Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problemy z pobraniem i/lub instalacją systemu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#51 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 06 lipca 2017 - 09:17

@up Nie próbujesz zainstalować Sierry, tylko betę High Sierry. Nie rób, proszę, offtopu.

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#52 John Sherridan

John Sherridan
  • 249 postów
  • Płeć:

Napisano 07 lipca 2017 - 18:55

Apple się cieszy, że ma tylu free frajerów, sorrki beta testerów, w innych firmach za to płacą

Mac Mini Late 2012 i7/128SSD/1TB HDD/16GB-High Sierra, MacBook Pro 13" Mid 2009 C2D 2.26GHz/500GB HDD/8GB-El Capitan, iPhone 6 Plus-iOS 11


#53 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 07 lipca 2017 - 20:25

Apple się cieszy, że ma tylu free frajerów, sorrki beta testerów, w innych firmach za to płacą

 

To zależy czemu te "testy" mają służyć.

 

Zobacz apple wydaje wersje beta po to aby twórcy aplikacji mogli dostosować swoje produkty do nowego systemu. I takie zachowanie jest zupełnie normalne, problem jest w tym że sporo osób stawia sobie taki system na komputerze który codziennie wykorzystują do takich czy innych celów a później są narzekania że nie działa to czy tamto.



#54 veepowerr

veepowerr
  • 7 postów
  • SkądWejherowo

Napisano 03 września 2017 - 20:48

Panowie pomozcie.
Probuje zainstalowac ponownie sierre i lipa. Mam maca aira 13 z fabrycznym mac os sierra. Zachciało mi sie instalowac system od nowa i tu taka niespodzianka.

#55 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 03 września 2017 - 20:51

Panowie pomozcie.
Probuje zainstalowac ponownie sierre i lipa. Mam maca aira 13 z fabrycznym mac os sierra. Zachciało mi sie instalowac system od nowa i tu taka niespodzianka.

 

Ale walnąłeś info uginające się pod ciężarem szczegółów...


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#56 veepowerr

veepowerr
  • 7 postów
  • SkądWejherowo

Napisano 03 września 2017 - 20:56

Panowie pomozcie.
Probuje zainstalowac ponownie sierre i brak reakcji ze strony aira. Air 13 z fabrycznym mac os sierra. Zachciało mi sie instalowac system od nowa i tu taka niespodzianka. Instalacja przebiga normalnie az do momentu załączonym na zdjeciu.

Ale walnąłeś info uginające się pod ciężarem szczegółów...



moj blad, lekkie niedopatrzenie co wrzucam

Załączone pliki



#57 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 03 września 2017 - 20:56

Jak to instalujesz?  Z dysku zewnętrznego czy z partycji odzyskiwania?


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#58 veepowerr

veepowerr
  • 7 postów
  • SkądWejherowo

Napisano 03 września 2017 - 20:57

z partycji odzyskiwania

#59 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 03 września 2017 - 21:00

Wymazywałeś dysk podczas instalacji? 

Tu masz info - sprawdź czy wszystko robisz poprawnie.

https://support.appl.../pl-pl/HT204904


Użytkownik ciotka_paszczaka edytował ten post 03 września 2017 - 21:02

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#60 veepowerr

veepowerr
  • 7 postów
  • SkądWejherowo

Napisano 03 września 2017 - 21:07

Dysk zostal wymazany przez instalacja.
Czytalem na forum angielskim i wielu urzytkownikow maca ma problemy z ukończeniem instalacji z sierra. Maja dokladnie ten sam napis na koncu instalacji co ja.

#61 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 03 września 2017 - 21:12

Nawet nie chcę pytać... Nie zrobiłeś instalatora na USB, prawda?


  • seb235-8731863dbe lubi to

Nie czytam prywatnych wiadomości.


#62 veepowerr

veepowerr
  • 7 postów
  • SkądWejherowo

Napisano 03 września 2017 - 21:19

nie, nie zrobilem,bo chwilowo nie mam takiej mozliwosci a maca potrzebuje bardzo pilnie.
nawet jak mialbym mozliwosc az tak nie ogarniam mac ow i mialbym z tym pewnie problem chociazby jak i skad pobrac z zewnatrz system.

#63 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 03 września 2017 - 21:20

Nawet nie chcę pytać... Nie zrobiłeś instalatora na USB, prawda?

 

Przecież to standard ostatnio na forum, każdy tylko prosi aby mu podesłać lub pyta jak to zrobić :D



#64 ciotka_paszczaka

ciotka_paszczaka
  • 1 052 postów

Napisano 03 września 2017 - 21:26

nie, nie zrobilem,bo chwilowo nie mam takiej mozliwosci a maca potrzebuje bardzo pilnie.
nawet jak mialbym mozliwosc az tak nie ogarniam mac ow i mialbym z tym pewnie problem chociazby jak i skad pobrac z zewnatrz system.

 

Będziesz wiedział na przyszłość - pobierasz aktualny system z AppStore.

Ale teraz to już tak tego nie zrobisz bez drugiego maka, skoro ten sformatowałeś. Nie próbuj nawet pod windowsem zrobić instalki bo tylko się narobisz i nic z tego nie będzie.

Jedyne co przychodzi mi do głowy to jeszcze próba instalacji z pominięciem partycji odzyskiwania  - tak zwana instalacja przez internet. Zależnie od wersji Sierry to będzie Shift-Option-Command-R lub (w wersji do 10.12.3 samo Option-Command-R) przy starcie. Musi ci się pojawić kula ziemska podczas instalacji. Jak to nie zadziała to szukaj instalatora na USB po ludziach albo Allegro.


Nie czytam prywatnych wiadomości.


#65 veepowerr

veepowerr
  • 7 postów
  • SkądWejherowo

Napisano 04 września 2017 - 21:56

Będziesz wiedział na przyszłość - pobierasz aktualny system z AppStore.

Ale teraz to już tak tego nie zrobisz bez drugiego maka, skoro ten sformatowałeś. Nie próbuj nawet pod windowsem zrobić instalki bo tylko się narobisz i nic z tego nie będzie.

Jedyne co przychodzi mi do głowy to jeszcze próba instalacji z pominięciem partycji odzyskiwania  - tak zwana instalacja przez internet. Zależnie od wersji Sierry to będzie Shift-Option-Command-R lub (w wersji do 10.12.3 samo Option-Command-R) przy starcie. Musi ci się pojawić kula ziemska podczas instalacji. Jak to nie zadziała to szukaj instalatora na USB po ludziach albo Allegro.

 

 

Mam przyjemnosc pisac juz ze swojego Aira:)

Probowałem wielokrotnie dwoch opcji instalacji, i z partycji odzyskiwania i z instalacji przez internet. 

Mozecie nie wierzyc ale w koncu sie udalo, nie potrafie tego logicznie wytlumaczyc :)

Wczoraj podszedlem do instalcji po raz enty i jest sukces. Cmd+R pierwsza pomoc na dysk zew i w koncu poszlo, nieweim jak 

Ciotka_Paszczaka dzieki wielkie za zainteresowanie termatem.

pozdraiwam



#66 tommyusa2000

tommyusa2000
  • 17 postów

Napisano 26 września 2017 - 19:56

mam dość nietypowy problem - może ktoś mi doradzi. chciałem pobrać instalator macos Sierra. jednak nie mogę tego zrobić. Pobrałem i kliknąłem jakiś czas temu w app store, jednak w kupionych bezpośrednio go nie było. Był za to na samej górze listy w kupionych z możliwością "wznowienia" pobierania. jednak przycisk wznów nie działał. użyłem funki "sprawdz rzeczy nie pobrane do końca" i w tym momencie instalator macos sierra znikł zupełnie z listy. i nie mam pomysłu jak go mogę przywrócić. dodam że jak wejdę w Programy przez findera to widzę tam ikonkę "macos sierra" jednak ona nie działa - zajmuje jakieś 500kb. jak pobrałem przed chwilą high sierra to też system nie pojawił się w kupionych. jakieś złote rady??



#67 wooki_krak

wooki_krak
  • 12 postów

Napisano 12 października 2017 - 07:41

Dzień dobry, gorąca prośba o pomoc:

 

w trakcie uaktualniania systemu z Sierra na High Sierra wyskoczył problem związany z "uszkodzonym plikiem", który to błąd nie pozwalał zakończyć instalacji. Próbowałem kilka razy i nic.

Postanowiłem postawić system całkowicie na nowo mając nadzieję na jego poprawną instalację i pozbycie się problematycznych plików. Sformatowałem dysk, wszedłem do "Narzędzi macOS" wybrałem opcję "Instaluj ponownie macOS", wybrałem dysk, zalogowałem się do AppStora i niestety tu cała przygoda się skończyła ponieważ wyskoczył komunikat o "tymczasowym braku dostępu macOS Sierra w AppStorze, spróbuj później".

 

Czy jest jakaś opcja ściągnięcia High Sierry na jakiś zewnętrzny nośnik i zainstalowania na czystym mac-u?

A może inna furtka do wskazania, żeby odzyskiwał nie Sierrę ale nowy system?

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

 



#68 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 12 października 2017 - 10:47

To nie jest wątek o High Sierra.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#69 wooki_krak

wooki_krak
  • 12 postów

Napisano 12 października 2017 - 11:03

To nie jest wątek o High Sierra.

Problem dotyczy odtworzenia macOS Sierra



#70 przerabiarka

przerabiarka
  • 4 postów

Napisano 19 grudnia 2017 - 16:17

Witam brać instalującąI

Mam 2 macbooki pro i5 oraz i7.

W obu wymieniłem dyski 500gb i zainstalowałem z płytki OS 10.6 ale okazało się, że jest za stary. Pobrałem obraz ISO DVD 10.8 i na świeżo zainstalowałem z płytki kasując dysk. Śmiga.

Zechciałem zainstalować SIERRĘ ale z opcji bootowania nie wykrywało pendrive. Pod systemem wykryło nośnik instalacyjny a więc z poziomu systemu zacząłem instalować.

Niestety po pierwszym uruchomieniu (samoczynne uruchomienie podczas instalacji) laptop popada w bootloop pokazując na sekundę jabłko oraz pasek postępu instalacji (około 80%). I tak w kółko.

Na obu laptopach to samo, na różnych pendrive to samo, po zainstalowaniu os 10.8 działa z powrotem w normie.

Pendrive utworzyłem w TransMac przy pomocy obrazu *.DMG.

Domyślam się, że problem jest w kontynuacji instalacji z pendrive ale tak jak opisałem powyżej nie widzi go w BOOT MENU i tu może być problem. Może znacie inne triki na plik dmg aby utworzyc obraz lub inny sposób na instalację - np z płyty?



#71 rzymcio9

rzymcio9
  • 95 postów

Napisano 19 grudnia 2017 - 16:28

A nie możesz zaktualizować z poziomu aplikacji? Jak dobrze poszukasz to na stronie Apple znajdziesz link do App Store z aplikacja do aktualizacji do Sierra, normalnie nie widać tego w App Store dopiero bezpośredni link ze strony Apple przeniesie cię do instalatora. Instalujesz z appstore i normalnie odpalasz instalator z poziomu biurka i instalujesz, żadnego nagrywania na płyty czy pendrive.

MacBook Pro 13 Touch Bar 2016 i5 8GB 512 SSD

iPhone X 64GB Black


#72 Jack182

Jack182
  • 70 postów
  • SkądNadarzyn, PL

Napisano 09 sierpnia 2023 - 09:10

Witam

MacBook Pro 2018 15"

Potrzebuje postawić system na czysto. Uruchomiłem z CMD+R, narzędzia dyskowe, wymaż, Instaluj macOS Sierra i wyskakuje info: Informacje instalatora na serwerze odzyskiwania są uszkodzone.

Docelowo chciałbym zainstalować najnowszy dostępny OS, ale utknąłem.

W narzędziach dyskowych jest: APPLE SSD SM0512L Media -> PCI Express, wewnętrzny dysk fizyczny, pod nim MC HD który stworzyłem -> PCI Express, wewnętrzny wolumin fizyczny Mac OS Extended (Journaled).

Poniżej Apple disk image Media -> OS X Base System

 

Jak przywrócić możliwość instalacji?

 


Pozdrawiam Jack182




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych