Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zakupy online softu na maczka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#26 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 lutego 2006 - 17:50

Limit transakcyjny karty, a dostępność środków na karcie to zupełnie dwie, różne sprawy.


Jeszcze raz zatem - gdzie te środki znajdują się na karcie w którym miejscu? Schowane za logo, ukryte między cyferkami?
Środki znajdują się na rachunku bankowym, do którego karta jest przypisana. Nie ma innej możliwości.

I wiem co piszę, bowiem korzystam z tego już od dłuższego czasu.


Ja korzystałem dłuższy czas (eM eKarty dokładniej) aż przestało się to opłacać (czyli znikła zniżka w merlinie).

#27 iBodo

iBodo
  • 265 postów
  • SkądW-wa

Napisano 24 lutego 2006 - 18:10

Lack ma racje:

Niekiedy ostateczne rozliczenie transakcji dokonanych eKARTĄ dociera do mBanku ze znacznym opóźnieniem. Jeśli wówczas środki dostępne będą niewystarczające - obciążony zostanie rachunek związany z eKARTĄ.



#28 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 lutego 2006 - 18:43

Lack ma racje:


Zawsze. :-)

Kolejny przykład bardzo akuratny przy zakupach za granicą: różnice kursowe - blokada jest zakładana bo kursie w dniu zawarcia transakcji (+ ewentualne opłaty za przewalutowania) środki pobierane po kursie z dnia zaksięgowania. Warto się więc wystrzegać kart z karami za nieznaczne przekroczenie limitu (ale to dotyczy raczej kredytówek).

#29 Kubat

Kubat
  • 85 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 lutego 2006 - 09:39

Nie czytalem calego watku, napisze jak ja robie . Karta VISA do konta walutowego Pekao , a teraz jak juz mamy Pay Pal w Polsce to swiat stoii otworem :lol:

#30 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 25 lutego 2006 - 11:12

Karta VISA do konta walutowego Pekao


10$ lub 40 zł, tylko trzeba się bujać do oddziału żeby zasilić, bo ze widełkami rzędu 6% to nie jest zbyt konkurencyjny.

a teraz jak juz mamy Pay Pal w Polsce to swiat stoii otworem


Taki kadłubek z tego paypala - do 5k$ rocznie :-).

#31 Kubat

Kubat
  • 85 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 lutego 2006 - 14:25

Taki kadłubek z tego paypala - do 5k$ rocznie :-).



??? Nierozumiem, Czyzby byl jakis limit roczny transakcji w PayPalu ??? :lol: :shock:

#32 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 27 lutego 2006 - 15:12

??? Nierozumiem, Czyzby byl jakis limit roczny transakcji w PayPalu ???


Hm, właśnie sprawdzałem w helpie i już nie ma. Pamiętam, że kiedyś były limity na wysyłanie z CC do 5k$ rocznie.

Tak czy siak, kadłubkiem pozostaje :-)

#33 Balbiś

Balbiś
  • 243 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 marca 2006 - 21:32

Re: Zakupy online softu na maczka

A w cortlandzie pytałeś? Na ich stronie jest podana cena 260zł, tyle tylko że na razie towar nidostępny. Sam ostatnio szukałem PSE, ale na razie muszę sobie go darować.

Super sklep przydatny link dzięki. Co do kart chyba jednak Inteligo wybiore. Dzięki za pomoc ;)

#34 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 02 marca 2006 - 00:03

Ja tylko dodam, że karta z mBanku, wraz z wirualną kartą VISA i PayPal też stoi otworem. Pozatym ten brak kosztów za prowadzenie konta w mBanku, miodzio....

#35 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 marca 2006 - 05:24

Ja tylko dodam, że karta z mBanku, wraz z wirualną kartą VISA i PayPal też stoi otworem. Pozatym ten brak kosztów za prowadzenie konta w mBanku, miodzio....


Ja tylko dodam, że to rozwiązanie dwa razy droższe od inteligo przy innych czynnikach nieistotnych :P

#36 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 02 marca 2006 - 17:20

Re: Zakupy online softu na maczka

Super sklep

Może i super, ale z odpowiadaniem na maile to mają chyba problemy. Dwa wysłałem i oba bez echa. Ja wiem że sprzedaż PSE nie jest może bardzo dochodowa, ale odpowiedzieć by wypadało.

#37 Balbiś

Balbiś
  • 243 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 marca 2006 - 22:01

Mi odpowiedzieli w przeciągu 24 h na pytanie dotyczące właśnie PSE ktorego zakupie u nich.

[ Dodano: 2006-03-02, 22:38 ]
No i zakupiłem, czekam na poczte :wink:

#38 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 03 marca 2006 - 17:44

Balbiś - zakupiłęś PSE 3 czy 4 już?

#39 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 03 marca 2006 - 19:26

Lack, znaczy że Inteligo ile niby kosztuje ? skoro dwa razy droższe... (moje koszty to tylko karta wirtualna, normalna jest gratis - 35 zł)

#40 waluigi

waluigi
  • 708 postów
  • SkądPoznań, PL

Napisano 03 marca 2006 - 19:55

Lack, znaczy że Inteligo ile niby kosztuje ? skoro dwa razy droższe... (moje koszty to tylko karta wirtualna, normalna jest gratis - 35 zł)

Jak masz ponad 100PLN, to tylko 0,99PLN miesięcznie za karte.
Żadnych dodatkowych opłat :)
Pozdrawiam, waluigi ;)

#41 Balbiś

Balbiś
  • 243 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 marca 2006 - 22:38

Balbiś - zakupiłęś PSE 3 czy 4 już?

Z numerkiem 4 czekam od czwartku i mam nadzieje że się doczekam.

[ Dodano: 2006-03-15, 17:21 ]
Odwołuje co powiedziałem na temat sklepu Cortland wcale nie jest to "Super sklep". Czekam na przesyłkę Boże 15 dni, myślę sobie nie wysłali czy co. Sprawdzam na stronie program dostępny żadnej informacji typu "czekamy na dostawę". Wchodze w panel zamówień, klikam a tu stan przesyłaki nie wysłana!!! Myślę sobie co jest ku**a (przepraszam za słownictwo ale inaczej sie nie da). Dzwonię pod telefon oddelegowany do sklepu internetowego Cortland mówię "witam zamówiłem to i to, nr tranzakcji taki i taki czemu nie wysłaliście?". Pani grzecznie odpowiada "Ojojoj Jakaś tam pani kasia czy Beatka odpowiada za wysyłkę nie mam jej teraz może zostawi Pan nr kontaktowy". Z ciekawości dzwonię do filii w Warszawie "witam jest PSE4 dla Mac'a?" odpowiedź "Niestety czekamy na dostawę". Do jasnej cholery co to za traktowanie klienta!? Zroozumiałbym mail "przepraszamy ale czekamy na dostawę" przeżyłbym to mimo tego że gdy zamawiałem towar BYŁ DOSTĘPNY. Zółć mnie zalewa... I jak tu można być legalnym w naszym kraju, przeciez po takim traktowaniu i tak długim oczekiwaniu to aż się prosi uruchomić torrenta i ściągnąć sobie dany program...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych