Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Błędy macOS Sierra


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
162 odpowiedzi w tym temacie

#126 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 września 2016 - 22:04

Cześć

Pacjent z podpisu.

Od 4 bety używam Sierry i do dziś po instalacji na czysto nie poradziłem sobie z małym drażniącym problemem.

Podczas uruchomienia ekran się "przeskalowuje". Włączam -> logo z paskiem -> pojawia się biurko i w tym momencie ze dwa razy obraz przeskoczy, na boki powiedzmy.

Dzieje się to tylko i wyłącznie gdy rozdzielczość ustawiona jest inaczej niż tzw domyślna. 

Na domyślnej (nie umiem używać bo wielkie to wszystko wtedy) efekt nie występuje.

 

Macie jakiś pomysł na to?

A może ktoś jeszcze ma taki "problem"?

Z góry dzięki.


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#127 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 22 września 2016 - 23:35

No to i umnie pierwszą ciekawostkę zauważyłem w wiadomościach i to tylko na MacBooku,przychodzą przy pisaniu z jedną osobą nie kolejno tylko są poprzestawianie pierwsza np.jako trzecia trzecia jako druga jednym słowem.cuda.
Druga to przy pisaniu obojętnie gdzie,po przecinku muszę kliknąć w spacje innaczej podkreśla na czerwono.

#128 blogger

blogger
  • 331 postów
  • SkądKatowice

Napisano 23 września 2016 - 04:02

Cześć

Pacjent z podpisu.

Od 4 bety używam Sierry i do dziś po instalacji na czysto nie poradziłem sobie z małym drażniącym problemem.

Podczas uruchomienia ekran się "przeskalowuje". Włączam -> logo z paskiem -> pojawia się biurko i w tym momencie ze dwa razy obraz przeskoczy, na boki powiedzmy.

Dzieje się to tylko i wyłącznie gdy rozdzielczość ustawiona jest inaczej niż tzw domyślna. 

Na domyślnej (nie umiem używać bo wielkie to wszystko wtedy) efekt nie występuje.

 

Macie jakiś pomysł na to?

A może ktoś jeszcze ma taki "problem"?

Z góry dzięki.

Też tak mam, w 10.12.1 już jest trochę lepiej. Wstaje prawie normalnie i fika delikatniej.


Użytkownik blogger edytował ten post 23 września 2016 - 04:02


#129 korzonekX

korzonekX
  • 84 postów

Napisano 23 września 2016 - 07:58

Panowie pomozcie - gdzie moge zmienic dzwiek wiadomosci przychodzacej dla messengera ? bo ten nowy mnie drazni prze-poteznie 



#130 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 września 2016 - 08:41

Też tak mam, w 10.12.1 już jest trochę lepiej. Wstaje prawie normalnie i fika delikatniej.

 

Nie żebym się cieszył z Twojego nieszczęścia jednak jest radość, że to nie moja karta czy coś. Dzięki.


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#131 czach

czach
  • 169 postów
  • SkądWrocław/Gdańsk

Napisano 23 września 2016 - 09:48

wybudzam swojego macbooka podnoszac jego klape i musze sie podwojnie zalogowac - w sensie podwojnie wpisac haslo, mimo ze za pierwszym razem wpisuje je dobrze

ktos ma taki sam problem?

Na imaku mam tak po wybudzeniu komputera. 


--

Marcin Trzaska /czach/


#132 mikimike

mikimike
  • 107 postów
  • SkądStarogard Gdański, Poland

Napisano 23 września 2016 - 13:33

Na imaku mam tak po wybudzeniu komputera. 

Ja mam tak jesli dlugo nie korzystalem z Macbooka. Jesli kilka razy w ciagu dnia otwieram to wpisuje raz jak raz na tydzien to dwa razy :)



#133 blogger

blogger
  • 331 postów
  • SkądKatowice

Napisano 23 września 2016 - 14:04

Przecież to jest do ustawienia ...

#134 p.piszko

p.piszko
  • 3 postów

Napisano 23 września 2016 - 14:27

Dzisiaj odkryłem lub dopiero teraz pojawił się dla mnie dosyć spory problem.
Kiedy chce umieścić dowolny kolor tagu na plikach, które znajdują się na nośnikach zewnętrznych (dysk zewnętrzny, karta SD) to wyrzuca mi błąd ze screena poniżej. Generalnie na oknie nie mam możliwość wciśnięcia żadnego przycisku i muszę resetować findera.
Dysk zformatowany to OSX Extended

 

Problem ten nie pojawia się na plikach z dysku Maca

 

 

Przed instalacją sierry nie było takich problemów :<
 

 

14369966_1226749987366726_85002697572684



#135 phenom

phenom
  • 44 postów

Napisano 23 września 2016 - 17:30

Podgląd oraz znajdowanie definicji wyrazów poprzez naciśnięcie 3 palcami przestaje działać chwilę po uruchomieniu systemu.

 

edit. nie działa tylko gdy mam włączone safari, jak wyłącze to wszystko jest ok. Ma ktoś podobny problem?


Użytkownik phenom edytował ten post 23 września 2016 - 17:59


#136 BUBYPL

BUBYPL
  • 13 postów

Napisano 23 września 2016 - 21:48

Abbyy FineReader przestał działać,

Mam HDD SSD 250GB a system pokazuje grubo ponad 340GB o co chodzi? Wlicza w to icloud? Ale tam jest tylko 5GB
MacBook Pro i7, 8GB, SSD 250GB, iPod, iPhone 5s, Apple TV, iPad mini, iPad 3, Watch

#137 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 24 września 2016 - 09:49

-Mi się wywalają zdjęcia -> w "Aktywność" kiedy włączę podgląd zdjęcia i "kliknę" na nim prawym guzikiem myszy (lub touchpad) program się wywala

-Logic X już dwa razy mi się wywalił podczas pracy

-Safari w pewnym momencie osiągnęło 150% zużycia procka

-Dziwne rzeczy dzieją się z WiFi

-Komputer okresowo coś robi i wyją wiatraki, na chwilę przestają, potem znowu wyją i tak w koło macieju

-iCloud non stop coś "kombinuje" cludd 50-70% zużycia procka, nsurlsessiond 30-60% zużycia procka... to już drugi dzień

 

Coś tu jest nie tak.... Trzeba chyba zrobić tymczasowy downgrade - bo strach pracować

Oczywiście raporty błędów na bierząco wysyłam do Apple

 

Nie tylko ty masz problemy z Logickiem:
http://myapple.pl/po...ogramy-muzyczne


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#138 czach

czach
  • 169 postów
  • SkądWrocław/Gdańsk

Napisano 24 września 2016 - 10:55

Ja mam tak jesli dlugo nie korzystalem z Macbooka. Jesli kilka razy w ciagu dnia otwieram to wpisuje raz jak raz na tydzien to dwa razy :)

U mnie przeważnie rano (po nocy) i gdy wracam z pracy. Przy krótkich uśpieniach jest w porządku. Przy tych dłuższych zdarza się czasami duuuuże zlagowanie. Po zalogowaniu load avg w okolicach 11 i po chwili wraca do normalności.


--

Marcin Trzaska /czach/


#139 elita

elita

  • 3 034 postów
  • SkądKalisz, PL

Napisano 24 września 2016 - 11:11

To ja pochwalę - u mnie wszystko działa. Baterii jeszcze nie kontrolowałem - nie było kiedy. Ale to pierwszy upgrade po którym ocalała mi kopia TM na nieoryginalną TC (nas+kodi na debianie). Zawsze miałem niespójność kopii i konieczność wykonania od początku. Druga kopia (długoterminowa na dysk usb3) bez zmian - zawsze ok.


pozakadrem.pl

mba2010/13/2/128 rmbp2013/13/8/256 iphone 3g, iphone 4, xperia z1c Garmin Fenix 2 Garmin Fenix 3 sapphire


#140 pretorians

pretorians
  • 235 postów

Napisano 24 września 2016 - 13:50

Donoszę o błędzie Siri ! Przykład: 

Pytam o wyniki meczów, Siri podaje wyniki, lecz .... wyniki są odwrotne do prawdziwych!

Gdy pytam Siri na iPhonie .... podaje poprawne wyniki.

 

Mam nadzieję, że aktualizacja rozwiąże ten problem.



#141 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 24 września 2016 - 14:29

Donoszę o błędzie Siri ! Przykład: 

Pytam o wyniki meczów, Siri podaje wyniki, lecz .... wyniki są odwrotne do prawdziwych!

Gdy pytam Siri na iPhonie .... podaje poprawne wyniki.

 

Mam nadzieję, że aktualizacja rozwiąże ten problem.

 

U mnie gada jeszcze dziwniej: że był remis, choć go nie było :)

">yc1IisM.png

 

Ale to na wszystkich urządzeniach. Babol ewidentny. Raportuję.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#142 blogger

blogger
  • 331 postów
  • SkądKatowice

Napisano 24 września 2016 - 15:01

Hehe, będę się pocieszał, jeżeli Ruch dzisiaj przegra w Gdańsku.  :D



#143 m18

m18
  • 64 postów

Napisano 25 września 2016 - 18:51

[macOS Sierra] Pytanko: Jak wejdziecie w Zdjęcia i następnie w zakładkę Aktywność, najedziecie na jakieś zdjęcie i klikniecie na nim prawym klawiszem myszy, to czy appka wam się nie wywali?

I jeszcze jedno: mam na stałe podlinkowany zasób sieciowy (NAS). W El Captain system sam automatycznie logował się do tego zasobu przy każdym uruchomieniu systemu. Teraz przy uruchamianiu systemu wymuszany jest request z prośbą o kliknięcie w "zaloguj". Jak to można wyeliminować?

 

Sprzęt to Macbook Pro (Early 2011).


Użytkownik m18 edytował ten post 25 września 2016 - 19:25


#144 Ania.S

Ania.S
  • 219 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 września 2016 - 20:35

Ad. 2 Mam Qnapa i kiedyś system sam się logował. Obecnie mam Connection failed oraz muszę kliknąć Connect to (a i tak nie zawsze łączy).



#145 mateusxzz

mateusxzz
  • 242 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 września 2016 - 21:22

Też to mam, ale tylko jak wyłączę totalnie komputer. Jeśli wstaje z uśpienia to nie (no chyba, że jest tyle czasu uśpiony, że szyfrowanie dysku się włączy, to wtedy przeskakuje). Nawet nie wiem, czy apple o tym wie. Mam tak od yosemite. Do ekranu logowania ładuje 1280 x 800 a po wklepaniu hasła ładuje moją rozdzielczość. Tylko w Mavericks tak nie było. Nawet jak uruchamiałem ponownie czy włączałem bo leżał wyłączony to ładował ekran logowania od razu z rozdzielczością moją wybraną, a nie domyślną. Może to taki urok od Yosemite wzwyż ?

 

Cześć

Pacjent z podpisu.

Od 4 bety używam Sierry i do dziś po instalacji na czysto nie poradziłem sobie z małym drażniącym problemem.

Podczas uruchomienia ekran się "przeskalowuje". Włączam -> logo z paskiem -> pojawia się biurko i w tym momencie ze dwa razy obraz przeskoczy, na boki powiedzmy.

Dzieje się to tylko i wyłącznie gdy rozdzielczość ustawiona jest inaczej niż tzw domyślna. 

Na domyślnej (nie umiem używać bo wielkie to wszystko wtedy) efekt nie występuje.

 

Macie jakiś pomysł na to?

A może ktoś jeszcze ma taki "problem"?

Z góry dzięki.


A nie macie przypadkiem włączonego szyfrowania dysku i po długim stanie uśpienia szyfruje się i trzeba najpierw odszyfrować, a potem podać hasło, żeby się zalogować do biurka ?

 

Na imaku mam tak po wybudzeniu komputera. 

 

Na imaku mam tak po wybudzeniu komputera. 



#146 blogger

blogger
  • 331 postów
  • SkądKatowice

Napisano 26 września 2016 - 04:19

W El Capitan 10.11.6 tego nie było.



#147 mateusxzz

mateusxzz
  • 242 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 września 2016 - 09:55

Ja mam we wszystkich wersjach to skakanie :)

 

W El Capitan 10.11.6 tego nie było.



#148 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 września 2016 - 10:39

U mnie co jakiś czas się wywala Safari:( trochę to wkurzające. 


Laptop: MacBook Pro 13' Touch Bar 2016, Telefon: iPhone X 64 GB, Tablet: iPad 9,7 2017 32 GB Wifi+LTE


#149 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 26 września 2016 - 10:57

Dalej nie zalatany problem z rozlaczaniem wifi na MB, co najlepsze wifi pod windows 10 smiga idealnie.

Ta firma schodzi na psy.


Mac Mini i7(Late2012)-2.3GHz/16GB/128GB SSD+1TB/HD4000/10.12+DELL U2412M,iMac24"C2D(Late2006)2.16GHz/4GB/320GB/7300GT/10.6.8,PM G5 Quad Core(Late2005)-2.5GHz/8GB/2.5TB/7800GT/10.5.8,iPhone 6+ 16GB


#150 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 września 2016 - 14:11

up.

Kończy się.

Normalnie.

 

:P


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych