Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Samsung Galaxy S8+ vs iPhone 7 Plus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#151 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 maja 2017 - 08:25

@effe ale faktem jest, że są też androidy, które działają lepiej niż s8, jeśli chodzi o płynność, chodźby Pixel, czy nakładki z Huawei, Xiaomi w swoich flagowych telefonach maja lżejsze jakby. W s8 działaniu nie widzialem jakoś różnicy względem s7, jedynie ten wygląd robi wrażenie.

 

No jasne, nikt tu nie pisze, że S8 to najszybszy telefon na świecie, jednak różnice już są tak małe, że praktycznie nie zauważalne. W zamian dostajemy najlepszy wyświetlacz, aparat i elegancki wygląd, ale to już kwestia gustu. 


iPhone 12 mini 


#152 snaperr

snaperr
  • 70 postów

Napisano 24 maja 2017 - 15:36

Ja dołączę swoją opinię że samsung poleciał z pamięciami wewnętrznymi. Chwilowo jest to w USA ale do europy też pewnie dojdzie. Mianowicie pisali o nowej pamięci UFS 2.1 która znajduję się w S8/S8+ a kilka tygodni po premierze na stronie samaunga zniknęła taka informacja i telefony mają pamięć UFS 2.0 która jest oczywiście wolniejsza. Więc kupując ten telefon poddajemy się loterii co do jej "szybszej" pamięci.

#153 marioosh666

marioosh666
  • 229 postów

Napisano 24 maja 2017 - 15:59

@snaperr, w Apple jest, a przynajmniej było bardzo podobnie. Mam na myśli procesor w 6S. Takie rzeczy to mają znaczenie tylko w benchmarkach.



#154 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 maja 2017 - 18:55

No to ok 2 tygodnie z S8 i kilka słów już można na jego temat napisać. 

Zacznę od plusów.

 

1) Ekran - ten element to chyba największa zmiana jeśli chodzi o tego producenta. Jakość wyświetlanego obrazu genialna, tu nie ma co porównywać z iPhonem. Zagospodarowanie miejsca to mistrzostwo, tak w 2017r powinien wyglądać smartphone. Praktycznie zero zbędnych ramek. Dzięki temu iP7s/8 w końcu poprawi ten element bo ile można czekać. 

 

2) Wygląd - w dużej mierze wszystko to co w punkcie pierwszym, ale do tego dochodzi lepiej zaokrąglone boki co nie przeszkadza i nie wywołuje uruchomienia przez przypadek jakiś aplikacji. Dwie tafle szkła i aluminiowa ramka wokół daje świetny efekt. Minusem oczywiście straszne palcowanie się obudowy, ale z tym da się żyć. Szybkie przetarcie o koszule załatwia sprawę nie powodując przy tym żadnych rysek. 

 

3) Aparat - tu nie zmieniło się jakoś wiele w stosunku do S7, ale jest nadal bardzo dobrze, jak nie delikatnie lepiej. Zdjęcia wychodzą bardzo dobrze, szczegóły na wysokim poziomie, mam wrażenie, że nawet poprawili szybkość migawki i zdjęcia już nie wychodzą tak rozmazane jak w S7.

 

4) System - działa szybko, nie doświadczyłem zacięć, lagów itp. Wcześniej w każdym androidzie już pomału się pojawiały niedoskonałości. Być może to zasługa iOS, który jak wiemy potrafi już delikatnie przycinać w różnych sytuacjach i człowiek jakoś przywykł ;) 

Ogólnie wszystko hula jak należy, aplikacje uruchamiają się błyskawicznie, dialer wreszcie działa jak powinien bez zbędnych opóźnień, klawiatura tak samo. To mnie od zawsze denerwowało w androidach. 

 

5) Zabezpieczenia - nie wierzę, że tak bardzo Samsung mógł poprawić czytnik linii papilarnych!!! W porównaniu z S7 to niebo a ziemia. Działa rewelacyjnie szybko i bezbłędnie. Biorę telefon do ręki przykładam palec i już. Telefon odblokowany. Do tego jeszcze mam zabezpieczenie rozpoznawanie twarzy, które też działa bardzo dobrze, jedynie w nocy ma kłopoty. 

 

6) Bezpieczny folder - ta funkcja była już we wcześniejszych samsungach. Ta opcja jest dla mnie rewelacyjna. Przeglądanie netu, maile służbowe/ważne itp ;) zdjęcia, filmy, notatki itd. można w swobodny sposób zabezpieczyć jeszcze dodatkowo co sprawia, że smartphone staje się jeszcze bardziej osobisty. 

 

Plusów jeszcze jest sporo, ale nie będę tu tylko słodził, a więc czas na minusy choć ich jest mało póki co. 

 

1) Bateria - wg mnie jest słabsza niż w iPhone 7. Telefon wytrzymuje mi cały dzień, jednak na koniec dnia mam ok 15-20% gdzie przy iPhone spokojnie miałem w granicach 40-50%. To spora różnica. Zapewne Samsung nie chciał powtórzyć sytuacji z N7. 

 

2) Ekran - jak pisałem jest genialny jednak mój egzemplarz załapał delikatną wadę znaną już, a mianowicie w innych trybach niż standardowy biel wchodzi w róż. Jest to ewidentna wada i jeśli ktoś ma podobnie to niech wymienia szybko telefon lub reklamuje. 

 

3) Czytnik linii papilarnych - jak pisałem wcześniej jest bardzo dokładny jedna utrzymuje zdanie, że umieszczenie go jest zdecydowanie niefortunne. Osobiście się już przyzwyczaiłem, jednak wolałbym jakby był wtopiony w ekran. 

 

Chyba tyle. Póki co jestem zadowolony z przesiadki z iP7, wg mnie telefon jest zdecydowanie lepszy i nowocześniejszy. Zobaczymy czy w kolejnych tygodniach czymś mnie nie zawiedzie, jeśli nie to spokojnie wytrzymam do wrześniowej premiery iP7s. 


iPhone 12 mini 


#155 marioosh666

marioosh666
  • 229 postów

Napisano 27 maja 2017 - 17:38

@effe, może być tak, że 7S nie będzie się jakoś mocno różnił od 7ki, a odpowiedzią na S8 będzie dopiero 8 czy X, który pojawi się później.



#156 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 maja 2017 - 17:48

Chodzi mi dokładnie o iPhone'a, który będzie typowym flagowcem w 2017r. Czy on będzie się nazywał 7s czy 8 to nie ma znaczenia, choć uważam, że w tym roku będzie iphone 7s.


iPhone 12 mini 


#157 marioosh666

marioosh666
  • 229 postów

Napisano 27 maja 2017 - 21:02

A mi chodzi o to, że być może będzie trzeba poczekać dłużej. Pierwsze plotki mówiły o wrześniowej premierze 7S i grudniowej premierze flagowca 8 lub X. Jak pokażą to samo co Samsung pół roku wcześniej to będzie słabe.



#158 vysoki

vysoki
  • 21 postów
  • SkądOpole, Poland

Napisano 11 czerwca 2017 - 21:32

Cześć! Pomóżcie :)
 
Stanąłem przed trudnym wyborem nowego telefonu. Aktualnie używam sgs 5 neo i jestem z niego średnio zadowolony. Bolączką jest mała ilość pamięci wbudowanej i konieczność ręcznego przenoszenia aplikacji na kartę pamięci i dodatkowo czasami potrafi się zawiesić. Wcześniej używałem iphone 4s tam natomiast ciągle brakowało pamięci  
 
Jeśli chodzi o inne urządzenia jakie używam to jest to na pewno mac book pro przy którym spędzam ok. 10 h dziennie.
 
Aplikacje z jakich korzystam na telefonie:
Spotify,
Gmail,
Nawigacja (Yanosik lub mapy google)
Audioteka,
Zdjęcia google
Google drive
Slack
Messenger
Hangouts
S Health
+ ok 10 innych sporadycznie jak mBank, booking.com itp.
 
Jeśli chodzi o ceny telefonów to przedłużam umowę u operatora tak że ceny są takie:
sgs7 - 10 zł (krótsza umowa)
sgs8 - 400 zł
ip7 (128GB) - 600 zł
 

A więc pomocy co wybrać :) 


#159 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 czerwca 2017 - 07:11

Brałbym SGS7 jeśli kasa jest dla Ciebie w tym przypadku ważna, a jak nie to zdecydowanie SGS8. 


iPhone 12 mini 


#160 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 12 czerwca 2017 - 08:35

Brałbym SGS7 jeśli kasa jest dla Ciebie w tym przypadku ważna, a jak nie to zdecydowanie SGS8. 

Kusi mnie, aby się zamienić z Iphona 7 na Galaxy s8 chociaż do października. Dawno nie miałem androida :D



#161 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 12 czerwca 2017 - 09:43

Vysoki jeśli masz Mac to po s5 neo wziąłbym jednak iPhone 7, zawsze możesz sprzedać jak coś nie tak, mała strata i zamienić.

#162 vysoki

vysoki
  • 21 postów
  • SkądOpole, Poland

Napisano 12 czerwca 2017 - 10:08

Dzięki za radę, jednak chyba wybiorę sgs7. Do sgs8 nie jestem za bardzo przekonany, oglądałem ten telefon, wygląda bardzo ładnie jednak mam wrażenie, że jest bardzo delikatny. Zastanawiam się jeszcze nad ip7 nie wiem tylko czy zmiana ekosystemu na apple zapewni mi wszystko z czego teraz korzystam.



#163 vysoki

vysoki
  • 21 postów
  • SkądOpole, Poland

Napisano 13 czerwca 2017 - 11:17

Dzięki za radę, jednak chyba wybiorę sgs7. Do sgs8 nie jestem za bardzo przekonany, oglądałem ten telefon, wygląda bardzo ładnie jednak mam wrażenie, że jest bardzo delikatny. Zastanawiam się jeszcze nad ip7 nie wiem tylko czy zmiana ekosystemu na apple zapewni mi wszystko z czego teraz korzystam.

 

Małe info, jeszcze raz dziękując za pomoc. Ostatecznie kupiłem iPhone 7 ale wersję 32 GB była o 400 zł tańsza. Przeanalizowałem ilość danych jaką mam na telefonie i w zupełności mi to wystarcza :) Większość danych i tak trzymam w chmurze.



#164 Omega55

Omega55
  • 332 postów

Napisano 01 lipca 2017 - 14:45

W kwietniu zakupiłam S8+, mając iPhone 7 Plus.

Kilka razy włożyłam do Samsunga kartę SIM (może 2, może 3) i jakoś wracałam do iPhone, nie wiem nawet z jakiego powodu.

S8+ przeleżał mi kilka tygodni na szafce, brałam go do ręki dla zabawy, ostatecznie nie przekonał mnie do siebie i już. Fajny, piękny, ale nie miał iOS :), chyba o to chodziło.

iPada też zmieniłam na Tab S3.

A teraz pozbyłam się S8+, tablet ogłoszony, w pn odbiorę od kuriera iPada Pro 10,5'.

Przysięgłam sobie, że nigdy nie będę już eksperymentować i więcej żadnego Samsunga nie kupię :)

Nie mam nic do zarzucenia nowemu Samsungowi. Ale Apple u mnie wygrywa i tyle.


  • Sound John lubi to

#165 andi4444

andi4444
  • 162 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 lipca 2017 - 21:59

Moja przygoda od paru lat też rozgrywa się pomiędzy produktami Appla a Samsunga. Po kilku latach obcowania z produktami Nokii, w 2014 rozpoczęłem przygodę z Iphone 4S, potem był 5 oraz 5S, następnie 6 Plus (ze względu na 5,5") no i od paru dni 7 Pus 128GB. Oprócz tego w domu mam (własciwie córka) iMac oraz Macbook Air oraz iPad Air 2. Tak więc cała grupa produktów Appla. Ale w między czasie zacząłem również na drugiej karcie sim (firmowej) używac Androida (Samsunga) Najpierw był S4 mini potem S5...dalej S6 Edge i S6 Edge Pus aż wreszcie S7 Edge..... tak więc mogę parę słów powiedziec na temat tych telefonów, Koledzy pomimo całego szacunku dla produktów Samsunga, a więc ekranów, amoleda, ale przed wszystkim aparatów,cały czas uważam, że produkty appla są napradę dopracowane. Nigdy mi się nie zdarzyo aby coś mnie zawiodło, wszystko działa jak należy, powiadoienia z aplikacji pojawiają się dokładnie wtedy, kiedy trzeba., itd. A w Iphone 7 Plus jestem pod wielkim wrażeniem aparatu, zarówno podwójnego z tyłu ale też przedniego 7 mpix. Do tej pory Samsung zostawiał z tyłu Appla ale od paru dni obcowania z aparatem Iphone 7 Plus uważam, że wreszcie Panowie ...Amerykanie zrobili kawał dobrej roboty. Każdy ma swój gust, ale ja nadal pozostaję przy Apple. 


Użytkownik andi4444 edytował ten post 01 lipca 2017 - 22:01

 iPhone 15 Pro Max 256 GB (titanium black)  Apple Watch Ultra  iPad Pro 11” (2021) 128GB   AirPods Pro


#166 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 02 lipca 2017 - 09:59

Wszystko fajnie, ale jeśli chodzi o porównanie jak działa system Android na flagowcach, to tu jakby największym widzę konkurentem jest Samsung. Nie od dziś wiadomo, że ta nakładka stale jest bardzo ociężała i działa gorzej niż inne topowe androidy np. teraz HTC U11, Mi6, OP5, nie mówiąc o Pixel . Samsung nadrabia ekranem, aparatem i nowoczesnym wyglądem. 

Zresztą są problemy też  z tym ich ekranem  uważanym za najlepszy, często spotykana różowa poświata.

https://www.sammobil...to-fix-the-lag/

nawet teraz aktualizują swoje lagi :-)


Użytkownik tomk925 edytował ten post 02 lipca 2017 - 10:03


#167 Sound John

Sound John
  • 89 postów
  • Płeć:
  • SkądZ internetuf

Napisano 02 lipca 2017 - 12:04

Szajsung zawsze będzie gorszą firmą i żadne zabiegi firmy tego nie zmienią. To nie apple.
Wonsz żeczny, jest niebezpieczny.

#168 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 lipca 2017 - 13:30

Hehe dobre :) uśmiałem się:)
  • krzysztofsds lubi to

iPhone 12 mini 


#169 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 02 lipca 2017 - 14:22

Bawiłem się dzisiaj w sklepie Galaxy s8 plus. Moj IPhone 7 wyglada przy przy nim jak starszy kolega. Ekran i ogólnie całość robi wrażenie i kusi mnie,aby chociaż do września zmienić na Galaxy.

Użytkownik krzysztofsds edytował ten post 02 lipca 2017 - 14:24


#170 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 02 lipca 2017 - 14:40

Hehe dobre :) uśmiałem się:)

Czym się uśmiałeś effe? , sam na forum android.com.pl piszesz o gorszym działaniu s8, przytocz swoje słowa :-).

#171 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 02 lipca 2017 - 15:51

To że działa nie tak płynnie to wiadomo choć iPhone 7 też potrafi przy lekkich operacjach przyciąć.
Każdy producent ma wady i zalety ale pisanie że samsung to gorsza firma capi funboystwem :)

iPhone 12 mini 


#172 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 lipca 2017 - 16:43

Chyba tyle. Póki co jestem zadowolony z przesiadki z iP7, wg mnie telefon jest zdecydowanie lepszy i nowocześniejszy. Zobaczymy czy w kolejnych tygodniach czymś mnie nie zawiedzie, jeśli nie to spokojnie wytrzymam do wrześniowej premiery iP7s. 

 

No to stało się, w dniu wczorajszym mnie zawiódł i to w bardzo nie fajnej sytuacji bo na zebraniu w firmie. 

Telefon podczas wyszukiwania dokumentów w chmurze lekko się zamroził, mówię ok zdarza się. Po kilku minutach zrestartował się. Mówię sobie, że pewnie to pojedyncza sytuacja, bo wcześniej nic takiego nie miało miejsca. Dzisiaj w pracy podobna sytuacja, podczas przeglądania maili w aplikacji gmail telefon znów lekko się zatrzymał. Jeśli weźmiemy do tego lekkie mikro przycięcia niestety dłużej nie mogę tak pracować, zwłaszcza, że telefonu używam głównie do pracy. Dzisiaj został sprzedany i PONOWNIE już wróciłem do iP7 :)

No cóż, co by nie kupić, to zawsze to samo. Tylko fakt jest jeden. Jeszcze nigdy tak długo (2 miesiące) nie wytrzymałem z telefonem innej marki. Widać, że konkurencja szybko goni Apple, ale jeśli chodzi o stabilność systemu jeszcze im brakuje. Reszta na plus SGS8. 

Co mi najbardziej będzie brakowało? 

Przede wszystkim powiadomień na AOD super sprawa

Tego wyglądu iP7 jak biorę teraz do ręki to wydaje mi się strasznie archaiczny, jakbym trzymał kilkuletni telefon

No cóż teraz możecie napisać: "a nie mówiłem" ;)

 

 

Edit:

W tym momencie słuchając muzyki na Spotify strumieniowo na amplitunerze Pioneer zauważyłem, że na iPhone'ie mogę pogłaśniać i przyciszać podczas gdy telefon jest zablokowany. Na SGS8 mogłem to zrobić, ale tylko gdy telefon był odblokowany i po wejściu w aplikację. Widzimy, że aplikacje też nie do końca są na Samsungu dopracowane. Chyba, że miałem coś skopane, jednak nie sądzę. 


Użytkownik effe edytował ten post 05 lipca 2017 - 16:54

  • tomk925 lubi to

iPhone 12 mini 


#173 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 05 lipca 2017 - 21:19

Dorzucę swoje 3 grosze… w kwestii (niezrealizowanej) przesiadki z iP7 na S8. Telefon kupiony w Samsung Brand Store. Pierwszy egzemplarz miał zaczerwieniony ekran. Dostałem nowy, w którym po 2 dnia przestał działać dotyk w dolnej części ekranu. Nie chciałem trzeciej wymiany i udało mi się wywalczyć zwrot pieniędzy. Pewnie miałem pecha bo niektórzy swoje iPhony również wymieniają po kilka razy…
 
Telefon wizualnie prezentuje się fantastycznie, ma wiele przydatnych funkcji których brakuje w telefonach Apple (np. wspomniany AoD), ale po 2 dniach używania mam kilka negatywnych spostrzeżeń:
 
- lagi i zamykanie aplikacji - nie spodziewałem się że świeżo skonfigurowany flagowiec Samsunga, może w niektórych sytuacjach działać gorzej niż prawie roczny iPhone z dziesiątkami zainstalowanych aplikacji. Nie są to jakieś drastyczne opóźnienia, ale dla mnie zauważalne, szczególnie w wyszukiwarce (Spotlight). Poza tym 2 razy zdarzył mi się komunikat o niespodziewanym zamknięciu aplikacji Google Play.
 
- Touch ID umieszczony z tyłu to mega niewygodne rozwiązanie które sprawuje się dużo gorzej niż w iPhonie,
 
- ekran - niby super wyraźny jasny, ale nieco irytowały mnie cienie na zaokrąglonych krawędziach oraz zbyt duże nasycenie kolorów (pewnie lepiej by to wyglądało po solidnej kalibracji której nie zdążyłem zrobić).


#174 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 05 lipca 2017 - 21:36

Zaczerwieniony ekran w Samsungach S8 to niestety standard, zresztą tak samo jak zasikany w iPhone'ach :)

Co do lagów, to wg mnie i tak ten S8 wygląda najlepiej ze wszystkich Samsungów do tej pory. Lagi delikatne zdarzały mi się głównie w wysuwaniu bocznego menu. 


iPhone 12 mini 


#175 Takeshy

Takeshy
  • 27 postów

Napisano 10 lipca 2017 - 16:31

@effe powiedz Jak używa Ci się teraz iphone? Posiadam galaxy s8 od premiery, niestety przez ostatni czas zastanawiam się non stop nad powrotem do iphone 7.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych