Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[1.1.2/1.1.3 OTB] Jailbreak & Unlock bez downgrade (Ziphone) [Mac/Windows]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
769 odpowiedzi w tym temacie

#101 etommi

etommi
  • 102 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 15:23

Możesz swój problem trochę bardziej opisać. Jakie oprogramowanie instalowałeś. Odinstalowywałeś coś. Telefon OTB, czy też robiłeś jakiś restore update wcześniej ?
Trochę mało informacji.



Telefon prosto z pudełka 1.1.2 OT BT4.6 - metoda odblkokowania jak w tym temacie. zrobilem mu iWorld, poslki jezyk, BSD 2.1, GeoUnlock. wszytsko działą. ALE jesli zainstaluje aplikacje wiecej niż na pierwszym ekranie kolejnych nei widac - Installer zniknał mi gdzies w prawo a ja nie moge przesunąć ekranu w zadna strone, juz mam tak samo w 3 sztuce. Cos jest nie tak - nie oplaca sie w takim razie tym sposobem robic. Zna ktos rozwiązanie?? to powazny błąd!!!!!!!!!


Do RADOM to juz bylo dostepne w 1.1.1 - mam przed soba 10 iphonow 2 odblokowane dluga wersja z okotrep i działa wszystko - przy tej metodzie spring board nie działa ;/

#102 jankoli

jankoli
  • 52 postów
  • SkądGLIWICE

Napisano 12 lutego 2008 - 15:23

a juz myslełem ze sie poddam !!!!!

#103 Radom

Radom
  • 54 postów
  • SkądSzczecin/Dublin

Napisano 12 lutego 2008 - 15:26

Przeczytajcie moj wczesniejszy post i odniescie sie do niego.

#104 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 12 lutego 2008 - 15:29

Radom ma rację. Metoda z jailbreakme.com (1.1.1) instaluje Installera, a także patch'uje Springboarda by umożliwić przesuwanie ekranów. Ta metoda tego nie robi - musisz zainstalować Summerboarda samemu. No chyba że masz 1.1.3 - wtedy nie ma problemu.

#105 etommi

etommi
  • 102 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 15:30

RADOM PRZECZYTAJ MOJĄ wyżej. Przeicez Sping BOARD działał juz pod 1.1.1 - masz wogole Iphone ?? Jak zianstalowac samemu Summer Boarda ?? Jesli to znow problem to uwazam ta metoda za bezsensowną - znowu szkoda czasu. telefon jest od nowa do odblkowania - niestety.

#106 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 12 lutego 2008 - 15:39

@etommi: Nie unoś się i przeczytaj moją wypowiedź. Bo wygląda na to że Ty nie masz chyba w ogóle iPhone'a ;). Głównym celem tej metody jest oprogramowanie 1.1.3, nie 1.1.1. Bo 1.1.1 można łatwo odblokować bez użycia komputera, 1.1.3 już niestety nie.

#107 etommi

etommi
  • 102 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 15:44

czy ja sie unosze hahaahaha, mowie tylko ze metoda jest bezsensu - nie oplaca sie jej stosowac bo nie dziala summerboard. nie widze pomyslu na naprawienie tego. watpie ze ktos bedzie chcial taki telefon kupic. 1.1.3 a co z 1.1.2 tez jest w miare ciezko i trzeba robic downgrade, okotrep itd.

#108 crazyeyes

crazyeyes
  • 34 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 12 lutego 2008 - 15:57

Jak widzicie, nie wszystkim dziala. Crayeyes,a nie masz przypadkiek refurbished? Sprawdziles NA PEWNO, ze to BT 3.9?
Wiec zostaje przy swojej opcji - NIE DZIALA z BT 3.9 Przynajmniej do czasu jakiejs poprawki lub fixa.

---- Dodano 12-02-2008 o godzinie 13:08 ----


Sprawdz jaki masz Bootloader.

Na pewno nie refubished, kupiony w czarnym kartonie (wlasnorecznie w salonie) nie bialym (refurbished) BL 3.9, przed chwila wrocila dziewczyna, i jej iPh z 43 tyg tez poszedl gladko, BL 3.9

---- Dodano 12-02-2008 o godzinie 18:00 ----

czy ja sie unosze hahaahaha, mowie tylko ze metoda jest bezsensu - nie oplaca sie jej stosowac bo nie dziala summerboard. nie widze pomyslu na naprawienie tego.
watpie ze ktos bedzie chcial taki telefon kupic.

1.1.3 a co z 1.1.2 tez jest w miare ciezko i trzeba robic downgrade, okotrep itd.

Jezeli odblokowanie iPhone'a sprawia taki problem jak kopanie rowow to moze powinienes zajac sie czyms innym :), restore do 1.1.3 i nie bedzie zadnych problemow ani ze zdjeciem sima ani z aktywacja czy nie przesuwajacymi sie ekranami

#109 PGC

PGC
  • 1 023 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 16:02

Panie i panowie, proszę opisywać szczegółowo swój telefon przed updatem. Mam na myśli trzy podstawowe rzeczy: -wersja firmware (1.1.1, 1.1.1 OOTB, 1.1.2, 1.1.2 OOTB i dalej..) -modem (04.0x.13_g itd) -boot loader (BL3.9, BL4.6) Jeśli robiliśmy jakiś update zanim przeszliśmy do 1.1.3 to proszę napisać jak to robiliśmy, jaką metodą. (np Nate, DevTeam) Proszę podawać system na jakim robimy update (Win/OSX) oraz wersję iTunes. Przed napisaniem "wszystko działa", apeluję by jednak wyłączyć i ponownie włączyć telefon i dopiero wtedy sprawdzać. Proszę w miarę dokładnie opisywać ewentualne problemy bo "nie działa" lub "dupa" to trochę za skąpo. Do adminów: W tytułach wątków w dziale tutoriale dobrze by było dodać na jaki BL jest dany JB.

#110 kapitan_planeta

kapitan_planeta
  • 38 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 16:04

czy ja sie unosze hahaahaha, mowie tylko ze metoda jest bezsensu - nie oplaca sie jej stosowac bo nie dziala summerboard. nie widze pomyslu na naprawienie tego.
watpie ze ktos bedzie chcial taki telefon kupic.


no tak, zainstalowanie summerboard'a przerasta mozliwości...
panie szpecu, apple dodalo firmowo mozliwosc uzywania wielu ekranow w IP dopiero od wersji 1.1.3, poprzednie wymagaly uzycia aplikacji zewnetrznych do tego celu :P nie wszystko wiesz lepiej

#111 etommi

etommi
  • 102 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 16:09

Na pewno nie refubished, kupiony w czarnym kartonie (wlasnorecznie w salonie) nie bialym (refurbished) BL 3.9, przed chwila wrocila dziewczyna, i jej iPh z 43 tyg tez poszedl gladko, BL 3.9

---- Dodano 12-02-2008 o godzinie 18:00 ----

Jezeli odblokowanie iPhone'a sprawia taki problem jak kopanie rowow to moze powinienes zajac sie czyms innym :), restore do 1.1.3 i nie bedzie zadnych problemow ani ze zdjeciem sima ani z aktywacja czy nie przesuwajacymi sie ekranami



mozesz sobie takie komentarze zachowac dla siebie. nie znasz mnie nie wiesz kim jestem nie oceniaj mnie - bo sobie nie zycze. nikt nie odpowiada na pytania, czy nie ma pomyslu na rozwianie problemu.
jesli cos robiles z iphonem to odblkowanie iphone w wersji 1.1.2 zajumje z jailbreakme.com ok 1h jak sie nic nie spierdzieli. a ta metoda jest strasznie nie stabilna - działa kiedy chce. a ja chce zostac przy 1.1.2 a nie przy 1.1.3.

Wywalcie w opisie 1.1.2OTB bo to nie ma sensu.

#112 Patrykw

Patrykw
  • 580 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 16:10

no tak, zainstalowanie summerboard'a przerasta mozliwości...
panie szpecu, apple dodalo firmowo mozliwosc uzywania wielu ekranow w IP dopiero od wersji 1.1.3, poprzednie wymagaly uzycia aplikacji zewnetrznych do tego celu :P nie wszystko wiesz lepiej


A ja mam wiele ekranów na sofcie 1.1.2 i nie instalowałem żadnych aplikacji służących do modyfikacji wyglądu itp...

#113 etommi

etommi
  • 102 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 16:20

robiles to tą metodą??

kapitan_planeta to jak sie instaluje summerboard ?? podpowiedz innym

#114 crazyeyes

crazyeyes
  • 34 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 12 lutego 2008 - 16:21

mozesz sobie takie komentarze zachowac dla siebie. nie znasz mnie nie wiesz kim jestem nie oceniaj mnie - bo sobie nie zycze. nikt nie odpowiada na pytania, czy nie ma pomyslu na rozwianie problemu.
jesli cos robiles z iphonem to odblkowanie iphone w wersji 1.1.2 zajumje z jailbreakme.com ok 1h jak sie nic nie spierdzieli. a ta metoda jest strasznie nie stabilna - działa kiedy chce. a ja chce zostac przy 1.1.2 a nie przy 1.1.3.

Wywalcie w opisie 1.1.2OTB bo to nie ma sensu.

nie wiem jak oceniles stabilnosc metody, pozatym jak wolisz siedziec godzine to juz Twoja sprawa ja wole to zrobic w 2-3 minuty i miec telefon czysty i sprawny a nie upgradowany z jailbreakami na kazda kolejna wersje softu po kolei, to prawdopodobnie w tym tkwi Twoj problem, jezeli jestes madrzejszy od wszystkich to rozwiaz sam problem i podziel sie z nami rozwiazaniem

#115 etommi

etommi
  • 102 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 16:28

Stablinosc metody na 10 prob zadziała 5 razy, pozniej trzeba uzywac Carnivala. jak pojdzie czesto jest tylko blad 300mb. to nie moj wybor nalzy tylko ludzie wola miec 1.1.2 ja osobisce tez.

#116 crazyeyes

crazyeyes
  • 34 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 12 lutego 2008 - 16:35

Stablinosc metody na 10 prob zadziała 5 razy, pozniej trzeba uzywac Carnivala. jak pojdzie czesto jest tylko blad 300mb. to nie moj wybor nalzy tylko ludzie wola miec 1.1.2 ja osobisce tez.

u mnie na 5 zadzialalo 5 ... z BL 3.9 i 4.6
a carnival i 300 mb to cos mi przypomina pierwsze nieudolne jailbreaki z softem 1.1.1

#117 Atime

Atime
  • 20 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 16:38

robiles to tą metodą??

kapitan_planeta to jak sie instaluje summerboard ?? podpowiedz innym



Trzeba wejść w aplikacje o nazwie Installer -> wziąć zakładkę (takie fajne na dole) Install -> Naciśnąć na All Packages -> przejechać pod literkę S i znaleźć aplikację o nazwie Summer Board

Już nie wspominając że opcja 'SZUKAJ' jest aktywna więc wystarczy wpisać tam 'Summerboard'
i będziesz miał od groma tematów opisujących to zagadnienie

#118 oops2k

oops2k
  • 544 postów
  • SkądKrakow

Napisano 12 lutego 2008 - 16:59

@Tony: Wiele osób z 3.9 potwierdzało że im działa. Nie wiem co może być przyczyną, że jednym działa a innym nie...

Moim zdaniem u Lobo nie dziala bo jego iPhone to juz weteran wojenny. Tyle ile on przeszedl roznych zmian oprogramowania ze ... po prostu sie zbuntowal :P

#119 M4v3R

M4v3R
  • 2 043 postów
  • Skąd/usr/pl/Konin

Napisano 12 lutego 2008 - 16:59

I co, etommi? Naprawde to takie trudne? Nawet użytkownik mający 9 postów wie jak się instaluje aplikacje :).

Poza tym nie wiem czy zauważyłeś, ale pierwszy post podpowiada że jeśli nie masz 1.1.3 to powinieneś najpierw zrobić upgrade do tej wersji. Dlatego w temacie jest 1.1.2/1.1.3 OTB. I również dlatego że jailbreak/unlock na tej wersji działa. A że trzeba coś doinstalować potem - powinieneś być już do tego przyzwyczajony, nie ma metod idealnych.

A teraz koniec dyskusji na ten temat, bo problemu nie ma/jest do rozwiązania, wracamy do raportów co dalej działa/nie działa.

#120 donalduck

donalduck
  • 82 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 17:20

Panowie mam pytanie czy jak zrobie restore do 1.1.3 a teraz mam 1.1.2 to czy ziphonem mam zrobic tylko actywacje i jailbreak czy poraz drugi musze zrobic geounlock?

#121 etommi

etommi
  • 102 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 17:25

I co, etommi? Naprawde to takie trudne? Nawet użytkownik mający 9 postów wie jak się instaluje aplikacje :).

Poza tym nie wiem czy zauważyłeś, ale pierwszy post podpowiada że jeśli nie masz 1.1.3 to powinieneś najpierw zrobić upgrade do tej wersji. Dlatego w temacie jest 1.1.2/1.1.3 OTB. I również dlatego że jailbreak/unlock na tej wersji działa. A że trzeba coś doinstalować potem - powinieneś być już do tego przyzwyczajony, nie ma metod idealnych.

A teraz koniec dyskusji na ten temat, bo problemu nie ma/jest do rozwiązania, wracamy do raportów co dalej działa/nie działa.



To jest rozwiązanie problemu ?? SummerBoard z Installera ?? o czym my wogole mowimy? przeciez to nie uruchamia ekranów.
juz nie dziwie sie ze ludzie ktorzy dzwonia lub przyjedzają do mnie mowią ze na tym forum nie da sie o nic zapytac i poprosić o pomoc.

Metoda nie działa w pełni na 1.1.2 - jak ktoś chce nie polecam.

#122 Atime

Atime
  • 20 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 17:28

I co, etommi? Naprawde to takie trudne? Nawet użytkownik mający 9 postów wie jak się instaluje aplikacje :).


Ale mnie podsumowałeś :P Każdy kiedyś miał 9 postów... nikt nie zaczynał od 50 :D


Czy ogólnie ten jailbreak działa na iPoda Touch? ew. czy można go jakoś przerobić żeby działał? Bo jailbreak 1.1.1 -> update 1.1.2 + jailbreak -> update 1.1.3 staje się powoli męczący... wole nie myśleć co się stanie jeżeli wejdzie następnych kilka wersji

EDIT: Matko... skoro nie wierzysz że to uruchamia ekrany to sam spróbuj a nie bzdury wygadujesz! Zainstaluj Summerboard 3.1-1 (w ver. 3.1.1 iPhone'a) i zobacz że wtedy Ci aplikacje nie 'uciekną'.

#123 swiety74

swiety74
  • 773 postów
  • SkądKatowice

Napisano 12 lutego 2008 - 17:43

To jest rozwiązanie problemu ?? SummerBoard z Installera ?? o czym my wogole mowimy? przeciez to nie uruchamia ekranów.
juz nie dziwie sie ze ludzie ktorzy dzwonia lub przyjedzają do mnie mowią ze na tym forum nie da sie o nic zapytac i poprosić o pomoc.

Metoda nie działa w pełni na 1.1.2 - jak ktoś chce nie polecam.


Miałem ten sam problem przy przejściu z 1.1.1 na 1.1.2 czyli też nie przewijało mi ekranów. Temat wraz z rozwiązaniem jest opisany tutaj: http://www.myapple.p...ft-1-1-2-a.html

#124 LoBo

LoBo
  • 3 695 postów
  • Płeć:
  • SkądŁódź

Napisano 12 lutego 2008 - 17:49

Moim zdaniem u Lobo nie dziala bo jego iPhone to juz weteran wojenny. Tyle ile on przeszedl roznych zmian oprogramowania ze ... po prostu sie zbuntowal :P


wiesz że zaczyna myśleć tak samo, ale to jest raczej nimozliwe ponieważ restore calkowicie go czyści ;)

Panowie mam pytanie czy jak zrobie restore do 1.1.3 a teraz mam 1.1.2 to czy ziphonem mam zrobic tylko actywacje i jailbreak czy poraz drugi musze zrobic geounlock?


uzyj paczki która dał MAv i bedziesz miał ściągniętego sima, pamietaj iż musisz mieć BL4.6

Ale mnie podsumowałeś :P Każdy kiedyś miał 9 postów... nikt nie zaczynał od 50 :D

Czy ogólnie ten jailbreak działa na iPoda Touch? ew. czy można go jakoś przerobić żeby działał? Bo jailbreak 1.1.1 -> update 1.1.2 + jailbreak -> update 1.1.3 staje się powoli męczący... wole nie myśleć co się stanie jeżeli wejdzie następnych kilka wersji

EDIT: Matko... skoro nie wierzysz że to uruchamia ekrany to sam spróbuj a nie bzdury wygadujesz! Zainstaluj Summerboard 3.1-1 (w ver. 3.1.1 iPhone'a) i zobacz że wtedy Ci aplikacje nie 'uciekną'.


jesli chcesz wiedzieć czy zadziała idź do działu o iPod Touchu i umieś tam pytanie, nikt tutaj nie chce ponosić odpowiedzialności za zepsucie Ci iPod-a i nie jest to dział do tego

Edit: cytat, i koniec rozmowy o iPodach tutaj Źródlo : Zibri's Blog: ZiPhone Updated !

Hi
Thanks for the job
However, I tried to use the previous release on a 1.1.3 iPod Touch. (ziphone -j)
Ziphone stoped at 'wait 45"'
I disconnected the iPod after nearly one hour.It couldn't restart (freeze at apple logo).
Worse, it cannot be restored anymore ( error (1) or (1064) )

First - is the software supposed to work on an iPod touch ?
Second - any idea how I could make my iPod work again ?

Thx

#125 jakowit

jakowit
  • 5 postów

Napisano 12 lutego 2008 - 17:49

Mam problem z DFU Ekran zamiast kabla nie pokazuje nic robi się ciemny po odłaczniu i podłaczeniu iphone itunes pokazyje że jest w trybie restore ale ziphone każe ponownie podlaczyc iphone




Użytkownicy przeglądający ten temat: 11

0 użytkowników, 11 gości, 0 anonimowych