Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

Bateria iPhone – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2469 odpowiedzi w tym temacie

#1676 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 23 stycznia 2020 - 10:05

A procenty...

Uciekają?

Użytkownik MasterM edytował ten post 23 stycznia 2020 - 10:05


#1677 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 23 stycznia 2020 - 10:14

Procenty, jak mawia znany klasyk Aleksander K. są najlepsze w butelce/szklance.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1678 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 899 postów
  • SkądŻory

Napisano 23 stycznia 2020 - 11:49

Procenty, jak mawia znany klasyk Aleksander K. są najlepsze w butelce/szklance.

Chłop ma nietolerancję alkoholu (mam dobre źródło dla potwierdzenia :D), dalibyście już mu spokój :P


  • MasterM lubi to

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#1679 premislausg

premislausg
  • 313 postów

Napisano 23 stycznia 2020 - 12:15

Powtórzę jeszcze raz coś, co już pisałem - wskaźnik powinien być zerojedynkowy - bateria sprawna lub bateria do pupy. Tyle. A procenty...

Pełna zgoda, powinni zlikwidować ten wskaźnik procentowy.

#1680 krystek82

krystek82
  • 169 postów

Napisano 23 stycznia 2020 - 14:20

Ogólnie to mam ten wskaźnik w nosie i póki widzę jak trzyma bateria w moim telefonie po roku użytkowania wiem ile ten wskaźnik jest "wart". Problem może być w chwili sprzedaży telefonu bo ewentualny nabywca może grymasić i nie wierzyć nam na słowo jak trzyma bateria widząc niski jej wskaźnik to raz, a dwa mając do wyboru dwa egzemplarze w tej samej cenie, w tym samym stanie ale z różną kondycją baterii wybierze zapewne ten z wyższą. Dlatego również uważam że lepiej jakby go nie było bądź jak już Kolega napisał wskaźnik powinien określać czy bateria sprawna czy do wymiany.



#1681 22karasiek

22karasiek
  • 39 postów

Napisano 26 stycznia 2020 - 20:09

Witam od paru dni stałem się posiadaczem iPhone X ,pojemność baterii wynosi 91% a ilość cykli 522. Chciałbym się was zapytać jak długo wytrzymuje wam X bez ładowania. Chodzi mi o realny czas pracy na wyswietlaczu.

Mam podłączymy do telefonu Apple Watch , oraz cały dzień włączone lte a czas pracy ekranu waha się od 3 do 3,5 h czy to jest normalny wynik dla iPhone w takich warunkach ? Przez noc gdy naładuje telefon do pełna spada 3-4%.


#1682 lousylucky

lousylucky
  • 289 postów
  • SkądGrenoble, FR

Napisano 27 stycznia 2020 - 15:05

Też posiadam iphone X i również 91% według tego niemiarodajnego wskaźnika. Aktualnie jest godzina 15 telefon odłączony o 8. Mam 43% na telefonie dziś praktycznie nic nie robiłem, a czas pracy włączonego wyświetlacza to 1h45'. Ostatnio to jest jakaś porażka, nie umiem z nim do końca dnia przetrwać.


Sony Ericsson Arc S -> Iphone 4 -> Xperia Z2 -> Xperia Z5 -> Iphone 6s -> Iphone X -> Iphone Xs -> Iphone 12 Pro Max


#1683 Misiekk

Misiekk
  • 284 postów

Napisano 31 stycznia 2020 - 23:11

Xs zakupiony pod koniec czerwca. Pojemnosc 92%... wczoraj mialem 95 bo akurat sprawdzałem. Sprawdzić to w Cortlandzie?

#1684 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 01 lutego 2020 - 07:56

Jak chcesz byc obiektem drwin to idz.
  • 5b46927ee6 lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1685 Zixenik

Zixenik
  • 18 postów

Napisano 17 lutego 2020 - 20:56

Witam, mam pytanko mam nowego XS od 25 stycznia tego roku(kupiony nowy w media expert) także nawet miesiąca nie ma , kondycja baterii jest już 99% . Nie za szybko spadł już jeden procent ? Telefonu jakoś bez przerwy nie używam.. nawet nie wiem kiedy ten procent jeden padł , dziś z ciekawości sprawdziłem, a tu taka niespodzianka...
Dodam, ze używałem wcześniej nowego iPhone 8 równy miesiąc i bateria była wciąż 100%? Wie ktoś co jest grane czy to normalne czy co jest ?


#1686 Regiss

Regiss
  • 2 936 postów
  • SkądRadom

Napisano 17 lutego 2020 - 21:01

Normalne i nie ma co się tym zajmować. Pewnie jakbyś go wyzerował i postawił od nowa znów by wskoczyło 100%.

iPhone 15 Pro


#1687 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 17 lutego 2020 - 21:48

Wygląda na to, że procenty baterii w iPhone’ach Xs uciekają szybciej niż przypadku innych modeli, przynajmniej według wskaźnika iOS.

#1688 winmaciek

winmaciek
  • 6 642 postów
  • Płeć:

Napisano 17 lutego 2020 - 21:53

Miliony razy było pisane, że bateria to nie bak w samochodzie czy konto w banku - wszystkie procenty są przybliżeniami, a nie faktycznym stanem. Jeśli bateria trzyma w porządku, to nie ma się czym martwić na zapas. 


  • 6c1fb0760d lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1689 Zixenik

Zixenik
  • 18 postów

Napisano 17 lutego 2020 - 21:56

A macie jakieś sprawdzone "metody" by ta bateria na starzała się i kondycja się trzymała na dobrym poziomie? Czytałem dziś generalnie na temat ładowanie baterii w iPhone i są różne opinie.

Dziś doczytałem, że sporo osób twierdzi, że najlepiej ładować telefon jak bateria spadnie do 20% by nie pojawił się komunikat o niskim % baterii i by ładować do 80% 

 

Ja zaś różnie ładuje telefon, 2-3 razy zdarzyło się, że telefon ładowany był całą noc, nie raz ładuje przy 10-40% do 100%.. Jest jakaś różnica przy jakim % i jak długo będzie ładowany iPhone?


Miliony razy było pisane, że bateria to nie bak w samochodzie czy konto w banku - wszystkie procenty są przybliżeniami, a nie faktycznym stanem. Jeśli bateria trzyma w porządku, to nie ma się czym martwić na zapas. 

Co do % baterii też nie raz różnie to wygląda, przeważnie jak przed snem baterię mam na 100% (22:00 godz), wstając rano do pracy (04:00) bateria ma przeważnie 98% (mam zawsze włączone wifi) przed pracą przejrzę internet jakieś 10-15 min i bateria zostaje przy tym procencie bądź spadnie do 96-95%. Zaś później zerknę w telefon koło godz 6-7 to bateria potrafi spać nawet do 88-85% (mam wtedy włączony internet z tel). Czy to jest okey czy spada ta bateria dość szybko nie używając telefonu?



#1690 winmaciek

winmaciek
  • 6 642 postów
  • Płeć:

Napisano 17 lutego 2020 - 22:00

Nie robić głupich rzeczy (ekstremalne temperatury, szczególnie ciepłe; nie zostawiać rozładowanej; najlepiej unikać rozładowania do zera) i będzie dobrze.
Bateria to materiał eksploatacyjny - tak czy siak będzie się zużywać. A już na pewno nie ma sensu układanie sobie terminarza pod różne „optymalne” metody ładowania. Telefon jest dla Ciebie, a nie Ty dla telefonu. 


  • TomRS i 6c1fb0760d lubią to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1691 Zixenik

Zixenik
  • 18 postów

Napisano 17 lutego 2020 - 22:05

Rozumiem, po prostu zaskoczył mnie ten spadek już kondycji baterii 1% w XS skoro telefon nie posiada jeszcze miesiąca.. iPhone 8 również nówka który ma ponad miesiąc przy takim samym czasie użytkowania trzyma dalej 100%. Więc nie wiem czy te XS'y szybciej tracą na kondycji..



#1692 winmaciek

winmaciek
  • 6 642 postów
  • Płeć:

Napisano 17 lutego 2020 - 22:08

Tak jak wspomniałem, to nie jest nauka ścisła. Tak naprawdę bateria w XS może być w lepszym stanie niż ta w 8 pomimo wyników w ramach funkcji „kondycja baterii”. 
Używać i się nie przejmować za bardzo. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1693 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 18 lutego 2020 - 06:05

Mój 8 plus po dwóch latach użytkowania ma 92% pojemności. Bateria trzyma nadal bardzo dobrze i cały czas lepiej niż większość androidowej konkurencji.
Żona w 3 letnim SE ma 84% pojemności. Tutaj widać, że czas pracy na baterii się skrócił ale nadal nie ma dramatu i powodu do wymiany.
Zaczął bym się martwić dopiero jak poziom zacznie się zbliżać do 80%, być może wtedy bym się po mału zastanawiał nad wymianą.

Użytkownik Aastelix edytował ten post 18 lutego 2020 - 06:06

iPhone 11


#1694 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 18 lutego 2020 - 16:48

Mój 8 plus po dwóch latach użytkowania ma 92% pojemności. Bateria trzyma nadal bardzo dobrze i cały czas lepiej niż większość androidowej konkurencji.
Żona w 3 letnim SE ma 84% pojemności. Tutaj widać, że czas pracy na baterii się skrócił ale nadal nie ma dramatu i powodu do wymiany.
Zaczął bym się martwić dopiero jak poziom zacznie się zbliżać do 80%, być może wtedy bym się po mału zastanawiał nad wymianą.

 

To są całkiem dobre wyniki. A ile godzin wytrzymują oba telefony realnie? 


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#1695 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 19 lutego 2020 - 07:23

Mój 8 plus około 8h - 9h na włączonym ekranie ale nie sprawdzam tego jakoś dokładnie tylko czasem z ciekawości zajrzę do ustawień. SE nie mam pojęcia bo tam już wcale nie zaglądam. Natomiast SE jak go żona dociśnie to po południu woła o prąd.

iPhone 11


#1696 Zixenik

Zixenik
  • 18 postów

Napisano 23 lutego 2020 - 16:10

Witam, posiadam miesięcznego iPhone XS , moja dziewczyna tygodniowego XS'a . Wczoraj zwróciłem uwagę, że mojemu coś szybciej spada bateria ..

Ogólnie włączone mieliśmy tylko wifi. Aplikacje i powiadomienia FB/Messenger/Snapchat/Instagram/Flashscore. Na mój telefon dużo wiecej powiadomień przychodziło.

Co jakiś czas tam sprawdziliśmy sobie facebook i social media (ale to 2-3 min i telefon w odstawkę).  Po jakiś 3h na moim telefonie z 92% bateria spadła na 76%. Zas u mojej dziewczyny z 94% na 92% .. Czy moja bateria mogła spadać tak szybko ze wzgledu na to, że przychodziły do mnie częściej jakieś powiadomienia i włączał się wyświetlacz który pokazywał powiadomienia ??

Bo to naprawdę duża różnica, że taki spadek baterii mam w stosunku do jej telefonu.



#1697 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 066 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 lutego 2020 - 16:21

Wy naprawdę nie macie większych zmartwień?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#1698 Zixenik

Zixenik
  • 18 postów

Napisano 23 lutego 2020 - 16:40

Nie po to kupowałem telefon za 3 tyś by mi teraz coś tu nie grało w nim.. Zapytałem więc chciałbym otrzymać jakąś odpowiedź czy jest coś nie tak czy wygląda to tak jak napisałem?

Jeśli jest to problem odpowiedzieć to po co takie głupie odpowiedzi bo nie rozumiem tego..?



#1699 DanielF

DanielF
  • 5 737 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 23 lutego 2020 - 17:07

A masz nowy ze sklepu dystrybutora czy powystawowy? Czy na obu była taka sama jasność, czy w ustawienia - bateria masz na obu takie samo obciążenie baterii z tych samych aplikacji itd. Musisz testować w tych samych warunkach/programach itd żeby je porównać.
Fallout ...war, war never changes...

#1700 Zixenik

Zixenik
  • 18 postów

Napisano 23 lutego 2020 - 17:13

A masz nowy ze sklepu dystrybutora czy powystawowy? Czy na obu była taka sama jasność, czy w ustawienia - bateria masz na obu takie samo obciążenie baterii z tych samych aplikacji itd. Musisz testować w tych samych warunkach/programach itd żeby je porównać.

Oba telefony kupowane były nowe w Media Expert. Jasność była +/- taka sama na pewno. Co do aplikacji na moim telefonie jest ich zdecydowanie więcej , gdzie też częściej i więcej dostaje powiadomień z tych aplikacji przez co odpala mi się wyświetlacz co pokazuje za wiadomość z jakiej aplikacji i co przyszło dokładnie. U dziewczyny zaś mniej tych powiadomień było.Czy to przez to może mi ta bateria tak zjeżdżała?

W nocy zostawiliśmy oboje telefony włączone bez wifi itp. To obu Nam przez noc bateria spadła o 1%.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych