Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy Macbook Air 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#76 avalon18

avalon18
  • 249 postów

Napisano 22 października 2015 - 01:20

Przeszło 2 lata temu, kiedy przymierzałem się do zakupu Air-a dla dziewczyny, słyszałem podobne komentarze. Mimo wszystko kupiłem najtańszą z możliwych wersji MBA. Laptop przeszedł 3 update'y systemu (Mountain Lion -> Mavericks -> Yosemite -> El Capitan) i nadal wszystko działa tak samo płynnie jak 2 lata temu tuż po zakupie.

 

Wzrost "zasobożerności" aplikacji nie jest już tak dynamiczny jak 10 lat temu.

 

Aktualnie mam włączone safari, radium, listę znajomych na Steam a pokazuje 4.88GB w użytku.

Jasne że może "aktualnie" wystarczy ale na prawdę przy założeniu bardzo lajtowego użytku. Autor kupuję nowy komputer teraz więc podejrzewam że ma na kilka lat spokojnie wystarczyć, a to z kolei sugeruję że warto zainwestować. Akurat z tym to zawsze warto mieć więcej niż mniej.

Wiecie moi drodzy.. rMBP'13 wspaniały sprzęt to nie podlega wątpliwości. Jak powszechnie wiemy problemy z wyświetlaczem pojawiały się w modelach z roku 2012, co nie oznacza, że problem został wyeliminowany. Jeszcze jest zbyt wcześnie, by toczyć pianę na ten temat. Bez względu jednak na sprawność ekranu Retina, kupując sprzęt warty - dla mnie krocie - wydaje mi się, że pakiet AppleCare jest takim musthave. Z uwagi na to, dokonując kalkulacji wychodzi na to, że jest to zbyt droga inwestycja. Nabawiłbym nadciśnienia w trakcie przenoszenia tego cudeńka. Biorąc pod uwagę AOS to już w ogóle kosmos.

 

Z kolei MBA'13 - jaki ekran by nie był, to nadal świetny Mac - nieco bardziej ekonomiczny, ze świetną stylistyką i tajemniczym jak dla mnie OS X na pokładzie. Osoba wyżej stwierdziła, że od 2-3 lat każda aktualizacja systemu dawała radę na 4 GB ramu. 2 - 3 lata temu to nie jest wyznacznik na kolejne co najmniej tyle. Bezpieczniej jest kupić 8 GB ram, z tym że za rozsądną cenę - powiedzmy w cenie podstawowej konfiguracji. 4600 zł to cena, przy której kilka stówek więcej i w jakimś MM można dostać rMBP. W kwestii RAM'u warto zadać sobie pytanie - po jaką cholerę się o to martwić, skoro Apple zapewne przyjmie politykę, iż OSX ma śmigać idealnie na MB'12, który posiada Intel Atom'a - co też nie zmienia faktu, że wpakowali w te dzieło sztuki, aż 8 GB ram. Pytanie tylko po co - biorąc pod uwagę wydajność procesora - tam wszystko dzieje się wolno (nie mówię o podstawowym używaniu!).

 

Póki co rozważam dalsze przeczekanie - do obniżki cen. Skoro są tutaj wśród nas spryciarzy, którzy dali za MBA'13 w podstawie 3,5k również czekam na taką cenę. Powiem więcej, być może rozważę te 8 GB Ramu - lecz w tym wypadku powtórzę raz jeszcze wybór MBA przestaje być ekomiczny. Ewentualnie przeczekać do przełomu marca/kwietnia by dowiedzieć się jaki los podzieli seria Air. Jeśli nadejdzie jej kres - nie ma sensu brać starocia. Proste. Wtedy pozostaje inwestować w rMBP'13 albo dać spbie spokój z marzeniami o ekosystemie OSX i pozostać wierny Redmond wybierając genialnego Dell XPS 13 (9343) - tam to już 8 GB przy Windows'ie 10 pewne bez dwóch zdań. Swoją drogą taka zagwozdtka - tyle mówi się o świetnym zarządzaniu pamięcią RAM, lekkości i przede wszystkim mniej "RAMożerności" by koniec końców wejść na myapple i dowiedzieć się, że zdecydowana większość forumowiczów to posiadacze maszyn 8GB RAM plus. 

 

Tutaj już nie chodzi czy jest pieniądzy więcej lub mniej - tylko właśnie poczucie, że zostały wydane najlepiej jak tylko mogły. 

To już personalna kwestia z tym AppleCare, musisz to sobie dobrze przekalkulować finansowo i pod względem czasu użytku sprzętu. A jak już to  chyba zawsze możesz dokupić podczas rocznej gwarancji a nie na starcie.

Wiesz co, teraz Apple promuje nowego macbooka ale to nie znaczy że air szybko umrzę, z tym że raczej zmian oprócz podzespołów nie będzie tam już żadnych.

 

Moim zdaniem nie kombinuj - zdecyduj po prostu czy chcesz tego Air'a czy Pro :) A co do ramu to prostę - ekonomiczniej jest wrzucić teraz 550 niż w przyszłości dopłacać do zmiany komputera jeżeli masz zamiar użytkować go maksymalnie długo.

Praca na jednym i drugim nie różni się tylko podzespołami.



#77 kris2k

kris2k
  • 321 postów

Napisano 22 października 2015 - 09:00

Słuchaj, a czy na pewno potrzebujesz laptopa czy po prostu komputera z osx? Bo Twoje rozterki być może rozwiałby zakup iMaca? W najtańszej podstawowej wersji masz 8GB ramu o które to toczy się cała dyskusja, resztę podzespołów jak w Airze poza dyskiem Ssd, plus o wiele lepszy ekran za 4649zl w Saturnie, dolicz zniżkę edu i wyjdzie kwota podobna do Aira. Nie wiem czy jeszcze trwa promocja że za każdy wydany 1000zl otrzymujesz bon na 100zl na zakupy w sieci Piotr i Paweł. Wtedy wychodzi poniżej 4000zl, to już dobra oferta jak za ten sprzęt.

iMac 21,5 i5 2,7 quad, 8GB RAM, 1TB HDD, Intel Iris Pro ; iPad4 64GB Wi-Fi + Cellular ; iPhone 4 8GB/ iPhone 4S 8GB ; iPod Nano 8GB


#78 Czarny85stw

Czarny85stw
  • 76 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 24 października 2015 - 05:55

Ja w niedziele wybrałem podstawowego Aira 13 z 4gb. Mialem podobne obawy do Twoich jednak pi zakupie juz wiem ze dobrze zrobiłem. Najnowszy Photoshop działa bardzo płynnie m.. Firmy z gopro przerabiam w imove i prędkość jest zadowalająca - mojego HP z 8gb ram bije na głowę.
Ja zakupu dokonałem w Saturnie ze zbij edukacyjna 3950zl i do tego dostałem bon 400zl na zakupy w Piotr i Paweł czyli laptop wyniósł mnie 3550zl
Od. Ważność bonus zakupowych jest do grudnia

#79 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 24 października 2015 - 06:00

Jeśli tego posta pisałeś na nowym Macu, to jest on antyreklamą jego klawiatury.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#80 loockas

loockas
  • 32 postów

Napisano 27 października 2015 - 19:07

Ja też się zastanawiałem nad wersją 4GB vs 8GB, ale ostatecznie wybrałem 8GB. Tylko, że u mnie dopłata w stosunku do wersji 4GB wynosiła w sierpniu ok 300zł (X-KOM). Z racji tego, że i tak brałem raty w promocyjnej akcji allegro, to te 300zł nie stanowiło takiego problemu. 

 

Może i MBP ma lepszy ekran (na pewno...), ale ja jestem zadowolony w zakupu MBA. Uwielbiam ten jego "żyletkowy" kształt, a rozdzielczość matrycy po przesiadce z Lenovo X201 gdzie było 1200x800 przy 12" jest wystarczająca :) 



#81 Popu

Popu
  • 15 postów

Napisano 30 października 2015 - 16:45

ja mam aira od niedawna 13 calowy, 8 GB 1600 MHz i bardzo sobie chwale, gimp, photoshop, chrome, pakiet office, safari, wlaczam milion zakladek i wszystko zawsze chodzi jak brzytwa, nic sie nie zacina, nie trzeba go ladowac co chwila bateria dlugo wytrzymuje, kupilem w salonie ispot na raty 0 procent i zalapalem sie na znizke edukacyjna dla osob pracujących w szkolnictwie i zaplacilem niemal 1300 zł mniej wiec duzy pieniadz zostal w mojej kieszeni, polecam ten salon swoim studentom bo ta znizka serio robi roznice w koncowej cenie, mozna duzo zaoszczedzic kupujac dobry sprzet ktory mozna uzytkowac przez lata 



#82 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 grudnia 2015 - 23:25

Sprzedałem PRO 2015 i wracam do Aira. 

Podoba mi się mobilność, krótki skok klawiszy. Retina mi nie jest potrzebna, a i tak podobno do zdjęć, to są różne opinie- przeklamuję kolory i na innym monitorze może wyglądać inaczej. 

touchforce tez mi średnio robił i nie było to dla mnie objawieniem. 

Starczy mi wersja 4GB. 
itunes, FB i to tyle w zasadzie :) Ogólnie do neta na łóżku. 

Kiedyś olałem wersję 11 cali, ale dzisiaj bardzo mi się spodobał tan maluch. Większość wybiera 13 cali, bo 11 męczy wzrok. Na necie wielu ma 11 i sobie chwali i nic nie nadwyręża. 

Mały problem mam. 13 pewnie większy komfort, bo wszystkie macbooki miałem 13 calowe. To nie jest głowny komputer, więc chyba zaryzkuję i wezmę bieda wersję 11'



#83 Vagrant

Vagrant
  • 1 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 grudnia 2015 - 20:51

Witam,

Ja posiadam Macbook Air 13" z poczatku 2014 kupiony w MM po promocji za 3500zl, na próbę czy spodoba mi się korzystanie z komputera i system OS X, który bazuje na moim ulubionym FreeBSD, z którego korzystam przy stawianiu serwerów i bardzo go sobie cenie. Komputer sprawuje sie do tej pory bez zająknięcia :-) Nie mialem do czynienia szczerze mowiąc z MBP, który posiada 8GB ramu, ani z MBA z 8GB ramu, zainstalowalem Final Cut, ale widać że nie domaga laptop lekko z tym programem, za to Photoshop CS przy edycji zdjęć nadaje się jak najbardziej jeśli chodzi o szybkość, ew. może być problem z wyświetlanym obrazem (jego jakością), gdzie zdecydowanie przydałby się lepszej jakości ekran. Poza tymi uwagami sprzęt nadaje się jak najbardziej do codziennej pracy z internetem jak i aplikacjami biurowymi. Jak masz okazje to weź może z większym dyskiem (256) i z większą ilością ramu (8). Choć ja swoje graty trzymam na zewnętrznym dysku więc aż tak mi ilość miejsca nie przeszkadza. Ogólnie to mój pierwszy kontakt z komputerem firmy Apple i jak najbardziej na plus. Tu po prostu wszystko chodzi jak należy, bez żadnych diódek i podobnych ulepszaczy, sprzęt zamknięty w jednolitej obudowie, jedyne co może boleć to przylutowany ram. :D

 

Pozdrawiam serdecznie.


Użytkownik Vagrant edytował ten post 23 grudnia 2015 - 20:59

Macbook Air 13" 128GB SSD 4GB RAM Early 2014, iPhone 6S 16GB Space Grey


#84 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 grudnia 2015 - 10:17

Kupiłem 13 cali. 

Miałem Pro 13 2015. 

Touchforce na plus- było można klikać na całej powierzchni, tutaj góra nie jest aktywna. Ale to taki detal i nie ujmuje nic Air.

Ekran. Jak siedzę normalnie, to większej różnicy nie ma. Jak wsadzę prawie nos w ekran, to piksele widać. W retinie nie widać. 

Retina też nie jest wybierana przez fotografów, bo zdjęcie potem wygląda ciut inaczej na innym ekranie. 

Ram. Takie wejście do preferencji zajmuje Air jakieś 4 sekundy, a w pro chyba od ręki wyskakiwało okno. To jest ta różnica 4GB ramu- chyba.

 

Sprzedałem pro, ale wróciłem do Apple wybierając sprawdzoną konstrukcję. Miałem Air 2013 i sprzedałem go w kwietniu tego roku. W maju kupiłem Pro, a w grudniu Air 2015 :D 

 

Sprzęt do Safari, iTunes i do tego jest idealne. To nie jest u mnie główny komputer dlatego pojechałem po bieda wersji. Gdybym miał kupować do domu jako jedyny, to bym celował w Pro 2015 i dokładał dysk. 

 

Generalnie chciałem kupić 11 cali, bo strasznie mi się spodobał. Gdybym więcej czasu używał poza domem, to bym wziął. Mobilność na propsie. Ale 13 wygodniejsza. 



#85 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 28 grudnia 2015 - 18:37

Od dzisiaj w Mediamarkt w promocji są Airy:

- 11 cali podstawowa wersja za 3589 pln,

- 13 cali podstawowa wersja za 4099 pln.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#86 macieeq

macieeq
  • 33 postów
  • SkądPoznan

Napisano 15 stycznia 2016 - 14:55

Czy odczuję dużą różnicę między podstawowymi MBA 2012 a MBA 2015?



#87 wrocu

wrocu
  • 85 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 stycznia 2016 - 13:39

Główna różnica miedzy modelem mba 2012 a 2015 to czas pracy na baterii i szybsza grafika. Procesor na bardzo podobna wydajność. Bateria w roczniku 2015 trzyma około 2 razy dłużej.

#88 Sebastian Gryziecki

Sebastian Gryziecki
  • 4 postów

Napisano 26 stycznia 2016 - 18:55

Witajcie! Jako, że noszę się z zamiarem zakupu Air-a (skłaniam się ku 8 ram i dysk 128) mam pytanie. Czy cena 4799 za wersję z 8 giga pamięci ram to w tym momencie standardowa cena? I czy jest sens czekać do premiery nowych? W MM za podstawową wersję wołają aż 4399. Zniżka edu nie wchodzi w grę gdyż potrzebuję FV



#89 dawid595

dawid595
  • 493 postów

Napisano 26 stycznia 2016 - 18:58

Jak pogadasz ze sprzedawcą dostaniesz i zniżkę i FV ;)
 MacBook 12",  iPad Pro 11”,  iPhone Xs Max

#90 Sebastian Gryziecki

Sebastian Gryziecki
  • 4 postów

Napisano 26 stycznia 2016 - 19:32

Jak pogadasz ze sprzedawcą dostaniesz i zniżkę i FV ;)

 

Wydaje mi się, że ciężki temat :) nie studiuje już (zniżka na brata legitymację ewentualnie) ale FV na moją działalność. Myślisz, że uda się gdzieś wyrwać taniej niż 4299zł za podstawę lub 4799zł za 8gb ram?



#91 dawid595

dawid595
  • 493 postów

Napisano 26 stycznia 2016 - 20:36

W cenach się nie orientuję, ale uwierz mi, że jak pogadasz to dostaniesz fakturę i zniżkę, nawet jezeli na fakturze i legitymacji jest inna osoba. ;) Może nawet legitymacja nie będzie ci potrzebna ;)
 MacBook 12",  iPad Pro 11”,  iPhone Xs Max

#92 Driff

Driff
  • 423 postów

Napisano 26 stycznia 2016 - 20:56

Zniżkę dostajesz u pracownika, który na dziale ze sprzętem wydrukuje Ci kwit z niższą ceną. Fakturę zaś dostajesz przy kasie, gdzie nikogo nie interesuje skąd się wzięła cena na kwitku. No przynajmniej ja tak kupiłem jednego z MBA w Saturnie jakoś we wrześniu 2014. Pomijam fakt, że nikt nawet nie chciał ode mnie legitymacji. 


Użytkownik Driff edytował ten post 26 stycznia 2016 - 20:56

<p>MacBook Air 13" Early 2014 + iPhone 12 Pro Max + AirPods Pro

#93 Konrad Łącki

Konrad Łącki
  • 6 postów

Napisano 28 stycznia 2016 - 23:38

Od dzisiaj w Mediamarkt w promocji są Airy:

- 11 cali podstawowa wersja za 3589 pln,

- 13 cali podstawowa wersja za 4099 pln.

 

No i właśnie z tej oferty skorzystałem. Air13 za 4099zł. To mój pierwszy MB i pierwsze doświadczenie z OS (od kilku lat zawsze iOS) ale już po miesiącu muszę wam przyznać, że wiecie co dobre. Wrażenia po przejściu z Windowsa ja po wejściu do Pendolino - czysto, cicho i szybko.

 

Jedyny duży minus za problem z autokorektą, która po pierwszym odpaleniu zdążyła mi poprawić jedno zdanie i kompletnie przestała działać... (tak wiem mam się żalić w dziale o El Capitan).

 

Tak czy siak może to przeczyta ktoś kto obawia się pierwszego Maca - be not afraid ;)

 

No i oczywiści jakby ktoś miał jakieś pytania odnośnie wersji early 2015 to służę pomocą.



#94 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 18 kwietnia 2016 - 16:17

Jest aż za czysto i za sterylnie :)

Każdy windziarz i hardcorowy komputerowiec prędzej czy później musi odpalić windę bo jest tam narzędzie którego za chiny nie znajdziesz na OSX

Piszę to z doświadczenia

 

Dla mnie nie ma kwestii wyboru - po prostu używam obu środowisk bo tylko w takim wypadku mam dostęp do wszystkiego co jest mi potrzebne


  • blogger lubi to

#95 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 27 czerwca 2016 - 06:48

Przypominam, że to nie dział Gdzie kupować - nie kupować sprzęt. Temat ma być dyskusją o Macbook Air 2015 a nie gdzie i za ile kupić go. Kolejny taki post zostanie odpowiednio nagrodzony.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com

#96 nightmare

nightmare
  • 10 postów
  • SkądKościan

Napisano 04 października 2016 - 19:17

Kupiłem MBA 13 model MMGF2ZE/A i myślałem że to będzie model z 2016. W sklepie nie potrafili tego potwierdzić, okazało się że to model z początku 2015 czy to duża różnica między modelami i czy jest sens to reklamować?



#97 Starky

Starky
  • 22 postów

Napisano 04 października 2016 - 19:55

 

Kupiłem MBA 13 model MMGF2ZE/A i myślałem że to będzie model z 2016. W sklepie nie potrafili tego potwierdzić, okazało się że to model z początku 2015 czy to duża różnica między modelami i czy jest sens to reklamować?

 

Różnica taka, że nie ma jeszcze modeli z 2016 roku.



#98 nightmare

nightmare
  • 10 postów
  • SkądKościan

Napisano 05 października 2016 - 10:01

Różnica taka, że nie ma jeszcze modeli z 2016 roku.

Chyba, że tak ;) dzięki za odp.



#99 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2 630 postów
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Napisano 11 października 2016 - 07:35

Chyba, że tak ;) dzięki za odp.

Data produkcji a model to dwie rozne rzeczy, modele wyprodukowane w 2015 mialy standardowo 4GB ramu, z obcenego roku juz 8GB.


Mac Mini i7(Late2012)-2.3GHz/16GB/128GB SSD+1TB/HD4000/10.12+DELL U2412M,iMac24"C2D(Late2006)2.16GHz/4GB/320GB/7300GT/10.6.8,PM G5 Quad Core(Late2005)-2.5GHz/8GB/2.5TB/7800GT/10.5.8,iPhone 6+ 16GB


#100 Grzesii

Grzesii
  • 13 postów
  • SkądGdynia

Napisano 03 maja 2018 - 13:20

Witam. Czy opłaca się czekać na premierę odświeżonego macbook'a air, jeśli chciałbym kupić używanego air'a 2015?- czy po premierze cena używanych modeli spadnie? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych