Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Command + R nie działa brak możliwości uruchomienia Recovery


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 introo

introo
  • 8 postów

Napisano 22 lipca 2016 - 10:33

Witam, 

na początku chciłbym zaznacyć że nie jestem zaawansowanym urzytkownikiem iMac'a, bardziej siedzę w Windzie ale mamy z kumplem problem. Komputer podczas uruchamiania wyświetla na przemian ikony jabłuszka, znaku zakazu i folderu z pytajnikiem. Command + R nie działa, Klawisz opcji wyświetla tylko dysk Macintosh. I tu problem: wydaje mi się że, powinien wyświetlać również Recovery. Na to wyglada że jej nie ma. Co w takim, wypadku? Jak postawić system od nowa? Ew. jak nagrać system na płytę mając pod ręką tylko Windowsy? (Emulowanie iOS na Windzie (iPadian) i nagranie płyty wchodzi w grę? ) Nie jestem też pewnien czy pisze w dobrym dziale bo nie wiem która to wersja. 

 

Z góry dziekuje za wszelkie podpowiedzi. 



#2 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 lipca 2016 - 12:03

Jeśli to stary iMac to nie ma funkcji odzyskiwania systemu przez Internet, a skoro nie ma też utworzonej partycji recovery to z CMD+R nie ruszy. Trzeba na innym maku ściągnąć system z AppStore, utworzyć pendrive instalacyjny i z niego zainstalować system..

 

Jeśli migają symbole folderu i znaku zakazu to system jest uszkodzony albo dysk twardy.


Jedyny serwis sprzętu Apple w Małopolsce polecany przez MyApple.pl

ul. Kadecka 10, 30-078 Kraków

kom: 889 566 455 ; tel: 12 421 65 91


#3 introo

introo
  • 8 postów

Napisano 22 lipca 2016 - 13:11

Krążą w sieci obrazy płyt w rozszerzeniu .dmg ale zapewne nie nagram tego na widndzie. Okej, spórbuje zdobyć system. Jeśli to będzie dysk to bawimy się dalej. 



#4 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 22 lipca 2016 - 17:49

https://support.appl.../pl-pl/HT202294

Nie doczytałem, że on się w ogóle nie chce uruchomić...


Użytkownik pedros edytował ten post 22 lipca 2016 - 17:52


#5 introo

introo
  • 8 postów

Napisano 26 lipca 2016 - 11:59

Pobrałem z sieci tego OS X https://thepiratebay.org/ tu była reszta dziwacznego linka / ftpd
Instalacja przebiegła pomyślnie po wcześniejszym formatowaniu. 

Mam pytanie?

Jak zaaktualizować system do Yosemite? Na App Store mogę jedynie do El Capitan ale mam za mało RAM'u, przy próbie aktualizacji na Yosemite wyśietla się komunikat "Nie dostepny dla Twojego regionu"

A drugie; jak najlepiej utworzyć recovery aby nie było podobnej sytuacji w przyszłości? 



#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 lipca 2016 - 14:13

Jak chcesz się opierać na lewych obrazach z tpb, to raczej radź sobie sam. System się kupuje (lub, w przypadku darmowych wersji, pobiera z App Store), a nie kradnie z torrentów.


  • macsupport lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych