Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zakupy online softu na maczka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 Balbiś

Balbiś
  • 243 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lutego 2006 - 20:18

Witam Zupełnie tak jak w temacie. Postanowiłem sie was spytać jak jest z zakupem programów na maca przez zagraniczne strony internetowe i czy jest wogóle taka moźliwość mając odpowiednie konto bankowe (visa/mastercard). Do zadania pytania zmusił mnie polski przedstawiciel jabłka. Zainteresowany kupnem PSElements patrzę na apple.com.pl cena ok. 500 PLN i to wersja 2.0. Wchodze z ciekawości na adobe.com tam programik już nowszy bo 3.0 kosztuje okolo 290 PLNow nie mowiąc juź o wersji czysto downloadowej czyli do pobrania w cenie 79 $ (bez pudełka). Czy jeżeli będę miał odpowiednia kartę płatniczą to będę mógł zakupić program na maca na zagranicznej stronie www? Z góry dziękuję i mam nadzieję źe pomożecie mi zaoszczędzić kilka złotych :) Pozdrawiam

#2 pogopogo

pogopogo
  • 24 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lutego 2006 - 21:40

ING Bank Slaski prowadzi cos takiego jak karta VISA przedplacona. Wydaja ja od reki w dowolnym oddziale po wplaceniu chyba 20 zl na konto. Oczywiscie jak chcesz cos kupic to musisz te pieniadze miec na koncie. Z karty nie mozna kozystac w bankomacie, ale mozna nia placic. Kilka razy juz z niej kozystalem kupujac programy narzedziowe w euro i dolarach. Jedyne utrudnienie to zeby sprawdzic stan konta trzeba sie udac do dowolnego oddzialu, chociaz i to ma sie zmienic.

#3 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 23 lutego 2006 - 21:44

Balbiś, sprawdź ofertę mBanku, kiedyś miałem tam wirualną kartę, ale za granicą nie próbowałem nią płacić...

#4 Balbiś

Balbiś
  • 243 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lutego 2006 - 21:46

Czyli jakaś szansa jest. Chciałem założyć w banku konto takie aby można było płacić karta w necie . Wymagają Visy albo MasterCarda a taką kartę dostane w PKO tylko gdy mam stałe zatrudnienie a takowego nie mam :P Może Inteligo?

#5 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 23 lutego 2006 - 21:49

mBank chyba nie pyta o nic.. Po prostu wpłacasz kase na konto i tyle :wink:

#6 pogopogo

pogopogo
  • 24 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 lutego 2006 - 22:02

W ING tez o nic nie pytali. Wplacilem kase, dostalem karte i dzialala po dwuch godzinach. mBank kazl czekac na dzialanie karty 2 dni. W Adobe tez juz kupowalem karta ING. Tak sobie mysle ze za chwile wiekszosc bankow bedzie oferowala karty do placenia w internecie.

#7 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 23 lutego 2006 - 22:03

W mBanku jest takie cudo jak eKarta (o ile nie pomylilem nazwy). To jest wirtualna karta VISA, ktora dziala tak, obok swojego konta masz drugie, wirtualne dla tej VISY. Przed zakupem na to konto przelewasz tyle,ile potrzeba. Zaleta jest taka, ze Ty sie nie boisz ze ktos Ci szczysci konto a zagranicznych sklep widzi Twoja eKarte jako normalna, pelnoprawna VISE. Sprawdz w mBanku,czy cos sie nie zmienilo. Jak juz wspominalem w innym watku, czasem strach jest cokolwiek kupowac na Maka w Polsce. Z Makiem wlacznie :)) Dlatego kupilem kiedys w USA KPT Bryce 2.1. W Polsce Bryce 2.0 byl drozszy, a w dodatku to, co ja mialem na CD w folderze Extras, to w Polsce bezczelnie sprzedawano osobno jako "Bryce Additional Pack" czy cos w tym stylu.

#8 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 24 lutego 2006 - 00:36

Re: Zakupy online softu na maczka

A w cortlandzie pytałeś? Na ich stronie jest podana cena 260zł, tyle tylko że na razie towar nidostępny. Sam ostatnio szukałem PSE, ale na razie muszę sobie go darować.

#9 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 24 lutego 2006 - 02:34

Polecam Multibank, jest karta internetowa "netk@rta", którą moxna wpłacić w internecie, jak i karta kredytowa Visa dla studentów, do której nie są wymagane stałe dochody. Poza tym obsługa banku chodzi miodzio na maczku, nawet pod safari :)

#10 magmac

magmac

  • 1 170 postów
  • SkądWroclaw, Poland, Poland

Napisano 24 lutego 2006 - 09:30

Hej, ja mam konto w Inteligo i bez problemu place w sklepach internetowych za oprogramowanie i nie tylko. Jedynym wyjatkiem jest sklep brando z akcesoriami do palmtopow i pocketow - nie chcial zaakceptowac karty. Acha, to wszystko oplacam zwykla karta visa electron, taka najbardziej standardowa jaka daje inteligo. A sam bank ma swoje i zalety i wady - z przewaga zalet, dlatego mam konto wlasnie tam ;) Pa.

#11 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 24 lutego 2006 - 12:09

A ja polecam mBank + eKarte Inteligo byłoby najlepsze gdyby nie: - zamarzające bankomaty przy -20 (przynajmniej w Bełchatowie wszystie PKO BP były nieczynne z powodu mrozu, oczywiście innych banków były OK) - Jakieś 0,99zł za posiadanie karty VISA Electron (ani w mBanku nie muszę płacić ani w Nordea nie ponoszę kompletnie żadnych miesięcznych kosztów)

#12 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 lutego 2006 - 12:14

Zaleta jest taka, ze Ty sie nie boisz ze ktos Ci szczysci konto a zagranicznych sklep widzi Twoja eKarte jako normalna, pelnoprawna VISE.


Ech, marketing. Wyczyści tak samo jak każdą normalną kartę.

- Jakieś 0,99zł za posiadanie karty VISA Electron (ani w mBanku nie muszę płacić ani w Nordea nie ponoszę kompletnie żadnych miesięcznych kosztów)


Racja. Ponosisz tylko koszty roczne (25 zł za wydanie karty).

Co do PSE: na winde już jest 4 odsłona, więc na maczka może też niedługo się ukaże...

#13 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 24 lutego 2006 - 12:22

Karty internetowej nie można wyczyścić, bo na niej nie ma funduszy jeśli ich tam nie umieścisz, a robisz to tylko w momencie, gdy wiesz, że będziesz płacił w necie.

#14 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 lutego 2006 - 12:29

Karty internetowej nie można wyczyścić, bo na niej nie ma funduszy jeśli ich tam nie umieścisz, a robisz to tylko w momencie, gdy wiesz, że będziesz płacił w necie.


Karta internetowa nigdy nie ma funduszy, fundusze są na koncie przypisanym do karty - w mbanku jest to eKonto. Decydujesz jedynie o limicie transakcyjnym (tak jak w normalnej karcie), który i tak może zostać przekroczony (tak jak w normalnej karcie).

#15 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 24 lutego 2006 - 13:07

No nie do końca, ale mniej więcej jest tak, że w przypadku autoryzacji transakcji, bank jej nie udzieli, jesli subrachunek karty będzie pusty.
Szczegóły:
http://www.multibank..._netkarta.jhtml

#16 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 lutego 2006 - 13:41

No nie do końca, ale mniej więcej jest tak, że w przypadku autoryzacji transakcji, bank jej nie udzieli, jesli subrachunek karty będzie pusty.


Dokładnie tak jak napisałem.
Przeczytaj proszę stronę do której link sam podałeś.

#17 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 24 lutego 2006 - 13:48

Przeczytałem :)

Przy transakcji dokonywanej netk@rtą, sklep może zapytać MultiBank o zgodę na transakcję, czyli wysłać do MultiBanku zapytanie autoryzacyjne
jeśli MultiBank otrzyma zapytanie autoryzacyjne, a na netk@rcie nie ma załadowanych środków, MultiBank nie udzieli autoryzacji po otrzymaniu odmownej odpowiedzi autoryzacyjnej, sklep nie powinien przetworzyć transakcji ani przesłać jej do MultiBanku do rozliczenia
jeżeli sklep zaakceptuje Twoją netk@rtę nie pytając MultiBanku o zgodę na obciążenie, MultiBank w dobrej wierze rozliczy taką transakcję, zakładając, że ta transakcja została dokonana przez Ciebie
ze statystyk MultiBanku wynika bowiem, że tylko pojedyncze transakcje dokonane netk@rtą są transakcjami dokonanymi przez osobę nieuprawnioną
jeżeli jednak zdarzy się, że w historii rozliczonych operacji zauważysz transakcję, której nie dokonałeś, zawsze masz prawo złożyć reklamację


Nie do końca jest tak jak ty napisałeś, bo w przypadku normalnej karty ktoś może wybrać twoje pieniądze, aż do wysokości limitu, jeśli tylko masz cokolwiek na koncie. Natomiast tutaj, ktoś może je wybrać TYLKO jeśli sklep nie zażąda autoryzacji. Czyli teoretycznie jest to bezpieczniejsze. Poza tym zwykłą kartą VISA Electron nie można płacić w wielu miejscach (bilety British Airways, chociażby) a taka karta internetowa jest akceptowana.

#18 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 lutego 2006 - 14:17

Nie do końca jest tak jak ty napisałeś, bo w przypadku normalnej karty ktoś może wybrać twoje pieniądze, aż do wysokości limitu, jeśli tylko masz cokolwiek na koncie. Natomiast tutaj, ktoś może je wybrać TYLKO jeśli sklep nie zażąda autoryzacji. Czyli teoretycznie jest to bezpieczniejsze.


Ech ;-). Po kolei:
1) Już pisałem, że ta eKarta jest wydawana do konta mbank/multibanku. Do głownego konta, podobnie jak darmowy elektron. Różnica polega w zablokowaniu wszystkich transakcji poza MO/TO/IO - czyli zdalnych, które to z kolei zablokowane w karcie podstawowej.
2) Wybrać może nawet ponad wysokość limitu, zarówno w przypadku "normalnej" karty jak i tej "internetowej". Zapytanie autoryzacyjne nie musi być równe kwocie obciążenia. Najprościej sprawdzić w TOiP - pod pozycją "przekroczenie limitu" :-)
3) W normalnej karcie kredytowej (dajmy na to zwykłą Vise Classic) mamy możliwość definiowania limitów transakcyjnych dla poszczególnych kanałów (dzienny kwotowy/ilościowy i miesięczny). Jeśli będziemy obchodzić się tak jak z eKartą (czyli przed każdymi zakupami ustalać limit transakcyjny) to jest to tak samo bezpieczne.

Poza tym zwykłą kartą VISA Electron nie można płacić w wielu miejscach (bilety British Airways, chociażby) a taka karta internetowa jest akceptowana.


Cały czas mówimy o internecie?

#19 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 24 lutego 2006 - 14:33

Cały czas mówimy o internecie?

Tak, mam coś dzisiaj problem z jasnym wyrażaniem myśli :)
Chodziło mi o zakup biletów BA przez internet.

#20 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 lutego 2006 - 14:48

Tak, mam coś dzisiaj problem z jasnym wyrażaniem myśli Smile
Chodziło mi o zakup biletów BA przez internet.


Rozumiem, że reszta tego co napisałem jest już bezdyskusyjna? :-)

W takim razie, powiedz mi w jaki sposób BA czy ktokolwiek inny jest w stanie po numerku karty, kodzie cvv/cvv2 i danych osobowych dojść jaki typ ma karta? ;-)
Nie jest. Dlatego nie ma znaczenia czy płacisz elektronem czy visą classic, gold czy platinum - ważne jest umożliwienie transakcji zdalnych.

#21 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 24 lutego 2006 - 16:06

Jest, bo Electron ma inne numerki kart, gwarantuję, ci, że na 100% za bilety BA nie zapłacisz Elektronem, musisz mieć kartę tzw. wypukłą. Poza tym karta w trakcie transakcji jest uwierzytelniana i Electron nie przechodzi. Wiem, bo musiałem płacić za bilety mojej dziewczyny swoją kartą, bo jej Electrona nie akceptowało właśnie BA.

[ Dodano: 2006-02-24, 16:11 ]
O reszte się nie będę kłócił bo mniej więcej się z tym zgadzam, choć nie jest logiczne ustawianie sobie limitu karty na 0zł, bo po to ona jest żeby z niej korzystać i nią płacić np. w sklepie etc.

#22 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 lutego 2006 - 16:31

Jest, bo Electron ma inne numerki kart


No tak, oczywiście, że inne. Każda karta ma zasadniczo inny numer. Pytanie tylko jak po tym odróżnić logo na karcie? Masz jakiś link chociażby na poparcie tej teorii?

musisz mieć kartę tzw. wypukłą.


To cecha fizyczna karty - umożliwia płatność w żelazkach.

Poza tym karta w trakcie transakcji jest uwierzytelniana


Nie zawsze, a nawet jeśli uwierzytelnia (czyli kontaktuje sie z centrum rozliczeniowym, nie z bankiem) to i tak nie wiem.

bo jej Electrona nie akceptowało właśnie BA.


Być może, Jej electrona nie akceptowało.
Ja swoim płacę od paypala przez ebay, amazon i inne.

#23 kamilus

kamilus
  • 81 postów

Napisano 24 lutego 2006 - 16:57

Lack: piszesz kompletne bzdury. eKartę ładujesz jakąś kwotą z konta przed transakcją. Czyli przykładowo: Na koncie masz 100 000zł Ładujesz eKartę w panelu do kwoty 200zł. W sklepie internetowym próbujesz zakupić coś za 250zł. I nic nie zakupisz - bowiem nie masz wystarczających środków na karcie. Aby załadować eKartę musisz zaśznać hasło do swojego konta, posiadać przy sobie aktywną listę haseł jednorazowych. Więc nie zczyścisz komuś konta posiadając jego kartę, a nie znając haseł... Teraz w praktyce przedstawienie czym można robić zakupy w sieci: eKarta mBanku Visa Electron Inteligo ING karta Sam posiadam konta w tych trzech bankach jednak do transakcji w sieci używam zazwyczaj eKarty rozpoznawanej jako Visa Classic.

#24 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 lutego 2006 - 17:14

ack: piszesz kompletne bzdury. eKartę ładujesz jakąś kwotą z konta przed transakcją.


Po pierwsze - nie ładujesz tylko ustalasz limit transakcyjny dla transakcji z eKonta.
Po drugie - przeczytaj linka od elrobsona, dotyczy co prawda karty z multi, ale to w zasadzie to samo.

Teraz w praktyce przedstawienie czym można robić zakupy w sieci:


Tylko tym? Wiem po sobie, że jest tego sporo więcej.

#25 kamilus

kamilus
  • 81 postów

Napisano 24 lutego 2006 - 17:29

Przedstawiłem to z czym sam mam styczność naco dzień. Limit transakcyjny karty, a dostępność środków na karcie to zupełnie dwie, różne sprawy. I wiem co piszę, bowiem korzystam z tego już od dłuższego czasu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych