainstalowal czyli znow zablokowal. Wtedy podlaczylem do kompa jeszcze raz odpalilem Ziphone z tutoriala prowadzilem w tryb DFU wcisnalem spacje i po okolo 3 minutach mialem znow odblokowany telefon tylko 1.1.3 bez simlocka. Mam nadzieje ze pomoglem ci zrozumiec. W przypadku nowego 1.1.2 z pudelka podlaczasz do itunes wprowadzasz w tryb DFU i robisz restore do 1.1.3 a pozniej juz wszystko tak jak napisalem.

---- Dodano 13-02-2008 o godzinie 01:58 ----

Witam,

Proszę o podpowiedź czy mając 112 i BL 4.6 muszę mieć zainstalowane iTunes 7.4.2 dla tej metody?

Z góry dziękuję!


Nie nie musisz, ja to robilem na 7.6 i wszystko poszlo ok.

#150 pioo

pioo
  • 399 postów
  • SkądKraków

Napisano 12 lutego 2008 - 23:59

A wiec tak pioo. Moze byc nowy 1.1.2 moze byc juz odblokowany 1.1.2. W moim przypadku odblokowany 1.1.2 podlaczylem do itunes i wcisnalem normalnie restore, sciagnal sie firmware 1.1.3 i sie zainstalowal czyli znow zablokowal. Wtedy podlaczylem do kompa jeszcze raz odpalilem Ziphone z tutoriala prowadzilem w tryb DFU wcisnalem spacje i po okolo 3 minutach mialem znow odblokowany telefon tylko 1.1.3 bez simlocka. Mam nadzieje ze pomoglem ci zrozumiec. W przypadku nowego 1.1.2 z pudelka podlaczasz do itunes wprowadzasz w tryb DFU i robisz restore do 1.1.3 a pozniej juz wszystko tak jak napisalem.


To jednak są jeszcze ze mnie ludzie. Dokładnie tak samo robię i wywala mi w trakcie restore komunikat Nie udało się odtworzyć ustawień fabrycznych iPhone. Wystąpił nieznany błąd (1603)"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych