Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Biblioteka iCloud, a playlista w Apple Music


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#26 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 02 lipca 2015 - 13:23

A tak łopatologicznie? Jeśli dodam mp3 do itunes to on automatycznie prześle się na icloud i będę miał go na iPhone czy potrzebuję klasycznej synchronizacji? A może ani to ani to i dzisiaj nie mogę już nic dodawać poza Apple Music? Zakładając oczywiście że w itunes i na iP jest włączona biblioteka muzyczna icloud.


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#27 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lipca 2015 - 13:38

iTunes skanuje twoją bibliotekę - jeśli znajdzie utwory pokrywające się z ich bazą danych to wyświetli je na wszystkich twoich urządzeniach z możliwością odtwarzania ich z serwerów iTunes Store(streaming) lub też pobrania ich z tychże serwerów(256 AAC). Jeśli nie znajdzie rzeczy które masz w swojej bibliotece(np. bo są ciut inaczej nazwane), wtedy wysyła je na swoje serwery(do 10 tys. utworów) i również je pokazuje na pozostałych urządzeniach z możliwością odtwarzania poprzez streaming lub pobrania.


iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#28 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 02 lipca 2015 - 13:40

iTunes skanuje twoją bibliotekę - jeśli znajdzie utwory pokrywające się z ich bazą danych to wyświetli je na wszystkich twoich urządzeniach z możliwością odtwarzania ich z serwerów iTunes Store(streaming) lub też pobrania ich z tychże serwerów(256 AAC). Jeśli nie znajdzie rzeczy które masz w swojej bibliotece(np. bo są ciut inaczej nazwane), wtedy wysyła je na swoje serwery(do 10 tys. utworów) i również je pokazuje na pozostałych urządzeniach z możliwością odtwarzania poprzez streaming lub pobrania.

Dzięki za odpowiedź. Niby jest trochę o tym napisane ale albo są to pojedyńcze zdania albo jakoś na tyle wyrwane z kontekstu że ciężko się zorientować. Rzeczywiście tuż po dodaniu mogłem ręcznie dodać do icloud a teraz widzę że iTunes zrobił to automatycznie. Jedyne co na minus w tym wszystkim już abstrahując od baterii i takich tam jest to że nowe utwory trzeba pobierać na każdym z urządzeń z osobna jeżeli chcemy żeby były offline. Kiedyś wystarczyła synchronizacja. W USA przejdzie to bez problemu. U nas możemy mieć z tym większy problem bo jednak sądzę że spora część woli mieć wszystko offline. Np. ja ;)


Użytkownik kristof461 edytował ten post 02 lipca 2015 - 13:43

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#29 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lipca 2015 - 14:06

Włączyłem bibliotekę iCloud. Cała muzyka z iTunes pojawiła się w iPhonie, ALE odtwarzać mogę tylko niektóre albumy. Nie są szare - naciskam "Play" i przez sekundę widać mini-odtwarzacz, po czym znika. Od czego to zależy? Wszystko ma ten sam format i wszystkie działają na Macu.


MacBook Pro (13-calowy, 2017 r.)

iPhone 14 Pro


#30 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 02 lipca 2015 - 14:52

Włączyłem bibliotekę iCloud. Cała muzyka z iTunes pojawiła się w iPhonie, ALE odtwarzać mogę tylko niektóre albumy. Nie są szare - naciskam "Play" i przez sekundę widać mini-odtwarzacz, po czym znika. Od czego to zależy? Wszystko ma ten sam format i wszystkie działają na Macu.

Sądzę że są to błędy wieku dziecięcego. Wiele osób pisze że biblioteka icloud np. pomieszała im niemiłosiernie to co mieli w itunes już wcześniej. Trochę słabo to wygląda ale chyba trzeba przeczekać. Gorzej tylko że nie podejrzewam aby to co owa biblioteka zepsuła sama później po poprawkach naprawiła.


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#31 Szaman35

Szaman35
  • 194 postów

Napisano 02 lipca 2015 - 15:30

Mnie namieszało. Podmieniło utwory innymi o tych samych nazwach, ale już to ogarnąłem.

Problem teraz taki:

Większość mojej biblioteki lokalnej iTunes jest w formacie ALAC. Wszystkie te płyty z większymi lub mnieszymi problemami iTunes przesłał już na iCloud.

Czy teraz jak będę jakiejś mojej takiej płyty słuchał przez telefon korzystając z sieci komórkowej to ona będzie nadal lecieć jako ALAC czy nie? Transfer w komórce nie jest z gumy...



#32 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 02 lipca 2015 - 15:52

A mi niby nowo dodany utwór do iTunes wysłało do icloud ale na iphone go nie mam :/


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#33 Szaman35

Szaman35
  • 194 postów

Napisano 02 lipca 2015 - 21:09

Dobra. Sam sobie odpowiem. Muzyka w alac leci z iCloud w takim samym formacie. Pożera jednym słowem transfer błyskawicznie.

#34 wojtek85

wojtek85
  • 7 postów
  • SkądNysa

Napisano 03 lipca 2015 - 01:31

@kristof461 miałem ten sam problem, siedziałem nad tym sporo czasu i nie mogłem dostać odpowiedzi wiec sam sobie poradziłem :) okazało sie, ze biblioteka ma nałożony filtr, który trzeba wyłączyć. Wchodzisz w Biblioteka -> wybierasz listę rozwijana (domyślnie Wykonawcy) -> odznaczasz opcje Dostępne poza siecią i utwory powinny sie pokazać :) pzdr
  • kristof461 i krzemo lubią to

#35 krzemo

krzemo
  • 117 postów

Napisano 03 lipca 2015 - 06:54

też miałem tą zagwozdkę, jak zobaczyć to co zostało pobrane na iPhone do odtworzenia poza siecią; dzięki @wojtek85 za wskazówkę :)



#36 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 03 lipca 2015 - 07:27

Na szczęście na co dzień używałem Spotify, a Apple Music tylko testuję. I tak raczej zostanie.


MacBook Pro (13-calowy, 2017 r.)

iPhone 14 Pro


#37 mawashigerijodan

mawashigerijodan
  • 14 postów

Napisano 03 lipca 2015 - 10:57

Włączyłem bibliotekę iCloud. Cała muzyka z iTunes pojawiła się w iPhonie, ALE odtwarzać mogę tylko niektóre albumy. Nie są szare - naciskam "Play" i przez sekundę widać mini-odtwarzacz, po czym znika. Od czego to zależy? Wszystko ma ten sam format i wszystkie działają na Macu.


A z szarymi można sobie jakoś poradzić?

#38 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lipca 2015 - 13:11

W ustawieniach włącz pobieranie muzyki przez sieć komórkową.


MacBook Pro (13-calowy, 2017 r.)

iPhone 14 Pro


#39 Keinoom

Keinoom
  • 45 postów

Napisano 04 lipca 2015 - 19:47

Mnie denerwuje jedna rzecz. Człowiek ma swoje utwory, potagowane prawidłowo, zripowane z CD i wydaje mu sie że Apple Music nie powinien mu tego zepsuć a co robi Apple Music ? Przykład. Znany wykonacwa i znany utwór (nie jakis uderground tylko szczyty list przebojów). Jest sobie maxisingiel i kilka remixów. Apple Music skanuje i twierdzi że wszystkie utwory są w jego bibliotece. Super. Odpalam itunes na innym komputerze, loguję się na to konto i mogę sobie te utwory ściągnąć z Apple Music. Ściągam więc i okazuje sie że to kilka razy ta sama wersja "radiowa". W Apple Music innej nie ma. Zatem: Czemu Apple Music twierdzi że ma te remixy ? I czemu nie pozwala przesłać ich do iCloud ode mnie z dysku ? Na komputerze tam gdzie były oryginalne mp3 to na szczęscie zostały. Ale każde inne źródło: iphone, ipad i drugi komputer będzie miał spieprzone nie te wersje utworu pomimo prawidłowego otagowania (przez iTunes przecież) i nawet róznych czasów trwania utworów !!! Widać że Apple music nie patrzy na czas trwania utworu a jedynie na tytuł. I olewa czy to remix czy cover i jak znajdzie to radośnie wpycha już do wszystkich źródeł które o to poproszą. Jeszcze lepszy motyw że jak niektórych albumów nie ma w Apple Music to i tak Apple Music twierdzi że są a po ściągnięciu okazuje sie że to "koncertowa" wersja z zupełnie innego albumu lub inne cuda :)

 

Brakuje mi jednej rzeczy. Żebym to ja decydował które utwory wrzucam do iCloud a ktore pozwolę by sie ściągały z Apple Music. Ale nieeeeee. Apple wie lepiej i wrzuci mi chłam do biblioteki. Na Google Music nigdy nie było takich problemów ale tam nie maja użytkowników za idiotów i pozwalają im decydować co wrzucasz w chmurę. 



#40 mawashigerijodan

mawashigerijodan
  • 14 postów

Napisano 05 lipca 2015 - 10:22

W ustawieniach włącz pobieranie muzyki przez sieć komórkową.


Dzięki za odpowiedź, ale niestety opcję mam włączoną od początku i nic...

#41 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 06 lipca 2015 - 14:21

Wszystkie aktualizacje i rozpoczęcie przygody z Apple Music uśmierca stare poczciwe iPody. Oczywiście można je dalej synchronizować z iTunes ale najpierw trzeba by wyłączyć bibliotekę muzyczna icloud w iTunes a to może zniechęcać. Dodatkowo ciekaw jestem czy po jej wyłączeniu utwory które już ściągnęliśmy na dysk komputera nie zastaną z niego usunięte.


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#42 Robczan

Robczan
  • 185 postów

Napisano 07 lipca 2015 - 14:09

Moje utwory, których nie było w Apple Music mają status "dopasowane", ale w taki sposób, że w iTunes na macu rzeczywiście wszystko jest ok, natomiast w iPhone są to zupełnie inne utwory, jedynie zgadza się tytuł. Aż mi ciężko uwierzyć, że Apple Music mogło zostać tak spieprzone. Czy może ja coś robię źle? Z tego co rozumiem, to te utwory powinny być wysłane do chmury, a następnie iPhone powinien je sobie ściągnąć i powinny być one identyczne zarówno w iTunes jak i w telefonie...



#43 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 lipca 2015 - 09:35

Moim zdaniem Apple Music powinno zostać opublikowane jako wersja beta. Generalnie z większością problemów już sobie poradziłem, ale jeden pozostał. Przykładowo, mam w bibliotece 5 albumów, w każdym 15 utworów. Wszystkie pojawiły się w iPhonie, pobieram je do słuchania offline i co się okazuje - zamiast mieć po 15 utworów w każdym albumie, mam 8, 10, 7 i 12. Chciałem uzupełnić resztę poprzez zwykłą synchronizację, ALE NIE DA SIĘ (absurd), bo mam włączoną bibliotekę iCloud. 


MacBook Pro (13-calowy, 2017 r.)

iPhone 14 Pro


#44 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 08 lipca 2015 - 09:40

Moim zdaniem Apple Music powinno zostać opublikowane jako wersja beta. Generalnie z większością problemów już sobie poradziłem, ale jeden pozostał. Przykładowo, mam w bibliotece 5 albumów, w każdym 15 utworów. Wszystkie pojawiły się w iPhonie, pobieram je do słuchania offline i co się okazuje - zamiast mieć po 15 utworów w każdym albumie, mam 8, 10, 7 i 12. Chciałem uzupełnić resztę poprzez zwykłą synchronizację, ALE NIE DA SIĘ (absurd), bo mam włączoną bibliotekę iCloud. 

Też jestem zdania że Apple Music powinno być jako beta dla wszystkich i powinno być to jasno powiedziane. Wtedy nie byłoby pretensji a poza tym Apple mogłoby się dobrze przygotować do pobierania pieniędzy od użytkowników. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#45 Szaman35

Szaman35
  • 194 postów

Napisano 08 lipca 2015 - 10:20

Potwierdzam to co piszą dliwskiRobczan.

Mam tak samo.

Kolejny bug, który znalazłem to fakt, że znajduję płyty w Apple Music, których można sobie posłuchać w całości a gdy tylko doda się je do Mojej Muzyki to zaczyna brakować paru utworów i za nic nie idzie ich dodać.

 

Jak ktoś ma dość bycia beta testerem to wimp aktualnie również oferuje 3 miesiące tidala za darmo (tylko premium, nie hifi).



#46 simon77

simon77
  • 100 postów

Napisano 10 lipca 2015 - 12:24

Potwierdzam to co piszą dliwskiRobczan.

Mam tak samo.

Kolejny bug, który znalazłem to fakt, że znajduję płyty w Apple Music, których można sobie posłuchać w całości a gdy tylko doda się je do Mojej Muzyki to zaczyna brakować paru utworów i za nic nie idzie ich dodać.

 

Jak ktoś ma dość bycia beta testerem to wimp aktualnie również oferuje 3 miesiące tidala za darmo (tylko premium, nie hifi).

 

A nie jest to problem z albumami typu "the best", czy "greatest hits"? Posiadając takie albumy i jednocześnie oryginalne albumy z tymi utworami, na tych oryginalnych te "zdublowane" utwory są niedostępne ?

W moim przypadku to własnie było przyczyną i po usunięciu albumów tybu "the best", na tych oryginalnych brakujące utwory pojawiły się jako aktywne.



#47 Rolsob

Rolsob
  • 1 postów

Napisano 18 lipca 2015 - 11:48

Witam

Problem znacznie większy jest w tym że owe pliki z AM są zabezpieczone DRM i nie idzie ich nawet użyć w iMovie !!! Mało tego w aple TV w kolekcji domowej ich nie ma.

Czy może ktoś wie czy idzie rozwiązać te problemy ?



#48 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 lipca 2015 - 12:34

Witam
Problem znacznie większy jest w tym że owe pliki z AM są zabezpieczone DRM i nie idzie ich nawet użyć w iMovie !!!


Nie możesz ich użyć, boe nie są Twoje, co w tym dziwnego? Kup utwór, to będziesz mógł użyć. Am to dostęp tylko do słuchania, nie możesz w żaden sposób inny wykorzystywać tych utworów.

Mało tego w aple TV w kolekcji domowej ich nie ma.
Czy może ktoś wie czy idzie rozwiązać te problemy ?


Na jesieni będize aktualizacja do ATV.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#49 wierciu

wierciu
  • 250 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 18 lipca 2015 - 22:00

A ja mam problem z Listami utworów. Tworzę sobie nową listę np. Hits i dodaję utwory do niej. Po kliknięciu na utworze "dodaj do listy utworów" pokazuję się że dodane. Jak wchodzę w daną listę w Moja Muzyka to jest tam pusto.

 

A do tego utworzona lista nie synchronizuje się Macbookiem i ipadem w żadną stronę. Ktoś coś na to poradzi? 


Laptop: MacBook Pro 13' Touch Bar 2016, Telefon: iPhone X 64 GB, Tablet: iPad 9,7 2017 32 GB Wifi+LTE


#50 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 24 lipca 2015 - 12:41

Po restorze chciałem udostępnić poza siecią całą playlistę ostatnio dodanych aby szybciej dodać wszystko co miałem wczesniej offline. Niestety pomimo że utwory się ściągają pod sam koniec nagle znika znaczek informujący nas że playlista jest offline i tym samym wszystko na marnę. Wkurzające. Poza tym dalej denerwuje to co było już wspominane wcześniej czyli brak ikonki offline w każdym miejscu gdzie ten utwór się znajduje. Obecnie dodanie utworu offline w liście dodaje ikonkę tylko w tym miejscu a nie w całej bibliotece. Strasznie dezorientuje.


Użytkownik kristof461 edytował ten post 24 lipca 2015 - 12:53

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych