Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Studia a Mac?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#26 Delano90

Delano90
  • 434 postów
  • SkądW-wa

Napisano 11 stycznia 2017 - 10:12

Microsoft udostępnia z tego co wiem testowe wersje Windowsów z różną wersją swojej przeglądarki IE, czy Edge, ale są to jedynie wirtualki, z których można w miarę legalnie korzystać w związku z testowaniem działania tych przeglądarek czy jakiegoś frontu na nich. Link: https://developer.mi...edge/tools/vms/

 

Natomiast co do pracy na testowych wersjach Windowsa postawionego klasycznie na komputerze jako główny system powiem tyle, że licencja na to raczej nie pozwala, resetowanie tej licencji (w jakikolwiek sposóB) jest zwyczajnie przegięciem.


MBA 13" 2015 8/128GB -/- iPhone 6S 16GB -/- iPod Nano 3rd Gen -/- Moto360 1st gen & Xiaomi Mi Band 2


#27 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 12 stycznia 2017 - 22:59

Licence Terms dość jasno piszą o licencjach evaluate, w których wspólną zasadą jest m.in., że:
'You may not use it in a live operating environment'.


  • Delano90 lubi to

Pomogłem ?   -  Lubię to 


#28 Docent Jablecznik

Docent Jablecznik
  • 5 postów

Napisano 13 stycznia 2017 - 12:39

Jeżeli dobrze zrozumiałem to autor tematu dopuszczał używanie VM, a wtedy ma do wyboru wiele różnych ISO od Microsoftu zupełnie za darmo.

Wiem, że zabrzmi to jak relatywizowanie czy zachęcanie do kombinowania, ale nie oszukujmy się, nikt nie będzie sprawdzał czy student pisał pracę albo wykonywał projekt na zaliczenie na Windowsie 90-dniowym czy na takim z pełną licencją. Mając system 90-dniowy ma go legalnie i może testować ... cokolwiek to znaczy.



#29 Piotr X

Piotr X
  • 123 postów
  • SkądGdynia

Napisano 13 stycznia 2017 - 12:58

Jest jedna prosta zasada: na Macu zainstalujesz każdy system (no, prawie każdy), w tym Windows, natomiast na PC tak łatwo macOS już nie zainstalujesz - więc to jest duża zaleta maca. Ponadto sam macOS jest dużo bezpieczniejszy, sprawniejszy itd. itp. więc do pracy prywatnej (poczta, internet i tego typu rzeczy) spokojnie możesz używać macOS a do pracy na studia używać maszyny wirtualnej (do wybory Windowsy, Linuxy i inne na sprawnie działających maszynach wirtualnych). Myślę, że wszystko, a przynajmniej sporo wyjaśni Ci się jak odwiedzić po prostu sklep salon Apple, np. Cortland i po prostu pogadasz. W takich miejscach są spece tylko od tego sprzętu i mają ogromną wiedzę, kiedyś trafiłem na magika od fotografii który znał praktycznie każdy soft i do profesjonalnej pracy i potrafił wiele powiedzieć. Air podobno jest najczęściej kupowanym lapkiem z Apple właśnie przez studentów. Jakiś czas temu namówiłem koleżankę na właśnie Aira i bardzo sobie chwali.



#30 cesiu111

cesiu111
  • 736 postów
  • SkądRz

Napisano 13 stycznia 2017 - 12:59

Moze wystarczy podpytac na uczelni, czy nie ma ona umowy z MS Imagine (MSDN/DreamSpark) i uzywac Windowsa calkowicie legalnie?



#31 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 13 stycznia 2017 - 13:49

sorry. Post omyłkowy. Do skasowania.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 13 stycznia 2017 - 13:50





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych