Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

SMSD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
344 odpowiedzi w tym temacie

#101 mikiel

mikiel
  • 129 postów
  • SkądCentrum

Napisano 25 lutego 2008 - 13:05

smsd jest dostepny w instalerze ;] czemu kazdy z was mowil ze nie ma :P

#102 przemekspider

przemekspider
  • 1 793 postów
  • SkądSosnowiec/Kraków

Napisano 25 lutego 2008 - 13:36

smsd jest dostepny w instalerze ;] czemu kazdy z was mowil ze nie ma :P


Nikt nie twierdzi, że nie ma. Ale zdaje się, że wersja z Installera nie chodzi na 1.1.3.

#103 janekmj

janekmj
  • 53 postów

Napisano 25 lutego 2008 - 16:53

Ja sobie wrzucilem sobie SMSD i po uruchomieniu mam przez okolo 10s bialy ekran a potem sie wylancza. Nie wiem jak sobie z tym poradzic . Co to znaczy i jak sie robi "Działa!!!! Żesz kur... w końcu. Zadziałało jak wrzuciłem LaunchDemos z instalki do System>Library>LaunchDemos i zmieniłem prawa na 0755" Jak sie zmienia te prawa ?? wpisalem # /Applications/SMSD.app/SMSD i otrzymalem : zsh: permission denied

#104 mikiel

mikiel
  • 129 postów
  • SkądCentrum

Napisano 26 lutego 2008 - 09:58

Nikt nie twierdzi, że nie ma. Ale zdaje się, że wersja z Installera nie chodzi na 1.1.3.



mi smiga jak szalone :) a mam 1.1.3
natomiast nie dziala isms poprawnie

#105 BlackBox

BlackBox
  • 1 026 postów
  • SkądToruń

Napisano 26 lutego 2008 - 10:56

Od niedawna mam problem z SMSD. Ustawiłem go sobie jako aplikację standardową. Któregoś dnia sms przyszedł w momencie kiedy byłem poza zasięgiem sieci. Od tamtego czasu wskaźnik nowych wiadomości oszalał. Każdy reset springboard'u jest równoznaczny z pojawieniem się informacji o iluś tam nowych smsach, po czym jak odpalę SMSD okazuje się, że nowych wiadomości nie ma. Co wy na to? Spróbuję jeszcze przeinstalować, ale nie wiem czy to pomoże. ----------------------------------- Odinstalowałem SMSD, okazało się, że ze wskaźnikiem standardowego mobile sms jest tak samo tzn. pokazuje, że mam nowe wiadomości chociaż tak naprawdę ich nie mam. Kasowanie wiadomości nic nie dało. Wykasowałem więc wszystkie konwersacje - udało się, wskaźnik działa normalnie. Przed chwilą znowu wrzuciłem SMSD. Włączyłem notifiera i ustawiłem jako domyślną aplikację, zrobiłem restart springa i wszystko działa jak powinno :) W międzyczasie przypomniałem sobie o jednej rzeczy, która mogła mieć wpływ na takie zachowanie SMSD. Mianowicie tego dnia kiedy przyszedł sms (okoliczności opisane wyżej :)) odebrałem go przez przypadek za pomocą standardowej aplikacji, a nie SMSD. Prawdopodobnie jedna aplikacja uznała, że sms został przeczytany, a druga nie i stąd ten bałagan. Pamiętajcie: jak ustawicie SMSD jako domyślną aplikację do odbierania smsów to nie tapnijcie przypadkowo na MobileSMS.

#106 aint_lost

aint_lost
  • 21 postów
  • SkądAmerica

Napisano 27 lutego 2008 - 16:48

nie wiem, czy to jest normalne, czy nie, ale jak dostane SMSa to wyświetla się '1'(że jest nowa wiadomość) na ikonie SMSD po przeczytaniu wiadomości i skasowaniu jej ta '1' dalej widnieje na ikonie dopiero po restarcie iphona znika :/ dodam, że SMSD mam ustawiony jako domyślną aplikacje :) a folder mobilesms usunąłem z iphona :)

#107 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 29 lutego 2008 - 15:14

Od niedawna mam problem z SMSD. Ustawiłem go sobie jako aplikację standardową.


Zapewne to lamerskie pytanie, ale jak to ustawiles SMSD jako aplikacje standardowa? Gdzie? Jak?
Pamietam, ze jak mialem 1.1.2 i SMSD mi dzialalo, to uzywalem zamiennie, tzn dowolnie wlaczajac jedna z nich i nie mialem chyba problemu, zeby jedna z nich miala klopot z numerowaniem ilosci nieodczytanych SMSow.
Teraz na 1.1.3 niestety nie dziala mi SMSD, ale chetnie sie dowiem, jak sie zmienia aplikacje domyslna.
Moze przy okazji jest jakis sposob na uruchomienie SMSD na 1.1.3?

#108 kamilps3

kamilps3
  • 768 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 lutego 2008 - 15:20

w terminalu wpisz "/Applications/SMSD.app/SMSD" i wtedy w ustawieniach mozesz juz ustawic na domyslna.

#109 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 29 lutego 2008 - 15:54

# /Applications/SMSD.app/SMSD 1 /Applications/SMSD.app/SMSD (null) Can't open database: unable to open database file Tak mi odpisal terminal :( Domyslam sie, ze to nienajlepiej?

#110 kamilps3

kamilps3
  • 768 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 lutego 2008 - 15:57

jaki masz soft bo to jest tylko na przypadek 1.1.3 a na 1.1.2 normalnie w ustawieniach ustawiasz na domyslna.

#111 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 29 lutego 2008 - 16:11

zgodnie z podpisem - 1.1.3

#112 kamilps3

kamilps3
  • 768 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 lutego 2008 - 16:21

No to od nowa wgraj SMSD a potem w terminalu.

#113 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 29 lutego 2008 - 16:34

Niestety nadal to samo, ale trudno, odpuszczam temat bo i tak mi SMSD nie dziala :( Dzieki za pomoc.

#114 w4rri0r3k

w4rri0r3k
  • 88 postów

Napisano 29 lutego 2008 - 18:30

Niestety nadal to samo, ale trudno, odpuszczam temat bo i tak mi SMSD nie dziala :(
Dzieki za pomoc.


zgodnie ze strona 6 tematu cytuje jednego uzytkownika :) :

dziewne wczoraj dalem rozmiazanie problemu a dziisaj zniklo

OK jeszcze raz

instalujemy wersje beta http://amrut.joshi.g...v0.2.3beta1.zip

a potem

This is how you enable SMSD Notifier and SMSD Default App preferences in 1.1.3. You need to run SMSD using ssh or Term-vt100. Run following command on the commandline :

# /Applications/SMSD.app/SMSD

You need to restart your phone if you change default app preference.

DZIALA IDEALNIE 1.1.3 DevTeam


wedle tego opsiu SMSD mi dzala, nie ustawialem jako domysla gdyz nie przeszkdzaja mi 2 oddzielne programy :)
  • margiel lubi to

#115 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 29 lutego 2008 - 19:19

Jak zainstalowac ten programik? Pytam, bo do tej pory wszystko co mam, instalowalem przez installera i nie bardzo wiem, jak zrobic to recznie. Wystarczy poprzerzucac do odpowienich katalogow zawartosc zipa?

#116 w4rri0r3k

w4rri0r3k
  • 88 postów

Napisano 29 lutego 2008 - 19:35

dokladnie tak, i nadac uprawnienia 0755 i wtedy powinien dzialac smsd, a jak chcesz go jako aplikacje domyslna to musisz dodatkowo skorzystac z tej czesci cytatu:

This is how you enable SMSD Notifier and SMSD Default App preferences in 1.1.3. You need to run SMSD using ssh or Term-vt100. Run following command on the commandline:

# /Applications/SMSD.app/SMSD

You need to restart your phone if you change default app preference.



#117 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 29 lutego 2008 - 19:50

OK. dzieki za pomoc. Mam nadzieje, ze mi sie to uda zrobic. Najpierw musze poradzic sobie z WinSCP bo przestal mi sie laczyc i nie mam jak wrzucic tych plikow. Dzieki.

#118 w4rri0r3k

w4rri0r3k
  • 88 postów

Napisano 29 lutego 2008 - 20:05

uzyj iphone pc suite, badz iphone browser, iphone pc suite zezwwala na zmiane chmod

#119 mateo0606

mateo0606
  • 33 postów

Napisano 29 lutego 2008 - 21:54

Wiem ze to moze nie jest do tematu ale szukam kogos kto pomoze mi z moim iphone na terenie Krakowa albo Wroclawia.Jestem zielony,nie prawie nic nie wiem.Jest moze jakas dobra dusza kto spotka sie ze mna i pomoze????Moje gg to3855802.Please!!!!!!

#120 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 29 lutego 2008 - 22:08

Troche nieladnie robisz. Wystarczylo napisac prosbe o pomoc w odpowiednim miejscu i napewno ktos by sie znalazl, jednak Ty wolisz robic offtopy i to zeby w jednym watku... Sam zauwazylem to juz w trzech. Ciekawe w ilu jeszcze dales. Nie zdziwie sie, jesli nie znajdziesz nikogo do pomocy za to...

---- Dodano 01-03-2008 o godzinie 00:29 ----
w4rri0r3k: wielkie dzieki. Wszystko dziala :)

BTW: czy Wam tez sie przewijanie troche tnie w podgladzie konwersacji w SMSD?
Mi niestety troche sie tnie, a w standardowym programie do SMSow dziala plynnie.

#121 mateo0606

mateo0606
  • 33 postów

Napisano 29 lutego 2008 - 22:42

Wiem ze nie ladnie wiec sorrki to w taki razie powiedz mi jak napisac ten watek bo nie wiem.Tylko w 3 watkach napisalem.Raz jeszcze sorrki!!!

#122 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 29 lutego 2008 - 22:49

mateo: wejdz do dzialu iPhone - Pomoc, zaloz nowy watek (new thread) i zatytuluj go sensownie, aby bylo wiadomo po tytule, o co chodzi. Jesli zatytulujesz watek zbyt ogolnie (np: "pomocy") to zmniejszasz tym samym swoje szanse na uzyskanie pomocy.
Zanim zadasz pytania, poswiec kilka dni na przestudiowanie forum - na wiekszosc pytan znajdziesz odpowiedzi. Dopiero potem szukaj odpowiedzi, a na koncu zadawaj pytania, na ktore odpowiedzi nie ma na forum.

---- Dodano 01-03-2008 o godzinie 00:52 ----
Widze, ze sie pospieszyles i sam znalazles odpowiedni dzial. Szkoda, ze nie wpadles na nic wiecej, co napisalem wyzej...

#123 rouzi

rouzi
  • 17 postów

Napisano 01 marca 2008 - 09:26

przepraszam, ja mam tę aplikację smsd zaistalować po prostu znajdując ją w all packages w instalerze..?czy którędy z instalera?

#124 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 01 marca 2008 - 09:50

Tak, na poczatek zainstaluj ta z instalera, bo latwiej. Moze bedzie dzialac. Jesli nie, to czeka Cie ta sama droga, ktora przeszedlem ja.

#125 rouzi

rouzi
  • 17 postów

Napisano 01 marca 2008 - 10:11

działa:) dzięks.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych