Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sprowadzanie maka z USA i cło


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
496 odpowiedzi w tym temacie

#401 hakaman12345

hakaman12345
  • 124 postów

Napisano 24 maja 2013 - 23:35

Mam pytanie czy wyjeżdża ktos do USA i mógłby mi przywieźć ( czy tak sie w ogóle da ) imaca 27 ?? Tak żeby było bez vatu?

#402 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 25 maja 2013 - 00:01

Mam pytanie czy wyjeżdża ktos do USA i mógłby mi przywieźć ( czy tak sie w ogóle da ) imaca 27 ?? Tak żeby było bez vatu?


Po pierwsze wątpie,żeby ktoś się zgodził a po drugie to jest praktycznie nie realne... W bagażu rejsowym nikt Ci nie weźmie,tym bardziej do podręcznego. Nie wyobrażam sobie kogoś kto będzie popierdzielał po lotniskach z "Twoim" iMac'iem :D

#403 hakaman12345

hakaman12345
  • 124 postów

Napisano 25 maja 2013 - 07:35

Rozumiem to ale czy jest to realne żeby go przywieźć bez vatu i cła moze akurat ktos będzie krótko i bez dużej ilości bagażu oczywiście za fatyge zaplace

#404 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 25 maja 2013 - 08:40

Rozumiem to ale czy jest to realne żeby go przywieźć bez vatu i cła moze akurat ktos będzie krótko i bez dużej ilości bagażu oczywiście za fatyge zaplace


Powiem tak, z MacBook'iem to by było badzo realne z iMac'iem wątpie.

#405 dzikipl

dzikipl
  • 533 postów

Napisano 25 maja 2013 - 09:31

Rozumiem to ale czy jest to realne żeby go przywieźć bez vatu i cła moze akurat ktos będzie krótko i bez dużej ilości bagażu oczywiście za fatyge zaplace


To jest troche ryzykowna gra, moze sie proba zakonczyc przepadkiem sprzetu i kara :-D
Ja mialem takiego farta ze mi sprawdzali elektronike po powrocie z US.

#406 maras1252

maras1252
  • 31 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 sierpnia 2013 - 06:19

Myślę poważnie nad sprowadzeniem maczka mini z USA. Mam rodzinę w New Jersey, więc oni mogli by mi kupić i wysłać sprzęt. Teraz zastanawiam się jakim sposobem wysłać paczuszkę-zwykłą pocztą, czy jakąś firmą typu doma lub polamer, tak aby ponieść najniższe koszty. Zależy mi też dość mocno na oryginalnym kartoniku od sprzętu, czy naprawdę ma to jakieś znaczenie, czy sprzęt poleci w tym opakowaniu, czy w innym? Sprowadzałem już kilka rzeczy z Chin drogą lotniczą i nie było żadnych problemów z VAT'em, ani z czym kolwiek innym.

#407 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 sierpnia 2013 - 08:50

Ostatnio zamawiałem ze stanów ciuchy i nie płaciłem ani vatu ani cła, z kolei kolega, który zamawiał dzień później zapłacił VAT mimo, że na paczce miał napisane Gift i wartość 15USD. To jest tak na prawdę loteria. Jeśli masz rodzinę w stanach to niech wyślą to Tobie i wpiszą w deklaracji, że jest to towar używany (zdjąć folię z pudełka i z maka. Powinno przejść bez opłat.

#408 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 13 sierpnia 2013 - 08:50

Myślę poważnie nad sprowadzeniem maczka mini z USA. Mam rodzinę w New Jersey, więc oni mogli by mi kupić i wysłać sprzęt. Teraz zastanawiam się jakim sposobem wysłać paczuszkę-zwykłą pocztą, czy jakąś firmą typu doma lub polamer, tak aby ponieść najniższe koszty. Zależy mi też dość mocno na oryginalnym kartoniku od sprzętu, czy naprawdę ma to jakieś znaczenie, czy sprzęt poleci w tym opakowaniu, czy w innym? Sprowadzałem już kilka rzeczy z Chin drogą lotniczą i nie było żadnych problemów z VAT'em, ani z czym kolwiek innym.


Co jak co ale mini? Nie są drogie w pl,więc lepiej policz czy gra warta świeczki...

#409 maras1252

maras1252
  • 31 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 sierpnia 2013 - 09:03

W Polsce nie są drogie, a tam są bardzo tanie 550$(cena z amazon)*3,3=1815. Koszt przesyłki to ok.20$(66zł). To daje 1881zł jeśli uda się ominąć VAT, więc oszczędność prawie 1000zł jeśli patrzymy na ceny w AOS PL. Nawet jeśli wliczymy VAT to nie jest najgorzej.

#410 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 sierpnia 2013 - 09:34

Z vat to jest ponad 2300. U nas z VAT zapłacisz 2500. Bez VAT ok 2000. Opłaca się? Dla 100zł? Chyba nie.

#411 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 sierpnia 2013 - 09:35

Do ceny z AOS dolicz jeszcze podatek stanowy (w każdym stanie inny)

#412 maras1252

maras1252
  • 31 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 sierpnia 2013 - 09:42

Ale chyba jeśli zamawiamy do innego staniu niż ten, w którym sklep ma siedzibę to nie płacimy.

#413 Deleted-63c21db09a

Deleted-63c21db09a
  • 4 139 postów
  • Płeć:

Napisano 13 sierpnia 2013 - 09:44

A tax w US doliczyłeś? Bo ceny na amazonie są bez podatku.

- - - Połączono posty - - -

Ale chyba jeśli zamawiamy do innego staniu niż ten, w którym sklep ma siedzibę to nie płacimy.


Płacimy. Załóż sobie konto na amazonie i najpierw sprawdź ile Ci dokładnie wyjdzie.

#414 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 sierpnia 2013 - 10:00

Ale chyba jeśli zamawiamy do innego staniu niż ten, w którym sklep ma siedzibę to nie płacimy.


Płacisz, ale liczony jest ten, który obowiązuje w stanie kupującego

#415 maras1252

maras1252
  • 31 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 sierpnia 2013 - 10:24

Przeliczyłem wszystko dokładnie uwzględniając wszystkie opłaty i podatki. Nie opłaca sie niestety, bo wyjdzie ok.2600zł. Chyba, że uda się uniknąć naszego VAT'u, wtedy to się jeszcze opłaca.

#416 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 13 sierpnia 2013 - 10:58

Przeliczyłem wszystko dokładnie uwzględniając wszystkie opłaty i podatki. Nie opłaca sie niestety, bo wyjdzie ok.2600zł. Chyba, że uda się uniknąć naszego VAT'u, wtedy to się jeszcze opłaca.


I teraz wyobraź sobie,że siedzisz w pokoju na kanapie,słuchasz muzyki a tu niespodziewanie wchodzę ja i mówię "A NIE MÓWIŁEM" :D

#417 kompernik

kompernik
  • 264 postów

Napisano 13 sierpnia 2013 - 11:20

Dokładnie... Ja bym poszukał wśród znajomych/rodziny kogoś kto sobie może VAT i podatek dochodowy odliczyć... Wtedy sam VAT bez problemu powinien Tobie oddać...

#418 folharth

folharth
  • 436 postów
  • Skądfolharth_ca

Napisano 13 sierpnia 2013 - 18:02

Do ceny z AOS dolicz jeszcze podatek stanowy (w każdym stanie inny)


Zgadza sie , ale jesli jego rodzina mieszka w New Jersey , to maja blisko do Dalaware albo do New Hampshire gdzie nie ma podatku.

[url=http://taxes.about.com/od/statetaxes/a/States-Without-A-Sales-Tax.htm]States Without a Sales Tax - Sales Tax Free States - States That Do Not Have a Sales Tax[/url]

#419 McTom

McTom

    All work and no play...

  • 3 827 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 13 sierpnia 2013 - 20:16

I cała rodzina wsiądzie do vana i pojedzie do Dalaware kupić krewniakowi z Polski Mini... To co, że koszt paliwa, żarcia i motelu przekroczy cenę samego komputera. Oszczędzi się $50 na Sales Tax!

#420 virgin71

virgin71



  • 12 562 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 sierpnia 2013 - 10:08

I cała rodzina wsiądzie do vana i pojedzie do Dalaware kupić krewniakowi z Polski Mini...
To co, że koszt paliwa, żarcia i motelu przekroczy cenę samego komputera. Oszczędzi się $50 na Sales Tax!

That's a Fact Jack.

Lepiej poszukać po ludziach, kto może sobie odliczyć VAT.

#421 wojtkow

wojtkow


  • 6 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 sierpnia 2013 - 16:14

Bez przesady, New Jersey graniczy z Delaware i jeżeli ktoś mieszka w południowej części tego stanu to wyprawa do Christiana Mall zwyczajnie będzie się opłacać. Notabene sam tam kupiłem swojego MBA i mini dla córki. Zaletą tego Apple Store jest to, że z uwagi na dużą sprzedaż (jeżdżą tam ludzie m.in. z południowej części NJ, Philly i DC) mają naprawdę dobry wybór modeli będących na ogół na zamówienie.

#422 montu

montu
  • 310 postów
  • Płeć:

Napisano 14 sierpnia 2013 - 16:56

Bez przesady, New Jersey graniczy z Delaware i jeżeli ktoś mieszka w południowej części tego stanu to wyprawa do Christiana Mall zwyczajnie będzie się opłacać. Notabene sam tam kupiłem swojego MBA i mini dla córki.
Zaletą tego Apple Store jest to, że z uwagi na dużą sprzedaż (jeżdżą tam ludzie m.in. z południowej części NJ, Philly i DC) mają naprawdę dobry wybór modeli będących na ogół na zamówienie.


Dawno już nie czytałem większej bzdury.

#423 Q-Jot

Q-Jot
  • 68 postów

Napisano 26 sierpnia 2013 - 11:10

Mam pytanko. Chcę przywieźć nowego Aira ze sobą ze Stanów. Nie mam ze sobą żadnego innego laptopa. Czy muszę rozpakować tego Aira i komputer włożyć do podręcznego, a karton do podróżnego bagażu, tak żeby wyglądał jak mój własny, używany komputer, czy mogę nierozpakowane pudełko włożyć do podręcznego i powiedzieć, że to jest komputer który dopiero co kupiłem, albo prezent i nie obawiać się o celników?

#424 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 26 sierpnia 2013 - 12:12

Mam pytanko. Chcę przywieźć nowego Aira ze sobą ze Stanów. Nie mam ze sobą żadnego innego laptopa. Czy muszę rozpakować tego Aira i komputer włożyć do podręcznego, a karton do podróżnego bagażu, tak żeby wyglądał jak mój własny, używany komputer, czy mogę nierozpakowane pudełko włożyć do podręcznego i powiedzieć, że to jest komputer który dopiero co kupiłem, albo prezent i nie obawiać się o celników?

Lepiej wyjmij z opakowania.Pytanie gdzie lądujesz?Od razu w Pl czy wcześniej w Europie.

#425 Q-Jot

Q-Jot
  • 68 postów

Napisano 26 sierpnia 2013 - 12:19

W Amsterdamie przesiadka.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych