Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przesiadka z iPhone 6s na Galaxy S7/?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
546 odpowiedzi w tym temacie

#476 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 08 czerwca 2016 - 09:19

Jeszcze tak napiszę, znalezione z oficjalnej strony Samsunga.
"Comiesięczne aktualizacje zabezpieczeń
Urządzenia i sieci są chronione dzięki comiesięcznym aktualizacjom zabezpieczeń oprogramowania Samsung i Android."
Ciekawe, bo nadal mam data 2 kwietnia ostatnie...

#477 tomud

tomud
  • 588 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 czerwca 2016 - 10:29

Zwłaszcza z aparatu który jest rewelacyjny i w końcu łatwo można go i szybko uruchomić.

 

To akurat funkcja androida marszmalola (dwuklik)...

 

 

Samsung wyprzedza, ale nie we wszystkim jest lepszy, (ogólne porównanie, system stabilność działanie, jakość działania aplikacji, bateria).... ;)

 

Co do baterii nie ma sie co dziwic - bajery ciagna tego pradu wiecej... stabilnosc dzialania jest jaka jest, nie jest zle od dluzszego czasu w androidzie. Problem to bardziej aplikacje, a raczej mniejszy przesiew w Google Play no i mozliwosc zainstalowania recznie (sciagnietej z internetu) - mozna trafic na takie co sporo potrafia narozrabiac. Wiec to bardziej polityka z tym zwiazana i to co robi uzytkownik.


Użytkownik tomud edytował ten post 08 czerwca 2016 - 10:30


#478 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 czerwca 2016 - 11:10

IPhone wg mnie już dawno się zatrzymał. Delikatnie tylko poprawiają lub psują coś w sofcie. Android od zawsze był bardziej funkcjonalny ale ociezaly i dlatego się broniłem przed nim. Dzisiaj to już co innego. Samsung ma bardzo solidny i stabilny system. Nie miałem z nim żadnych problemów. Do tego dochodzą inne sprawy i dlatego napisałem że to inna liga.

iPhone 12 mini 


#479 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 08 czerwca 2016 - 11:16

@tomud aplikacje tak, przykład o tej której pisałem, upc phone często używam ze względu na darmowe rozmowy, czy odbieranie połączeń na stacjonarny poza domem, aplikacja na Android nie ukrywam że laguje na s7, nie dopracowana? Ta sama na ios działa idealnie płynnie. Jest jeszcze jedna której często używam i też porównując
płynnie nie chodzi. Ogólnie sam soft na S7 już wbudowany działa jak pisze Effe.

Użytkownik tomk925 edytował ten post 08 czerwca 2016 - 11:17


#480 Dastia

Dastia
  • 905 postów

Napisano 08 czerwca 2016 - 11:33

Dla mnie właśnie iOS jest dużo bardziej funkcjonalny niż Android :)


iPhone 14 PRO Max


#481 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 08 czerwca 2016 - 11:37

Dla mnie właśnie iOS jest dużo bardziej funkcjonalny niż Android :)

Rozwiń, dlaczego ?
@effe wgrywałeś inny soft, xeo, na ten telefon ?

Użytkownik tomk925 edytował ten post 08 czerwca 2016 - 11:47


#482 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 czerwca 2016 - 11:50

Brawurka żart dnia wyszedł:) powinien być oznaczony na głównej:)
Tomk nie wgrywalem. Telefon hula jak rakieta więc nie kombinuje :)
  • Giallorosso lubi to

iPhone 12 mini 


#483 Dastia

Dastia
  • 905 postów

Napisano 08 czerwca 2016 - 13:29

Żaden żart. iOS jest bardzo intuicyjny, Android nie i w wielu kwestiach mnie denerwował. Dla mnie iOS jest najlepszym system, wyjątkowo prostym i czytelnym.


Użytkownik Brawurka edytował ten post 08 czerwca 2016 - 13:29

iPhone 14 PRO Max


#484 maciekk_s

maciekk_s
  • 15 postów
  • Płeć:

Napisano 08 czerwca 2016 - 13:41

Android w najnowszych odsłonach też jest bardzo intuicyjny, prosty i czytelny. Wystarczy tylko być rozumny. 



#485 koliberek1

koliberek1
  • 1 091 postów
  • SkądRadom, Poland

Napisano 08 czerwca 2016 - 13:42

Intuicyjny jak najbardziej, ale na pewno nie bardziej funkcjonalny a o tym była mowa. Na androidzie można zrobić  wieeeeeeeele rzeczy, o których na IOS można tylko pomarzyć żeby wprowadzili.


  • Giallorosso lubi to
Iphone 7 Black | Apple Watch Space Grey | Macbook Air 13 | iPad Air

#486 tomud

tomud
  • 588 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 czerwca 2016 - 13:46

@tomud aplikacje tak, przykład o tej której pisałem, upc phone często używam ze względu na darmowe rozmowy, czy odbieranie połączeń na stacjonarny poza domem, aplikacja na Android nie ukrywam że laguje na s7, nie dopracowana?

 

To jest to co wczesniej w watku pisalem czyli nieszczesna Java w jaka sie wepchalo Google, nie dosc ze mieli przez to problemy z Oracle to jeszcze sa czasem takie efekty. Natomiast kolejny problem to Google widocznie broni sie rekami i nogami aby ludzie pisali soft w C/C++, tak kiepskiej dokumentacji jaka jest do NDK to jeszcze nie widzialem (pomijam dokumentacje jakis malych firm) - powinni sie uczyc od Microsoftu lub od Apple jak sie robi dokumentacje...

 

Co najsmiesznejsze jakis czas temu Xamarin przepisal czesc kodu z Javy na C# (czesc automatycznie) - okazalo sie ze wszystko chodzi o wiele szybciej, natomiast M$ (z racji ze chce promowac .NET) nie ma jakichkolwiek "ale" tak jak Oracle do Javy (chodzi o patenty i licencje). Przez to ten system cierpii bo aplikacje pisze sie niby latwo, ale tak samo latwo je skopac i potem mamy taki efekt. Co najsmieszniejsze nawet tak jest z duzymi firmami, ze chca zaoszczedzic to zatrudniaja jakiegos studenta za grosze i klepie aplikacje, a potem ktos tego uzywa i wyrywa resztki wlosow z glowy ;)

 

Tutaj wlasnie restrykcyjne polityka Apple ma swoje plusy, ale znowu nie dla kazdego - bo ktos powie ze nie moze sobie wgrac jakies aplikacji z pominieciem AppStore (pomijam robienie Justina Bibera ;) )... Jak widac wszystko przeklada sie na plusy i minusy. Bardziej elastyczny system zawsze bedzie narazony i na wiecej wirusow i na rozne zle napisane programy... zwlaszcza ze dosc czesto to nie same systemy sa winne co glupota uzytkownika (wystarczy popatrzec jak dzialaja rozne cryptoleckery itp. na Win).

 

Dlatego IMHO nie da sie zrobic systemu uniwersalnego i zawsze jakas tam grupa uzytkownikow bedzie neizadowolona... no ale kazdy wlasnie moze sobie wybrac czy woli np. iOS czy Androida - to samo tyczy sie innych systemow czy to Win/OS X/Linux... Grunt by taki wybor byl swiadomy - tzn. najpierw okreslone co sie oczekuje od systemu i wybranie na drodze kompromisu system ktory ma dla nas wiecej plusow...


Użytkownik tomud edytował ten post 08 czerwca 2016 - 13:50


#487 maciekk_s

maciekk_s
  • 15 postów
  • Płeć:

Napisano 08 czerwca 2016 - 14:27

Dlatego IMO przesiadka z 6s na SE to błąd. Jest piękny, wydajny i mega szybki, natomiast dla osób które chcą się przesiąść z iPhone'a na Galaxy teraz jest najlepszy moment. 



#488 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 czerwca 2016 - 15:35

Brawurka nie mylić proszę pojęć. Intuicyjny a funkcjonalny to dwie różne sprawy. Poza tym piszesz ze dla Ciebie to ok. Każdy widzi to inaczej. Androida jesteś w stanie obsłużyć dzisiaj tak samo łatwo i intuicyjnie jak ios. Ale ok żeby nie być goloslowna to przytocz jakieś przykłady które łatwiej Ci się robiło na ios niż na androidzie.
  • Giallorosso lubi to

iPhone 12 mini 


#489 tomud

tomud
  • 588 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 czerwca 2016 - 15:50

Brawurka nie mylić proszę pojęć. Intuicyjny a funkcjonalny to dwie różne sprawy. Poza tym piszesz ze dla Ciebie to ok. Każdy widzi to inaczej. Androida jesteś w stanie obsłużyć dzisiaj tak samo łatwo i intuicyjnie jak ios. Ale ok żeby nie być goloslowna to przytocz jakieś przykłady które łatwiej Ci się robiło na ios niż na androidzie.

 

Do tego jeszcze warto sie zapoznac co wnosi Android 6.0 jak mowimy o S7:

http://www.spiderswe...tualizacja.html



#490 maciekk_s

maciekk_s
  • 15 postów
  • Płeć:

Napisano 08 czerwca 2016 - 15:51

Tylko nie spiders web, tylko nie to.. 



#491 tomud

tomud
  • 588 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 czerwca 2016 - 15:53

Tylko nie spiders web, tylko nie to.. 

 

o jejku moge podac link do changelog-u - W tym linku przynajmniej opisali tak ze wiekszosc to zrozumie, choc nie ma wszystkich zmian opisanych... zreszta zawsze mozna podac inny link - ot wkleilem pierwszy lepszy z brzegu...



#492 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 08 czerwca 2016 - 16:23

Dlatego IMO przesiadka z 6s na SE to błąd. Jest piękny, wydajny i mega szybki, natomiast dla osób które chcą się przesiąść z iPhone'a na Galaxy teraz jest najlepszy moment.

Niech na temat najlepiej wypowie się 50mlfree, a może...? Zaczynam rozumieć to tak, że to ty po przesiadce jednak już wiesz że popełniłeś błąd...:-)

Użytkownik tomk925 edytował ten post 08 czerwca 2016 - 16:24


#493 50mlfree

50mlfree
  • 138 postów

Napisano 08 czerwca 2016 - 19:18

Niech na temat najlepiej wypowie się 50mlfree, a może...? Zaczynam rozumieć to tak, że to ty po przesiadce jednak już wiesz że popełniłeś błąd...:-)

Na jaki temat mam się wypowiedzieć? Wrażenia mega pozytywne, mała obudowa robi swoje, słaby wyświetlacz znacząco poprawia żywotność baterii, aparat tak samo jak 6s, czytnik linii papilarnych wolny, ale cóż poradzę. Lekki, dobrze się trzyma no i po raz pierwszy seria tego wyglądu której jestem posiadaczem. 



#494 premislausg

premislausg
  • 311 postów

Napisano 08 czerwca 2016 - 19:28

Na jaki temat mam się wypowiedzieć? Wrażenia mega pozytywne, mała obudowa robi swoje, słaby wyświetlacz znacząco poprawia żywotność baterii, aparat tak samo jak 6s, czytnik linii papilarnych wolny, ale cóż poradzę. Lekki, dobrze się trzyma no i po raz pierwszy seria tego wyglądu której jestem posiadaczem.

Co masz na myśli pisząc o słabym ekranie?

#495 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 08 czerwca 2016 - 20:28

No chyba wyswietlacz w SE nie jest cudem technologii jak na polowe 2016 roku.

#496 Omega55

Omega55
  • 332 postów

Napisano 08 czerwca 2016 - 20:33

@up, a co z nim nie tak ?



#497 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 08 czerwca 2016 - 20:34

Może na 4 " powinno być 2k :-)..?

#498 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 08 czerwca 2016 - 20:38

Tez jestem ciekaw czego mu brakuje.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#499 Omega55

Omega55
  • 332 postów

Napisano 08 czerwca 2016 - 20:41

Uważam, że w tak małym smartfonie nie może być lepszego ekranu niż jest, a jest naprawdę nieźle.



#500 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 08 czerwca 2016 - 20:49

Wszystko jest ok - tak samo jak w iP5 z 2012 roku widocznie nic lepszego na rynku się nie pojawiło od tego czasu. Nie ma się do czego przyczepić ale szału nie robi - z resztą cały telefon można tak opisać.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych