Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sposób na hurtowe usuwanie ulubionych Findera w Yosemite


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 K@M!L

K@M!L
  • 395 postów

Napisano 22 czerwca 2015 - 18:24

Dziennie dodaję paredziesiąt jak i nie pareset ulubionych Findera skrótem Control+CMD+T. W jaki sposób je co jakiś czas hurtowo usuwać?


 MBP / IP4

#2 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 23 czerwca 2015 - 05:40

Myśle ze do tego nada sie automator
Fallout ...war, war never changes...

#3 K@M!L

K@M!L
  • 395 postów

Napisano 23 czerwca 2015 - 08:43

A coś więcej? Jak nauczyć automatora usuwania ulubionych? Zanim napisałem tego posta, siedziałem z godzinę w google próbując bezskutecznie coś znaleźć.


 MBP / IP4

#4 K@M!L

K@M!L
  • 395 postów

Napisano 26 czerwca 2015 - 09:32

Brak odpowiedzi = w nowym Yosemite nigdzie w bibliotekach nie ma katalogu z ulubionymi findera?


 MBP / IP4

#5 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 26 czerwca 2015 - 14:38

Brak odpowiedzi = w nowym Yosemite nigdzie w bibliotekach nie ma katalogu z ulubionymi findera?

Nie ma katalogu ulubionych jak w Windows. Jest plik odpowiedzialny za zawartość sidebara w Finderze (com.apple.sidebarlists.plist), ale np. jego wyrzucenie nie wiele daje - bo Finder nie tworzy go automatycznie na nowo, tylko po każdym restarcie będziesz miał skasowane preferencje sidebara do ustawień domyślnych - natomiast edycja tego pliku jest możliwa edytorze tekstowym, ale to jest upierdliwe chyba bardziej od ręcznego wyrzucania ulubionych - bo trzeba szukać całych sekcji a nie tylko linijek z wpisami.

 

Poza tym Finder ma jeszcze jakiś cache i nawet restart Findera nie zawsze pomaga aktualizację tych ustawień

 

Proponuję zacząć używać tagów, zamiast dodawać ogromną ilość ulubionych - to nie to samo, ale wystarczy kliknąć na konkretny tag na sidebarze i Finder pokaże ci wszystkie pliki/katalogi nim oznaczone - zawsze coś.


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 26 czerwca 2015 - 14:44


#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 czerwca 2015 - 16:28

Zawsze można sobie zrobić sidebar 'taki jak lubisz', skopiować na bok plik preferencji, a potem na chama kopiować go na ten z milionami skrótów i killować Findera.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 26 czerwca 2015 - 16:30

Zawsze można sobie zrobić sidebar 'taki jak lubisz', skopiować na bok plik preferencji, a potem na chama kopiować go na ten z milionami skrótów i killować Findera.

 

O, albo tak właśnie.



#8 K@M!L

K@M!L
  • 395 postów

Napisano 30 czerwca 2015 - 14:40

Zawsze można sobie zrobić sidebar 'taki jak lubisz', skopiować na bok plik preferencji, a potem na chama kopiować go na ten z milionami skrótów i killować Findera.

 

Plik preferencji to ten? com.apple.sidebarlists.plist ? Czy jakiś inny?


 MBP / IP4

#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 czerwca 2015 - 16:07

Ten.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#10 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 30 czerwca 2015 - 17:19

Plik preferencji to ten? com.apple.sidebarlists.plist ? Czy jakiś inny?

Ten, a także com.apple.finder.plist. Zdaje mi się, że obydwoma trzeba manipulować; osobiście się nie bawiłem, ale gdzieś czytałem.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#11 K@M!L

K@M!L
  • 395 postów

Napisano 01 lipca 2015 - 11:13

Dziękuję.


 MBP / IP4




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych