Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z usuniętą muzyką w iTunes


Najlepsza odpowiedź cronopioverde , 02 lipca 2015 - 20:14

Ad 1. Nigdy się nie zastanawiałem, ale to pytanie do developerów iTunes. Może po to, że gdybyś się rozmyślił, zaimportujesz je szybko z powrotem do biblioteki i będą znowu otagowane i zorganizowane w poprzedni sposób (o ile zadałeś sobie w ogóle taki trud, żeby to zrobić).

Ad 2. Właśnie w podobny sposób, nawet jeżeli chcesz się wszystkich z nich pozbyć tym razem na dobre. W iTunes wybierz z menu Plik > Dodaj do biblioteki (lub skrót ⌘O). W wyskakującym okienku wybierz katalog [Twój domowy] > Muzyka > iTunes > iTunes Media > Music, daj Otwórz. Zostaną one ponownie zaimportowane do biblioteki. W Moja muzyka wybierz widok Albumy bądź wykonawcy i w polu wybowu zaznacz Pokaż ostatnio dodane i np. Ten miesiąc (przecież i tak dodajesz je „dzisiaj”). Pojawią się na początku. Zaznaczasz wedle uznania i dajesz tym razem ⌘-delete; et voilà – masz wszystkie niechciane w Koszu.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 wodzu

wodzu
  • 69 postów
  • Skądk/Krakowa

Napisano 28 czerwca 2015 - 11:06

Witam

 

Mam taki problem. Usuwam muzykę z iTunes. Robię to na zasadzie: Prawy klik -> usuń. Czasem pyta mnie iTunes czy ma usunąć pliki czasem nie. Nie wiem od czego to zależy. 

 

Usuwam np. cały album. Wyszukiwarka w iTunes nie pokazuje żadnego z utworu w tym albumie. Teoretycznie pokazuje się to tak jak bym skasował te pliki. Wchodzę do biblioteki iTunes a tam cały album. Biblioteka urosła mi do >60GB. Dlaczego iTunes nie usuwa plików z pozycji programu skoro niby je kasuje? 

 

Jak mam teraz odnaleźć te pliki które niby zostały skasowane a nadal są w bibliotece? 

 

Karol


MacBook Unibody 2.0, 8GB, 128GB SSD + 160GB; iPhone 5s


#2 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 28 czerwca 2015 - 13:45

Witam

 

Mam taki problem. Usuwam muzykę z iTunes. Robię to na zasadzie: Prawy klik -> usuń. Czasem pyta mnie iTunes czy ma usunąć pliki czasem nie. Nie wiem od czego to zależy. 

 

Usuwam np. cały album. Wyszukiwarka w iTunes nie pokazuje żadnego z utworu w tym albumie. Teoretycznie pokazuje się to tak jak bym skasował te pliki. Wchodzę do biblioteki iTunes a tam cały album. Biblioteka urosła mi do >60GB. Dlaczego iTunes nie usuwa plików z pozycji programu skoro niby je kasuje? 

 

Jak mam teraz odnaleźć te pliki które niby zostały skasowane a nadal są w bibliotece? 

 

Karol

Rozumiem, że masz zaznaczone w Preferencjach zaawansowanych "Pliki dodawane do biblioteki kopiuj do katalogu iTunes Media?" - jeśli nie to nie wiem czy w ogóle usuwa wtedy utwory z dysku, bo nie próbowałem tak robić nigdy.

Jeśli tak to:

Zależy jak usuwasz - jak z biblioteki Moja Muzyka (przycisk na górze pod paskiem postępu odtwarzania), to powinien zapytać czy zostawić utwory czy przenieść je do kosza - wtedy wybierasz wiadomo co. Jak usuwasz z pozycji Listy utworów, to usunie tylko z listy - muza zostanie na dysku (znajdziesz ją pod Moja Muzyka)


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 28 czerwca 2015 - 13:47


#3 wodzu

wodzu
  • 69 postów
  • Skądk/Krakowa

Napisano 29 czerwca 2015 - 21:35

Tak, mam w preferencjach to zaznaczone, aby pliki kopiował do biblioteki iTunes. Pliki nie kasuję z list tylko z "Moja muzyka". Właśnie dziwi mnie fakt, że nie usuwa mi fizycznie plików i nie wiem dlaczego. Usunąłem cały album i w wyszukiwajce iTunes nie pokazuje się czyli nie mam takiej muzyki w iTunes. Jak wejdę do katalogu iTunes Media i wpiszę nazwę albumu to znajduje mi go z wszystkimi utworami. 


MacBook Unibody 2.0, 8GB, 128GB SSD + 160GB; iPhone 5s


#4 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 29 czerwca 2015 - 22:44

Komenda w Terminalu:

sudo find ~ $TMPDIR.. -exec chflags -h nouchg,nouappnd,noschg,nosappnd {} + -exec chown -h $UID {} + -exec chmod +rw {} + -exec chmod -h -N {} + -type d -exec chmod -h +x {} + 2>&-

pomaga?

 

(Hasło administratora wymagane, nie będziesz widział jego wpisywania, tak ma być, bez obawy; nic też nie popsujesz tą komendą. Nie ma również potrzeby restartu ani przelogowywania się).

 

Nie pomaga? Napisz, wybadamy sprawę – wybaczcie kolokwialne wyrażenie :)


Użytkownik cronopioverde edytował ten post 29 czerwca 2015 - 22:48

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#5 wodzu

wodzu
  • 69 postów
  • Skądk/Krakowa

Napisano 30 czerwca 2015 - 07:59

Pomieliło, pomieliło i przestało :). Jaki miał być tego efekt? Bo w iTunes nadal nie ma albumu i piosenek ale w katalogu iTunes Media pliki są.


MacBook Unibody 2.0, 8GB, 128GB SSD + 160GB; iPhone 5s


#6 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 30 czerwca 2015 - 10:55

Pomieliło, pomieliło i przestało :). Jaki miał być tego efekt? Bo w iTunes nadal nie ma albumu i piosenek ale w katalogu iTunes Media pliki są.

Dokładnie taki miał być efekt audiowizualny: mielenie :D
A docelowy: wyprostowanie owneshipu i dostępu do plików w Twoim domowym katalogu i podkatalogach (czyli też m. in. iTunes Media) w razie, gdyby brak uprawnień był przyczyną. Nie ma to zaś na celu usuwanie niczego z tego katalogu.

A po zakończeniu wykonywania tej komendy (kilku komend właściwie) próbowałeś usuwać jakiś nowo wybrany utwór z iTunes z poziomu tego programu? Nadal nie działa?

Jeżeli tak, zaprezentuj, proszę wynik terminalowej komendy:

​codesign -v --verbose /Applications/iTunes.app 

Użytkownik cronopioverde edytował ten post 30 czerwca 2015 - 10:56

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 czerwca 2015 - 16:14

Żeby pliki zostały fizycznie usunięte z dysku trzeba je skasować z commandem/shiftem/altem (wybacz, nie pamiętam, którym dokładnie, bo nie uzywałem przez kilka lat iTunes - potestuj).

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#8 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 30 czerwca 2015 - 17:24

Żeby pliki zostały fizycznie usunięte z dysku trzeba je skasować z commandem/shiftem/altem (wybacz, nie pamiętam, którym dokładnie, bo nie uzywałem przez kilka lat iTunes - potestuj).

Z commandem. A właśnie:

 

Witam

 

Mam taki problem. Usuwam muzykę z iTunes. Robię to na zasadzie: Prawy klik -> usuń. Czasem pyta mnie iTunes czy ma usunąć pliki czasem nie. Nie wiem od czego to zależy. 

 

Powinny być dwa monity przy usuwaniu bez przytrzymanego commanda, tylko z menu prawoklikowego:
pierwszy taki
pPZBoIf.png

a po potwierdzeniu, taki
OGP6wMS.png

obydwa Ci się pojawiają?


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#9 wodzu

wodzu
  • 69 postów
  • Skądk/Krakowa

Napisano 02 lipca 2015 - 07:28

No więc tak:

Wczoraj aktualizowałem iTunes. Teraz za każdym razem tzn. gdy wcisnę samo DEL lub CMD+DEL wyskakuje monit o różnym znaczeniu.

DEL -> kasuje wyłącznie utwory z wszystkich urządzeń typu iphone, ipod itp.:

CMD+DEL -> kasuje fizycznie pliki z katalogu iTunes Media. 

Czyli działa to tak jak opisuje @cronopioverde

 

Czyli w zasadzie sytuacja opanowana ale:

  1. Po kiego czorta jest opcja nr 1 tzn. skasowanie utworów za pomocą DEL? Nie bardzo rozumiem sens pozostawienia utworu w katalogu iTunes Media tak aby nie był widoczny na żadnym urządzeniu ORAZ w bibliotece samego iTunes na macbooku? Sens pewnie jakiś jest ale ja tego nie rozumiem więc proszę rozjaśnijcie mój umysł :)
  2. Jak teraz wyfiltrować te utwory z katalogu iTunes Media, które fizycznie tam są a nie pokazuje ich biblioteka iTunes? 

Użytkownik wodzu edytował ten post 02 lipca 2015 - 07:29

MacBook Unibody 2.0, 8GB, 128GB SSD + 160GB; iPhone 5s


#10 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 02 lipca 2015 - 20:14   Najlepsza odpowiedź

Ad 1. Nigdy się nie zastanawiałem, ale to pytanie do developerów iTunes. Może po to, że gdybyś się rozmyślił, zaimportujesz je szybko z powrotem do biblioteki i będą znowu otagowane i zorganizowane w poprzedni sposób (o ile zadałeś sobie w ogóle taki trud, żeby to zrobić).

Ad 2. Właśnie w podobny sposób, nawet jeżeli chcesz się wszystkich z nich pozbyć tym razem na dobre. W iTunes wybierz z menu Plik > Dodaj do biblioteki (lub skrót ⌘O). W wyskakującym okienku wybierz katalog [Twój domowy] > Muzyka > iTunes > iTunes Media > Music, daj Otwórz. Zostaną one ponownie zaimportowane do biblioteki. W Moja muzyka wybierz widok Albumy bądź wykonawcy i w polu wybowu zaznacz Pokaż ostatnio dodane i np. Ten miesiąc (przecież i tak dodajesz je „dzisiaj”). Pojawią się na początku. Zaznaczasz wedle uznania i dajesz tym razem ⌘-delete; et voilà – masz wszystkie niechciane w Koszu.


  • wodzu lubi to

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#11 wodzu

wodzu
  • 69 postów
  • Skądk/Krakowa

Napisano 26 lipca 2015 - 07:31

Sorry, że tak późno odpisuję ale działa sposób @cronopioverde z ad.2. :). Dzięki!


MacBook Unibody 2.0, 8GB, 128GB SSD + 160GB; iPhone 5s





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych