Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 6s - wymiana szyby wyświetlacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Torkness

Torkness
  • 33 postów

Napisano 27 marca 2017 - 11:00

Cześć,

czy ktoś z was wymieniał szybkę wyświetlacza w 6s i może się wypowiedzieć jak się to sprawdza?

Mam pękniętą szybę a boję się że wymieniając cały moduł wstawią mi jakiś tani i słaby wyświetlacz.

3D Touch działa z wymienioną szybą?

Z wyrazami szacunku



#2 aquatarion

aquatarion
  • 962 postów
  • SkądZabrze

Napisano 27 marca 2017 - 13:27

Jak oddasz do autoryzowanego serwisu typu cortland, ispot to będziesz miał to wymienione na oryginalny wyświetlacz i wszystko będzie jak na początku. W innym przypadku loteria.



#3 Bantoniooo

Bantoniooo
  • 3 postów

Napisano 27 marca 2017 - 20:23

Witam

W sobotę mój ukochany iPhon'e 6s plus wyleciał na kafelki i roztrzaskał sobie ekran,wszystko działało tylko że po prostu się zbił. Więc postanowiłem udać się do jednego z serwisów we Wrocławiu nie będe rzucał nazwami mają kilka punktów w dużych galeriach we Wrocku więc udałem się do ich głównego punktu w celu wymiany wyświetlacza dodam,że jestem zielony w temacie. Zapłaciłem za wymianę na miejscu(czekałem ponad godzinkę) 539 zł. I tak teraz siedzę oglądam w domu rzeczywiście kolory trochę się różnią od poprzednich, nie wiem czy mi to przeszkadza czy po prostu kwestia przyzwyczajenia kolory są hmm mniej żywe ale oprócz tego wszystko działa . I tu moje pytanie skoro wszystko działało w telefonie po zbiciu ekranu to nie powinni mi wymienić samej szybki ? W opisie usługi mam "LCD +dotyk" więc wymienili mi całość tak? Skoro telefon był w 100 % sprawny potrzebna była wymiana szyby to musieli coś tam grzebać w środku jeszcze? Może mi ktoś wytłumaczyć czy można wymienić sam ekran czy trzeba wszystko od razu? Zdaję sobie sprawę,że mam jakiś zamiennik nie wiem po prostu czy zostałem w jakiś sposób oszukany czy nie , dodam,że mam jeszcze gwarancję Apple do 5 maja( nie wiedziałem nawet,że takową nadal posiadam) czy Apple może coś pomóc czy po ingerencji jakiś tam serwisów nie patrzą nawet na telefony, czytałem o wymianach na ten odnowiony za jakąś tam kwotę ale to już chyba po ptakach .... 



#4 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 30 marca 2017 - 08:54

Witam

W sobotę mój ukochany iPhon'e 6s plus wyleciał na kafelki i roztrzaskał sobie ekran,wszystko działało tylko że po prostu się zbił. Więc postanowiłem udać się do jednego z serwisów we Wrocławiu nie będe rzucał nazwami mają kilka punktów w dużych galeriach we Wrocku więc udałem się do ich głównego punktu w celu wymiany wyświetlacza dodam,że jestem zielony w temacie. Zapłaciłem za wymianę na miejscu(czekałem ponad godzinkę) 539 zł. I tak teraz siedzę oglądam w domu rzeczywiście kolory trochę się różnią od poprzednich, nie wiem czy mi to przeszkadza czy po prostu kwestia przyzwyczajenia kolory są hmm mniej żywe ale oprócz tego wszystko działa ...... 

Czy wszystko jest w porządku będziesz mógł ocenić przy najbliższej okazji do aktualizacji iOS. Od teraz prawdopodobnie zaobserwujesz konieczność częstszego ładowania baterii.

 

... I tu moje pytanie skoro wszystko działało w telefonie po zbiciu ekranu to nie powinni mi wymienić samej szybki ? W opisie usługi mam "LCD +dotyk" więc wymienili mi całość tak? Skoro telefon był w 100 % sprawny potrzebna była wymiana szyby to musieli coś tam grzebać w środku jeszcze? Może mi ktoś wytłumaczyć czy można wymienić sam ekran czy trzeba wszystko od razu? Zdaję sobie sprawę,że mam jakiś zamiennik nie wiem po prostu czy zostałem w jakiś sposób oszukany czy nie ...... 

Najprawdopodobniej wymienili to co napisali: LCD+dotyk (HB - przełożyli ze starego, żeby działał TiD).
Jakbyś miał naklejone szkło hartowane na ekranie, które pękło w wyniku upadku teleefonu - to wymia się samo szkło.
 

 

 

... dodam,że mam jeszcze gwarancję Apple do 5 maja( nie wiedziałem nawet,że takową nadal posiadam) czy Apple może coś pomóc czy po ingerencji jakiś tam serwisów nie patrzą nawet na telefony, czytałem o wymianach na ten odnowiony za jakąś tam kwotę ale to już chyba po ptakach .... 

Gwarancję - "miałeś" (do czasu rozbicia ekranu). Żeby ją przywrócić, należało wykonać naprawę w serwisie autoryzowanym (zapłaciłbyś tylko niecałe 20% drożej).

Przy wymianie ekranu w serwisie autoryzowanym sprawdzają cały telefon (a nie ograniczają się tylko do wstawienia nowego ekranu) i jeżeli po wymianie ekranu nie działa jak należy - to wymieniają cały telefon (w cenie wymiany samego ekranu)


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#5 Bantoniooo

Bantoniooo
  • 3 postów

Napisano 30 marca 2017 - 17:48

Czy wszystko jest w porządku będziesz mógł ocenić przy najbliższej okazji do aktualizacji iOS. Od teraz prawdopodobnie zaobserwujesz konieczność częstszego ładowania baterii.

 

Najprawdopodobniej wymienili to co napisali: LCD+dotyk (HB - przełożyli ze starego, żeby działał TiD).
Jakbyś miał naklejone szkło hartowane na ekranie, które pękło w wyniku upadku teleefonu - to wymia się samo szkło.
 

 

Gwarancję - "miałeś" (do czasu rozbicia ekranu). Żeby ją przywrócić, należało wykonać naprawę w serwisie autoryzowanym (zapłaciłbyś tylko niecałe 20% drożej).

Przy wymianie ekranu w serwisie autoryzowanym sprawdzają cały telefon (a nie ograniczają się tylko do wstawienia nowego ekranu) i jeżeli po wymianie ekranu nie działa jak należy - to wymieniają cały telefon (w cenie wymiany samego ekranu)

 

Kurde czyli tak jak myślałem zawaliłem sprawę no ale trudno będę mądrzejszy na przyszłość ... A co do ładowania baterii to rzeczywiśćie strasznie bierze mi baterię po wymianie tego ekranu więc biorę się za aktualizację iOS'a właśnie i dam znać czy coś się zmieniło bo już miałem pytać czy mogli mi wcisnąć jakąś trefną baterię. Śliczne dzięki za pomoc 



#6 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 31 marca 2017 - 01:44

... już miałem pytać czy mogli mi wcisnąć jakąś trefną baterię. ...

W tym przypadku to mało prawdopodobne. Teoretycznie - mogli, ale byłoby to niepotrzebnie ryzyko. Po wymianie ekranu na chińczyka Twoja bateria szybciej niż zwykle będzie zużywać się (dzięki częstszym ładowaniom) więc sam niebawem zgłosiłbyś się po wymianę baterii do tego serwisu (bo jeżeli na wymianę ekranu nie poszedłeś do autoryzowanego - to (jak łatwo przewidzieć) na wymianę baterii tez do autoryzowanego raczej nie pójdziesz).
A drenowanie baterii przez nieoryginalne ekrany w iPhone-ach - to standardowe objawy, opisywane już od lat.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#7 Bantoniooo

Bantoniooo
  • 3 postów

Napisano 31 marca 2017 - 23:02

W tym przypadku to mało prawdopodobne. Teoretycznie - mogli, ale byłoby to niepotrzebnie ryzyko. Po wymianie ekranu na chińczyka Twoja bateria szybciej niż zwykle będzie zużywać się (dzięki częstszym ładowaniom) więc sam niebawem zgłosiłbyś się po wymianę baterii do tego serwisu (bo jeżeli na wymianę ekranu nie poszedłeś do autoryzowanego - to (jak łatwo przewidzieć) na wymianę baterii tez do autoryzowanego raczej nie pójdziesz).
A drenowanie baterii przez nieoryginalne ekrany w iPhone-ach - to standardowe objawy, opisywane już od lat.


Kurde ale porażka jestem na siebie strasznie zły że nie poszedłem do oryginalnego serwisu teraz zwyotnosc baterii to jakiś dramat,co moge zrobic w tym wypadku ? Bo telefon rozładowuje sie znacznie szybciej niz przed wymiana ekranu :( Gdybym tylko wiedział ze cos takiego moze nastąpić ehhhh porażka

#8 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 01 kwietnia 2017 - 01:18

...co moge zrobic w tym wypadku ? Bo telefon rozładowuje sie znacznie szybciej niz przed wymiana ekranu ...

Sprzedać ???
Póki gwarancja w systemie (https://checkcoverage.apple.com/pl/pl/ ) jeszcze jest - to będzie łatwiej.


...Gdybym tylko wiedział ze cos takiego moze nastąpić ehhhh porażka

Przecież masz (miałeś) setki wątków na ten temat również na tym forum. Np. z ostatnich dni:
http://myapple.pl/fo...swietlacza-aso/


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#9 Pawelole

Pawelole
  • 3 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 kwietnia 2017 - 19:44

Ciekawe ile nowa bateria pożyje.Ja po wymianie ekranu ( niestety tez nie gwarancyjnie) mialem problem z dużym grzaniem sie telefonu przy byle czym.



#10 vaya

vaya
  • 176 postów

Napisano 02 kwietnia 2017 - 20:10

Sprzedać ???

 

To może Ty go sobie kupisz za cene rynkową z utraconą gwarancją i tandetnym chinskim wyświetlaczem??!

Od kiedy to forum nakłania do oszustwa?!



#11 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 02 kwietnia 2017 - 23:11

To może Ty go sobie kupisz za cene rynkową z utraconą gwarancją i tandetnym chinskim wyświetlaczem??!

Od kiedy to forum nakłania do oszustwa?!

Waż słowa.

 

Nikt nie nakłania do oszustwa. Cenę uzgadnia sprzedający z kupującym (jeżeli cena byłaby np. dla mnie wystarczająco atrakcyjna, to kupiłbym nawet z „tandetnym chińskim wyświetlaczem” – oczywiście po sprawdzeniu kosztów dalszej naprawy w ASA), a gwarancję można jeszcze „odzyskać”, wykładając sześć i pół stówki (o ile nie uszkodzono czegoś więcej w telefonie) na wymianę wyświetlacza w autoryzowanym serwisie (oczywiście ew. do kupującego należy ocena opłacalności takiej decyzji).


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#12 Bantonio

Bantonio
  • 2 postów

Napisano 19 kwietnia 2017 - 07:54

A wiec odświeże temat szybkę znowu rozwaliłem już ta po wymianie i stad moje pytanie gdzie mogę się udać żeby mi to wymienili na oryginalny LCD ? Mam gwarancje do maja ale skoro wymieniałem na własna rękę ekran to po gwarancji raczej stad pytanie czy Apple przyjmie ten telefon na serwis poza gwarancja ? Żeby np za te 700 zł wymienić mi ta szybkę na nowa sprawna ?

#13 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 19 kwietnia 2017 - 08:44

Możesz oddać ten telefon u nas lub w każdym innym serwisie autoryzowanym. Jeśli cały telefon jest sprawny, a problemem jest tylko rozbite szkło ekranu, nawet zamiennika, to nie będzie problemu z płatną wymianą tego ekranu na nowy, oryginalny.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#14 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 21 kwietnia 2017 - 22:35

 ...pytanie czy Apple przyjmie ten telefon na serwis poza gwarancja ? Żeby np za te 700 zł wymienić mi ta szybkę na nowa sprawna ?

 

 

 ... gwarancję można jeszcze „odzyskać”, wykładając sześć i pół stówki (o ile nie uszkodzono czegoś więcej w telefonie) na wymianę wyświetlacza w autoryzowanym serwisie ...


Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych