Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

Bateria iPhone – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2469 odpowiedzi w tym temacie

#1876 bs8

bs8
  • 3 postów

Napisano 10 lipca 2020 - 12:43

Sprawdziłam, terminy na telefoniczne wsparcie oraz zakres napraw upłynęły.

Czyżbym dostała używany telefon? Telefon naprawdę był zapakowany oryginalnie wraz z foliami zabezpieczającymi.

Może z baterią coś nie tak zrobiłam bo pozwoliłam jej na pierwsze całkowite rozładowanie aż do wyłączenia telefonu.



#1877 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 10 lipca 2020 - 12:54

A to jest wielka filozofia zafoliować?


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1878 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 10 lipca 2020 - 13:13

Jeśli telefon był kupiony na ebayu i ma taką pojemność baterii to możesz mieć pewność, że nie jest nowy tylko jest jakimś składakiem. Zazwyczaj jest używana płyta główna i nowa podrobiona obudowa.


1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11


#1879 Dastia

Dastia
  • 906 postów

Napisano 10 lipca 2020 - 23:02

Składak jakiś.

iPhone 14 PRO Max


#1880 zapsu

zapsu
  • 135 postów

Napisano 11 lipca 2020 - 06:26

Dzień dobry,



zgłaszam się z problemem związanym z moim iPhone - od kilku miesięcy zdarzają się skokowe spadki poziomu baterii - np. z 50 na 35 % w przeciągu kilku minut, pomimo, że urządzenie nie jest obciążone mocno.



Oddałem telefon do serwisu jablkowy.pl - ku mojemu zaskoczeniu stwierdzili... usterkę głośnika i wymienili ekran. Diagnostyka nie wykazała innych wad, więc zgłoszony problem nie został rozwiązany. W związku z tym, że mam gwarancję do września chciałbym do tego czasu rozwiązać problem by nie zostać z wadliwym iPhonem.



Co radzicie w tej sytuacji? Inny serwis? Jaki polecacie? Może telefon do Apple?



Pozdrawiam

Łukasz

#1881 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 26 lipca 2020 - 04:38

Telefon został kupiony na niemieckim ebayu, ale był zapakowany i zafoliowany jako nowy.


Nowy to on był rok temu

#1882 gego_p

gego_p
  • 8 postów

Napisano 01 sierpnia 2020 - 08:25

Cześć.

 

Dodam tylko na wstępie że to mój pierwszy iphone dlatego stwierdziłem, że zapytam osoby będące w temacie apple. Trzy dni temu włożyłem sim do nowego iphona 11 pro i pierwsze co zauważyłem to to , że podczas poboru danych LTE strasznie się grzeje. Bateria leci w oczach. Cały tył i boczne ramki są tak nagrzane, że aż niekomfortowo się go trzyma w ręce.  Wcześniej miałem same androidy z górnej półki i nie doświadczyłem takich "cudów".  Zadzwoniłem na wsparcie i Pan mi powiedział, że w pierwszych dwóch tygodniach , cytuje " bateria uczy się moich zachowań i dlatego może tak być " , chodzi o jakieś tam algorytmy. Szczerze to mam mieszane uczucia.... Też ktoś miał z forumowiczów takie anomalie ? 



#1883 winmaciek

winmaciek
  • 6 642 postów
  • Płeć:

Napisano 01 sierpnia 2020 - 12:57

A statystki zużycia baterii co mówią? Znajdziesz je w Ustawieniach. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1884 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 287 postów

Napisano 02 sierpnia 2020 - 05:31


Cześć.


Dodam tylko na wstępie że to mój pierwszy iphone dlatego stwierdziłem, że zapytam osoby będące w temacie apple. Trzy dni temu włożyłem sim do nowego iphona 11 pro i pierwsze co zauważyłem to to , że podczas poboru danych LTE strasznie się grzeje. Bateria leci w oczach. Cały tył i boczne ramki są tak nagrzane, że aż niekomfortowo się go trzyma w ręce. Wcześniej miałem same androidy z górnej półki i nie doświadczyłem takich "cudów". Zadzwoniłem na wsparcie i Pan mi powiedział, że w pierwszych dwóch tygodniach , cytuje " bateria uczy się moich zachowań i dlatego może tak być " , chodzi o jakieś tam algorytmy. Szczerze to mam mieszane uczucia.... Też ktoś miał z forumowiczów takie anomalie ?


Nie no, takich hec to nie powinno być. Chyba że to jednorazowy wyskok i już się nie nagrzewa? Mam już któryś iphone z kolei i w żadnym bateria nie leciała w oczach. Dla mnie to raczej „przypadlłość” Androidów - choć teraz uogólniam.

#1885 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 02 sierpnia 2020 - 14:59

Czy etui z powerbank założone na iPhone powoduje brak działania NFC czy z takim etui można spokojnie płacić? Na pudełku od powrcase brak informacji na ten temat.

iPhone 11


#1886 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 02 sierpnia 2020 - 15:08

Jaki to case? Na 99% nie powinno mieć wpływu. Skoro działają inne odbiorniki jak lte i wifi to i nfc również.

Użytkownik Regiss edytował ten post 02 sierpnia 2020 - 15:09

iPhone 15 Pro


#1887 garyfisherka

garyfisherka
  • 3 postów

Napisano 15 sierpnia 2020 - 13:59

ostatnio w moim 11 pro max mam problem aby dojechać do 1,5 dnia używania. Co jakiś czas apki mielą w tle baterie. Już nawet odświeżanie w tle zaczęłam wyłączyć. w grudniu miałam swojego pierwszego 11 pro max i tam ładowanie co drugi dzień było normalne bez żadnych specyficznych ustawień. 



#1888 skit777

skit777
  • 215 postów

Napisano 16 sierpnia 2020 - 21:14

Bzdety Ci opowiadają ,bo oni tam się na niczym nie znają!”Bateria się uczy”??!Od kiedy to,baterie mogą się uczyć??System zarządzania bateria może i się czegoś tam uczy,ale nie ma to związku z grzaniem się telefonu,które szczególnie na lte,w praktycznie każdym iPhonie występuje!Nie pamietam iphona,którego ramki nie parzyły mnie w ręce podczas robienia czegoś po lte. Nie zawsze ale dość często.

#1889 grotof-d7c3b1777d

grotof-d7c3b1777d
  • 44 postów

Napisano 20 sierpnia 2020 - 09:04

IP SE (nie 2020), po ostatniej aktualizacji do IOS 13.6.1 bateria rozładowuje się bardzo szybko. Wystarcza zaledwie do 1/3 dnia. Dodam, że przed aktualizacją, dla moich potrzeb, spokojnie wystarczała na cały dzień, wieczorem zostawało ok 20-30%. Kondycja baterii 82%. Przypuszczam, że bez mojej ingerencji zaczęła działać jakaś "funkcjonalność" albo aplikacja w tle. Tu było pytanie o coś innego, ale już go nie ma, bo tytuł wątku wyraźnie sugeruje, że jest to miejsce na rozmowy o baterii. //Winmaciek



#1890 applefanski

applefanski
  • 13 postów
  • SkądBarcelona

Napisano 25 sierpnia 2020 - 01:51

Sprawdziłam, terminy na telefoniczne wsparcie oraz zakres napraw upłynęły.

Czyżbym dostała używany telefon? Telefon naprawdę był zapakowany oryginalnie wraz z foliami zabezpieczającymi.

Może z baterią coś nie tak zrobiłam bo pozwoliłam jej na pierwsze całkowite rozładowanie aż do wyłączenia telefonu.

 Podepnij do iMazing i wszystko zobaczysz jak trzeba. Cykle baterii, stan aktualny baterii i stan maksymalny fabryczny w mAh, gwarancja jeżeli ma jeszcze i wiele innych rzeczy. iMazing to program, który działa podobnie jak iTunes ale nie ma porównania z applowskim. Używam od 5 lat iMazing i do iTunes nigdy nie wrócę.


iPhone 11 Pro - iOS 13.3 Jailbreak Unc0ver  iPhone 7 - iOS 13.5 Jailbeak Unc0ver  iPhone 5s - iOS 11.3.1 Jailbreak Unc0ver  iPhone 4s - iOS 8.4  iPhone 4 - iOS 7.1.2  iPad Mini 5 - iOS 13.3 Jailbreak Unc0ver  iPad Mini 2012 - iOS 9.3.5  MBP 16" i7 


#1891 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 26 sierpnia 2020 - 18:56

Mie wiem czy korzystacie z aplikacji Google ale ostatnio przeszła kilka aktualizacji i jedyne co zauważyłem, to ogromny apetyt na energię. Chwilowo poleciała do kosza bo drenaż dość spory. Dajcie znać jak u Was.

Rownolegle z SE 20202 testuje baterie w 11 i szału nie ma. 11 ani na 13.6.1 ani na 14b5 szału nie robi. Też w chwili potrafi uciec 10, 15% i to bez przemieszczania się tylko w jednym miejscu na LTE. SE nie jest tak tragicznie ale na 24h bez dostępu do prądu na pewno bym się nie ruszył bez jakiegoś powerbanka.

iPhone 11


#1892 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 07 września 2020 - 07:06

Prośba do użytkowników ip11 pro lub innych felefonow, ale ładowanych w większości czasu przez ładowarkę apple 18W usbc. Ciekaw jestem jak wygląda procentowo stan waszego ogniwa po prawie roku użytkowania. Tyle się mówi o szybszej degradacji ogniwa ładowanego szybko. Interesuje mnie jak szybko to postępuje w przypadku standardu Power Delivery. Oczywiście zdaje sobie sprawę że ładowanie to tylko jeden z elementów wpływających na stan baterii ale jednak znaczący.

iPhone 15 Pro


#1893 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 899 postów
  • SkądŻory

Napisano 07 września 2020 - 07:16

Ja mam 99%, telefon jest z listopada 2019. Nie wiem co prawda jak ładował go poprzednie właściciel, bo odkupiłem go w miarę okazyjnie, ale ja tylko na szybki, przeważnie w nocy. Po przejściu na betę wskoczyło nawet na 100% i tak kilka dni wisiało, ale wróciło do 99.


„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#1894 Geble

Geble

  • 1 181 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 07 września 2020 - 07:48

Prośba do użytkowników ip11 pro lub innych felefonow, ale ładowanych w większości czasu przez ładowarkę apple 18W usbc. Ciekaw jestem jak wygląda procentowo stan waszego ogniwa po prawie roku użytkowania. Tyle się mówi o szybszej degradacji ogniwa ładowanego szybko. Interesuje mnie jak szybko to postępuje w przypadku standardu Power Delivery. Oczywiście zdaje sobie sprawę że ładowanie to tylko jeden z elementów wpływających na stan baterii ale jednak znaczący.

 

Nie ładuję co prawda 18W, ale 12W z iPada, co i tak jest "szybką" ładowarką w porównaniu tą z pudełka. Mój XS ma rok i 2 miesiące i stan baterii 84%, czyli dla mnie tragedia. Nie mam pojęcią z czego to wynika, może po prostu te baterie w tych modelach są takie kiepskie. Ładuję jedynie w nocy.


  • MasterM lubi to

BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#1895 kamlis88

kamlis88
  • 17 postów
  • SkądKielce

Napisano 07 września 2020 - 10:46

Mi pod koniec miesiąca stuknie rok z iphone 11pro i póki co pokazuje nadal 100%



#1896 soczekpl

soczekpl
  • 3 232 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 września 2020 - 11:10

Mi pod koniec miesiąca stuknie rok z iphone 11pro i póki co pokazuje nadal 100%

 

Mój iPhone 11 Pro - też prawie roczny - 97%.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPad Pro '11 M4 Cellular / iPhone 16 Pro / Apple Watch series 7 SS 45mm / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#1897 winmaciek

winmaciek
  • 6 642 postów
  • Płeć:

Napisano 07 września 2020 - 13:02

Bardzo proszę o kontynuowanie dyskusji nt. kondycji baterii w stosownym miejscu. Tak dla zachowania minimum porządku: https://myapple.pl/f...ug-ios/page-23


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1898 cHaBeOn

cHaBeOn
  • 167 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 września 2020 - 21:34

Nie ładuję co prawda 18W, ale 12W z iPada, co i tak jest "szybką" ładowarką w porównaniu tą z pudełka. Mój XS ma rok i 2 miesiące i stan baterii 84%, czyli dla mnie tragedia. Nie mam pojęcią z czego to wynika, może po prostu te baterie w tych modelach są takie kiepskie. Ładuję jedynie w nocy.

To masz ode mnie odpowiedź czemu taka tragedia. Jeśli ładujesz w nocy to pewnie do 100%, a ładowanie do pełna jest gorsze niż szybkie ładowanie, to samo wyładowywanie baterii do 0%



#1899 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 15 września 2020 - 21:44

Ładuje co noc do 100% ładowarka 18W. Staram się nie rozładowywać poniżej 20% ale ostatnio się nie udaje i kończy się w okolicach 12%. Po 1,5 roku bateria ma 91%

Ps

Nie da się wyładować baterii do 0%

Użytkownik JacentyEsz edytował ten post 15 września 2020 - 21:44

  • MasterM lubi to

#1900 Geble

Geble

  • 1 181 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 16 września 2020 - 06:17

To masz ode mnie odpowiedź czemu taka tragedia. Jeśli ładujesz w nocy to pewnie do 100%, a ładowanie do pełna jest gorsze niż szybkie ładowanie, to samo wyładowywanie baterii do 0%

 

Nie da się rozładować baterii do zera, bo to że Ty widzisz na ekranie 0% nie znaczy, że faktycznie pojemność spadła do krytycznej wartości. Każda bateria ma zabezpieczenie przed taką sytuacją.

 

Co do ładowania do 100% i złego wpływu na baterie to też nie ma żadnego sensu, bo po osiągnięciu 100% bateria jest odłączana i telefon "leżakuje" na samym zasilaniu z kostki. Nie uszkadza to w żaden sposób ogniwa. Tak samo jest w laptopach.

 

Telefony w ten sposób ładuję odkąd pamiętam, na pewno od modelu 5, a nigdy nie miałem sytuacji by po ledwie roku i 2 miesiącach mieć kondycję na poziomie 84%.


BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI





Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych