Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Biblioteka iCloud, a playlista w Apple Music


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
54 odpowiedzi w tym temacie

#1 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 30 czerwca 2015 - 19:53

Witam,

Napotkałem na dość dziwny problem, a co bardziej prawdopodobne pewnie nie do końca rozumiem mechanizm działania nowej usługi Apple. Otóż próbuje dodać jakaś piosenkę do playlisty (rozumiem, ze chodzi o opcje "Dodaj do Moja Muzyka") i wyskakuje komunikat o konieczności włączenia funkcji Biblioteka iCloud. Po co? Chce po prostu stworzyć najzwyklejsza na świecie playliste, a nie dodawać niczego do chmury. Nawet jeśli chce ja włączyć to wyskakuje komunikat ze póki co nie mogę tego zrobić, a co za tym idzie nie mogę słuchać muzyki na rożnych urządzeniach. Problem polega ze chce jedynie na tym.

Z góry dziękuje za pomoc
Pozdrawiam

BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#2 kamil.szymczak

kamil.szymczak
  • 101 postów

Napisano 30 czerwca 2015 - 19:59

Witam mam identyczny problem, jak zastąpie bibliotekę to wywala wszystkie utwory i zostają te które dodałem z Apple Music,  a chce swoje utwory te z iTunes z tymi które dodam z Apple Music. 



#3 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 30 czerwca 2015 - 20:36

Problem w tym, ze ja tej całej biblioteki w ogóle nie mogę włączyć. Dostaje jedynie komunikat, ze obecnie nie mogę jej włączyć i potem mogę to włączyć w ustawieniach, a przecież w nich wlasnie jestem jak próbuje to włączyć. Ktoś pomoże lub tez spotkał sie z takim dziwnym problemem?

BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#4 aquatarion

aquatarion
  • 962 postów
  • SkądZabrze

Napisano 30 czerwca 2015 - 21:09

No to samo mam. Nie mam pojęcia jak to ogarnąć. Jedyne co to mogę "lajkować" piosenki. A chciałbym jak w Spotify dodać je do "ulubionej listy" czy coś w tym stylu.



#5 kamil.szymczak

kamil.szymczak
  • 101 postów

Napisano 30 czerwca 2015 - 22:53

Ja liczę na coś takiego, że jak dodamy dany utwór z Apple Music do naszej listy, potem wchodzimy w "Moja muzyka" to będą wszystkie utwory, te z naszej kolekcji iTunes + te z Apple music z ikonką że są z AM. 


http://mackozer.myap...znej-w-icloud 

w moim przypadko wystarczyło ponownie się zalogować do iCloud, pisoenki zapisane pokazują się w "Moja muzyka"



#6 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 30 czerwca 2015 - 23:13

Ja na przykład nie rozumiem jednej rzeczy... 

Mogę album "udostępnić poza siecią" lub też "dodać do Mojej biblioteki". Rozumiem, że udostępnienie poza siecią to takie dodanie do biblioteki, tylko nie będę musiał mieć połączenia z internetem żeby odtwarzać utwory. Ok. Ale po udostępnieniu poza siecią pewnego albumu dalej mogę udostępnić poza siecią każdą z jego piosenek, dopiero po tym pokazuje się ten mały znaczek, że utwór jest na telefonie... To błąd, tak?

Albumy które mam w wyniku synchronizacji telefonu powinny być jakoś oznaczane inaczej niż te które mam z AM.

Nie po to naściągałem się okładek żeby mi teraz bezczelnie aplikacja muzyki wszystkie podmieniła na jakieś badziewne o niskiej rozdzielczości... Żałuję aktualizacji telefonu.


Użytkownik Sebosz edytował ten post 30 czerwca 2015 - 23:22

  • kristof461 lubi to

iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#7 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 30 czerwca 2015 - 23:42


Ja na przykład nie rozumiem jednej rzeczy...
Mogę album "udostępnić poza siecią" lub też "dodać do Mojej biblioteki". Rozumiem, że udostępnienie poza siecią to takie dodanie do biblioteki, tylko nie będę musiał mieć połączenia z internetem żeby odtwarzać utwory. Ok. Ale po udostępnieniu poza siecią pewnego albumu dalej mogę udostępnić poza siecią każdą z jego piosenek, dopiero po tym pokazuje się ten mały znaczek, że utwór jest na telefonie... To błąd, tak?
Albumy które mam w wyniku synchronizacji telefonu powinny być jakoś oznaczane inaczej niż te które mam z AM.
Nie po to naściągałem się okładek żeby mi teraz bezczelnie aplikacja muzyki wszystkie podmieniła na jakieś badziewne o niskiej rozdzielczości... Żałuję aktualizacji telefonu.


Ja sprawdzałem i znalazłem też coś co można nazwać bugiem. Chyba ze to zamierzone ale super dziwne. Dodanie do mojej muzyki nie powinno być traktowane jako dodanie do pamięci telefonu i odsłuchu online. Do tego służy udostępnij poza sieć. Jednakże po dodaniu do mojej muzyki i odsłuchaniu utworu (bądź przesunięcie oby do końca) zapisuje się on w pamięci i można go odsłuchać offline. Problem z ikonkami u mnie też występuje.

Użytkownik kristof461 edytował ten post 30 czerwca 2015 - 23:53

  • Sebosz i Berike lubią to

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#8 Berike

Berike
  • 256 postów
  • Płeć:
  • SkądWrocław

Napisano 01 lipca 2015 - 09:26

@kristof467 ja też to zauważyłem. Pytanie gdzie zapisują się te przesłuchane utwory?? Bo z tego co widać w użyciu dysku to na pewno nie w "muzyce"

#9 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 01 lipca 2015 - 10:08

@kristof467 ja też to zauważyłem. Pytanie gdzie zapisują się te przesłuchane utwory?? Bo z tego co widać w użyciu dysku to na pewno nie w "muzyce"

A to powiem ci ze też nie sprawdziłem. Wiem że zabiera miejsce na dysku ale patrzyłem na miejsce wolne a nie konkretnie na to co się zwiększa. Pewnie w jakieś "inne" czy coś.

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#10 mac.lion.2010

mac.lion.2010
  • 7 postów

Napisano 01 lipca 2015 - 10:20

Totalna beznadzieja! Pokradli mi moje zakupione albumy! Teraz np album Madonny MDNA Delux - kupiłem na iTunes Strore. Nie ma go w moja muzyka, jest w Apple Music, ale nie ma w tym albumie dwóch utworów (wyszarzone jakby jakieś prawa autorskie). No a przecież w albumie który kupiłem za ponad 10 euro były! :-(((

Ktoś wie co zrobić aby wróciły moje zakupione albumy?



#11 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 01 lipca 2015 - 10:33

Wyłącz AM i ściągnij normalnie album z iTunes.


iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#12 dliwski

dliwski


  • 15 305 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 lipca 2015 - 11:21

ale burdel z tym Apple Music, miało być lepsze od Spotify, a póki co same problemy


  • Sebosz lubi to

MacBook Pro (13-calowy, 2017 r.)

iPhone 14 Pro


#13 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 lipca 2015 - 14:36

Totalna beznadzieja! Pokradli mi moje zakupione albumy! Teraz np album Madonny MDNA Delux - kupiłem na iTunes Strore. Nie ma go w moja muzyka, jest w Apple Music, ale nie ma w tym albumie dwóch utworów (wyszarzone jakby jakieś prawa autorskie). No a przecież w albumie który kupiłem za ponad 10 euro były! :-(((
Ktoś wie co zrobić aby wróciły moje zakupione albumy?


U mnie jest ok, co prawda mama iTunes Match, ale to nie powinno mieć znaczenia. Cuda się robią dopiero jak pod albumem nacisnę "Show Complete Album) wtedy się niektóre utwory wyszarzają i zmienia się ich kolejność.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach

#14 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 01 lipca 2015 - 14:44

A jak teraz zsynchronizować iPhone z muzyką która mam na Macu? W iTunes w  zakładce urządzenia mam tylko info o bibliotece icloud i tyle. Nie mogę zaznaczyć żeby synchronizował muzykę. Co teraz?


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#15 mawashigerijodan

mawashigerijodan
  • 14 postów

Napisano 01 lipca 2015 - 15:51

Żeby nie duplikować tematów, pozwolę sobie zadać pytanie w tym wątku.

Na iPhonie mam nieco muzyki zgranej z płyt CD. Włączyłam synchronizację iCloud w nadziei, że dzięki AM będę mogła tych samych utworów słuchać na iPadzie. Wszystkie płyty pojawiły się, ale niektóre utwory nie są dostępne (są podświetlone na szaro i nie można ich odtworzyć). Jak sobie z tym poradzić?
  • Sebosz lubi to

#16 lukaszlew77

lukaszlew77
  • 25 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 lipca 2015 - 16:50

Żeby nie duplikować tematów, pozwolę sobie zadać pytanie w tym wątku.

Na iPhonie mam nieco muzyki zgranej z płyt CD. Włączyłam synchronizację iCloud w nadziei, że dzięki AM będę mogła tych samych utworów słuchać na iPadzie. Wszystkie płyty pojawiły się, ale niektóre utwory nie są dostępne (są podświetlone na szaro i nie można ich odtworzyć). Jak sobie z tym poradzić?

 

Ten sam problem. W iTunes mam masę utworów zripowanych kiedyś tam, czy pobranych z innych źródeł. Na iPadzie i iPhonie pojawiła się niby ta cała biblioteka, z czego 95% to wyszarzone. Tak jakby to co dało się znaleźć w Apple Music było dostępne(np. mam albumy Kanye Westa), a reszta wyszarzona. Zrobił się tylko straszny śmietnik. Czy poza wyłączeniem usługi da się to jakoś zmienić?



#17 pingwin71

pingwin71
  • 291 postów

Napisano 01 lipca 2015 - 20:28

A ja mam pytanko, mam bardzo dużo płyt na macu w itunes, co jakiś czas przerzucam sobie kilka na Iphona, po przesłuchaniu wyrzucam z iphona ,ale zostają na macu.Teraz włączyłem Imusic pobrałem parę albumów jako "udostępnij poza siecią", ale jak chce te które mam "swoje" osunąć z iphona tylko,żeby zwolnić miejsce,to wyskakuje mi  że "będzie usunięte z biblioteki icloud ze wszystkich urządzeń", czy wywali mi to całkowicie , z Maa z biblioteki iTunes też? jeśli tak, to jak to można usunąć tak tylko żeby osunęło z iPhona?



#18 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 01 lipca 2015 - 20:35

A ja mam pytanko, mam bardzo dużo płyt na macu w itunes, co jakiś czas przerzucam sobie kilka na Iphona, po przesłuchaniu wyrzucam z iphona ,ale zostają na macu.Teraz włączyłem Imusic pobrałem parę albumów jako "udostępnij poza siecią", ale jak chce te które mam "swoje" osunąć z iphona tylko,żeby zwolnić miejsce,to wyskakuje mi że "będzie usunięte z biblioteki icloud ze wszystkich urządzeń", czy wywali mi to całkowicie , z Maa z biblioteki iTunes też? jeśli tak, to jak to można usunąć tak tylko żeby osunęło z iPhona?

Może zostaniesz królikiem doświadczalnym ;) wywal jakiś mało potrzebny ci album i sprawdź. Albo chociaż jedna piosenkę. Sam jestem ciekaw.

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#19 krzemo

krzemo
  • 117 postów

Napisano 01 lipca 2015 - 20:52

Do chwili aktualizacji iTunes i uruchomienia Apple Music cieszyłem się z posiadania i możliwości odtwarzania całej mojej biblioteki muzycznej w AppleTV poprzez iTunes Match (połączonego ze wzmacniaczem. Co prawda teraz też to mogę robić ale biblioteka w Apple TV jest tak popierd....a, że mnie to coraz bardziej irytuje. W komputerze i telefonie wykonawcy są pogrupowani każdy osobno natomiast w Apple TV występują w kilku pozycjach np. ACDC w komputerze i telefonie mam w jednym katalogu a w Apple TV w trzech - na domiar w tych trzech katalogach nie są porozrzucane całe płyty tylko pojedyncze utwory. Tak jest w kilku innych przypadkach. Nie wiem o co w tym chodzi.


Jeszcze jedno śmieszne zjawisko - w Apple TV utworzył się katalog Buddy Guy w dwoma utworami Buddy'ego Guy'a i dwoma Franka Sinatry :) - oczywiście w bibliotece w Mac'u jest wszystko rozdzielone w swoich katalogach. Szok :)



#20 pingwin71

pingwin71
  • 291 postów

Napisano 01 lipca 2015 - 20:57

Może zostaniesz królikiem doświadczalnym ;) wywal jakiś mało potrzebny ci album i sprawdź. Albo chociaż jedna piosenkę. Sam jestem ciekaw.

No i tak zrobiłem, na razie jest ok. tzn. na iPhonie wyrzuciłem, a na Macu jest.



#21 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 01 lipca 2015 - 22:15

No i tak zrobiłem, na razie jest ok. tzn. na iPhonie wyrzuciłem, a na Macu jest.

Sądzę że usunęłoby z dwóch urządzeń gdyby to dotyczyło APPLE Music. Z drugiej strony kiedy ma się włączoną bibliotekę muzyczną iCloud nie ma chyba takiej klasycznej synchronizacji i dodawania muzyki przez iTunes. Mogę się mylić ale wystarczy zerknąć w zakładkę muzyka naszego podłączonego iPhone żeby zorientować się że coś jest nie tak. Trzeba potestować i zobaczyć jak to się będzie sprawować i działać.

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#22 pingwin71

pingwin71
  • 291 postów

Napisano 02 lipca 2015 - 07:37

Jak zwał, tak zwał.Pogubiłem się całkiem w tych wszystkich ustawieniach (intuicyjna obsługa...), zdaje się,ale nie jestem pewien że mam włączoną iCloud na iP ale wyłączoną na Macu.Po prostu chętnie,dla zwolnienia miejsca teraz usunął bym z iPhona ta muzę którą mam na Macu, i korzystał na razie z Apple Music, ale boję się że usunie mi całkowicie!!! Dotychczas robiłem tak że co jakiś czas podłączałem Iphona kabelkiem do maca i przerzucałem ileś tam płyt, a po przesłuchaniu wywalałem i iPhona i jak się kończyły to od nowa,ale teraz już nie wiem.



#23 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 02 lipca 2015 - 07:49

Jak zwał, tak zwał.Pogubiłem się całkiem w tych wszystkich ustawieniach (intuicyjna obsługa...), zdaje się,ale nie jestem pewien że mam włączoną iCloud na iP ale wyłączoną na Macu.Po prostu chętnie,dla zwolnienia miejsca teraz usunął bym z iPhona ta muzę którą mam na Macu, i korzystał na razie z Apple Music, ale boję się że usunie mi całkowicie!!! Dotychczas robiłem tak że co jakiś czas podłączałem Iphona kabelkiem do maca i przerzucałem ileś tam płyt, a po przesłuchaniu wywalałem i iPhona i jak się kończyły to od nowa,ale teraz już nie wiem.

Skoro raz zadziałało zadziała i drugi. Apple narzuciło bibliotekę iCloud ale tego co kiedyś nagrałeś nie dotyczy bo nie ma raczej takiej możliwości. Ja dziś popróbuje wrzucić na iTunes jakieś utwory z dysku i zobaczymy czy będę miał problem z ich synchronizacją czy też pójdzie w miarę gładko.

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#24 pingwin71

pingwin71
  • 291 postów

Napisano 02 lipca 2015 - 10:04

A jeszcze takie pytanko: kilka płyt z Apple Music ściągnąłem sobie "offline"czyli jak rozumiem na urzadzenie, co będzie z tymi płytami po zakończeniu okresu próbnego,bezpłatnego,jeśli zrezygnuję ze usługi,a tych płyt nie usunę?



#25 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 lipca 2015 - 10:14

A jeszcze takie pytanko: kilka płyt z Apple Music ściągnąłem sobie "offline"czyli jak rozumiem na urzadzenie, co będzie z tymi płytami po zakończeniu okresu próbnego,bezpłatnego,jeśli zrezygnuję ze usługi,a tych płyt nie usunę?

 

Same się usuną.


Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.
PDAClub.pl - Wortal i forum miłośników technologii Mobilnych
CyfrowyJa.pl - Wszystko o Smartwatch, Smartband, Activity Tracker i gadżetach




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych