Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Mapowanie na stałe zasobu z zewnątrz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 bobi1326

bobi1326
  • 75 postów

Napisano 01 listopada 2015 - 15:42

Witam,

 

W domu posiadam NAS'a synology. Mam uruchomioną usługę DDNS w postaci adresu "xxx.synology.me"

Chodzi mi o dostęp z zewnątrz do zasobów dysku poprzez Findera. W synology mam włączoną usługę plików po afp.

 

W jaki sposób mogę osiągnąć to aby w bocznym panelu findera cały czas był widoczny odnośnik prowadzący do zasobów NAS'a. Biorąc pod uwagę oczywiście to, że wymagane są również dane do logowania (chcę je zapamiętać na stałe).

 

 

Z góry dziękuję za każdą pomoc i pozdrawiam.



#2 leszekcce

leszekcce
  • 68 postów

Napisano 01 listopada 2015 - 18:44

Niewiem czy dobrze zrozumiałem ale tu masz moj filmik który pokazuje jak na stałe zamapować dysk.


  • sdoubleu lubi to

#3 bobi1326

bobi1326
  • 75 postów

Napisano 01 listopada 2015 - 22:43

Tak, ale to zadziała przy dostępie wewnątrz sieci lan. Chciałbym aby to działało z zewnątrz sieci. Mam usługi ftp, smb, afp. Tylko nie wiem gdzie mam wpisać te dane.



#4 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 01 listopada 2015 - 23:03

Dane do ftp, smb i tego typu rzeczy najprościej wpisać w Finderze pod "połącz z serwerem" czyli cmd+k (menu Idź). Zapamiętuje poprzednie wpisy. 


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 01 listopada 2015 - 23:06


#5 bobi1326

bobi1326
  • 75 postów

Napisano 03 listopada 2015 - 20:29

Dane do ftp, smb i tego typu rzeczy najprościej wpisać w Finderze pod "połącz z serwerem" czyli cmd+k (menu Idź). Zapamiętuje poprzednie wpisy. 

 

A jak do tego zrobić skrót?



#6 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 05 listopada 2015 - 08:40

A jak do tego zrobić skrót?

 

A cholera wie. U mnie jakoś kompy w sieci pojawiają się na bocznym pasku Findera na samym dole. Ale to pewnie wina Bonjour. Nie wiem jak zamapować na stałe jakiś zasób sieciowy w postaci skrótu. Sam jestem ciekawy, może ktoś pomoże?



#7 leszekcce

leszekcce
  • 68 postów

Napisano 20 grudnia 2015 - 22:39

A jak do tego zrobić skrót?

 

Łączysz z serwerem tak jak kolega wyżej napisał a pózniej robisz tak jak ja to zrobiłem. U mnie przynajmniej to działa.



#8 pikut

pikut
  • 29 postów

Napisano 09 stycznia 2020 - 22:56

No tak, ale po restarcie komputera na nowo trzeba łączyć się z serwerem i mapować dysk... da się zrobić, aby był tam zawsze, że wystarczy, że połączę się z VPN i kliknę sobie na dysk...



#9 bobi1326

bobi1326
  • 75 postów

Napisano 12 stycznia 2020 - 06:51

Jak masz utworzony skrót na pulpicie to on nie znika ;)

#10 pikut

pikut
  • 29 postów

Napisano 11 lutego 2020 - 11:38

Znalazłem w sumie jeszcze inne rozwiązanie. Przeciągnąłem zmapowane dyski z biurka do Docka w miejscu, gdzie są foldery i śmietnik. Jak rozłączę się z dyskami, to w Docku zmienia się ikona dysków na ikonkę dysku, a jak kliknę w nią, to łączy mnie automatycznie z tym dyskiem i pojawia się ikonka folderu z dostępem do plików. Jest to mega wygodne, mega szybkie i zdecydowanie najfajniejsze moim zdaniem rozwiązanie. Ta zmiana ikonki jest oczywiście dlatego, że mam ustawione, że ma pokazywać jako stos. Dzięki temu widać czy jesteś połączony z dyskiem czy nie i można usunąć wyświetlanie zmapowanych dysków na biurku. 



#11 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 lutego 2020 - 13:25

Fajne ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych