Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 3 głosy

Zmiana nastawienia moderatorów


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
106 odpowiedzi w tym temacie

#51 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 24 czerwca 2016 - 09:07

A może prawda jest po środku? Z takim nastawieniem forum nigdy nie będzie lepsze i bardziej przyjazne. Lepiej w imię porządku dajce wszystkim bany na dwa tygodnie będzie mniej roboty. 

 

1. Burdel w działach łatanych od czasów 4 komputerów i kilku wersji OSX. 

2. Wlepianie banów od tak bez ostrzeżenia

3. Manipulowanie komentarzami na stronie głównej. Zamiast usunąć łamiący regulamin komentarz są one edytowane bez informacji o tym co zmienia kontekst wypowiedzi. 

4. Nieprzyjemne nastawienie 

5. Dziwne zasady jak. np. zakaz pisania wersjach testowych macOS bez plakietki deweloper 

 

 

Ale to wina użytkowników bo nie korzystają z wyszukiwarki. 


  • ja_sam lubi to

MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#52 lelekCk

lelekCk
  • 240 postów
  • Skądz południa

Napisano 24 czerwca 2016 - 09:19

W mojej opinii administrator forum jest Hipokrytą w pełni znaczeniu tego słowa. Nie mam zamiaru tłumaczyć się dlaczego.

 

Założysz nowy temat? ŹLE !

 

Odpowiesz na ostatni post z przed 3 lat? ŹLE

 

P.S. do administratora

Radziłbym przerobić to forum na stronę wyłącznie z FAQ.

Ulży wszystkim.

 

niepozdrawiam


  • ja_sam lubi to

iPhone 3GS


#53 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 24 czerwca 2016 - 09:28

 

 

P.S. do administratora

Radziłbym przerobić to forum na stronę wyłącznie z FAQ.

 

 

To by było dobre :) Otwierać tematy na max 2 miesiące po premierze nowego urządzenia i potem zamykać. Bo ile razy można czytać "pierwsze wrażenia" z premiery 5s z 2013 roku i jaki to on jest rewelacyjny albo zakładać nowy temat jaka folia do iPhone 6 2 lata po premierze - zapewne autor tematu myśli że on jest jedynym właścicielem tego cuda techniki w kraju i na pewno nikt 2 lata po premierze nie zadał takiego pytania :)


  • OleYek i Andaar lubią to

#54 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 czerwca 2016 - 09:36

A może prawda jest po środku? Z takim nastawieniem forum nigdy nie będzie lepsze i bardziej przyjazne. Lepiej w imię porządku dajce wszystkim bany na dwa tygodnie będzie mniej roboty. 
1. Burdel w działach łatanych od czasów 4 komputerów i kilku wersji OSX.


Możesz rozwinąć na czym polega?

2. Wlepianie banów od tak bez ostrzeżenia


Spamerzy zawsze dostają bana. Ban wynika często z ilosci ostrzeżeń (autoban).

3. Manipulowanie komentarzami na stronie głównej. Zamiast usunąć łamiący regulamin komentarz są one edytowane bez informacji o tym co zmienia kontekst wypowiedzi.


To nie ma nic wspólnego z forum, pretensje do redaktorów proszę :)

4. Nieprzyjemne nastawienie


Bo użytkownicy są bardzo przyjeźnie nastawini... Nie mogę publicznie wrzucić setek PW któ®e mam, bo bym musiał się za wulgaryzmy i faszyzm wtedy zbanować... tacy są przyjaźnie nastawieni ludzie...

5. Dziwne zasady jak. np. zakaz pisania wersjach testowych macOS bez plakietki deweloper

 
 
Masz wątek o becie i tam można pisać, reszta pytań o wersję beta zarówno macOS jak i iOS jest usuwana z ogólnych działów, bo problemy i rozwiązania są inne niż w przypadku wersji nie beta i wprowadza zamęt, a to, ze ktoś chce się pobawić w gimbadeelopera i ma problemy nawet z instalacją, albo płacze, że mu się system wiesza, to nie jest powód do zaśmiecania forum problemami, które nie dotyczą 99,7% użytkowników. Jest wątek i tam można płakać. W innym przypadku Apple ma forum dla deweloperów do zgłaszania uwag.

W mojej opinii administrator forum jest Hipokrytą w pełni znaczeniu tego słowa. Nie mam zamiaru tłumaczyć się dlaczego.
 
niepozdrawiam


Z trollami nie dyskutuję... Chyba, ze chcesz kontynuwać co zaczęliśmy na PDAC...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#55 nie_lubie_jablek

nie_lubie_jablek
  • 2 946 postów

Napisano 24 czerwca 2016 - 09:36

A co do komentarzy i jakości artykułów na głównej to się zgodzę - piszą tam osoby niekompetentne, często piszą głupoty, kopiują bezmyślnie artykuły z zagranicznych stron. A gdy w komentarzu napiszesz że piszą bzdury to usuwają bez słowa. 


  • 528eae9968 lubi to

#56 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 24 czerwca 2016 - 10:08

1. Np. Mac Hardware:

 

- Nie jest rozdzielony na komputery stacjonarne i przenośne.

- Nigdy nie było działu dla maków PowerPC, taki dział był by lepszy niż mało dopracowana opcja szukaj. 

- Działy typu "rozmowy ogólne" "pytania i problemy" mało mówią nowym użytkownikom bo zbyt wiele rzeczy tam pasuje

- Brak działu Mac - Akcesoria. Jak by urządzenia zewnętrzne USB i FireWire to by było wszystko, nie wspominając o nowych portach. 

- Nie ma działu dla serwerów i sieci 

- Nie rozumiem działu "serwis" skoro jest dział "pytania i problemy". Mam problem z makiem to mam napisać w obu? Wygląda to na reklamę kilku serwisów działających na forum. 

 

2. Nie pamietam żeby kiedykolwiek ktoś mnie upomniał. Zawsze była blokada konta i nawet nie było do kogo się odwołać bo wszystko jest zablokowane. 

 

3. Tak, inna redakcja jak w TVN 

 

4. Skoro są źle traktowani to tak samo się odnoszą. 

 

5. Bez sensu. 

 

Spokojnie można założyć poddział "macOS Sierra (10.12 Beta)". Ludzie chcą zadawać pytania, inni chcą pomagać. Nie rozumiem czemu zabraniać takiej możliwości. Na MacRumors od dawna to funkcjonuje i wszyscy na tym korzystają. Z takiego działu wychodzą newsy na tema nowości jak i narzędzia do instalacji systemu na starszych komputerach. 

 

Później przenosi się cały dział do archiwum i tworzy nowy oficjalny dział, zamętu nie ma. 

 

Ale oczywiście brak dobrych chęci tłumaczycie braniem użytkowników za gimbadeweloperów.

I nawet jak ktoś ma problem z makiem który nie dotyczy 99,99999% użytkowników to chętnie mu pomogę w miarach możliwości.  

 

Do tego mamy OTWARTĄ betę a nie system wyłącznie dla deweloperów. 


Użytkownik rybak-17 edytował ten post 24 czerwca 2016 - 10:11

  • Sebosz lubi to

MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#57 czesiekwiesiek

czesiekwiesiek
  • 1 089 postów

Napisano 24 czerwca 2016 - 10:36

Wystarczy trochę myślec przy napisaniu czegokolwiek na forum i gwarantuje, że żaden wpis do kosza nie poleci. Jakim trzeba być debilem aby nie umieć nadać tematu, który powie w skrócie co jest w wątku lub przed napisaniem wyszukać to w Google. Mi sie to w głowie nie miesci, naprawdę trzeba być imbecylem do potęgi.

Użytkownik czesiekwiesiek edytował ten post 24 czerwca 2016 - 10:37

Macbook Air M1 512/16, iPhone 12 mini, ​AirPods 2, Apple Watch Series 3


#58 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 24 czerwca 2016 - 10:38

I to pisze człowiek który nie założył ani jednego tematu na forum. 


  • Sebosz lubi to

MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#59 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 24 czerwca 2016 - 12:13

Wyzywanie ludzi od debili i imbecyli nieźle o tobie świadczy, szkoda czasu na taką rozmowę.



#60 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 24 czerwca 2016 - 12:22

Wyzywanie ludzi od debili i imbecyli nieźle o tobie świadczy, szkoda czasu na taką rozmowę.

Kolega przecież nikogo konkretnego nie zwyzywał, a tylko stwierdził nie bez racji, że brak umiejętności poprawnego zatytułowania wątku świadczy nienajlepiej o inteligencji autora. Zaprzeczysz temu?

 

Ja tutaj założyłem tylko jeden wątek. Niestety nie doczekałem się odpowiedzi, a mój problem w międzyczasie sam się rozwiązał. Odpowiedzi na inne pytania bez problemu znalazłem w już istniejących wątkach, ew. znalazłem wątki idealnie pasujące do tego, żeby właśnie tam zadać pytanie. Google nie boli.

 

Drodzy roszczeniowi Użytkownicy, swoim lenistwem okazujecie brak szacunku nie tylko dla moderatorów ale także dla innych użytkowników, którzy muszą się przez ten Wasz śmietnik przekopywać, żeby dotrzeć do sensownych treści.


  • wojtkow i OleYek lubią to

#61 czesiekwiesiek

czesiekwiesiek
  • 1 089 postów

Napisano 24 czerwca 2016 - 18:41

I to pisze człowiek który nie założył ani jednego tematu na forum.


Wszystko sam znajduje jak mam problem. Nikogo pytać nie muszę. I właśnie dlatego uważam tak jak napisałem poprzednio.

Wyzywanie ludzi od debili i imbecyli nieźle o tobie świadczy, szkoda czasu na taką rozmowę.


Skąd pomysł, że mam zamiar o tym dyskutować. Nie, nie mam, stwierdziłem fakty, o czy tu niby dyskutować.

Użytkownik czesiekwiesiek edytował ten post 24 czerwca 2016 - 18:39

Macbook Air M1 512/16, iPhone 12 mini, ​AirPods 2, Apple Watch Series 3


#62 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 czerwca 2016 - 19:18

A moźe frytki do tego? :) Chyba Ci się pomyliły definicję. Moderator nie oznacza wyszukiwarki. Moderator ma pilnować porządku a nie szukać za kogoś wątków na forum i podawac linki. Oszalałeś chyba :)

A co do szukania, ja wiem, że bywają upośledzeni, ale chyba kliknięcie w przekierowanie, żeby znaleźć swój wątek, nie wymaga bycia Noblistą...

 

I to jest podsumowanie - typowo urzędnicza postawa. "Nie muszę, więc wal się." A ja Ci odpowiem Oleyek, że kiedyś byłem tutaj Super Modem i LUBIŁEM TO, więc chętnie podpowiadałem, a jak już coś kasowałem, to wysyłałem PW z wyjaśnieniem. Tak, była to syzyfowa praca, codziennie zaglądałem do każdego z moich działów i po kolei "odhaczałem" tematy. Poprawiało się wtedy nawet tytuły i dawało uzasadnienie (nie mówię tutaj tylko o sobie - był LoBo, byli też inni bardzo w porządku ludzie, przede wszystkim sympatyczni). Mam wrażenie, że część moderacji leczy tu swoje kompleksy, ktoś Was bił w szkole? Albo po prostu jesteście wredni z natury :-) Niestety to powszechne u nas - gdzie nie pójdziesz, nie ma co oczekiwać sympatycznych reakcji - większość ludzi to buraki. 


  • 528eae9968, Sebosz i ja_sam lubią to

MacBook Pro (13-calowy, 2017 r.)

iPhone 14 Pro


#63 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 czerwca 2016 - 14:40

1. Np. Mac Hardware:
- Nie jest rozdzielony na komputery stacjonarne i przenośne.


A czy jest sens dzielić, bo pod względem konstrukcyjnym różnią się tym, że w jednym masz zamykany ekran a w drugim nie.

- Nigdy nie było działu dla maków PowerPC, taki dział był by lepszy niż mało dopracowana opcja szukaj.


Teraz to chyba już zbytnio nie ma sensu tworzyć takiego działu.

- Działy typu "rozmowy ogólne" "pytania i problemy" mało mówią nowym użytkownikom bo zbyt wiele rzeczy tam pasuje


Masz propozycję innych nazw to dawaj.

- Brak działu Mac - Akcesoria. Jak by urządzenia zewnętrzne USB i FireWire to by było wszystko, nie wspominając o nowych portach.


Wystarczy z opisu wywalić USB i Firewire (wcześniej nie było nic więcej) i po problemie, aczkolwiek to jest dział w którym się pisze o wszystkich akcesoriach zewnętrznych i z tego co widzę nikt nie ma problemów z interpretacją do czego ten dział jest.

- Nie ma działu dla serwerów i sieci


Dla sieci jest, serwerów Apple już nie robi.

- Nie rozumiem działu "serwis" skoro jest dział "pytania i problemy". Mam problem z makiem to mam napisać w obu? Wygląda to na reklamę kilku serwisów działających na forum.


Nie działą Ci coś piszesz w dziale pytań, chcesz naprawić coś, wymienić bądź oddac do serwisu piszesz w serwisie. Serwis dział typowo z problemami z hardware.

2. Nie pamietam żeby kiedykolwiek ktoś mnie upomniał. Zawsze była blokada konta i nawet nie było do kogo się odwołać bo wszystko jest zablokowane.


Nie zawsze, ale przy Twojej ilości ostrzeżeń (chyba jeden z niechlubnych rekordów na forum) łapałeś się na autobany za ilość punktów.

3. Tak, inna redakcja jak w TVN


Tak, dokładnie inni ludzie, inni odpowiedzialni. My (z forum) nie mieszamy się tam do tego moderatorzy nie mają na głównej żadnych uprawnień i ci z głównej nie mają żadnych uprawnień na forum. 

4. Skoro są źle traktowani to tak samo się odnoszą.


Taaa... za posłanie wątku do kosza dostać stos inwektyw i wulgaryzmów. Więc tu się mylisz. 

Do tego mamy OTWARTĄ betę a nie system wyłącznie dla deweloperów.



Taaaaaa??? Gdzie? Poproszę link do public bety...

I to jest podsumowanie - typowo urzędnicza postawa. "Nie muszę, więc wal się." A ja Ci odpowiem Oleyek, że kiedyś byłem tutaj Super Modem i LUBIŁEM TO, więc chętnie podpowiadałem, a jak już coś kasowałem, to wysyłałem PW z wyjaśnieniem. Tak, była to syzyfowa praca, codziennie zaglądałem do każdego z moich działów i po kolei "odhaczałem" tematy. Poprawiało się wtedy nawet tytuły i dawało uzasadnienie (nie mówię tutaj tylko o sobie - był LoBo, byli też inni bardzo w porządku ludzie, przede wszystkim sympatyczni). Mam wrażenie, że część moderacji leczy tu swoje kompleksy, ktoś Was bił w szkole? Albo po prostu jesteście wredni z natury :-) Niestety to powszechne u nas - gdzie nie pójdziesz, nie ma co oczekiwać sympatycznych reakcji - większość ludzi to buraki.


To czemu nadal nie jesteś jak to lubisz? Porównujesz czasy, kiedy iPhone miał jeden na tysiąc ludzi a nie co drugi gimnazjalista. Nie użerałeś się z 10 wątkaimi na dzień "iphone problemn" + 10 "simlock iphone" + kolejnymi 5 "problem z baterią". Masz czas na poprawianie 50 tych samych wątków dziennie, scalanie ich w jeden i każdemu pisanie tego samego, co pisałeś 10 razy wczoraj, to proszę bardzo zapraszamy z powrotem. Każdemu się wydaje, że jak było kiedyś 20 wątków na forum całym dziennie to tak samo będzie jak jest 20 ale w jednym dziale... Jak ktoś mi da kasę, żebym mógł rzucić robotę i za te same pieniądze przez 10 godzin moderować forum, to mogę wszystkim poprawiać. W innym wypadku zostaje tak jak jest.

Aha i nie myl pomagania ludziom z moderowaniem, bo są to dwie różne rzeczy nie związane ze sobą.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#64 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 25 czerwca 2016 - 16:20

1. Przenośne komputery mają często inne problemy ze sprzętem, bateriami, ładowarkami. Łatwiej coś znaleźć. Mniejszość ma Mac mini czy Pro, nie trzeba by było przekopywać się przez laptopowy śmietnik. 

2. Uważam że taka baza informacji o PPC nadal by się przydała. Obecne komputery są nadal w użyciu. Zobacz jak ten dział żyje np. na macrumors. Kupiłeś starego iMaca G4 jako ozdobę to wiesz gdzie szukać informacji i zadawać pytania. 

3. W hardware wystarczyły by działy. 

 

- Komputery stacjonarne

- Laptopy 

- Wskazówki i porady przy zakupie 

- Mac Akcesoria 

- Mac PowerPC 

 

4. Wystarczy zmienić ale widocznie nie ma komu, pomyśl o nowych użytkownikach. Są jeszcze docki, obudowy, kable, napędy, ładowarki, klawiatury i wiele wiele innych. 

5. Zobaczyłem dopiero na dole w dziele inne, tak to przejrzyście wygląda 

6. "Nie działą Ci coś piszesz w dziale pytań, chcesz naprawić coś, wymienić bądź oddac do serwisu piszesz w serwisie. Serwis dział typowo z problemami z hardware." 

Serio ???

 

Przecież oba działy są w dziale "Hardware" więc logiczne że oba są typowo związane z hardware bo niby z czym? 

Coś mi nie działa to chce to naprawić, inaczej bym nie pisał. Nie dziwie się że nowi użytkownicy piszą nie tam gdzie trzeba. Jedyne ułatwienie widzę dla serwisów. 

7. Nawet jak nie miałem tych waszych punktów to upomnienia nie dostałem. 

8. Jak chamsko się napisze uzasadnienie usunięcia tematu do kosza to się nie dziwie że komuś puszczają nerwy. 

9. Przypominam że publiczną betę miały już systemy: 

- Mac OS X Kodiak

- OS X Yosemite 

- OS X El Capitan 

Do tej pory macie to gdzieś bo nie chce wam się tego pilnować. Tłumaczenie że to system dla deweloperów jest żałosne. Do tego w dziele "iOS" panują inne zasady. 

Temat powstał dopiero po skargach. 

 

A to tylko jeden dział. 


MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#65 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 czerwca 2016 - 16:42

1. Przenośne komputery mają często inne problemy ze sprzętem, bateriami, ładowarkami. Łatwiej coś znaleźć. Mniejszość ma Mac mini czy Pro, nie trzeba by było przekopywać się przez laptopowy śmietnik. 
2. Uważam że taka baza informacji o PPC nadal by się przydała. Obecne komputery są nadal w użyciu. Zobacz jak ten dział żyje np. na macrumors. Kupiłeś starego iMaca G4 jako ozdobę to wiesz gdzie szukać informacji i zadawać pytania. 
3. W hardware wystarczyły by działy. 
 
- Komputery stacjonarne
- Laptopy 
- Wskazówki i porady przy zakupie 
- Mac Akcesoria 
- Mac PowerPC 
 
4. Wystarczy zmienić ale widocznie nie ma komu, pomyśl o nowych użytkownikach. Są jeszcze docki, obudowy, kable, napędy, ładowarki, klawiatury i wiele wiele innych.


A zdajesz sobie sprawę, że na forum jest wątek "Propozycje zmian" Może zamiast żalić się tu, napisałbyś coś takiego we właściwym miejscu, może wtedy administracja by wiedziała, że jest takie zapotrzebowanie. Jeżeli nikt nie zgłasza problemu, to znaczy, ze go nie ma.
 

5. Zobaczyłem dopiero na dole w dziele inne, tak to przejrzyście wygląda


A zdjaesz sobie sprawę, że sieci nie są związane z komputerem, czy systemem operacyjnym, dlatego jest w najbardziej nadającym się do tego miejscu. Chcesz porządek a sugerujesz, żeby jeszcze większe zamieszanie wprowadzić, bo chciałbyś, żeby wszystko było w miejscu do którego tylko zaglądasz, zapomnijąc o innych częściach forum?
 

7. Nawet jak nie miałem tych waszych punktów to upomnienia nie dostałem.


Dostałeś, ale wiem, że ciężko pamiętać co było w 2011, 12, 132 czy 2014...
 

8. Jak chamsko się napisze uzasadnienie usunięcia tematu do kosza to się nie dziwie że komuś puszczają nerwy.


Ty tak na serio? To jest chamskie? Może powinieneś zrewidować swoją definicję słowa chamskie:
http://myapple.pl/fo...ogram-pocztowy/
http://myapple.pl/fo...06-google-maps/
http://myapple.pl/fo...szybką-pomoc/
 

9. Przypominam że publiczną betę miały już systemy: 
- Mac OS X Kodiak
- OS X Yosemite 
- OS X El Capitan 
Do tej pory macie to gdzieś bo nie chce wam się tego pilnować. Tłumaczenie że to system dla deweloperów jest żałosne. Do tego w dziele "iOS" panują inne zasady. 
Temat powstał dopiero po skargach.


Po co piszesz o czymś czego nie ma. Pisałeś, że macOS (nie OSX) ma publiczną betę i to był Twój argument. No nie miał, więc nie obracaj kota ogonem.
Temat powstał po prośbach o niego i zasygnalizowaniu, że by się przydał. Wcześniej nikt takich próśb nie zgłaszał. Nie mamy szklanej kuli.

Pozwól, że zacytuję Ci dzisiejsze zgłoszenie moderacyjne, bo jasno podsumowuje Waszą roszczeniową postawę. Jest to zgłoszenie od jednego z użytkowników, który się tu, ani tam nie udzilału nigdy:
 

------------------- START

Zgłoszenie dotyczące http://myapple.pl/fo...ost&pid=2067432 przez: xxxxxxx

 

robkar73, dnia 24 Cze 2016 - 08:58, napisał:

rzessski, dnia 23 Cze 2016 - 19:44, napisał:


Po kilku minutach mam 90stopni procka, czesto sie zawiesza, ani programowac ani internetu przegladac, na yosemite chodzi elegancko, w lipcu bedzie rok, jak kupilem NOWY macbook, slabo el capitan dziala jak na system na laptopa za 5 tysiecy

Witam.Mam MacBook pro 2015 i też nie jestem zachwycony jak go pare miesięcy temu przyniosłem nowego do domu byłem zadowolony z płynności systemu,po tych aktualizacjach wszystko szlag trafił Safari przewija strony często ze skokami,nawet ich instrukcje pomocy przestały chodzić płynnie.

 

 

Cofając się od tego o 13 postów poczytałem o Apple Hardware Test, o Yosemite i ElCapitanie, o ciepłych procesorach, Monitorze Aktywności, indeksowaniu etc. A myślałem, wchodząc tutaj, że będę czytał o OS 10.12, o ja naiwny! I udział w tym półwątkowym niemal off-topie bierze znaczący stażem użytkownik, który najgłośniej krzyczał w wątku do opluwania moderatorów, domagając się tematu o nowej becie. A potem to moderatorzy są złoczyńcami, prawda? Przypomina mi się scena z „Krolla” z monologiem: „Więc ty jesteś jego żoną?… a ty najlepszym przyjacielem?”. Po przeczytaniu ze trzech postów wątku na Macrumors, który przytaczany jest tam jako przykład i opozycja do MyApple względem zarządzania, wiem więcej o Sierrze więcej niż po przeczytaniu tego tematu w całości, i to nie ze względu na liberalność tamtejszych moderatorów, ale konkretność i merytorykę tamtejszych użytkowników właśnie. Ot, co!

------------------- END

 


P.S. Aha... zacznij używać cytatów przy odpowiedziach, bo się masakrycznie czyta Twoje odpowiedzi.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#66 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 25 czerwca 2016 - 17:23

Po takim odbijaniu piłeczki nie wiem, czy jest sens proponować jakiekolwiek zmiany na forum. Widocznie wam jest dobrze a użytkownicy są głupi, tak jest prościej.

 

Sieci komputerowe bardziej pasują do działu hardware niż do działu inne. I nie jest to dział, do którego bardziej zaglądam tylko przykład bałaganu, przez który sporo tematów powstaje tam gdzie nie trzeba.

 

Zanim powstał wybłagany temat o macOS Sierra to ten na macrumors miał już kilka długich podstron. W tym czasie temat został wyczerpany w innych miejscach, bo wasz moderator stwierdził, że do publicznej bety nie można wymieniać się problemami i wrażeniami.

Publiczna beta jest od dwóch lat więc logiczne jest, że teraz też wyjdzie i podobnie jak wcześniej nie będzie się wiele różniła od nieco wcześniej wydawanej wersji dla deweloperów.

 

Zwalasz winę na użytkowników a bałagan jest tylko dlatego, że w przeciwieństwie do macrumors każecie pisać o wszystkim w jednym wątku. Zabraniacie tworzyć własnych.

Ciekawe czego byś się dowiedział jakby np. tematy: 

- All The Little Things!

- Unsupported Macs Thread

- Compatible Apps

I wszystkie inne wrzuciło się do jednego wątku i wymieszało. 

 

I czemu tam nie ma problemów po wyjściu oficjalnej wersji? 


Użytkownik rybak-17 edytował ten post 25 czerwca 2016 - 19:12

MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#67 leyt

leyt
  • 71 postów

Napisano 25 czerwca 2016 - 17:41

Macrumors to forum dla ludzi, tworzone przez ludzi, tutaj jest podstawowa róźnica :-) Myapple to forum dla kilku narcyzow.


  • 528eae9968, Sebosz i ja_sam lubią to

#68 tommy73

tommy73
  • 443 postów
  • SkądChełm, PL

Napisano 25 czerwca 2016 - 17:58

Macrumors to forum dla ludzi, tworzone przez ludzi, tutaj jest podstawowa róźnica :-) Myapple to forum dla kilku narcyzow.

 

Porażka, z wieloma wpisami, które tutaj padły zgadzam się lub nie, ale twój post był zupełnie NIEMERYTORYCZNY. Co nowego wnosi do tego wątku?

Może lepiej oznaczyć wyszukiwarkę na forum? Nowicjuszom będzie łatwiej wyszukiwać?


Użytkownik tommy73 edytował ten post 25 czerwca 2016 - 18:00


#69 leyt

leyt
  • 71 postów

Napisano 25 czerwca 2016 - 18:12

@Up Przykro mi że nie rozumiesz, ale nic na to nie poradze.



#70 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 25 czerwca 2016 - 23:45

I to jest podsumowanie - typowo urzędnicza postawa. "Nie muszę, więc wal się." A ja Ci odpowiem Oleyek, że kiedyś byłem tutaj Super Modem i LUBIŁEM TO, więc chętnie podpowiadałem, a jak już coś kasowałem, to wysyłałem PW z wyjaśnieniem. Tak, była to syzyfowa praca, codziennie zaglądałem do każdego z moich działów i po kolei "odhaczałem" tematy. Poprawiało się wtedy nawet tytuły i dawało uzasadnienie (nie mówię tutaj tylko o sobie - był LoBo, byli też inni bardzo w porządku ludzie, przede wszystkim sympatyczni). Mam wrażenie, że część moderacji leczy tu swoje kompleksy, ktoś Was bił w szkole? Albo po prostu jesteście wredni z natury :-) Niestety to powszechne u nas - gdzie nie pójdziesz, nie ma co oczekiwać sympatycznych reakcji - większość ludzi to buraki. 

 

To czemu nadal nie jesteś jak to lubisz? Porównujesz czasy, kiedy iPhone miał jeden na tysiąc ludzi a nie co drugi gimnazjalista. Nie użerałeś się z 10 wątkaimi na dzień "iphone problemn" + 10 "simlock iphone" + kolejnymi 5 "problem z baterią". Masz czas na poprawianie 50 tych samych wątków dziennie, scalanie ich w jeden i każdemu pisanie tego samego, co pisałeś 10 razy wczoraj, to proszę bardzo zapraszamy z powrotem. Każdemu się wydaje, że jak było kiedyś 20 wątków na forum całym dziennie to tak samo będzie jak jest 20 ale w jednym dziale... Jak ktoś mi da kasę, żebym mógł rzucić robotę i za te same pieniądze przez 10 godzin moderować forum, to mogę wszystkim poprawiać. W innym wypadku zostaje tak jak jest.

 

Może po prostu za mało osób jest w moderacji? W końcu sam pisałeś, że Apple stało się o wiele bardziej rozpoznawalne na naszym rynku niż było parę lat temu. 


Użytkownik Andaar edytował ten post 25 czerwca 2016 - 23:45

  • 528eae9968 lubi to

MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#71 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 czerwca 2016 - 11:59

Po takim odbijaniu piłeczki nie wiem, czy jest sens proponować jakiekolwiek zmiany na forum. Widocznie wam jest dobrze a użytkownicy są głupi, tak jest prościej.


Jak widać, prościej jest Tobie tutaj miauczeć jak to jest źle, niedobrze, a na sugestję, żebyś zgłosił propozycję to znów my źli, bo prosimy o wyrażenie swojej opinii i sugestie. Nie to nie, ale w takim razie nie masz prawa krytykować.

Sieci komputerowe bardziej pasują do działu hardware niż do działu inne. I nie jest to dział, do którego bardziej zaglądam tylko przykład bałaganu, przez który sporo tematów powstaje tam gdzie nie trzeba.


A niby jakiego? Do hardware Apple, czy Hardware iOS a może stworzyć dział dla windows? Jak sobie wyobrażasz pytania o sieci dotyczące iOS w dziale Mac, albo jaki AP do sieci komputerów z Windowsem, ale pisze na forum tu, bo ma jednego iPhone... Dział jest we właściwym miejscu.

Zanim powstał wybłagany temat o macOS Sierra to ten na macrumors miał już kilka długich podstron. W tym czasie temat został wyczerpany w innych miejscach, bo wasz moderator stwierdził, że do publicznej bety nie można wymieniać się problemami i wrażeniami.
Publiczna beta jest od dwóch lat więc logiczne jest, że teraz też wyjdzie i podobnie jak wcześniej nie będzie się wiele różniła od nieco wcześniej wydawanej wersji dla deweloperów.


Czy na prawdę masz problemy z myśleniem czy tylko udajesz? NIE MA PUBLICZNEJ BETY macOS SIerra! Nie dociera? Będzie w lipcu! Zatrzasłeś się czy co, że w kółko podnosisz bzdurny argument?

Zwalasz winę na użytkowników a bałagan jest tylko dlatego, że w przeciwieństwie do macrumors każecie pisać o wszystkim w jednym wątku. Zabraniacie tworzyć własnych.
Ciekawe czego byś się dowiedział jakby np. tematy: 
I wszystkie inne wrzuciło się do jednego wątku i wymieszało.


Facepalm! Tak, naszą winą jest, że zrobiłeś z kolegami syf i OT w wątku o który tak dzielnie walczyłeś. No litości, bo to co piszesz zaczyna zakrawać na śmieszność już...


Może po prostu za mało osób jest w moderacji? W końcu sam pisałeś, że Apple stało się o wiele bardziej rozpoznawalne na naszym rynku niż było parę lat temu.


Oczywiście, że jest mało, po prostu nikt nie chce moderować i się użerać z użytkownikami. Jest paru kandydatów, ale nie chcą. Bo nie chcą się rozbijać o tak żelazne argumenty, że syf w wątku, który zrobił kolega Rybak jest naszą winą, oraz jest naszą winą, że nie może znaleźć działu Sieci, a na prośbę o zgłoszenie pomysłów zmian w wątku do tego przeznaczonym się obraża. Co pewnie też jest winą administracji, że jak my śmiemy prosić kogoś o cokolwiek. My przecież jesteśmy do usługiwania i klepania po plecach.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#72 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 26 czerwca 2016 - 12:18

masz problemy z myśleniem

zrobiłeś z kolegami syf

Zatrzasłeś się czy co

Tobie tutaj miauczeć

 

Sposób twojej rozmowy, bark luzu, uprzejmości, serdeczności i najmniejszej próby zrozumienia jest kwintesencją tytułu tego wątku oraz podejścia do użytkowników.

 

Mam tylko nadzieję, że w przyszłym roku wraz w WWDC pojawi się dział macOS 10.3 /nazwa kodowa/ (beta). I będzie można w nim normalnie toczyć dyskusję i zakładać tematy.

 

Myapple to forum dla kilku narcyzow.

Coraz mniej mnie dziwią takie określenia. 


Użytkownik rybak-17 edytował ten post 26 czerwca 2016 - 12:20

  • Sebosz lubi to

MacBook Air 13 + ThinkPad X260


#73 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 26 czerwca 2016 - 12:45

@rybak-17

Ty coś pisałeś, że dla systemów powinien pojawić się osobny dział w każdym roku (dla bet) i później zamykany i przenoszony, ale czy nie wystarczyłoby utworzenie 1 działu, który by się nazywał np. "Systemy w wersji Beta"?

Jedynie może masz rację w tym, że w dziale "Komputery Apple - Pytania i problemy" można by utworzyć te 2, czy 3 poddział, aby można było szukać tylko w macbookach, tych powerpc (czy jakoś tak - nie jestem na tyle długo, aby to pamiętać) oraz dla komputerów stacjonarnych (no chyba, żeby to rozdzielić na Mac Mini i ten kosz na śmieci).

Ale tak jak OleYek pisał to lepiej chyba napisać osobny temat o tym, by inni administratorzy to ocenili i w razie konieczności by utworzyli (ale też nie za dużo, żeby to nie wyglądało jak forum androida, które się przewija, przewija i przewija, a końca nie widać).


MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#74 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 czerwca 2016 - 12:59

Sposób twojej rozmowy, bark luzu, uprzejmości, serdeczności i najmniejszej próby zrozumienia jest kwintesencją tytułu tego wątku oraz podejścia do użytkowników.

Typowe... Skończyły się argumenty i nie masz już co napisać, to rzucisz trochę populistycznych haseł i myślisz, że załatwione? Ludzie umieją czytać i sobie doczytają wcześniejszą Twoją "argumentacje".

Mam tylko nadzieję, że w przyszłym roku wraz w WWDC pojawi się dział macOS 10.3 /nazwa kodowa/ (beta). I będzie można w nim normalnie toczyć dyskusję i zakładać tematy.

Raczej nie, bo jak widać na obecnym przykładzie, nie ma zapotrzebowania. A zakładać dział tylko dlatego, bo ktoś się nadziera nie ma sensu.

P.S. O, jednak umiesz cytować...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#75 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 26 czerwca 2016 - 13:00

Ty coś pisałeś, że dla systemów powinien pojawić się osobny dział w każdym roku (dla bet) i później zamykany i przenoszony, ale czy nie wystarczyłoby utworzenie 1 działu, który by się nazywał np. "Systemy w wersji Beta"?

Uważam że to bardzo dobry pomysł ale jak założysz wątek w odpowiednim dziale to admin przedstawi Ci swoje "argumenty". 

 

 

Typowe... Skończyły się argumenty i nie masz już co napisać, to rzucisz trochę populistycznych haseł i myślisz, że załatwione? Ludzie umieją czytać i sobie doczytają wcześniejszą Twoją "argumentacje".

Brak okazywania szacunku rozmówcy to argumenty? Dowidziałem się tylko że mam problemy z myśleniem i robię syf.

 

Nie to nie, są inne miejsca do to tego typu rozmów z mniej narcystycznym podejściem. 


Użytkownik rybak-17 edytował ten post 26 czerwca 2016 - 13:07

MacBook Air 13 + ThinkPad X260





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych