Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

konkurencja dla iPhone


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 kichu1979

kichu1979
  • 135 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 stycznia 2008 - 09:44

Garmin wlasnie zapowiedzial wypuszczenie urzadzenia bedacego polaczeniem nawigacji GPS a la Garmin nuvi z telefonem wzorowanym na iPhone. Produkt nazywa sie nuviphone i wyglada tak:

Engadget

#2 Zuki

Zuki
  • 434 postów
  • SkądPrzeworsk

Napisano 31 stycznia 2008 - 09:46

nasz Iphone jest ładniejszy ;) i jest przede wszystkim z APPLE heh :D

#3 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 31 stycznia 2008 - 09:47

4 milionów na pewno nie sprzedadzą :P

#4 kichu1979

kichu1979
  • 135 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 stycznia 2008 - 09:57

Ci nie zmienia faktu, ze telefon jest ciekawa alternatywa dla osob szukajacyh polczenia fukncji obu urzadzen ... phone + nawigacja. Alternatywa poki co sa urzadzenia Windows Mobile... ktore jesli chodzi o ergonomie obslugi sa po prostu kiepskie. A Garmin w tym wzgledzie - jesli ktos mial do czynienia z nawigatorami nuvi - jest bardzo wygodny, a jesli ktos mial do czynienia z mapami Garmin w ogolnosci, to wie ze ten system jest calkiem niezly :) No i na Polske oprocz oficjalnych map drogowych - City Navigator Europe oraz GPmapa jest jedna calkowicie free -> ump.waw.pl :) A iPhone ... z calym szacunkiem ... fajna zabawka, ktora sie dobrze sprzedaje dzieki marketingowi.

#5 norbertcala

norbertcala
  • 1 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 stycznia 2008 - 10:03

Ja wiem czy zabawka. To jedyny telefon na rynku z pełnym i porządnym system operacyjnym pod spodem.

#6 Zuki

Zuki
  • 434 postów
  • SkądPrzeworsk

Napisano 31 stycznia 2008 - 10:07

Iphone jak wam wiadomo ma system opracyjny OS X... a to oznacza ze jego jedynym ograniczeniem jest sprzet.... na miare sprzetu potrafi wszystko :) tylko napisac soft ;]

#7 kichu1979

kichu1979
  • 135 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 stycznia 2008 - 10:52

Ja wiem czy zabawka. To jedyny telefon na rynku z pełnym i porządnym system operacyjnym pod spodem.


Ktory niestety ma wiele ograniczen dotyczacych chocby tak podstawowej funkcjonalnosci
jak dzwonienie i obsluga smsow :)

Co mi z porzadnego systemu operacyjnego pod spodem, jak nie moge na nim chocby wyslac wizytowki z danymi kontaktu.

I daj spokoj z tym marketingiem prosze... Symbian, UIQ to tez systemy operacyjne...

#8 norbertcala

norbertcala
  • 1 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 stycznia 2008 - 11:06

Ktory niestety ma wiele ograniczen dotyczacych chocby tak podstawowej funkcjonalnosci
jak dzwonienie i obsluga smsow :)

Co mi z porzadnego systemu operacyjnego pod spodem, jak nie moge na nim chocby wyslac wizytowki z danymi kontaktu.

I daj spokoj z tym marketingiem prosze... Symbian, UIQ to tez systemy operacyjne...


Symbian on to ma dopiero ograniczen.
W tym momencie system z iPhona mimo, ze jest na rynku rok jest duzo bardziej funkcjonalny nize Symbian Czy Windows Mobile ktore sa 5 lat i dluzej.
Ja jakoś nie mam problemów z dzwonieniem i wysyłaniem SMS.
Wiekszość problemow ktore ludzie maja z iPhone jest pochadna niewłasciwego niezgodnego z zyczeniem producemta odblokowania.

#9 kichu1979

kichu1979
  • 135 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 stycznia 2008 - 13:50

Symbian on to ma dopiero ograniczen.
W tym momencie system z iPhona mimo, ze jest na rynku rok jest duzo bardziej funkcjonalny nize Symbian Czy Windows Mobile ktore sa 5 lat i dluzej.


Jestes pewien, ja na swoim Windows Mobile, ktory mialem jakis czas temu, mialem oprocz standardowych programow sieciowych nawiagacje samochodowa i lotnicza z ktorej korzystalem i w powietrzu i na ziemi, klienta VNC, dzieki czemu moglem zdalnie korzystac ze swojego domowego Windowsa + klika aplikacji sieciowych i biznesowych.

Podobnie jest teraz w moim obecnym telefonie N95, oprocz dzwonienia smsow i mmsow korzystam na co dzien z aparatu, nawigacji samochodowej (soft garmina + gpmapa), klienta vnc, google mail oraz czytnika rss.

Na dzisiejsza chwile dowolny Symbian czy Windows Mobile daje zdecydowanie wiecej mozliwosci niz iPhone i to nie tylko w kwestii dostepnego software ale takze hardware z ktorego te urzadzenia korzystaja, chociazby wezmy kwestie GPS, HDSPA i obsluge Bluetooth (brak profili data etc) - jesli chcialbym podlaczyc laptopa np. do sieci.

Ja jakoś nie mam problemów z dzwonieniem i wysyłaniem SMS.
Wiekszość problemow ktore ludzie maja z iPhone jest pochadna niewłasciwego niezgodnego z zyczeniem producemta odblokowania.


Ale ja mowie o czyms innym, np. tym ze:

- nie moge wyslac jednej wiadomosci sms do kilku osob naraz
- niemoznosc forwardowania dalej otrzymanego smsa
- brak raportow dostarczenia sms - przydatne, gdy sie czeka na kogos kto ma wylaczony
telefon, wysylajac wiadomosc z zadaniem raportu wiesz kiedy ktos bedzie uchtywny pod
telefonem
- brak mozliwosci archiwizowania smsow w folderach
- brak obslugi wizytowek
- brak mozliwosci napisania kilku wiadomosci i wyslania ich pozniej (drafty)
- pisanie smsow na dowolnym ekranie dotykowym czy to rysik czy tak jak
tutaj jest po prostu wolne

A takze o tym, ze caly ten fancy interfejs wbrew pozorom jest wolny w obsludze
i niewygodny dla kogos kto czesto dzwoni:

- obsluga takich rzeczy jak lista ostatnich polaczen, nieodebrane polaczenia itd
duzo szybsza i wygodniejsza np. na nokii z symbianem (naciskam zielony klawisz
symbol telefonu i strzalkami przechodzeni pomiedzy odebranymi/neodebranymi
itd), jak chce do kogos znich zadzwonic ponownie naciskam zielony klawisz

- szybkie wybieranie, na dowolnym telefonie z klawiatura przytrzymanie dluzsze
danego klawisza lub kombinacja (cyfra - dzwon)

- ogolnie w wiekszosci telefonow uzycie ksiazki wejscie do ksiazki telefonicznej,
szybkie dzwonienie to jest kwestia 1 przycisku na klawiaturze

- brak podzialu historii polaczen na odebrane/nieodebrane/wybierane, i phone
nawet nie wyswietla ktore polaczenie bylo wychodzace a ktore przychodzace
gdy przegladasz liste, dopiero po wejsciu do polaczenia widac co i jak

- nie do konca sensowne zorganizowane "ulubione polaczenia", teoretycznie miala
to byc alternatywa do szybkiego wybierania w innych telefonach, ale realnie
robi sie z tego normalna ksiazka telefoniczna, tym bardziej ze dojscie do ulubonych
zajmuej realnie tyle samo klikniec co do ksiazki telefonicznej

- brak mozliwosci pogrupowania kontaktow i operowania na grupach, np wyslanie
jednej wiadomosci do calej grupy etc.

- brak mozliwosci przesylania kontaktow

80% tego co wymienilem ma w dzisiejszych czasach prawie kazdy normalny
telefon i nie sa to jakies wielce wydumane opcje. Roznica np. miedzy iPhone
a N95 polega na tym, ze w momencie gdy wyciagam telefon z kurtki juz dawno
mam wysnieta klapke i wcisniety na dotyk bez patrzenia numer do ktorego chce
zadzwonic (szybkie wybieranie), gdy w iPhone musialem wyjac, slide to unlock.
Jadac samochodem, telefon sparowany z glosnomowiacym zestawem BT, nie
patrzac na ekran rozsuwam klapke naciskam odpowiedni numer speed dial itd.


Zrob prostu eksperyment, daj czlowiekowi z ulicy iPhone i kaz mu zadzwonic pod numer XXX i policz ile to zajmie.
Daj teraz czlowiekowi zwykly telefon z klawiatura i zobacz ile teraz mu to zajmie.

Tak naprawde iPhone to jest po prostu rozwiazanie skierowanie do segmentu nazwijmy
to ogolnie fashion, gdzie licza sie przede wszystkim takie elementy jak rozpoznawalna marka, design, uzyte materialy, rozpoznawalnosc, status, czasem - choc nie zawsze za cene ograniczonej funkcjonalnosci. Apple robiac taki produkt trafilo na podatny grunt, szczegolnie w USA, gdzie de facto nie maja konkurencji, szczegolnie biorac pod uwage ich aktualna 'user-base', czyli wlascicieli iPodow, ktorym w owym czasie zamiast nowego duze iPoda pokazany na rynku wlasnie iPhone. Premiera w Europie juz furory nie zrobila, szczegolnie biorac pod uwage warunki kontraktow z operatorami itp. W Europie wszyscy przyzwyczajeni sa do dotowania telefonow przez operatorow.

#10 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 31 stycznia 2008 - 16:41

gsm jest dla mnie tak samo dziwne jak Mac w porownaniu do Windows czemu cos co wychodzi pozniej, jest gorsze od tego pierwszego? skoro zrobili iPhone, juz powinni wbudowywac sluchawki do glow rodzacych sie dzieci...

#11 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 31 stycznia 2008 - 17:17

bleee... Nieudany ten telefonik. Nasz iPhone'ik jest ladniejszy.:grin:

#12 sauo

sauo
  • 182 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 stycznia 2008 - 18:57

Jestes pewien, ja na swoim Windows Mobile, ktory mialem jakis czas temu, mialem oprocz standardowych programow sieciowych nawiagacje samochodowa i lotnicza z ktorej korzystalem i w powietrzu i na ziemi, klienta VNC, dzieki czemu moglem zdalnie korzystac ze swojego domowego Windowsa + klika aplikacji sieciowych i biznesowych.

Podobnie jest teraz w moim obecnym telefonie N95, oprocz dzwonienia smsow i mmsow korzystam na co dzien z aparatu, nawigacji samochodowej (soft garmina + gpmapa), klienta vnc, google mail oraz czytnika rss.

Na dzisiejsza chwile dowolny Symbian czy Windows Mobile daje zdecydowanie wiecej mozliwosci niz iPhone i to nie tylko w kwestii dostepnego software ale takze hardware z ktorego te urzadzenia korzystaja, chociazby wezmy kwestie GPS, HDSPA i obsluge Bluetooth (brak profili data etc) - jesli chcialbym podlaczyc laptopa np. do sieci.



Ale ja mowie o czyms innym, np. tym ze:

- nie moge wyslac jednej wiadomosci sms do kilku osob naraz
- niemoznosc forwardowania dalej otrzymanego smsa
- brak raportow dostarczenia sms - przydatne, gdy sie czeka na kogos kto ma wylaczony
telefon, wysylajac wiadomosc z zadaniem raportu wiesz kiedy ktos bedzie uchtywny pod
telefonem
- brak mozliwosci archiwizowania smsow w folderach
- brak obslugi wizytowek
- brak mozliwosci napisania kilku wiadomosci i wyslania ich pozniej (drafty)
- pisanie smsow na dowolnym ekranie dotykowym czy to rysik czy tak jak
tutaj jest po prostu wolne

A takze o tym, ze caly ten fancy interfejs wbrew pozorom jest wolny w obsludze
i niewygodny dla kogos kto czesto dzwoni:

- obsluga takich rzeczy jak lista ostatnich polaczen, nieodebrane polaczenia itd
duzo szybsza i wygodniejsza np. na nokii z symbianem (naciskam zielony klawisz
symbol telefonu i strzalkami przechodzeni pomiedzy odebranymi/neodebranymi
itd), jak chce do kogos znich zadzwonic ponownie naciskam zielony klawisz

- szybkie wybieranie, na dowolnym telefonie z klawiatura przytrzymanie dluzsze
danego klawisza lub kombinacja (cyfra - dzwon)

- ogolnie w wiekszosci telefonow uzycie ksiazki wejscie do ksiazki telefonicznej,
szybkie dzwonienie to jest kwestia 1 przycisku na klawiaturze

- brak podzialu historii polaczen na odebrane/nieodebrane/wybierane, i phone
nawet nie wyswietla ktore polaczenie bylo wychodzace a ktore przychodzace
gdy przegladasz liste, dopiero po wejsciu do polaczenia widac co i jak

- nie do konca sensowne zorganizowane "ulubione polaczenia", teoretycznie miala
to byc alternatywa do szybkiego wybierania w innych telefonach, ale realnie
robi sie z tego normalna ksiazka telefoniczna, tym bardziej ze dojscie do ulubonych
zajmuej realnie tyle samo klikniec co do ksiazki telefonicznej

- brak mozliwosci pogrupowania kontaktow i operowania na grupach, np wyslanie
jednej wiadomosci do calej grupy etc.

- brak mozliwosci przesylania kontaktow

80% tego co wymienilem ma w dzisiejszych czasach prawie kazdy normalny
telefon i nie sa to jakies wielce wydumane opcje. Roznica np. miedzy iPhone
a N95 polega na tym, ze w momencie gdy wyciagam telefon z kurtki juz dawno
mam wysnieta klapke i wcisniety na dotyk bez patrzenia numer do ktorego chce
zadzwonic (szybkie wybieranie), gdy w iPhone musialem wyjac, slide to unlock.
Jadac samochodem, telefon sparowany z glosnomowiacym zestawem BT, nie
patrzac na ekran rozsuwam klapke naciskam odpowiedni numer speed dial itd.


Zrob prostu eksperyment, daj czlowiekowi z ulicy iPhone i kaz mu zadzwonic pod numer XXX i policz ile to zajmie.
Daj teraz czlowiekowi zwykly telefon z klawiatura i zobacz ile teraz mu to zajmie.

Tak naprawde iPhone to jest po prostu rozwiazanie skierowanie do segmentu nazwijmy
to ogolnie fashion, gdzie licza sie przede wszystkim takie elementy jak rozpoznawalna marka, design, uzyte materialy, rozpoznawalnosc, status, czasem - choc nie zawsze za cene ograniczonej funkcjonalnosci. Apple robiac taki produkt trafilo na podatny grunt, szczegolnie w USA, gdzie de facto nie maja konkurencji, szczegolnie biorac pod uwage ich aktualna 'user-base', czyli wlascicieli iPodow, ktorym w owym czasie zamiast nowego duze iPoda pokazany na rynku wlasnie iPhone. Premiera w Europie juz furory nie zrobila, szczegolnie biorac pod uwage warunki kontraktow z operatorami itp. W Europie wszyscy przyzwyczajeni sa do dotowania telefonow przez operatorow.


Chyba nie widziałeś iPhone na oczy a na pewno nie miałeś go w ręku skoro takie bzdety wypisujesz... Nie dość, że się powtarzasz co parę linijek to jeszcze bredzisz...
Jest już setki programów obsługujących funkcje których apple JESZCZE nie dodało do telefonu.

#13 norbertcala

norbertcala
  • 1 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 31 stycznia 2008 - 19:26

Tak naprawde iPhone to jest po prostu rozwiazanie skierowanie do segmentu nazwijmy
to ogolnie fashion, gdzie licza sie przede wszystkim takie elementy jak rozpoznawalna marka, design, uzyte materialy, rozpoznawalnosc, status, czasem - choc nie zawsze za cene ograniczonej funkcjonalnosci. Apple robiac taki produkt trafilo na podatny grunt, szczegolnie w USA, gdzie de facto nie maja konkurencji, szczegolnie biorac pod uwage ich aktualna 'user-base', czyli wlascicieli iPodow, ktorym w owym czasie zamiast nowego duze iPoda pokazany na rynku wlasnie iPhone. Premiera w Europie juz furory nie zrobila, szczegolnie biorac pod uwage warunki kontraktow z operatorami itp. W Europie wszyscy przyzwyczajeni sa do dotowania telefonow przez operatorow.


Nie chce mi się odpowiadac na kazde twoje zdanie bo kazdy wie, ze skoro piszesz takie rzeczy to nie miales iPhona w reku.
Krzaczki w stylu dojscie do listy ulubionych :) wystarczy kliknac dwa razy na przycisk.
Albo brak SMS do kilku osob.
Najbardziej usmialem sie z powolonosci interfejsu, szczegolnie biorac pod uwage szybkosc symbiana. :D Bede opowiadal na przyjeciach jako anegdote, ale bedzie ubaw. Bede królem wieczoru :D
Twoj post pokazal jak malo wiesz o Apple, rynku w USA czy telefonach wogule. A propo twojego eksperymentu to moj kolega kupil iPhona Mamie bo ma takie duze klawisze i w Nokii to nic nie widzi i nie trafia w przyciski, a iPhonem sie zachwycila. Ma okolo 60 i z iPhona napisala pierwszego SMS w zyciu, bo na Nokii nie mogla zrozumiec dlaczego na jednym klawiszu sa 3 litery.
Zeby byc sprawidliwym, raportow SMS mi brakuje :)

#14 dzony

dzony
  • 47 postów

Napisano 31 stycznia 2008 - 19:46

widocznie jestes kolegu kichu1979, zwyklym uzytkownikiem ktoremu przez przypadek wpadla w rece lepsza komorka.. zaczales interesowac sie bardziej telefonami ktore na rynku sa od lat i maja wielu zwolennikow.. jednak jesli miales juz cos z Symbianem w okresie gdy wyszla N70 bales sie kupic czegos z Symbianem 9.1, bo to nowosc, bo nie ma aplikacji, bo nie potrzeba Ci tego wszystkiego.. nie umiales zrobic sam kroku do przodu i kupic cos wybiegajac w przyszlosc.. umial to zrobic jednak kazdy z nas, osob ktore maja iPhone :] myslisz ze gdy Symbian byl mlodziutki umial to wszystko? pierwszy telefon z Symbianem byl moze szybki? (chociaz i dzis nie sa hehe.. ale zeby to stwierdzic musze przyznac ze jesli ktos nie ma porownania z iPhone, nie zrozumie) a moze mial innowacyjne rozwiazania? iPhone to pierwszy telefon od Apple i zobacz jak wiele posiada! a jaki ma potencjal! jedyne co trzeba zrobic zeby byl lepszy to: zainstalowac cos :D Nokia niestety w takim wypadku rozwiazanie widzi jedno: nowy telefon.. :)

#15 kichu1979

kichu1979
  • 135 postów
  • SkądPoznań

Napisano 31 stycznia 2008 - 23:45

widocznie jestes kolegu kichu1979, zwyklym uzytkownikiem ktoremu przez przypadek wpadla w rece lepsza komorka.. zaczales interesowac sie bardziej telefonami ktore na rynku sa od lat i maja wielu zwolennikow.. jednak jesli miales juz cos z Symbianem w okresie gdy wyszla N70 bales sie kupic czegos z Symbianem 9.1, bo to nowosc, bo nie ma aplikacji, bo nie potrzeba Ci tego wszystkiego.. nie umiales zrobic sam kroku do przodu i kupic cos wybiegajac w przyszlosc.. umial to zrobic jednak kazdy z nas, osob ktore maja iPhone :]


Moj drogi moim pierwszym smarphonem byl SonyEricsson P800 i to jeszcze w czasach, gdy Polscy operatorzy nie sprzedawali go oficjalnie (Polska premiera byla jakies 3 miesiace po swiatowej), takze z calym szacunkiem nie uprawiaj mi tu taniej psychologii. Jesli dobrze pamietam to okolice 2003 roku i wtedy dostawales do telefonu karte pamieci 16 MB. W miedzyczasie przerobilem sporo Symbianow, UIQ oraz urzadzen Windows Mobile.

Akurat jesli chodzi o sprzet elektroniczny to jestem czystym pragmatykiem, bez przywiazana do konkretnej marki, uzywam tego co spelnia moje oczekiwania, poza tym czesto nie wierze testom, wiec jesli cos mnie interesuje, to np. kupuje jakis model, przekonuje sie czy mi odpowiada i albo zostawiam albo trafia on na allegro w bardzo krotkim czasie po zakupie. Zebralaby sie tego spora ilosc smartphone/palmtopow, urzadzen navi do samochodu, playerow oraz sluchawek zarowno dokanalowych jak i tych duzych.


Co do skladnosci posta, jesli sie powtorzylem pgdzies rzepraszam, pisalem go w tzw. wolnej chwili. Natomiast do paru rzeczy chetnie sie ustosunkuje.

Jest już setki programów obsługujących funkcje których apple JESZCZE nie dodało do telefonu.


Owszem jest sporo, sek w tym ze kazde z nich wymaga zlamania telefonu i powtarzania
tej czynnosci po kazdym update firmware, a wiec czegos czego przede wszystkim nie powinno byc na pierwszym miejscu. To mi sie nie podoba.

Natomiast w kwestii "apple jeszcze nie dodalo" porozmawiamy za rok :) Chociaz w wiele tu nie wierze, cala reszta platform smartphone opiera sie tak naprawde na niezaleznych producentach aplikacji, a nie tym co producent dodaje. Na razie apple dodalo m.in. mozliwosc wysylania jednego sms do kilku osob.

W kwestii powolnosci interfejsu nie mam na mysli szybkosci jego dzialania, bo tu zlego slowa powiedziec nie moge, ale ilosci nazwijmy to klikniec potrzebnych do wykonania wielu podstawowych czynnosci.

Brak SMS do kilku osob... zmienilo sie to w ostatnim firmware firmware 1.1.3... wiec w grudniu... a premiera iPhone jesli dobrze pamietam to okolice wakacji byly. Pol roku czekania na funkcje, ktora powinna byc od razu.

Ja rozumiem cos takiego jak problemy wieku dzieciecego i w niejednym urzadzeniu
nawet potencjalnie bardzo dobrym sie z tym spotykalem, niemniej jednak zupelnie
czyms innym sa jakies bugi (bo to zdarza sie wszysktim producentom), a czyms
innym z kolei brak jakichs podstawowych funkcji... np. wspominanych tu raportow
sms.

Nie jest tak, ze iPhone mi sie nie podoba... bo ma kilka cech, ktore uwazam za fajne,
niemniej jednak smiech cisnie sie na usta, gdy slysze ze apple wynalazl na nowo telefon... jesli wynalezienie go na nowo polega na tym, ze po pol roku dodano mozliwosc wysylania
smsow do wielu osob, za nastepne pol roku beda raporty sms, a za nastepne pol obsluga wizytowek, to jest to troche smieszne.

Albo glupie dzwonki w telefonie, jakbys jakas inna firma wypuscila telefon i nie pozwalal
uzytkownikom uzywac wlasnych dzwonkow, to cecha ta spotkalaby by sie z krytyka, tymczasem tu mamy sytuacje odwrotna, nikt nie zauwaza problemu. Reinwencja polega w kilku na dodawaniu rzeczy ktore powinny byc na miejscu od poczatku.

I tez nie jest tak, ze wszystko da sie zalatac softwarem. Obsluga 3G rowniez bedzie wymagac kupna nowego modeli, jesli sie go w koncu doczekamy, podobnie np. z GPS. Piszesz o tym, ze parafrazujac "nie od razu Symbian zbudowano". Owszem zgodze sie. Tyle tylko, ze obserwujac rozwoj Symbiana na przestrzeni czasu, nigdy nie zauwazylem, zeby ktorych z producentow czy to Nokia czy SE wypuscil nowego smartphone, ktory mial bardziej okrojona funkcjonalnosc
niz zwykly telefon nie smartphone i sie tym chwalil. A iPhone w niektorych aspektach iPhone owszem jest do przodu, w innych z kolei bardzo z tylu... co dziwi
biorac pod uwage, ze jest to produkt ktory pojawia sie na juz rozwinietym i dojrzaly rynku tego typu urzadzen... i ktos sprzedaj urzadzeni o ograniczonej
funkcjonalnosci i wmawia Ci, ze tak jest lepiej i to wizja przyszlosc. No sorry, ale to mnie jakos nie przekonuje. Bo co, za pol roku bede mial ficzer, ktory ktos inny ma od dawna i powi mi sie, ze to cos nowego...

I na koniec prosba, jesli napisalem cos gdzies nieprawde itd to prosze mnie po prostu wypunktowac krok po kroku, nie widze problemu w przyznaniu sie do bledu... lubie merytoryczna dyskusje, natomiast nie cierpie przepychanek typu a ty jestes taki siaki i owaki i sie na niczym nie znasz.

Pozdrawiam.

#16 norbertcala

norbertcala
  • 1 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 lutego 2008 - 00:34

Albo glupie dzwonki w telefonie, jakbys jakas inna firma wypuscila telefon i nie pozwalal
uzytkownikom uzywac wlasnych dzwonkow, to cecha ta spotkalaby by sie z krytyka, tymczasem tu mamy sytuacje odwrotna, nikt nie zauwaza problemu. .


Ale sie kompromitujesz uuu, bez problemu mozna wygrywac dzwonki za pomoca iTunes
Apple nawet ma fajne narzedzie zwane Garageband w ktorym mozesz zaprojetowac dzwonek dodac efekty i wgrac do iPhona bez najmniejszego problemu. (oczywiscie to ułamek mozliwosci tego progrmu)
PS. nadal uwazasz ze Symbian jest szybszy od systemu iPhona???
PS2. Ide o kazdy zaklad, że dowolna osoba z ulicy szybciej wysle SMS z iPhona niz SonyEricsson P800

#17 adamouse

adamouse
  • 389 postów

Napisano 01 lutego 2008 - 00:54

Zgadzam sie w duzej mierze z kichu1979. Sam uzywam obecnie telefonu z Windows Mobile 6 ktory ma zarowno touch screen jak i klawiature (HTC TyTn) - przy czym klawiatura jest typu qwerty, nie telefonowa. Nikt mnie nie przekona, ze latwiej dzwoni sie z telefonu z ekranem dotykowym - klawiatura z wypuklymi klawiszami bije na glowe najlepsze klawiatury programowe na ekranie dotykowym, poniewaz ten ostatni jest plaski i wybieranie numerow jest dalekie od intuicyjnego. Nie wiem jeszcze, jaki bedzie moj nastepny telefon, ale czesto tesknie do moich starych dobrych produktow z Finlandii, znanych jako Nokia ;) Symbian jest rewelacyjny - to jest system do telefonow i po prostu jest dopracowany przez lata. Interfejs iPhone jest super, ale na pewno nie jest to najwygodniejszy telefon, pomimo tego ze na pewno jest to gadget, ktorym mozna sie pochwalic i prawie na kazdym zrobi wrazenie. Ale pewne elementy, ktore uzytkownikom iPhone wydaja sie byc rewulocyjne sa od dawna na Windows Mobile w postaci produktow firm trzecich, jak chocby swietny SBP Shell, dzieki ktoremu mozna praktycznie wyrzucic rysik, bo ekran dotykowy daje sie wreszcie obslugiwac wygodnie palcem. WM6 moze konkurowac z Symbian glownie dzieki dobremu SDK-owi i ogromnej ilosci aplikacji na rynku (wiem, Symbian ma ich tez coraz wiecej). Na pewno iPhone zyska na udostepnieniu SDK-a, gdyz wg mnie "gole" telefony z Windows mobile na pewno sa nie lepsze, ale soft firm trzecich takich jak SBP jest killerem pod wzgledem dodawania nowych funkcjonalnosci. Ograniczenie mozliwosci instalowania aplikacji firm trzecich jest przezytkiem, to jakby Apple uniemozliwilo mi uzywania softu, obojetnie czy open source czy komercyjnego na moim iMacu. W zyciu nie kupilbym takiego komputera. Ja czekam na druga generacje iPhone, z HSDPA, najchetniej tez z GPS - obecnie uzywam zewnetrznego odbiornika BT, ale czasem gdy zapomne naladowac sprzet przed dluzsza trasa brakuje gniazdek zapalniczek w samochodzie ;) W mojej ocenie twierdzenie, ze iPhone jest najlepszym telefonem na swiecie to czyste fanbojstwo. Ten telefon ma ogromy potencjal, ktory moze zostac uwolniony przez developerow firm trzecich, oraz wydanie nowej wersji pozwalajacej na wykorzystanie najnowszych trendow w sieciach GSM 3G.

#18 kichu1979

kichu1979
  • 135 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 lutego 2008 - 01:30

Ale sie kompromitujesz uuu, bez problemu mozna wygrywac dzwonki za pomoca iTunes Apple nawet ma fajne narzedzie zwane Garageband w ktorym mozesz zaprojetowac dzwonek dodac efekty i wgrac do iPhona bez najmniejszego problemu. (oczywiscie to ułamek mozliwosci tego progrmu)


To juz nie pamietasz ze pierwsze urzadzenia nie wspieraly zadnych dzwonkow poza fabrycznymi, nie pamietasz tez jak Steve podczas jednej z prezentacji dumnie prezentowal 'ringtones' jako nowy ficzer dla iPhone i to na poczatku TYLKO PLATNE, nie pamietasz tez, jak ludzie obchodzili koniecznosc placenia za dzwonki kombinujac z nazwami plikow, a Apple co kilka dni wypuszczal nowa wersje iTunes likwidujaca te zabezpieczenia.

Poza tym o i tak tylko nadal czesciowe rozwiazanie... koniecznosc uzycia kompa zeby zainstalowac dzwonek. A co jesli kolega ma w telefonie fajna mp3 i chcialby mi ja wyslac. W wiekszosci telefonow nie tylko smartphonow odbierasz plik przez BT i ustawiasz jako dzwonek w profilu lub przypisujesz do kontaktu.

Nigdy nie wysylales odbierales od znajomych jakiegos fajnego dzwonka, smiesznej mp3 itp ?

PS. nadal uwazasz ze Symbian jest szybszy od systemu iPhona???


Pisalem w tej kwestii odrobinke wyzej. Przy codzinnym pospolitym ale i aktywnym uzywaniu... rozmowy + smsy, nie widze wiekszej roznicy w szybkosci software miedzy iPhone a N95, natomiast w kwestii ergonomii jak najbardziej.

Kolega adamus ma swieta racje, normalna klawiatura bije na glowe w kwestii szybkosci obslugi podczas rozmow i smsow wszelkie ekrany touch, niezaleznie czy to iPhone, Symbian czy Windows Mobile.

#19 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 01 lutego 2008 - 01:54

nasz Iphone jest ładniejszy ;) i jest przede wszystkim z APPLE heh :D


nie wszytko złotem co apple zapamiętaj.

#20 norbertcala

norbertcala
  • 1 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 lutego 2008 - 09:05

OK. Ide o zaklad z kazdym, ze napisze sms szybciej na iPhone niz Ona na HTC TyTn czy Nokii N95. Klawiaturki Kciukowe w stylu tej z HTC TyTn to porazka. Miałem HTC Wizadra, ale nid dało się na tym pisać kupiłem wiec HTC Trinity bez klawiaturki bo nie uzywalem jej w poprzednim, ale jakoś systemu Windows Mobile 6 (nie ma oficjalnego dla tego modelu) mnie zabijala. co chwilę się wieszał. Uznalem, że to dlatego iz nie ma oficjalnej wersji na to urządznie, wiec potem uzywalem HTC Kaisera, rownoczesnie z iPhone i wybrałem iPhone. Ostatnio musialem uzyc jakiejs Nokii z symbianem i naprawde nie ma tu nawet odniesienia w stosunku do iPhona to inna klasa. Nokia to duzy fiat, iPhone to Lexus

#21 dzony

dzony
  • 47 postów

Napisano 01 lutego 2008 - 16:09

Pisalem w tej kwestii odrobinke wyzej. Przy codzinnym pospolitym ale i aktywnym uzywaniu... rozmowy + smsy, nie widze wiekszej roznicy w szybkosci software miedzy iPhone a N95, natomiast w kwestii ergonomii jak najbardziej.


roznica jest, powiedzialbym nawet ze porazajaca.. nawet N95 8GB duzo nie poprawia sytuacji Nokii.. dobry przyklad?

-wrzuc na iPhone i N95 caly film z DVD w tej samej jakosci itd. Nokia nie wlaczy filmu od razu po wcisnieciu klawisza. Proba szybkiego wlaczenia momentu ze srodka filmu tez na korzysc iPhone. Na youtubie sa nawet filmiki ktore pokazuja w jak zawrotnym tempie dziala Spiderman na N95 8GB..

#22 kichu1979

kichu1979
  • 135 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 lutego 2008 - 18:19

OK. Ide o zaklad z kazdym, ze napisze sms szybciej na iPhone niz Ona na HTC TyTn czy Nokii N95. Klawiaturki Kciukowe w stylu tej z HTC TyTn to porazka. Miałem HTC Wizadra, ale nid dało się na tym pisać kupiłem wiec HTC Trinity bez klawiaturki bo nie uzywalem jej w poprzednim


Moze sformuluje to inaczej. Zapomnij w tej chwili o kwesti iPhone vs reszta swiata.

Porownujac ogolnie ergonomie urzadzen przensnych w takiej kwestii jak pisanie smsow
czy tekstu. Zgodze sie ze ergonomia urzadzen Windows Mobile to porazka i nie ulega
to dyskusji. Koniecznosc obslugi rysikiem albo toporne rozwiazania hardwarowe.

Natomiast smiem twierdzic, ze telefon (jakikolwiek) ze standardowa klawiatura telefoniczna ze slownikiem T9 bedzie z kolei szybszy od dotykowego ekranu
i rozwiazania iPhonowego. Zgodze sie, ze iPhone ma to najlepiej rozwiazane
biorac pod uwage wszystkie inne urzadzenia sterowane dotykiem. I za to ma
ode mnie duzy plus.

Niemniej jednak zaden ekran dotykowy chocby najwiekszy nie daje uzytkownikowi
wlasnie tego bodzca zwrotnego przy pisaniu... ten sam efekt wystepuje np. przy
uzywaniu klawiatur ekranowych w nawigatorach do samochodu czy tabletach.
Duzy ekran, klawiatura ktora ukladem odpowiada komputerowej, a zaloze sie,
ze szybciej napisalbys cos na tradycyjnej klawiaturze.

Owszem klawiatura telefoniczan ze slownikiem T9 wymaga oswojenia, niemniej
jednak dla wprawionego uzytkowika bedzie rozwiazaniem szybszym i bardziej
sprawnym niz jakakolwiek klawiatura touch. Powody mysle, ze jasno podalem wyzej.

@dzony
Masz calkowita racje, biorac pod uwage multimedia bralbym jak najbardziej iPhone, badz co badz ekran + to co
piszesz robi swoje. Przeczytaj jednak to co napisalem i co zacytowales jeszcze raz i zwroc uwage do ktorego
elemtnu konkretnie sie odnosze :) Jedyny bezens iPhone w kwestii multimedia to schowane gniazdo jack. Jakby
nie dalo sie nawet najprostrzej rzeczy zrobic standardowo.

Podobny wynalazek wymyslilo sobie HTC, tam zamiast jacka maja opatentowane wyjscie audio przez miniUSB. To juz
w ogole jakas herezja.

#23 adamouse

adamouse
  • 389 postów

Napisano 01 lutego 2008 - 23:42

OK. Ide o zaklad z kazdym, ze napisze sms szybciej na iPhone niz Ona na HTC TyTn czy Nokii N95. Klawiaturki Kciukowe w stylu tej z HTC TyTn to porazka.
Miałem HTC Wizadra, ale nid dało się na tym pisać kupiłem wiec HTC Trinity bez klawiaturki bo nie uzywalem jej w poprzednim, ale jakoś systemu Windows Mobile 6 (nie ma oficjalnego dla tego modelu) mnie zabijala. co chwilę się wieszał. Uznalem, że to dlatego iz nie ma oficjalnej wersji na to urządznie, wiec potem uzywalem HTC Kaisera, rownoczesnie z iPhone i wybrałem iPhone. Ostatnio musialem uzyc jakiejs Nokii z symbianem i naprawde nie ma tu nawet odniesienia w stosunku do iPhona to inna klasa. Nokia to duzy fiat, iPhone to Lexus


Hej, ja nigdzie nie napisalem, ze rozwiazanie z TyTn jest cool. Wrecz przeciwnie, sporadycznie uzywam tej klawiatury, bo sprawdza sie slabo. Natomiast twierdze, ze klawiatura telefonu, ktora jest wypukla zabija kazda ekran dotykowy. Tylko tyle i az tyle.
Ergonomia Windows mobile jest do bani - zgadzam sie. Ale nakladki w rodzaju SBP Shell dostepne dlugo przed iPhone powoduja, ze rysik jest zbedny i nagle apple nie jest az tak innowacyjny ze swoim interfejsem. Dlatego twierdze, ze SDK moze duzo zmienic - pojawia sie perelki, podobne do tych z WM (podkreslam - nie pisze tutaj o sofcie MS, tylko developerow piszacych na ta platforme). Poza tym tel bez HSDPA, ktorego nie moge wykorzystac jako modemu do mojego compa - common, toz to jakis przezytek ;)

Twierdze tylko, ze iPhone jest na pewno dobry, ale czy najlepszy? - IMHO jeszcze nie.

#24 Goorsky

Goorsky
  • 200 postów
  • SkądSzczecin, Poland, Poland

Napisano 01 lutego 2008 - 23:57

ja mam nokie e61 i jestem bardzo zadowolony! chociaz troche irytuje mnie jej rozmiar :) ale niebawem bedzie e71! z GPS i 3,2Mpix ... byc moze teraz wolalbym iphone ale przy e71 wole nokie !

#25 dzony

dzony
  • 47 postów

Napisano 02 lutego 2008 - 21:45

@dzony
Jedyny bezens iPhone w kwestii multimedia to schowane gniazdo jack. Jakby
nie dalo sie nawet najprostrzej rzeczy zrobic standardowo.

Podobny wynalazek wymyslilo sobie HTC, tam zamiast jacka maja opatentowane wyjscie audio przez miniUSB. To juz
w ogole jakas herezja.


tak, niestety.. hehe, w ogole dobrze ze jest jack, ale w koncu tak jak kazdy iPod i ten nie mogl miec inaczej. musze przyznac ze musialem przyciac gumowana koncowe moich glosnikow ktore do niego dokupilem ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych