Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zakup, zamówienia nowego iPhone 6s, iPhone 6s Plus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
141 odpowiedzi w tym temacie

#51 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 września 2015 - 11:26

Wszystko jasne, nie miałem jak napisać wcześniej, ale o 10 dzwoniliśmy do Sklepu w Berlinie i odpowiedź jest konkretna i jednoznaczna:

 

Kupujący z umową operatora musi mieć niemiecki dokument lub potwierdzenie meldunku na terenie DE

Kupujący bez umowy, będący z UE tylko paszport i tutaj dużymi literami pan nam mówił PASZPORT nie dowód, ponieważ na podstawie paszportu będą sprawdzać imię i nazwisko zgodne z rezerwacją i danymi w Apple ID. Jak ktoś będzie z dowodem tylko, może mieć kłopot, choć tak jak w ubiegłym roku nie było problemu (osobiście miałem tylko dowód), tak i w tym ich nie przewidują ale zalecają paszport i na 100% odbieramy, zapraszają serdecznie i takie tam :)

 

Ten email, to źle napisana treść i brak w nim informacji, że te wymagania dokumentów jakie postawili w nim, dotyczą tylko kupna z umową, zabrakło jednego zdania i tyle. Zdarza się, choć nie powinno.

 

PS. Ważne, jak ktoś ma czyjąś rezerwację, nawet niech nie jedzie. Musi zgadzać się Apple ID z rezerwacji z danymi z Paszportu, imię i  nazwisko, niezgodność tych danych kasuje rezerwację i odprawiają z kwitem. Ostrzegał wyraźnie i dwa razy powtarzał, że to ważne, żadnych dodatkowych rezerwacji na osoby trzecie, nie wydadzą sprzętu bezwarunkowo.


Użytkownik Shrek edytował ten post 24 września 2015 - 11:48

 Only Apple 

#52 tomczii

tomczii
  • 901 postów

Napisano 24 września 2015 - 11:42

no to trochę lipa z tymi odbiorami na znajomych...


Iphone 15 pro max , AW ultra 49mm


#53 damkaro

damkaro
  • 544 postów

Napisano 24 września 2015 - 11:43

PS. Ważne, jak ktoś ma czyjąś rezerwację, nawet niech nie jedzie. Musi zgadzać się Apple ID z rezerwacji z danymi z Paszportu, imię i  nazwisko, niezgodność tych danych kasuje rezerwację i odprawiają z kwitem. Ostrzegał wyraźnie i dwa razy powtarzał, że to ważne, żadnych dodatkowych rezerwacji na osoby trzecie, nie wydadzą sprzętu bezwarunkowo.

 

 

Kurczę, czyli nie uda mi się odebrać rezerwacji która jest na mojego brata? Nawet jak wezmę jego paszport? 



#54 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 września 2015 - 11:47

Nie powinieneś brać czyjegoś paszportu, nawet brata, posługiwanie się tym dokumentem nawet w celu odebrania rezerwacji, bez jego obecności jest z goła przestępstwem niestety, wiem, że wyolbrzymiam może ale tak jest i u Niemców nigdy nie wiadomo czy z takiego powodu nie zrobią Ci np. problemu, a tam jest krótko w takich sprawach niestety. Podróżowanie z czyimś paszportem, bez niego samego, to kiepski pomysł raczek wg. mnie ale ja stary jestem i mam inne spojrzenie i świadomość zagrożenia pewnych czynów :)


 Only Apple 

#55 eroberto1

eroberto1
  • 285 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 września 2015 - 11:55

no to trochę lipa z tymi odbiorami na znajomych...

Co nie którzy odbierali by dla 10 znajomych i na allegro wystawiali a dla tych którzy chcą poprostu kupić dla siebie już by nie było .... moim zdaniem bardzo dobra opcja że osoba rezerwująca odbiera. Później utrudniaja polakom kupowanie, nie wpuszczają do stanów bez wizy itd itp bo za dużo kombinujemy...


Użytkownik eroberto1 edytował ten post 24 września 2015 - 11:56


#56 Sulinari

Sulinari
  • 165 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 24 września 2015 - 12:14

Ja mam dowód osobisty i z nim jadę. W UE paszport nie jest wymaganym dokumentem :)
Always Ready!!! ;)

#57 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 24 września 2015 - 12:20

Do przekraczania granic - nie.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#58 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 września 2015 - 12:25

Jakim problemem dla kogoś jest zabrać paszport, jadąc w określonym celu, nie tylko, aby przekroczyć granicę?

Nie rozumiem niektórych podejścia, do zasad jakie ustala firma i trzeba je akceptować i respektować, rezerwując i chcąc kupić, w tym przypadku sprzęt ...

 

Nie kumam, ale może faktycznie stary już jestem :) Zadzwoniłem, przekazałem dokładnie ważne wg. mnie informacje i tyle, każdy zrobi jak uważa.


Użytkownik Shrek edytował ten post 24 września 2015 - 12:25

  • tomciopaluch123 lubi to
 Only Apple 

#59 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 września 2015 - 12:27

W dzisiejszych czasach nie każdy ma paszport.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#60 eroberto1

eroberto1
  • 285 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 września 2015 - 12:38

A odbiera ktoś w mediamartkt.de ? Przed chwila gadałem z kumplem ze dostał maila ze juz jedzie jego sztuka do mm i bedzie w cenie 799 euro 64 GB - czyli taniej o 50 euro ? Ma ktoś podobnie ?

#61 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 września 2015 - 12:58

W dzisiejszych czasach nie każdy ma paszport.

Nie no, jasne, ja nie neguję, jeśli ktoś faktycznie nie ma, ale jak wyżej, nie rozumiem jeśli ma, ale z przekory "bo tak" nie weźmie i będzie walczył w imię nie wiem czego, "bo tak" ... nic więcej. Przekazałem info z pierwszej ręki, kto z niego zrobi użytek dla świętego spokoju i udanego wyjazdu, to zrobi, kto pojedzie walczyć ewentualnie w imię zasad i robić sobie pod górkę, ten wie co robi zapewne i nic mi do tego :) Szkoda tylko, że potem tak nas postrzegają, jako roszczeniowych, butnych, nerwusów i problematycznych ludzi, a nie wszyscy tak mają.

 

"Ja mam dowód osobisty i z nim jadę. W UE paszport nie jest wymaganym dokumentem"

 

Ta wypowiedź wybietnie o tym świadczy, a to tak średnio fajne jest wg. mnie, nie ważne, temat zachowujmy.


  • tomciopaluch123 lubi to
 Only Apple 

#62 Sulinari

Sulinari
  • 165 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 24 września 2015 - 13:11

Zwyczajnie stwierdziłem fakt bo jestem już w podróży. Tez dzwoniłem do Apple u uzyskałem informacje ze trzeba mieć dokument potwierdzający tożsamość. To wszystko :)
Always Ready!!! ;)

#63 muru

muru
  • 125 postów

Napisano 24 września 2015 - 14:03

U mnie też bez opóźnień :-)

Zrobilem dwa osobne zamowienia, jedno na iPhone 6s dla zony i 6s plus dla siebie. 6s plus dostarcza dpd a 6s UK Mail. Wolalbym oba DPD bo UKMAIL dla mnie jest tragiczny. Chyba za malo kierowcow maja w Londynie i czasami dowoza na drugi dzien, ostatnio dowiezli mi paczke o 23 ;)


MBP 13 Retina Touch bar | iPhone X Silver


#64 mircek

mircek
  • 35 postów
  • SkądOpole

Napisano 24 września 2015 - 16:05

wszystko jest już po polsku:

 

http://www.apple.com...phone-6s/specs/

 

kto wie może od jutra będą dostępne



#65 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 września 2015 - 16:11

A strony nowego iPada mini, dostępnego już w sprzedaży, także w Polsce, nie przetłumaczyli.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#66 Warcomx

Warcomx
  • 93 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 września 2015 - 16:26

Pytanie, może Shrek będziesz wiedział, w Apple ID mam "Przemo" a na paszporcie oczywiście Przemysław, jest możliwość, że przyczepią się o to?



#67 Shrek

Shrek
  • 1 293 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 września 2015 - 18:22

Nie sądzę. To jest skrót od imienia, nie pseudonim kompletnie różny. Ja bym na czas wyjazdu zmienił imię tak jak ma być, zawsze możesz wrócić do tego jak odbierzesz.
 Only Apple 

#68 InTeR

InTeR
  • 127 postów

Napisano 24 września 2015 - 20:32

Pytanie, może Shrek będziesz wiedział, w Apple ID mam "Przemo" a na paszporcie oczywiście Przemysław, jest możliwość, że przyczepią się o to?

Jeśli przy zamówieniu w imieniu wpisałeś Przemo to będziesz miał duuuży problem, ale może pójdą na rękę.

 

Jak teraz zmienisz to już nic Ci to nie da, zamówienie poszło :)



#69 zipper23

zipper23
  • 89 postów
  • SkądKrakow

Napisano 25 września 2015 - 11:43

W londynie nie wymagali zadnego dokumentu. Calosc zajela mi 5 minut :)
bezbledna stylowa.

#70 Sulinari

Sulinari
  • 165 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 25 września 2015 - 18:16

Mnie sprawdzali po nazwisku, podyktowałem im je, przeszukali swój sprzęcik, jak juz znaleźli to poprosili o dokument tożsamości, sprawdzili czy sie zgadza i przepuścili. Tyle tutaj było płaczu i jakiś dziwnych domysłów a na miejscu luzik straszny :)


Always Ready!!! ;)

#71 tomczii

tomczii
  • 901 postów

Napisano 25 września 2015 - 22:15

U mnie bez sprawdzania dowodu itd. Bez problemu zabrałem 2 osoby miałem rezerwacje dwie dodatkowe naznajomych dane noi odebrałem a było takie gadanie, kwękanie;D paszporty, metryki jeszcze
  • Sulinari lubi to

Iphone 15 pro max , AW ultra 49mm


#72 eroberto1

eroberto1
  • 285 postów
  • SkądŁódź

Napisano 26 września 2015 - 02:34

W Medimartk Berlin mozna było i 10 szt na osobę zamówić , ja zamówiłem dwie bo nie byłem zdecydowany i odebrałem finalnie jedna, bez spania 6 dni pod sklepem, bez żadnej kolejki, bez wyznaczonej godziny, podszedłem pokazałem maila, pan przyniósł i wyszedłem , co prawda musiałem wrócić na wymianę po 5 minutach bo okazał sie z odpryskami ale w sumie taniej niz e Apple Store o 50 euro.
  • maziboss i Sulinari lubią to

#73 JotCeZet

JotCeZet
  • 19 postów
  • SkądPoznań, Bergheim

Napisano 27 września 2015 - 08:28

Od wczoraj mam 6s. Do zakupu podszedłem bez rezerwacji. Ale to nie prawda. Przy wejściu się zarejestrowałem na chęć zakupu eski. I w ten sposób odstawili mnie do kolejki. Ale na szczęście musiałem czekać aż 21min. I tak oto stałem się posiadaczem eski

#74 gentelman

gentelman
  • 452 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 28 września 2015 - 09:07

Monza juz chyba kupic w Euro RTV/AGD:

http://www.euro.com....&p=3199.00&cr=0


Macbook Air | iPhone 13pro | Watch 7 | AirPods Pro

#75 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 28 września 2015 - 09:24

Albo można było, bo każdy model "s" jest już niedostępny. Albo wszystko poszło w 5 minut, albo to jakiś błąd.


Użytkownik Geble edytował ten post 28 września 2015 - 09:24

BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych