Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

Bateria iPhone – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2469 odpowiedzi w tym temacie

#1851 dobrakawa

dobrakawa
  • 805 postów

Napisano 17 czerwca 2020 - 22:15

Musisz zaznaczyć opcję "Oszczędzanie energii" i wtedy telefon Cię powiadomi jak sie do 80% naładuje.

Chyba informuje nawet bez włączonej tej opcji.


Pro 2012, 14 Pro


#1852 Mateusze

Mateusze
  • 22 postów

Napisano 18 czerwca 2020 - 06:17

Czy ktoś też ma może takie problemy, jak ja? A mianowicie posiadam iP 11 Pro Max z wgranym iOS 13.3.1. Mam od dłuższego problemy z baterią wiec postanowiłem wymazać wszystkie ustawienia, i założyć nowe konto iCloud. Od samego początku zauważyłem poprawę bo telefon trzymał tyle samo co poprzednio a miał dodatkowo włączone funkcje lokalizacji, odświeżania w tle i wielu innych. Stwierdziłem, że może wyłączę odświeżanie, ograniczę usługi systemowe jeśli chodzi o lokalizacje z nadzieją że to poprawi mój wynik na jednym ładowaniu. Niestety, co mnie zaskoczyło to szybciej uciekające procenty i na dodatek w nocy znikło 6%, poprzednio było to 3%. Co może być tego przyczyną? Zawsze ograniczanie takich opcji zwłaszcza tej lokalizacji która cały czas zbierała dane, wydłużało baterie. Wydaje wam się, że problem mógłby leżeć w systemie?


Użytkownik Mateusze edytował ten post 18 czerwca 2020 - 06:17


#1853 winmaciek

winmaciek
  • 6 642 postów
  • Płeć:

Napisano 18 czerwca 2020 - 08:39

IMHO jedna noc jest niemiarodajna. To raz. A dwa, wskaźnik baterii to nie jest wskaźnik poziomu paliwa – z założenia nie jest i nie może on być w 100% dokładny. A po trzecie, iPhone’a w nocy powinno się ładować, jest to wyraźnie sugerowane przez Apple (backupu w nocy czyautomatyczne aktualizacje). 


  • MasterM i Mateusze lubią to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1854 Mateusze

Mateusze
  • 22 postów

Napisano 18 czerwca 2020 - 08:55

IMHO jedna noc jest niemiarodajna. To raz. A dwa, wskaźnik baterii to nie jest wskaźnik poziomu paliwa – z założenia nie jest i nie może on być w 100% dokładny. A po trzecie, iPhone’a w nocy powinno się ładować, jest to wyraźnie sugerowane przez Apple (backupu w nocy czyautomatyczne aktualizacje).

Rozumiem, czyli po wyłączeniu danej funkcji mającej wpływ na drenaż baterii efekty moge zauważyć dopiero po ktoryms dniu? Jest to dla mnie troche niezrozumiale jednak, bo miałem dosłownie powłączane wiekszość funkcji ktore sa automatycznie włączone po aktywacji iphone. I jak dla mnie roznica powinna byc odrazu zauwazalna, a jednak telefon traci procenty o wiele szybciej. Myślałem jeszcze nad jednorazowym rozładowaniem go do zera i naładowaniem przez noc?

Użytkownik Mateusze edytował ten post 18 czerwca 2020 - 09:15


#1855 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 18 czerwca 2020 - 08:57

Rozładowywanie do zera to bardzo głupi pomysł.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1856 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 899 postów
  • SkądŻory

Napisano 18 czerwca 2020 - 10:23

Coś dziwnego się dzieje, bo najpierw jakieś 2-3 tygodnie temu WhatsApp mi mielił baterię, w zeszłym tygodniu apka Mpay (zainstalowałem do biletów tramwajowych na wypad do Wrocka), a wczoraj nagle Gmail - "powiadomienia" uwaliły się na 1 miejscu. Mam problem dojechać do 1,5 dnia bez ładowania, wcześniej tyle było bez problemu.


„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#1857 winmaciek

winmaciek
  • 6 642 postów
  • Płeć:

Napisano 18 czerwca 2020 - 15:46

Rozumiem, czyli po wyłączeniu danej funkcji mającej wpływ na drenaż baterii efekty moge zauważyć dopiero po ktoryms dniu? Jest to dla mnie troche niezrozumiale jednak, bo miałem dosłownie powłączane wiekszość funkcji ktore sa automatycznie włączone po aktywacji iphone. I jak dla mnie roznica powinna byc odrazu zauwazalna, a jednak telefon traci procenty o wiele szybciej. Myślałem jeszcze nad jednorazowym rozładowaniem go do zera i naładowaniem przez noc?

1. Mam na myśli to, że jedna noc i 3 punkty procentowe różnicy to za mało, by wysnuć jakieś wnioski.

2. Usługi systemowe lokalizacji mają marginalny (jeśli jakikolwiek) wpływ na baterię. Większość jest realizowana albo „przy okazji' innych, albo korzysta z niedrenujących baterii metod lokalizacji (wykorzystuje WiFi lub dane o podłączonej stacji bazowej sieci komórkowej). Osobiście uważam, że nie ma sensu wyłączać rzeczy z usług systemowych bez dobrego powodu.


  • Mateusze lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1858 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 19 czerwca 2020 - 16:10

Rozładowywanie do zera to bardzo głupi pomysł.

Jak zrobi to jeden raz, to też nic złego się nie stanie.

#1859 Cesar pl

Cesar pl
  • 6 postów

Napisano 21 czerwca 2020 - 20:22

Cześć:)
Posiadam iPhone 7 Plus. Niestety od przed wczoraj telefon bardzo szybko się rozładuwuje.. Przez calą noc praktycznie schodzi bateria z 100% do 20% przy włączonym oszczędzaniu.
Kondycja baterii 89%.
Przez 2 miesiące ostatnio ładowałem ten telefon moją starą ładowarką - Od iphone 6s
Jak myślicie - Czy kupno ładowarki przeznaczonej do tego modelu załatwi sprawę?
Z góry dziękuję za pomoc.

#1860 Dastia

Dastia
  • 906 postów

Napisano 21 czerwca 2020 - 22:48

U mnie tak to wygląda na 11 PRO Max - ponad 11h ekran włączony, 56% fb, 17 Safari, reszta po 8 i mniej, a nie widzę różnicy pomiędzy XS Max. Bateria trzyma tak samo. Byłam nastawiona na lepsze wyniki.
No ale generalnie nie narzekam. Jak chcę katować do takich godzin to muszę podładować.

Użytkownik Dastia edytował ten post 21 czerwca 2020 - 22:57

iPhone 14 PRO Max


#1861 bastaz

bastaz
  • 26 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 czerwca 2020 - 16:49

Aktualizacja. Po 9miesiCach na 100% pojawiło się nagle 99 i w ciągu niecałych 2 tygodni jest już 97. Nie powiem bym się tym przejmowal. Ot  taka ciekawostka ;)



#1862 Mateusze

Mateusze
  • 22 postów

Napisano 02 lipca 2020 - 20:30

Mam problem z moim iPhone 11 PM

 

To super, ale w tym dziale nie zadajemy pytań. / ftpd


Użytkownik ftpd edytował ten post 02 lipca 2020 - 22:32


#1863 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 04 lipca 2020 - 09:48

Tak jak można było się spodziewać, bateria w SE 2020 ucieka conajmniej tak szybko jak w modeli osiem.
Jeśli ktoś ma dzienny tryb życia który nie pozwala mu być co jakiś czas przy jakimś źródle zasilania to nie polecam.
Na wycieczkę w góry koniecznie z powerbankiem, szczególnie jak macie sparowany jakiś zegarek po BT.

iPhone 11


#1864 JED hejter

JED hejter
  • 38 postów
  • Skąd3City/Worldwide

Napisano 04 lipca 2020 - 12:45

IPhone 11 Pro Max.

11.02 do 04.07 - kondycja baterii 100% -> 98%.

Nie wiem jak sprawdzić ilość cykli, natomiast ładuję telefon przy kazdej możliwej okazji (tak już mam).



#1865 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 287 postów

Napisano 04 lipca 2020 - 16:44

U mnie jakoś w styczniu stanęło i stoi na 99% (telefon mam od października, 11 pro max). Też doładowuję bardzo często.
W poprzednim XS Maxie zaciksował się na 100% do chwili sprzedaży - okrągły rok licząc. Ciekawe czy tu spadnie jeszcze ;)

#1866 Jarek_JD

Jarek_JD
  • 2 postów

Napisano 05 lipca 2020 - 11:54

 Niestety od przed wczoraj telefon bardzo szybko się rozładuwuje.. Przez calą noc praktycznie schodzi bateria z 100% do 20% przy włączonym oszczędzaniu.

 

Też pojawił się u mnie problem z rozładowującą się baterią w nocy.

 

Napiszę po kolei.

W iPhone SE mojego syna miesiąc temu padła bateria, miał oryginalną z 2017r. Potrzebował pilnie telefonu do lekcji fortepianu online, więc dałem mu mojego XS-a. Przełożyłem karty SIM, wyzerowałem telefon (XS) i przeniosłem dane z SE na XS.

Po przeniesieniu danych, XS zaczął rozładowywać się w nocy pomiędzy 0:00 a 6:00 o ok. 50%. Aktywność: SIRI 100%, kolor na wykresie aktywności jest jasnoniebieski, czyli nie był używany.

W SE wymieniłem baterię, testowałem tydzień, działała ok., więc z powrotem przeniosłem dane syna  z XS na SE z wyzerowaniem telefonu (SE). Nocne rozładowywanie przeniosło się z XS na SE, tylko SE rozładowuje się już o ok. 60-70%. XS po załadowaniu mojego backupu nie rozładowuje się.

Ponownie wykasowałem SE, zalogowałem tylko AppleID i nie przywracałem backupu, nic nie instalowałem. Telefon rozładowuje się dalej.

Macie jakieś pomysły jak to ugryźć? 


Użytkownik Jarek_JD edytował ten post 05 lipca 2020 - 11:55


#1867 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 05 lipca 2020 - 12:53

Bateria rozładowuje mi się już zauważalnie szybciej (XS kupiony w dniu premiery) - jednocześnie jej stan pokazywany to 88%, wiec trochę te cyferki bezużyteczne. Gdybym nie planował kupić nowego modelu po wrześniowych premierach, to już bym dawał na serwis na wymianę tej baterii

#1868 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 899 postów
  • SkądŻory

Napisano 07 lipca 2020 - 12:56

Nie mam pomysłu, u mnie od jakiegoś czasu losowo apki mielą w tle, wyskakuje działanie po kilka-kilkanaście godzin. Najlepsze że działanie w tle mam całkowicie wyłączone. 13.5.1 coś całkiem spierdzieliło w systemie, i podobno występuje to losowo, nie u każdego użytkownika. Niby jakiś raban na forum apple jest (info z tabletowo). Wczoraj wróciłem z bety 14 do 13.5.1, myślałem że to ustąpi, ale nie. Niestety na becie było to samo, z tym że to...beta, więc tam mogło.
Coraz bardziej ten iOS podobny do androida, ale chyba nie o to nam chodziło :D 


„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#1869 JED hejter

JED hejter
  • 38 postów
  • Skąd3City/Worldwide

Napisano 07 lipca 2020 - 13:34

Jako najwiékszy na świecie hejter rezerwatu i betonowych użytkowników iPhone napiszę, żebyś nie rozsiewał tych niesprawdzonych informacji o Androidzie, to raz.  :D

A dwa, jako użytkownik 11 Pro Max, i w temacie postu, napiszę, że bateria w w/w telefonie jest rewelacyjna i nie ustępuje najlepszym w Androidzie.

A, no i mamy tez trzy: bardzo iOS upodabnia się do Androida. Czy to dobrze? Zakładam, że w wydaniu Apple, powinno być OK.



#1870 bs8

bs8
  • 3 postów

Napisano 10 lipca 2020 - 07:55

Witam.

Czy to możliwe, że mój iphone 8, który kupiłam tydzień temu (nowy, oryginalnie zapakowany) ma maksymalną pojemność baterii 86% ?

Telefon ma tydzień a już spadło mi do 86%, czy trzeba wymieniać baterię czy reset telefonu pomoże?



#1871 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 10 lipca 2020 - 09:14

Normalne to z całą pewnością nie jest. Od kogo kupiony?


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1872 bs8

bs8
  • 3 postów

Napisano 10 lipca 2020 - 10:03

Telefon został kupiony na niemieckim ebayu, ale był zapakowany i zafoliowany jako nowy.


  • krzysztofsds lubi to

#1873 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 10 lipca 2020 - 10:16

No to masz odpowiedź - telefon w takim razie niewątpliwie nowy nie jest.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1874 dobrakawa

dobrakawa
  • 805 postów

Napisano 10 lipca 2020 - 10:37

86% kondycji to mniej więcej 2 lata używania. Można na stronie Apple sprawdzić numer seryjny i sprawdzić czy przysługuje gwarancja na serwis i wsparcie.

https://checkcoverage.apple.com/pl/pl/

 

Telefon ma tydzień a już spadło mi do 86%

Na forum ktoś pisał, że przy wyzerowaniu telefonu (np. przed sprzedażą) jest możliwość, że kondycja baterii na krótki czas wraca na 100%. Nie wiem natomiast czy to prawda, bo nie sprawdzałem.


Użytkownik dobrakawa edytował ten post 10 lipca 2020 - 10:39

Pro 2012, 14 Pro


#1875 SERWIS.ME

SERWIS.ME
  • 1 006 postów
  • Płeć:
  • SkądKraków

Napisano 10 lipca 2020 - 12:36

Oczywiście to nie jest prawda.


  • MasterM i dobrakawa lubią to

1CORE - Autoryzowany serwis Apple. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Jana Zamoyskiego 81, 30-519 Kraków 
www.1core.pl Tel: 12 311 08 11





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)