Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 1 głosy

Nasze paski do Apple Watch.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
723 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Nasze paski do Apple Watch. (142 użytkowników oddało głos)

Jaka ma być nazwa tematu?

  1. Show your Apple Watch Band. (15 głosów [10.56%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 10.56%

  2. Nasze paski do Apple Watch (galeria) (127 głosów [89.44%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 89.44%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#651 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 075 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 marca 2021 - 10:15

Telepać ;-) Tamten był źle spasowany, luźny i wystający, przy ruchu ręką się lekko przesuwało z grzechotaniem.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#652 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 17 marca 2021 - 21:56

Jednak kupiłem orginał…

6048779def367.jpg

60526aded2c08.jpg

Dla zainteresowanych, według tego papierowego paska od apple mój rozmiar to 7, wybrałem 6 i jest git ;-)
  • kdworaczyk lubi to

#653 mariuszrk

mariuszrk
  • 151 postów

Napisano 18 marca 2021 - 11:22

Jednak kupiłem orginał…

6048779def367.jpg

60526aded2c08.jpg

Dla zainteresowanych, według tego papierowego paska od apple mój rozmiar to 7, wybrałem 6 i jest git ;-)

 

Wygląda jakby był nieco za ciasny... ;)



#654 dredg

dredg
  • 2 452 postów
  • SkądVendin les Béthune

Napisano 18 marca 2021 - 12:48

Wole żeby lekko cisło niż latało :P

#655 mariuszrk

mariuszrk
  • 151 postów

Napisano 18 marca 2021 - 17:55

Wole żeby lekko cisło niż latało :P

 

Spoko  :D



#656 bysio

bysio
  • 220 postów
  • SkądBytom, Poland

Napisano 19 marca 2021 - 12:00

Spoko  :D

On się rozciągnie. Wiem bo posiadam taki. Przy tych paskach oryginalnych polecam zakup o rozmiar mniejszy niż wychodzi z tego ich próbnika. Rożnica miedzy rozmiarami to około 0,5 cm - informacja ze wsparcia Apple przy wymianie.
 


McBook Pro 15" Touch Bar  / iPhone 11 Pro / iPad 11 Pro LTE / Apple Watch 5 SS


#657 prissin

prissin
  • 261 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 maja 2021 - 16:08

Cześć, czy ktoś z Was poleca jakąś dobrą podróbkę podwójnego paska Hermes? Zamówiłem ze sklepu Urvoi ale niestety jest za krótki.



#658 przemlawi

przemlawi
  • 36 postów

Napisano 10 lipca 2021 - 21:57

Witajcie. :) Mam pytanie odnośnie rozmiaru oryginalnego plecionego paska Apple 44 mm, może coś poradzicie, a może ktoś jest z takimi wymiarami ;) ... Rozmiar nadgarstka mam po zmierzeniu 17,5 cm, po zmierzeniu według wzornika ze strony wychodzi rozmiar pomiędzy 7/8, a jak docisnę mocno wzornik to i 7, ale to już przesada w pomiarze, tym bym się więc nie sugerował ;) I teraz zastanawiam się nie nad tym, co oczywiste, że w tym przypadku wypada zamówić rozmiar 7, ale czy nie wziąć pod uwagę przypadkiem rozmiaru 6? Moje preferencje nosząc Watcha są takie, że nie lubię, jak uciska, wolę luźniej, ale żeby się nie przesuwał i leżał na nadgarstku pewnie i jeśli taki byłby rozmiar 7, to byłoby świetnie :) Mam między innymi oryginalną nylonową opaskę, poza standardową sportową sylikonową z zapięciem (M/L - zapinam na środkową dziurkę, na trzeciej lekki dyskomfort). Pozdrawiam :)



#659 Remi73

Remi73
  • 143 postów

Napisano 11 lipca 2021 - 00:15

Witajcie. :) Mam pytanie odnośnie rozmiaru oryginalnego plecionego paska Apple 44 mm, może coś poradzicie, a może ktoś jest z takimi wymiarami ;) ... Rozmiar nadgarstka mam po zmierzeniu 17,5 cm, po zmierzeniu według wzornika ze strony wychodzi rozmiar pomiędzy 7/8, a jak docisnę mocno wzornik to i 7, ale to już przesada w pomiarze, tym bym się więc nie sugerował ;) I teraz zastanawiam się nie nad tym, co oczywiste, że w tym przypadku wypada zamówić rozmiar 7, ale czy nie wziąć pod uwagę przypadkiem rozmiaru 6? Moje preferencje nosząc Watcha są takie, że nie lubię, jak uciska, wolę luźniej, ale żeby się nie przesuwał i leżał na nadgarstku pewnie i jeśli taki byłby rozmiar 7, to byłoby świetnie :) Mam między innymi oryginalną nylonową opaskę, poza standardową sportową sylikonową z zapięciem (M/L - zapinam na środkową dziurkę, na trzeciej lekki dyskomfort). Pozdrawiam :)

Mam dokładnie taki sam rozmiar nadgarstka i kupiłem rozmiar 6 i jestem mega zadowolony. Opaska na początku dość mocno przylegała (nie było to jednak dla mnie problemem, bo wcześniej nosiłem suunto spartan-a, którego pasek jak na sportowy zegarek noszę zapięty ciaśniej niż luźniej), ale po kilku miesiącach odrobinę się wyciągnęła i przy rozmiarze 7 na pewno byłaby za luźna. Opaska opina mój nadgarstek podobnie jak czerwona opaska kilka postów wcześniej nadgarstek innego forumowicza.

#660 przemlawi

przemlawi
  • 36 postów

Napisano 11 lipca 2021 - 12:07

Mam dokładnie taki sam rozmiar nadgarstka i kupiłem rozmiar 6 i jestem mega zadowolony. Opaska na początku dość mocno przylegała (nie było to jednak dla mnie problemem, bo wcześniej nosiłem suunto spartan-a, którego pasek jak na sportowy zegarek noszę zapięty ciaśniej niż luźniej), ale po kilku miesiącach odrobinę się wyciągnęła i przy rozmiarze 7 na pewno byłaby za luźna. Opaska opina mój nadgarstek podobnie jak czerwona opaska kilka postów wcześniej nadgarstek innego forumowicza.

Dziękuje za podzielenie się cennym spostrzeżeniem. Właśnie tutaj jest sedno sprawy, nad którym myślę. Piszesz, że rozmiar 6 mocno przylega, ale czy to może powodować pewien dyskomfort dla innych np. dla mnie, gdzie ja lubię jak zegarek zapięty jest swobodnie, ale pewnie - w sensie ani nie uciska ani nie przesuwa się? Jesteś w stanie stwierdzić, czy 6 na tyle uciska, że Twoje spostrzeżenie mogą nie być na tyle uniwersalne dla innych? ;) np. spód zegarka odciska Ci się na nadgarstku zostawiając swój ślad na skórze? Tutaj chyba w grę wchodzą już naprawdę preferencje noszenia i raczej rozmiar 7 też powinien być OK i nie będzie można powiedzieć, że jest nietrafiony, co już jest plusem tej sytuacji :) A rozciągnęła się z czasem na tyle, że jest naprawdę zauważalna różnica, czy minimalna?

 

Głupia sprawa tak drążyć ten temat, ot co zwykła opaska, ale Apple spowodowało zamieszanie tą ofertą rozmiarów. Na YT też ten temat był wałkowany namiętnie swego czasu w wielu materiałach. Generalnie zasada jest taka, że jak np. wzornik wskazuje 8, to brać 7 i jest OK, tak samo jak jest pomiędzy, to ten mniejszy rozmiar i też OK - ale tutaj już niektórzy właśnie zwracają uwagę na preferencje, bo z reguły rozmiar 7 (7/8) mówią, że leży komfortowo, swobodnie, ale jest ten margines, że jak ktoś lubi ciasne zapięcie to 6 może być OK.

 

Pozdrawiam, jednocześnie prosząc o wyrozumiałość. :) 

 

Swoją drogą rozmiar 6 czerwonej opaski Solo u kolegi, który zamieścił zdjęcie wygląda ciasno, nawet za, ale to już wygląda indywidualna sprawa.



#661 Remi73

Remi73
  • 143 postów

Napisano 11 lipca 2021 - 20:16

Dziękuje za podzielenie się cennym spostrzeżeniem. Właśnie tutaj jest sedno sprawy, nad którym myślę. Piszesz, że rozmiar 6 mocno przylega, ale czy to może powodować pewien dyskomfort dla innych np. dla mnie, gdzie ja lubię jak zegarek zapięty jest swobodnie, ale pewnie - w sensie ani nie uciska ani nie przesuwa się? Jesteś w stanie stwierdzić, czy 6 na tyle uciska, że Twoje spostrzeżenie mogą nie być na tyle uniwersalne dla innych? ;) np. spód zegarka odciska Ci się na nadgarstku zostawiając swój ślad na skórze? Tutaj chyba w grę wchodzą już naprawdę preferencje noszenia i raczej rozmiar 7 też powinien być OK i nie będzie można powiedzieć, że jest nietrafiony, co już jest plusem tej sytuacji :) A rozciągnęła się z czasem na tyle, że jest naprawdę zauważalna różnica, czy minimalna?

Głupia sprawa tak drążyć ten temat, ot co zwykła opaska, ale Apple spowodowało zamieszanie tą ofertą rozmiarów. Na YT też ten temat był wałkowany namiętnie swego czasu w wielu materiałach. Generalnie zasada jest taka, że jak np. wzornik wskazuje 8, to brać 7 i jest OK, tak samo jak jest pomiędzy, to ten mniejszy rozmiar i też OK - ale tutaj już niektórzy właśnie zwracają uwagę na preferencje, bo z reguły rozmiar 7 (7/8) mówią, że leży komfortowo, swobodnie, ale jest ten margines, że jak ktoś lubi ciasne zapięcie to 6 może być OK.

Pozdrawiam, jednocześnie prosząc o wyrozumiałość. :)

Swoją drogą rozmiar 6 czerwonej opaski Solo u kolegi, który zamieścił zdjęcie wygląda ciasno, nawet za, ale to już wygląda indywidualna sprawa.

(...) np. dla mnie, gdzie ja lubię jak zegarek zapięty jest swobodnie(...) po takim stwierdzeniu uważam, że rozmiar 6 będzie dla Ciebie za ciasny (dla mnie nie jest, ale tak jak pisałem lubię zapinać paski na sztywno aby opinały nadgarstek bez luzu). Co do wyciągnięcia po czasie: jest, ale nie jest to bardzo znacząca zmiana. Niestety może w przyszłości zaważyć na dopasowaniu paska a jest to to prawdopodobnne, bo miałem 2 identyczne paski z tego samego rozmiaru 6 i pomiędzy nimi była 2-3mm różnica. Podsumowując: dla Ciebie lepszy będzie pewnie rozmiar 7. Przy okazji ciekawostka, pasek sporo kosztuje, ale jest póki co niezniszczalny...mój kot pazurem uszkodził w jednym miejscu pasek wyrywając całkiem sporą dziurę i jak za dotknięciem różdżki po kilku chwilach wszystko się idealnie zasklepiło i w tym momencie nie ma najmniejszego uszkodzenia!

#662 przemlawi

przemlawi
  • 36 postów

Napisano 14 lipca 2021 - 14:26

Podsumowując: dla Ciebie lepszy będzie pewnie rozmiar 7.

Dziękuje za pomoc, Twoje rady okazały się dla mnie cenne i pomocne na ostatnim etapie decyzji. Społeczność forumowa to moc :D 

 

Także tego... dziś przyszła opaska Solo Loop Braided - rozmiar 7 - IDEALNY  :D Powiem więcej, nawet jak lekko się rozciągnie z czasem, przyjmę to z uśmiechem  :P Cieszę się, że ją zamówiłem, wygląda świetnie, świetnie prezentuje się na nadgarstku. Od siebie dodam co do rozmiaru, że w moim przypadku wzornik Apple okazał się bardzo dokładny! Precyzyjny niczym skalpel  :D  :P



#663 damianmajk

damianmajk
  • 768 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 sierpnia 2021 - 09:30

No i kupiłem solo loop - rozmiar 4. Faktycznie jest ok, chociaż cena trochę śmieszna, jak za takie coś. Potwierdza się też to, co jest opisane na forach - trzeba brać rozmiar mniejszy, niż wychodzi z tych całych wyliczeń. Zmierzyłem centymetrem krawieckim nadgarstek, zgodnie z instrukcją, i wskazany był rozmiar 5. Kupiłem 4, a pół rozmiaru mógłby spokojnie być mniejszy ;)


Użytkownik damianmajk edytował ten post 18 sierpnia 2021 - 09:31


#664 dobrakawa

dobrakawa
  • 812 postów

Napisano 24 września 2021 - 21:19

Czy ktoś może powiedzieć jak trzymają się wam podróbki pasków plecionych i przypomnieć gdzie kupowaliście?


Pro 2012, 14 Pro


#665 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 24 września 2021 - 21:56

Ja kupiłem na ali od sprzedawcy urvoi Store (ktoś kilka postów wcześniej polecał i się zasugerowałem) po jakichś 2 miesiącach pasek wyglada jak nowy, nie rozciągnął się i nic się z nim nie dzieje.
<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#666 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 25 września 2021 - 15:42

Moje dalej się dzielnie trzymają, jeden tylko został lekko zaciągnięty pazurem przez kota, ale tego za bardzo nie widać :P. Lubię te plecione, bo nie haczę nimi o mostek w gitarze podczas grania (zwykłe opaski sportowe się zaczepiały). Właściwie jeśli nimi o nic nie zaczepię to nic się z nimi nie dzieje :).

Te, co ja brałam (na Aliexpress), widzę, że są już niedostępne, ale widziałam już mnóstwo wariacji na ich temat. Możliwe, że większość z nich pochodzi z tej samej fabryki.

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#667 dobrakawa

dobrakawa
  • 812 postów

Napisano 25 września 2021 - 16:11

Najprawdopodobniej zamówię z niemieckiego amazona. Nie uśmiecha mi się czekać miesiąc na paczkę, cena podobna do tej polecanej z Ali, a nawet kilka złotych taniej, a w opisie i tak jest podane, że pochodzą z Chin.


Pro 2012, 14 Pro


#668 Ciri

Ciri
  • 27 postów
  • SkądWarmia

Napisano 28 listopada 2021 - 20:44

Moje spostrzeżenie co do pasków ? Przez 5 lat posiadałem kolejne modele AW 38(40mm) kupowałem sobie przeróżne paski "od chińczyk". Różnie się to kończyło kilka z nich nie dotarło, parę sztuk przyszło nie w takich rozmiarach jak zamówiłem ale ogólnie większość była OK. Była OK ale też do czasu ! W gumowych paskach po kilkukrotnym użyciu ścierała się "pierwsza warstwa pasków "świeciły się" jak wypolerowane i przyciągały kurz. Paski skórzane magnetyczne pękały na zgięciach, rozklejały się. Ponad połowa pasków miała problemy z zapięciami były one źle spasowane, na szczęście nigdy nie zgubiłem zegarka. W tym roku kupiłem AW 6 44mm wszystkie paski sprzedałem z zegarkiem, buduje kolekcje od nowa tym razem w oryginałach. Cena jest duża nie ma co porównywać jakości też nie ma co porównywać. Reasumując miałem ponad 80 różnych pasków z czego intensywnie korzystałem może z 10 sztuk pozostałe używałem sporadycznie, a były sztuki które nie użyłem ani razu bo kolor odbiegał zupełnie od tego na zdjęciu. Warto zastanowić się co nam się podoba ? Co jest potrzebne z czego będziecie korzystali, uzbierać sobie pieniądze i zamówić oryginały. Warte przemyślenia ! Pozdrawiam 

 

 Dokładnie :) 


Przez szacunek do pieniądza nigdy nie kupię oryginalnego paska od Apple. Te ceny są tak oderwane od rzeczywistości że się w pale nie mieści. Rozumiem sprzęt i urządzenia, ale te akcesoria warte kilka $ są sprzedawane z przebitką tysięcy %. Mam AW od jakiś 4 lat, różne generację i około 20 pasków - wszystkie z Ali i oryginalne tylko z zestawu. Jedne lepsze, inne gorsze ale żaden się nie rozwalił, nie rozwarstwil, nie stracił koloru. Wszystkie spełniają swoją funkcję- trzymania zegarka na ręku. I kosztowały po kilka $. To nie jest żadna filozofia i nie potrzebuje tu magii Apple za setki złotych.

 

A moja babcia, która przeżyła wojnę, głód, biedę, przez szacunek do pieniądza zawsze mówiła: "Biednego nie stać na tanie rzeczy". 

Czytaj: Ludzie o mniejszej kasie powinni kupować rzeczy lepsze jakościowo, które starczą na dłuużej i zmniejszą wydatki.

 

Na allegro można dostać za ok 100-120 zł oryginalne paski ze starych kolekcji.  Moim zdaniem lepiej mieć mniej tych pasków, a lepszych, które naprawdę się nosi niż stosy kiczowatych podróbek leżących w szafie. Czy stale się trząść czy mocowanie nie póści i nie zgubimy AW.

Czasami mniej -znaczy więcej. No, ale to tylko moje zdanie. Każdy ma prawo ze swoją kasą robić, co chce.  

 

Użytkownik Ciri edytował ten post 28 listopada 2021 - 20:31

  • kdworaczyk lubi to

#669 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 288 postów

Napisano 28 listopada 2021 - 21:02

A czy Apple przecenia swoje paski? Można trafić na jakieś promocje, wyprzedaże?

#670 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 28 listopada 2021 - 21:09

Zdarzają sie przeceny, chocby w iDream. Ale na wielkie obniżki nie licz.

Ja mam kilka pasków od Pana Chińczyka i nie mam z nimi najmniejszych problemow. A kosztowały 5% oryginału.
  • sheepysheep lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#671 arcoss

arcoss
  • 97 postów

Napisano 29 listopada 2021 - 11:10

 

(...)

A moja babcia, która przeżyła wojnę, głód, biedę, przez szacunek do pieniądza zawsze mówiła: "Biednego nie stać na tanie rzeczy". (...)

 

 

 

 

A moja mawiała "Bogaty liczy pieniądze i dlatego jest bogaty".

Musiałeś mieć strasznego pecha z tymi paskami, bo mam ich z Ali kilka i brak jakichkolwiek uwag... 


Użytkownik arcoss edytował ten post 29 listopada 2021 - 11:11

 Mac Mini 2020 i7/16GB/256GB * DELL U3415W *  MacBook Air M1 16GB/512GB *  iPhone 12 Pro *  iPad Pro 11' (2020) *  iWatch 6 SteelSeries *  AirPods Pro *  Apple TV 4K *  2x HomePod Mini


#672 damianmajk

damianmajk
  • 768 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 30 listopada 2021 - 11:29

A czy Apple przecenia swoje paski? Można trafić na jakieś promocje, wyprzedaże?


Czasami gdzieś się trafi jakaś przecena, ale raczej nie za często. Chociaż trochę nie rozumiem problemu - ja mam milanese loop, bo kupiłem od razu z zegarkiem stalowym i do tego mam jeszcze sportową opaskę nike. Dwa paski i nic więcej mi nie potrzebne. To nie są jakieś kosmiczne pieniądze vs cena zegarka. Z Ali miałem kilka i więcej nie kupię - czeka się tygodniami, a jakość daleka od oryginału. Oczywiście za taką cenę raczej więcej oczekiwać nie można, ale trochę słabe kupować zegarek za około 1600/1700 wersję podstawową i ponad 3000 za stalówkę, a później szukać na Ali pasków za 5 zeta ;) ale kto co lubi.

#673 MC_

MC_
  • 6 891 postów

Napisano 30 listopada 2021 - 11:30

Jak mawia prof. Dosia - skoro nie widać różnicy to po co przepłacać. W przypadku tego, co otrzymałem od Pana Chińczyka - różnicy nie dostrzegam i zapewne inni też jej nie zobaczą.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#674 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 288 postów

Napisano 30 listopada 2021 - 15:10

Czasami gdzieś się trafi jakaś przecena, ale raczej nie za często. Chociaż trochę nie rozumiem problemu - ja mam milanese loop, bo kupiłem od razu z zegarkiem stalowym i do tego mam jeszcze sportową opaskę nike. Dwa paski i nic więcej mi nie potrzebne. To nie są jakieś kosmiczne pieniądze vs cena zegarka. Z Ali miałem kilka i więcej nie kupię - czeka się tygodniami, a jakość daleka od oryginału. Oczywiście za taką cenę raczej więcej oczekiwać nie można, ale trochę słabe kupować zegarek za około 1600/1700 wersję podstawową i ponad 3000 za stalówkę, a później szukać na Ali pasków za 5 zeta ;) ale kto co lubi.


Ja jeszcze nie mam swojego zegarka, ale podejrzewam, że oprócz tego sportowego paska Nike, co przyjdzie z aw, przyda mi się także jakiś inny. Nie zamierzam tworzyć kolekcji, tym bardziej, że nawet nie wiem, czy zostanę z apple watchem na dłużej… Jednak mile widziana byłaby niższa, od tej standardowej, cena. Na ali różnie można trafić, no i ten czas oczekiwania :/ Nie wykluczam jednak, że się skuszę.

Użytkownik sheepysheep edytował ten post 30 listopada 2021 - 15:10


#675 Tomeku

Tomeku
  • 53 postów

Napisano 30 listopada 2021 - 15:33

Paczki z Ali przychodzą szybko do Polski jeżeli wybierze się Paczkomat. Ostatnio zamawiałem Solo Loop w kolorze węgla drzewnego z Ali, bo niestety Apple nie było w stanie wymienić mojego za dużego rozmiaru na mniejszy w takim samym kolorze. Paczka doszła do Paczkomatu w 10 dni. Niestety jakoś opaski z Ali nie jest tak samo dobra jak oryginalnej, mimo wyboru najlepszej jakościowo u "chińczyka". No ale kosztowała prawie 6x mniej. Miałem też dwie jeszcze tańsze opaski plecione solo, obie się rozsypały/rozciągnęły po kilku miesiącach. Mam nadzieję, że ta lepszej jakości wytrzyma dłużej.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych