Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

konkurencja dla iPhone


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#26 Dilvish

Dilvish
  • 20 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lutego 2008 - 23:08

Chyba nie widziałeś iPhone na oczy a na pewno nie miałeś go w ręku skoro takie bzdety wypisujesz... Nie dość, że się powtarzasz co parę linijek to jeszcze bredzisz...
Jest już setki programów obsługujących funkcje których apple JESZCZE nie dodało do telefonu.


Powiem, tak: mam iPhone i traktuję go jako zabawkę, bo jako telefon to bez wątpienia jest 100 lat za Afryką. Apple to najbardziej pazerna firma na świecie, przy której Microsoft to grzeczne chłopaki-przedszkolaki. Sukces ich polega na rzeszy gadżeciaży oraz fanatyków zaślepionych jakimiś bliżej nieokreślonymi ideami, którzy ignorancję wielbionego przez nich producenta w stosunku do nich samych określają mianem "JESZCZE nie dodało", łudząc się, że da im coś bez wyszarpnięcia za to characzu.
Ludzie proszę nie bądźcie cyniczni i nie piszcie takich głupot próbując oszukać .. siebie?

Teraz zawsze można napisać, że przedmówca bredzi ... i iPhone znowu będzie najlepszy.
:lol: No to się naraziłem.
A i tak lubię swojego iPhone ;)

---- Dodano 05-02-2008 o godzinie 01:13 ----

Jedyny bezens iPhone w kwestii multimedia to schowane gniazdo jack. Jakby
nie dalo sie nawet najprostrzej rzeczy zrobic standardowo.

Podobny wynalazek wymyslilo sobie HTC, tam zamiast jacka maja opatentowane wyjscie audio przez miniUSB. To juz
w ogole jakas herezja.


Ani jedno ani drugie, to nie jest żadna herezja - to zwykły zabieg rynkowy. Ogranicza dostępność konkurencyjnych dodatków zwiększając zapotrzebowanie na orginalne, zawsze pasujące elementy....

#27 norbertcala

norbertcala
  • 1 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lutego 2008 - 23:14

Ja wiem czy pazerna ?? Chyba nie tak bardzo jak MS popatrz na ceny np Office i iLife Apple jest inowacyjne i to jest wielka zaleta. Ja rozumiem chcec zysku bo preciez taki jest cel kazdej firmy (Mam wlasnie wyklady z zrzadzania strategicznego wiec wiem) :) Cenię Appla za inowacyjne podejście za brak strachu przed eksperymentami. A iPhone technologicznie jest daleko, ale interfejs uzytkownika jest WOWOWOW

#28 makowy@mac.com

makowy@mac.com
  • 31 postów

Napisano 04 lutego 2008 - 23:27

Koledzy, Umówmy się, że porównywanie iPhone i Symbiana/UIQ w tej chwili nie ma najmniejszego sensu. Wróćmy do tej dyskusji powiedzmy w pół roku po wydaniu SDK, zobaczymy kto górą. iPhone jak fon jest zaledwie przeciętny. Jako całość, a zwłaszcza zwierzak do netu - rewelacyjny. Sorry, ale KAŻDA przeglądarka na Symbiana to gówno za przeproszeniem w porównaniu do iPhonowskiego Safari. Filmy na iPhone po prostu DA SIĘ oglądać, czego o Nokii nawet naj naj naj powiedzieć się nie da. Powtarzam - pół roku po SDK i możemy się mierzyć :)

#29 Strusio

Strusio
  • 140 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 lutego 2008 - 11:14

Witam Wszystkich Oto moje trzy grosze. Na swoim własnym przykładzie mogę zaryzykować stwierdzenie że ten cały dylemat iPhone czy "inny" to tylko i wyłącznie KWESTIA PRZYZWYCZAJENIA !!! Gdyby pierwsze telefony zamiast klawiatury miały dotykowy ekran kazdy by się obruszał "jak mozna coś napisać naciskając te smieszne guziczki - porazka , bleee" itp. To jedno Drugie, zwolennicy " innych " napiszcie jaki program nawigacyjny działał na telefonach sprzedawanych w pierwszym roku działania systemu gsm kiedy nokia i siemens i motorola wprowadzały pierwsze swoje modele ;-) Mercedes też nie montuje w swoich pojazdach wszystkich "nowości" tylko dlatego że konkurencja to ma , trzeba czasu na przetestowanie pewnych rozwiazań. I na koniec dlaczego wyrokujecie że iPhone jako super dopracowany design'ersko produkt jest snobistyczny i dla gadzeciaży ? To zupełnie absurdalne. I tak zupełnie na koniec - dość chżanienia z tym wysyłaniem sms'ów dla wielu osób i przesyłaniem ich dalej !! Juz pierwszego dnia zainstalowałem iSMS i mam te wszystkie funkcje a systemowy SMS który wyswietla rozmowę w formie chat - BOMBA własnie w mojej pracy na cos takiego czekałem !!! Pozdrawiam.

#30 sauo

sauo
  • 182 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 lutego 2008 - 23:12

Powiem, tak: mam iPhone i traktuję go jako zabawkę, bo jako telefon to bez wątpienia jest 100 lat za Afryką. Apple to najbardziej pazerna firma na świecie, przy której Microsoft to grzeczne chłopaki-przedszkolaki. Sukces ich polega na rzeszy gadżeciaży oraz fanatyków zaślepionych jakimiś bliżej nieokreślonymi ideami, którzy ignorancję wielbionego przez nich producenta w stosunku do nich samych określają mianem "JESZCZE nie dodało", łudząc się, że da im coś bez wyszarpnięcia za to characzu.
Ludzie proszę nie bądźcie cyniczni i nie piszcie takich głupot próbując oszukać .. siebie?

Teraz zawsze można napisać, że przedmówca bredzi ... i iPhone znowu będzie najlepszy.
:lol: No to się naraziłem.
A i tak lubię swojego iPhone ;)

---- Dodano 05-02-2008 o godzinie 01:13 ----


Ani jedno ani drugie, to nie jest żadna herezja - to zwykły zabieg rynkowy. Ogranicza dostępność konkurencyjnych dodatków zwiększając zapotrzebowanie na orginalne, zawsze pasujące elementy....


Widzisz, to że rozwiązania technologiczne Apple postrzegasz wyłącznie jako puste gadżeciarskie zagrywki potwierdza tylko fakt, że dyskusja merytoryczna z Tobą jest jałowa. Przyjrzyj się prawdziwym rozwiązaniom ich sprzętu, porównaj, poczytaj i wtedy pomyśl zanim coś napiszesz. Te "bliżej nieokreślone idee" o których piszesz zdecydowały o przesiadce na produkty Apple wielu osób zajmujących się zawodowo czy to np. grafiką czy muzyką. Na swoim przykładzie mogę stwierdzić, że dzięki sprzętowi jaki mam moja praca jest dużo wydajniejsza, szybsza i profesjonalniejsza. I to nie tylko moja opinia ale wielu fachowców z różnych branż. To dotyczy większości produtków Apple (w tym iPhone), choć nie wszystkich - nikt nie jest doskonały i to też wiemy... bez kropli cynizmu.

#31 kichu1979

kichu1979
  • 135 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 lutego 2008 - 16:01

Panowie, a odchodzac od tematu swietych wojen i wracajac do tematu czyli nuviphone ponizej macie filmik pokazany na Garminblog prezentujacy pokrotce urzadzenie:

YouTube - nuvifone scenario

Jak widac, chociaz pobieznie, w kwestii polaczenia telefonu i nawigacji produkt zapowiada sie bardzo ciekawie, wiele fajnych funkcji - automatyczne geokodowanie zdjec, mozliwosc nawigacji do danych otrzymanych w zdjeciu od kogos etc. Fajny jest tez uchwyt samochodowy.

Prezentuje sie to zdecydowanie bardziej apetycznie od rozwiazan nawigacyjnych typu PocketPC. Tym bardziej, ze do Garmina bedzie mozna wrzucic mape polski GPMapa, ktora
jakoscia i pokrycie porownywalna jest ze znana wiekszosci Automapa.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych