Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Xiaomi Mi band 2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 NeeRek

NeeRek
  • 250 postów

Napisano 06 października 2016 - 22:46

Witam . Czy używa ktoś Xiaomi mi band 2?
Jak sie sprawuje? Jakie opinie ? Opłaca sie kupować?

#2 krissolek

krissolek
  • 431 postów
  • SkądLubań/Wrocław

Napisano 07 października 2016 - 10:35


 iPhone X  iPad Pro 12,9  Pencil  Macbook Pro 13" Retina  Watch Steel


#3 plato

plato
  • 252 postów

Napisano 07 października 2016 - 13:55

Mam w domu 3 takie opaski i sprawują się bardzo dobrze. Bateria potrafi wytrzymać 30 dni jak się wyłączy wyświetlanie godziny przy ruchu nadgarstka. Jeżeli chcesz to odezwij się na PW bo swoją mogę odstąpić za sensowne pieniądze (oczywiście z gwarancją realizowaną w kraju), nabyłem smartwatcha i opaska teraz leży w szufladzie.



#4 inuictus

inuictus
  • 1 023 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 października 2016 - 17:23

@up

Nie mogę do Ciebie wysłać wiadomości pw (może masz pełną skrzynkę). Daj znać za ile chcesz sprzedać opaskę.

iPhone 12 Pro, MacBook Pro, iPad Air, Apple Watch, AirPods, AppleTV


#5 marioosh666

marioosh666
  • 229 postów

Napisano 10 października 2016 - 21:21

@plato, 30 dni to trzymała poprzednia edycja. Mój Mi Band 2 trzyma 14 dni. Pewnie mógłby trochę dłużej, ale na pewno nie 30 dni.

 

@krissolek, czy opaska mocno drenuje baterię iPhone' a?

 

Dodam, że po ostatniej aktualizacji oprócz godziny wyświetla też datę co dla mnie jest bardzo przydatne.



#6 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 11 października 2016 - 09:09

ja uzywam od dluzszego czasu i jest bardzo fajna. nie zauwazylem znaczacego spadku dzialania baterii w ajfonie po sparowaniu z opaska. nie uzywam wzbudzania po ruszeniu nadgarstkiem i bateria trzyma ok 3tyg. dosc latwo rysuje sie szybka opaski. biore z nia prysznic i ciagle dziala wiec wodoszczelnosc dziala :) powiadomienia dzialaja bardzo dobrze i z nich glownie korzystam, juz mam nawyk ze jak mi nie zawibruje opaska to nie siegam do kieszeni po telefon bo napewno nic nie przyszlo, co sie sprawdza. nie dzialaja mi powiadomienia od przychodzacej poczty ale podejrzewam ze to wina tego ze w iphonie mam wylaczony dzwiek i wibracje dla maila. jak masz jeszcze jakies pytania to postaram sie odpowiedziec



#7 marioosh666

marioosh666
  • 229 postów

Napisano 11 października 2016 - 11:50

@Wania, na Aliexpress za niecałe 2 dolary można kupić dwa szkła hartowane na opaskę. Mi opaska tak się spodobała, że chcę kupić na próbę smartfona Xiaomi. Mi5S i Mi5S+ mają 3D Touch i wbudowanego home' a.



#8 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 11 października 2016 - 15:04

marioosh666, widzialem te szkla ale jakos mi to nie lezy takie szklo na tym plus jakos mi te rysy nie przeszkadzaja, to ma bardziej dzialac niz wygladac niewiadomo jak, jako informacje podalem ze sie latwo rysuje bo wiem ze niektorzy strasznie na to zwracaja uwage.

#9 plato

plato
  • 252 postów

Napisano 11 października 2016 - 18:58

@plato, 30 dni to trzymała poprzednia edycja. Mój Mi Band 2 trzyma 14 dni. Pewnie mógłby trochę dłużej, ale na pewno nie 30 dni.

 

@krissolek, czy opaska mocno drenuje baterię iPhone' a?

 

Dodam, że po ostatniej aktualizacji oprócz godziny wyświetla też datę co dla mnie jest bardzo przydatne.

Przeczytaj kolego co napisałem, żeby tyle trzymała, co trzeba wyłączyć. Jak tylko znajdę screen z aplikacji to na pewno wrzucę. 


Użytkownik plato edytował ten post 11 października 2016 - 18:58


#10 NeeRek

NeeRek
  • 250 postów

Napisano 14 października 2016 - 18:44

Kupiłem opaskę . Mam ją już 3 dni . Jak za taką cenę to bardzo mi się podoba . 
Puls mierzy w miare dobrze , wiadomo 2 na 10 pomiarów wyjdzie "z kosmosu" ale zalezy tez od tego jak leży opaska na ręku . Ja juz znalazłem "ten punkt" w którym zawsze wychodzi prawdziwy wynik (+/- 2 uderzenia różnicy) . 
Czekam na aktualizacje aby pojawiały się powiadomienia z messengera , poza tym niczego mi w niej nie brakuje :) 

Zamawialiście może opaski z aliexpress ? Chciałbym kupić w innym kolorze , ale cena 29zł w polsce jest wysoka w porównaniu do 5 zł z chin 



#11 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 14 października 2016 - 19:39

Ja zamawialem i zadna nie byla tak mietka jak oryginalna, wiekszosc kolorow wrecz prawie plastikowe mozna powiedziec. Jedynie blekitny byl w miare. Tez dosc latwo sie brudza

#12 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 13 listopada 2016 - 11:36

po aktualizacji Mi Fit do wersji 2.2.6 przestaly dzialac mi powiadomienia :/ mial ktos podobnie i sobie z tym poradzil?



#13 macrybek

macrybek
  • 9 postów

Napisano 27 listopada 2016 - 22:56

Witam,

 

Ja mam opaskę Miband wersję I :) Niedawno zmieniłem telefon z androidem na ios :)

Na androidzie na opaskę można było przekierować wiele powiadomień (poł. przychodzące, sms, mail, wiad. z komunikatora itp) na Iphone jest tylko powiadomienie o poł. przychodzącym i alarmie.

Da się jakość rozszerzyć ilość powiadomień? (aplikacja MiFit 2.2.7) 



#14 inuictus

inuictus
  • 1 023 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 28 listopada 2016 - 10:36

Tak, są normalnie powiadomienia sms i mail, natomiast nie ma np. messengera (chyba że się coś zmieniło w przeciągu ostatniego miesiąca - przestałem korzystać z opaski)  


iPhone 12 Pro, MacBook Pro, iPad Air, Apple Watch, AirPods, AppleTV


#15 Miki Kiki

Miki Kiki
  • 7 postów

Napisano 26 grudnia 2016 - 09:27

Pozwolę się podpiąć do tego tematu żeby nie tworzyć nowego. Mam opaskę Miband 2 od kilku dni i dziś w nocy sprawdziłem ile mi zużywa baterii synchronizacja opaski z telefonem. Normalnie przez noc znika mi ok 2% baterii. Dzisiaj w ciągu 8h zniknęło 10%. Czy u Was również jest podobnie? Może to normalne przy synchronizacji przez BL, ale szczerze mówiąc spodziewałem się lepszego wyniku. Napiszcie jak to u Was wygląda i czy używacie aplikacji MiFit czy jakiegoś zamiennika. 

 

 



#16 macrybek

macrybek
  • 9 postów

Napisano 26 grudnia 2016 - 10:56

Witam,

 

Również ciekaw jestem jak sobie poradzić z przesyłaniem powiadomień na opaskę (mam opaskę Mi band 1) - działa tylko powiadomienie o połączeniu tel. i alarm.

Na androidzie funkcjonalność była o wiele szersza. Czy opaska Mi band 2 różni się pod tym kątem od wersji 1(ilość powiadomień) ?

 

Na androidzie ściągało się apkę bezpośrednio ze strony producenta, która pozwalała ustalić np. kolor diod dla każdego powiadomienia, co standardowa aplikacja ze sklepu play nie miała. Może jest też taka apka do ściągnięcia na ios?



#17 Miki Kiki

Miki Kiki
  • 7 postów

Napisano 26 grudnia 2016 - 11:47

Co do powiadomień to możliwości sa takie jak na screenach:
Ups jeden screen mi sie pomylił.

Załączone pliki



#18 macrybek

macrybek
  • 9 postów

Napisano 26 grudnia 2016 - 11:56

Dziękuję za szybką odpowiedź - ale nie mogę znaleźć tych ustawień :(



#19 Miki Kiki

Miki Kiki
  • 7 postów

Napisano 26 grudnia 2016 - 12:59

Moze na miband 1 dostępnych jest po prostu mniej powiadomień ? :)

#20 macrybek

macrybek
  • 9 postów

Napisano 26 grudnia 2016 - 14:51

Moze na miband 1 dostępnych jest po prostu mniej powiadomień ? :)

Proszę o podanie dokładnej ścieżki - gdzie te ustawienia są, wtedy będziemy mieć pewność czy są ograniczenia, czy nie.

 

Screeny są zrobione ze sparowanym Miband 2? Może czas na zmianę opaski :D



#21 Miki Kiki

Miki Kiki
  • 7 postów

Napisano 26 grudnia 2016 - 15:50

Tak. Screeny były robione ze sparowana opaska. A co do ścieżki to klikam po prostu na "wiecej" w zakładce powiadomienia co widać na screenie :)

Załączone pliki



#22 Ariel Tryka

Ariel Tryka
  • 102 postów

Napisano 03 kwietnia 2017 - 09:43

Witam,

 

nie chce powielać tematu,

wiec pytam tutaj...

 

Czy coś poprawiło się z aplikacją MiBnd i z działaniem z iOS?

Jak bateria po dłuższym czasie użytkowania?

Jak bardzo pomiary są dokładne?



#23 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 03 kwietnia 2017 - 12:56

aplikacja jest dosc mocno rozbudowa wzgledem tej pierwotnej wersji (bylo sporo aktualizacji), nie korzystam z niej zabardzo wiec nic wiecej nie powiem, ale laczy sie bez wiekszych problemow. co do dokladnosci ciezko jest mi to okreslic bo uzywam glownie dla powiadomien i budzika rano. bateria trzyma ponad 20dni



#24 Snipper42

Snipper42
  • 251 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 03 kwietnia 2017 - 13:27

Posiadam od ponad pół roku

 

-Bateria nadal trzyma świetnie ładowałem ją może 4-5 razy?

 

-kroki liczy dokładnie (nie ma jakiejś kosmicznej różnicy, nie nabija ich też w trakcie np zmywania naczyń czy pisania na klawiaturze) 

 

-Powiadomienia wyświetla 

 

Dokładność pomiarów-Jak dla mnie wystarczająca, puls podaje dokładnie (jak na takie urządzenie nadgarstkowe)

Fajna rzecz w stosunku cena-jakość 

 

Aplikacja jest OK-Synchronizuje się z Apple'owym zdrowiem, podaje wyniki miesięczne, i tygodniowe.  



#25 macrybek

macrybek
  • 9 postów

Napisano 03 kwietnia 2017 - 13:35

Witam,

 

Przez ponad rok używałem Miband 1, ale po zmianie telefonu na Iphone'a (wcześniej Samsung Galaxy Note 4) przesiadłem się na wersję Miband 2.

Miband 1 miał ograniczoną funkcjonalność na ios w stosunku do androida. Wersja 2 opaski jest rewelacyjna, bateria wystarcza u mnie na ok 25-30 dni. 

Mam wrażenie, że wibracja jest mniej odczuwalna, bo budzik już mnie kilka razy nie obudził - a może mam głębszy sen ;/

Generalnie polecam, super sprzęt!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych