Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iphone 6-wymiana wyswietlacza ASO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 pawelus668

pawelus668
  • 6 postów

Napisano 23 września 2016 - 21:50

Witam, muszę wymienić wyświetlacz w ip6. Telefon bez gwarancji, czy robić to w ASO za 659zl, czy wymienic zbita szybke w zbitaszybka.pl za 550zl czy kupic ekran za ok 350zl nie wiadomego pochodzenia. Zalezy mi na jakosci ale czy warto wykladac prawie 700zl za pewny ori? Czy da się zdobyc pewny taki ekran jak z aso?



#2 pawelus668

pawelus668
  • 6 postów

Napisano 28 września 2016 - 22:15

Witam,dziękuje za odpowiedź. Decyzja padła na autoryzowany serwis. Teraz tylko wybrac który. Cortland, ispot, istrefa

#3 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 28 września 2016 - 22:27

Napisz do kilku serwisów z pytaniem o cenę i przewidywany czas naprawy.: https://locate.apple.com/pl/pl/

Listę serwisów masz również tu: http://myapple.pl/fo...81#entry2075595
Wybierz ten gdzie taniej lub szybciej.
Niezależnie od tego który serwis wybierzesz - Twój telefon i tak pojedzie do Holandii na wymianę ekranu, więc chodzi o to żeby ktoś się nim możliwie szybko zajął (wysłał) i wziął jak najmniej PLN za swoją fatygę.

Zwracaj uwagę żeby oddać w serwisie a nie w salonie nieprowadzącym serwisu , bo jak oddasz w salonie a nie w serwisie to masz ekstra 3-5 dni do naprawy (bo salon np. iSpot - musi wysłać do swojego serwisu centralnego zanim ten weźmie się za naprawę). Już szybciej jest w takim przypadku wysłać bezpośrednio kurierem do serwisu.


Użytkownik bee3 edytował ten post 28 września 2016 - 22:45

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#4 astonmarcin

astonmarcin
  • 358 postów
  • SkądKłodzko

Napisano 06 października 2016 - 19:47

Najlepiej sprawdz, czy w Twoim miescie jest serwis ktoregos z resellerow i tam oddaj :)

#5 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 10 października 2016 - 20:11

Najlepiej sprawdz, czy w Twoim miescie jest serwis ktoregos z resellerow i tam oddaj :)

Właśnie chodzi o to, żeby nie oddawać "do serwisu któregoś z resellerów" tylko bezpośrednio (osobiście lub kurierem) do serwisu autoryzowanego

- możesz wybrać jeden z kilkunastu serwisów: tak jest szybciej i taniej .


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#6 Krzysztof II

Krzysztof II
  • 96 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 19 października 2016 - 02:57

Jak ASO wymienia wyświetlacz, wymieniają też TouchID, czy zostawiają ten sam? Wiem, że jest on przypisany do płyty głównej.

 iPhone Xs 64GB  iPhone 4s 64GB  iPad Pro 10.5 64GB


#7 Murgal

Murgal
  • 911 postów

Napisano 19 października 2016 - 07:26

To jest autoryzowany serwis, zdarza się że wymieniają cały tel na refurba ;) 


Macbook Pro 15" 2018 i7 2.6/560X/32GB/512GB | iPhone 11 Pro MAX | AW V 44mm | iPad Pro 12.9 WiFi+Cell 3gen | HomePod | AirPods 


#8 Krzysztof II

Krzysztof II
  • 96 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 19 października 2016 - 12:01

Tylko telefon pojechał do Holandii, więc chyba wymienią tylko wyświetlacz?

 iPhone Xs 64GB  iPhone 4s 64GB  iPad Pro 10.5 64GB


#9 Murgal

Murgal
  • 911 postów

Napisano 19 października 2016 - 12:15

Czasami z holandii wraca wymieniony tel. Nie ma reguły.


Macbook Pro 15" 2018 i7 2.6/560X/32GB/512GB | iPhone 11 Pro MAX | AW V 44mm | iPad Pro 12.9 WiFi+Cell 3gen | HomePod | AirPods 


#10 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 20 października 2016 - 21:46

Tylko telefon pojechał do Holandii, więc chyba wymienią tylko wyświetlacz?

Jak wysyłają do Holandii to z zamiarem wymiany samego ekranu, ale jak "Holandia" uzna że trzeba wymienić całego - to wraca wymieniony cały.


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#11 Krzysztof II

Krzysztof II
  • 96 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 04 listopada 2016 - 01:14

Wymieniono całego, ale z wadliwym portem USB...

 iPhone Xs 64GB  iPhone 4s 64GB  iPad Pro 10.5 64GB


#12 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 04 listopada 2016 - 02:06

Wymieniono całego, ale z wadliwym portem USB...

Przecież iPhone nie ma portu USB ;)


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#13 BartekNL

BartekNL
  • 11 postów

Napisano 11 lutego 2017 - 21:00

Podejmę próbę podpięcia się pod temat. Podobna sytuacja jak u założyciela wątku, koszt wymiany około 700 zł ale na wszystkich stronach serwisów owa cena przypisana jest do treści "Wymiana wyświetlacza pękniętego  / stłuczonego...". A co jeśli mój iP miał kontakt z wodą i na wyświetlaczu są przebarwienia? Wymieniają cały LCD czy jak to wygląda?



#14 RafalB82

RafalB82
  • 160 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 lutego 2017 - 10:38

Najczęściej tak piszą ponieważ najczęściej pęka tylko szybka, dodtakowo przy szybkich naprawach kiedy panel jest wymieniany prawie "na poczekaniu" dostaniesz refabrykowany panel, a Twój poleci na refabrykacje. Normalnie czekal byś do tygodnia na refabrykacje samej szybki.

Przy wymianie calego panelu, kiedy płacisz normalne pieniądze nie ma znaczenia czy tylko szybka czy również LCD jest uszkodzony.



#15 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 lutego 2017 - 10:46

Jaką refabrykację, o czym Ty piszesz? Telefon idzie do centrum serwisowego gdzie montowany jest fabrycznie nowy ekran. Przecież oni nie wymieniają szybki tylko cały ekran.

 

 

 A co jeśli mój iP miał kontakt z wodą i na wyświetlaczu są przebarwienia? Wymieniają cały LCD czy jak to wygląda?

 

 

W takim przypadku dostaniesz wycenę na wymianę całego telefonu za około 1400 złotych. Kiedy oddajesz telefon na wymianę ekranu to serwis sprawdza czy telefon kwalifikuje się do takiej naprawy to znaczy czy nie jest zalany, uszkodzony, skrzywiony itd. Jeśli jest zalany to nie ma zgody na wymianę samego ekranu.


  • RafalB82 lubi to

Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#16 RafalB82

RafalB82
  • 160 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 lutego 2017 - 16:47

Jaką refabrykację, o czym Ty piszesz? 

 

Oj zapędziłem się i to mocno! To pytanie o zalanie rzuciło mnie na obsługe po za autoryzacja, a temat tyczy się wyłacznie aurotyzowanego serwisu.



#17 BartekNL

BartekNL
  • 11 postów

Napisano 19 lutego 2017 - 20:11

W takim razie zostaje mi polecone przez tą stronę Wrocławskie Telefonarium. Tak przy okazji dopytam, bo spotkałem sprzeczne opinie a sam jako laik nie będę zabierał głosu. W 5s można bez problemu wymienić Touch Id, straci swą funkcję ale można. A jak to jest z 6 ? Gdybym przy okazji wymiany wyświetlacza chciał wymienić też Touch Id tak samo jak w 5s stanie się zwykłym Home Button czy może grozi w tym wypadku "Błąd: 53" ?



#18 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 19 lutego 2017 - 22:35

W takim razie zostaje mi polecone przez tą stronę Wrocławskie Telefonarium. Tak przy okazji dopytam, bo spotkałem sprzeczne opinie a sam jako laik nie będę zabierał głosu. W 5s można bez problemu wymienić Touch Id, straci swą funkcję ale można. A jak to jest z 6 ? Gdybym przy okazji wymiany wyświetlacza chciał wymienić też Touch Id tak samo jak w 5s stanie się zwykłym Home Button czy może grozi w tym wypadku "Błąd: 53" ?

 

https://support.appl.../pl-pl/HT205628


Pomogłem ?   -  Lubię to 


#19 anymorez

anymorez
  • 1 postów

Napisano 16 marca 2017 - 21:09

Witam

 

Chciałbym również tutaj zadać pytanie. Czy zwykły użytkownik jest w stanie dostrzec różnicę w jakości ekranu?

Właśnie mam zamiar wysłać telefon do serwisu, lecz waham się nad oryginałem, oraz rzekomo "bardzo dobrym zamiennikiem".



#20 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 17 marca 2017 - 23:31

Witam

 

Chciałbym również tutaj zadać pytanie. Czy zwykły użytkownik jest w stanie dostrzec różnicę w jakości ekranu?

Właśnie mam zamiar wysłać telefon do serwisu, lecz waham się nad oryginałem, oraz rzekomo "bardzo dobrym zamiennikiem".

Można dyskutować nad mniej lub bardziej istotnymi dla konkretnego użytkownika różnicami w jakości wyświelacza, analizując np.: wierność odzworowania barw, homogeniczość podświetlenia, czas reakcji wyświetlacza (ew. lag - zwłaszcza w przypadku szybkich gier), czułość i responsywnośc dotyku, etc.

To co jednak moim zdaniem zauważysz/odczujesz na pewno (w przypadku zamiennika) - to szybsze rozładowywanie się baterii .
 


Użytkownik bee3 edytował ten post 17 marca 2017 - 23:32

Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych