Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch - czy warto już teraz?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#26 oplaner

oplaner
  • 105 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 06 grudnia 2015 - 00:37

Pytanie poza tematem, jak wydyktować przecinki itd?

Musisz dosłownie powiedzieć "przecinek", "kropka", "znak zapytania" itp.



#27 dawidm86

dawidm86
  • 21 postów

Napisano 16 grudnia 2015 - 10:14

Myślę że jak ktoś chce teraz kupić apple watch'a, a nie zrobił tego do tej pory, to warto poczekać do marca - zobaczymy co pokażą w wersji watch 2 (o ile pokażą). Chyba zawsze tak jest że pierwsza wersja urządzenia nie jest zbytnio dopracowana, dlatego może warto poczekać na poprawiony apple watch 2:) taka sama zasada przy kupowaniu iphone'ów - zawsze wersje S są lepsze.



#28 studentmibm

studentmibm
  • 26 postów

Napisano 16 grudnia 2015 - 12:04

Uważam, że nic specjalnego w Apple Watch 2 nie pokażą. Zgaduje, że będzie:

- minimalnie większa bateria - dla mnie bez znaczenia. Mi AW wytrzymuje dwa dni.

- większa rozdzielczość ekranu - dla mnie zupełnie zbędne. W tym momencie żadnych pikseli nie widzę przy normalnym użytkowaniu.

- większa niezależność od iphona - no jakiś plus. Może wczytywanie aplikacji działało by trochę szybciej

- lepsze bebechy - po co ? 

 

Jedynie co mnie drazni w AW to brak płynności w animacjach. Ale to oczywiście nie kwestia sprzętowa, a braku optymalizacji softu.



#29 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 grudnia 2015 - 12:12

Może dodadzą aparat, przydałby się. 

Lepsze bebechy pewne, rozdzielczości niech nie tykają, szkoda baterii. Kształt również powinien się zmienić, może pójdą w ślady konkurencji i zrobią okragłą tarcze. 


iPhone 12 mini 


#30 studentmibm

studentmibm
  • 26 postów

Napisano 16 grudnia 2015 - 12:56

zmiana kształtu na okrągły moim zdaniem byłaby bardzo dobrym rozwiązaniem ponieważ nie oznaczałoby to z automatu sprzedaży AW 1 w celu kupna AW 2. Podejrzewam, że wiele osób chętnie posiadałoby zegarek kwadratowy jak i okrągły, (np ja).



#31 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 16 grudnia 2015 - 21:18

ja czekam na dodanie większej liczby czujników



#32 mpyro

mpyro
  • 154 postów
  • SkądDen Haag

Napisano 25 grudnia 2015 - 23:52

Własnie sie zastanawiam nad zakupem,ale mam wachanie.Warto kupowac czy poczekac?



#33 AAnd88

AAnd88
  • 36 postów

Napisano 26 grudnia 2015 - 01:07

Własnie sie zastanawiam nad zakupem,ale mam wachanie.Warto kupowac czy poczekac?

 

Co prawda mam zegarek dopiero od niecałych dwóch dni, więc nie jestem zbyt reprezentatywnym przykładem, ale wydaje mi się, że... odpowiedź nie jest taka oczywista. Obsługa jest dosyć wygodna, wszystko działa stosunkowo nieźle (ale zdarzają się błędy i niedopracowania w apkach), aplikacja do aktywności jest świetna... Natomiast nie zmienia to faktu, że Apple Watch jest takim fajnym gadżetem, bez którego spokojnie można się obyć. Na pewno ułatwia życie w niektórych sytuacjach, ale nie jestem jeszcze w stanie ostatecznie stwierdzić, czy jest warty swojej ceny. Poza tym na razie korzystam z niego dość często (bo to dla mnie nowość), ale zobaczymy, jak to będzie wyglądało za np. miesiąc – czy nie będę wolał jednak sięgać po iPhone'a.



#34 Wania

Wania
  • 644 postów

Napisano 26 grudnia 2015 - 11:45

Takie pytanie, jak AW jest sparowany z IP przez BT to co gdy wchodzimy do auta gdzie mamy zestaw glosnomowiacy? IP obsluguje jednoczesnie dwa urzadzenia po BT?

#35 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 grudnia 2015 - 13:48

Teraz kupowanie Watcha nie ma żadnego sensu. W marcu albo kwietniu zostanie pokazany AW2 - można o tym przeczytać na zagranicznych serwisach. Pewnie z kamerką do Facetime, lepszą baterią, jakimiś ulepszeniami, i pewnie szybszy (to kluczowe).

 

Ja mam Watcha od października i... Uważam, że to najlepszy gadżet od lat, jaki wyszedł od Apple. Ale jednak - tylko gadżet. Raczej dla największych fanów Apple. Ja z niecierpliwością czekam na AW2, bo niestety - w porównaniu z iPhonem - działa dość wolno, zwłaszcza, jeżeli skaczemy pomiędzy aplikacjami (i to trzecimi, które często się wywalają).


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#36 AAnd88

AAnd88
  • 36 postów

Napisano 27 grudnia 2015 - 01:12

Takie pytanie, jak AW jest sparowany z IP przez BT to co gdy wchodzimy do auta gdzie mamy zestaw glosnomowiacy? IP obsluguje jednoczesnie dwa urzadzenia po BT?

Tak – ja co prawda nie mam zestawu głośnomówiącego, a słuchawkę BT i działa.

 

 

Teraz kupowanie Watcha nie ma żadnego sensu. W marcu albo kwietniu zostanie pokazany AW2 - można o tym przeczytać na zagranicznych serwisach. Pewnie z kamerką do Facetime, lepszą baterią, jakimiś ulepszeniami, i pewnie szybszy (to kluczowe).

 

Ja mam Watcha od października i... Uważam, że to najlepszy gadżet od lat, jaki wyszedł od Apple. Ale jednak - tylko gadżet. Raczej dla największych fanów Apple. Ja z niecierpliwością czekam na AW2, bo niestety - w porównaniu z iPhonem - działa dość wolno, zwłaszcza, jeżeli skaczemy pomiędzy aplikacjami (i to trzecimi, które często się wywalają).

 

Zastanawiałem się nad tym, czy czekać na AW2, ale postanowiłem jednak nie czekać, z kilku powodów:

1. Kamerka do FaceTime – jakość będzie pewnie kiepska (na pewno gorsza niż w iPhonie. Poza tym wygoda korzystania z takiego rozwiązania stoi pod dużym znakiem zapytania. Spróbuj gadać z kimś przez zegarek przez 15 minut. Mnie więdnie ręka i nie wyobrażam sobie, że miałbym trzymać ją na linii wzroku, żeby sobie pogadać z kimś przez kamerę w zegarku. Więc jak dla mnie to głupi bajer, który się nie sprawdzi. Poza tym nie sądzę, że Apple zdecyduje się na jego wprowadzenie, bo tym samym pojawią się problemy związane z prywatnością osób trzecich (już widzę taki AW2 jako czołowy sprzęt dla ulicznych podglądaczy).
 

2. Lepsza bateria – nie sądzę, że będzie jakaś wyraźna zmiana. Bo jeśli AW2 wyposażony zostanie w lepszy procesor, to będzie zżerał więcej baterii, więc z nieco wydajniejszym ogniwem może wyjść podobnie jak przy pierwszej generacji. A gdyby chcieli dać istotnie większą baterię, to by musieli zwiększyć gabaryty samego urządzenia, a na to się pewnie nie zdecydują. Poza tym szczerze mówiąc mnie nie przeszkadza codzienne doładowywanie zegarka – robię to w godzinach nocnych. Wiadomo, im dłużej ciągnie na baterii, tym lepiej, ale bateria w AW nie jest wcale jakimś wielkim problemem.

 

3. Wolne i wywalające się aplikacje w aktualnym AW – myślę, że w dużej mierze to problem natury software'u. Po pierwsze sam system WatchOS pewnie będzie przez Apple optymalizowany pod kątem wydajności. Po drugie mam wrażenie, że po prostu z racji nowości, jaką jeszcze jest AW, developerzy nie nauczyli się jeszcze pisać na niego odpowiednio działających aplikacji. Jak się nauczą, to wszystko będzie śmigało lepiej ;)

 

PS. Na razie jestem "na świeżo", bo AW mam dopiero kilka dni, więc zobaczymy, jakie będę miał odczucia po dłuższym czasie użytkowania.



#37 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 27 grudnia 2015 - 10:30

AAnd88 co kolejek by się zmieniło na pewno bedzie to z korzyścią dla użytkownika. Póki co swe tezy o zmianach opierasz na spekulacjach. Wg. Mnie na tym etapie warto mimo wszystko poczekać. Nie kupiłeś do teraz 3 miesiące Cię nie zbawi;) Warto też popatrzeć na konkurencje z android wear bo zrobiła olbrzymi krok do przodu i działa z iOS.

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#38 Murgal

Murgal
  • 911 postów

Napisano 27 grudnia 2015 - 10:46

Kurcze, ja nie wiem co wy macie z tymi aplikacjami :D Ja korzystam z AW z powiadomień, aktywności, pogody i tętna - i w sumie tyle, dla mnie chodzi wszystko mega płynnie i jest ok.

Macbook Pro 15" 2018 i7 2.6/560X/32GB/512GB | iPhone 11 Pro MAX | AW V 44mm | iPad Pro 12.9 WiFi+Cell 3gen | HomePod | AirPods 


#39 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 27 grudnia 2015 - 11:02

Uzywałem AW przez pół roku i nigdy nie narzekałem na brak płynności w AW. Ale tez korzystałem tylko z tego co kolega wyżej napisał. Teraz korzystam z huawei Watch z tych samych funkcji i jest perfekcyjnie;)

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#40 AAnd88

AAnd88
  • 36 postów

Napisano 27 grudnia 2015 - 12:40

Kurcze, ja nie wiem co wy macie z tymi aplikacjami :D Ja korzystam z AW z powiadomień, aktywności, pogody i tętna - i w sumie tyle, dla mnie chodzi wszystko mega płynnie i jest ok.

Mnie się np. Messenger notorycznie wykrzacza. Czasem po prostu się wyłącza, czasem nie wysyła wiadomości... Podobnie mam z Day One – trochę dłuższy wpis głosowy, i od razu jest problem.



#41 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 27 grudnia 2015 - 13:05

"Wbudowane" aplikacje działają dobrze, ale spróbujcie zainstalować coś z App Store, np. Messengera albo Twittera. Nie jest to wada mojego AW, bo kolega miał dokładnie to samo. Chyba Instagram działa najlepiej z aplikacji, które testowałem.

 

Ja czekam na AW2, po prostu sprzedam obecnego Watcha, dołożę z tysiąc i kupię.


Użytkownik soczekpl edytował ten post 27 grudnia 2015 - 13:05

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#42 mpyro

mpyro
  • 154 postów
  • SkądDen Haag

Napisano 27 grudnia 2015 - 13:46

Ja wczoraj zakupiłem,wiec mam do 20 stycznia mozliwosc oddanie.Pobawie sie,zobacze i byc moze oddam i poczekam na AW 2.

 

mam jeszcze pytanie do osób orientujących sie własnie w kwestii zwrotu.Czy jezeli bede chcaił zwrócic zegarek to nie bedą robic zadnych problemów(oczywiscie w idealnym stanie,zachowałem wszystkie folijki itp.).Zakupiłem go w stacjonarnym Apple Store w Hadze.

Dlatego sie zdecydowałem na zakup juz teraz AW,bo mamy mozliwosc wypróbowania i ewentualnej decyzji co potem.


Użytkownik mpyro edytował ten post 27 grudnia 2015 - 14:18


#43 mpyro

mpyro
  • 154 postów
  • SkądDen Haag

Napisano 31 grudnia 2015 - 13:37

Ja wczoraj zakupiłem,wiec mam do 20 stycznia mozliwosc oddanie.Pobawie sie,zobacze i byc moze oddam i poczekam na AW 2. lub chce zakupic Huaweia Watch

 

mam jeszcze pytanie do osób orientujących sie własnie w kwestii zwrotu.Czy jezeli bede chcaił zwrócic zegarek to nie bedą robic zadnych problemów(oczywiscie w idealnym stanie,zachowałem wszystkie folijki itp.).Zakupiłem go w stacjonarnym Apple Store w Hadze.

Dlatego sie zdecydowałem na zakup juz teraz AW,bo mamy mozliwosc wypróbowania i ewentualnej decyzji co potem.



#44 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 31 grudnia 2015 - 15:34

Po co to powtarzasz?

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#45 mpyro

mpyro
  • 154 postów
  • SkądDen Haag

Napisano 31 grudnia 2015 - 15:37

bo nie mogłem edytowac :)



#46 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 31 grudnia 2015 - 17:11

A prawo przypadkiem nie pozwala na zwrot tylko w przypadku zamówienia internetowego?


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#47 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 31 grudnia 2015 - 17:12

U nas tak. Ale jak jest w innych krajach UE to nie wiem.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#48 mpyro

mpyro
  • 154 postów
  • SkądDen Haag

Napisano 31 grudnia 2015 - 18:48

Na fakturze zakupowej mam wpisane ze zwrot do 20 stycznia.Jest to dłuzszy okres niz 14 dni ze wzgledu na Nowy Rok i Swieta.



#49 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 31 grudnia 2015 - 18:54

No to sprawa jasna.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#50 Pabloss

Pabloss
  • 291 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 04 stycznia 2016 - 11:56

mmm no to nie wiem czy kupić czy czekać na AW2 ? a już prawie byłem zdecydowany aby kupić dla siebie, szczególnie po tym jak "aniołek" przyniósł dla syna AW Sport.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych