Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iphone vs samsung


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
76 odpowiedzi w tym temacie

#26 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 08 stycznia 2015 - 21:37

A ja na iPhone 4 mogę pisać maile i oglądać filmy, po prostu film mi się pauzuje a po napisaniu maila czy tam czegoś innego i powrocie do filmu odtwarzam go z tego samego miejsca… więc każdy nowszy iPhone zrobi to samo. Z Andkiem to zależy od tego ile mamy ramu i czy telefon nie postanowi ubić nam filmu który siedzi w tle.

Nie ma różnic w działaniu 5 i 5c, chociaż faktem jest że według benchmarków pokazujących taktowanie procka danego urządzenia w 5 jest 1.3 Ghz a w 5c 1.25 Ghz. A ekran 5c ma najlepszy z iPhonów od najstarszego do 5s. Nie wiem jak ta sytuacja wygląda po wyjściu 6 i 6+.


 


Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#27 Diegon

Diegon
  • 46 postów

Napisano 08 stycznia 2015 - 21:37

Wyświetlacz i procesor (A6) są te same w iPhone 5 i 5C. Z obudową prawdopodobnie chodzi o to, że ta kolorowa z 5C jest mniej podatna na zarysowania. Mnie osobiście bardziej podoba się ta aluminiowa z 5, ale to już każdy sam powinien decydować. 


Użytkownik Diegon edytował ten post 08 stycznia 2015 - 21:43


#28 krzych15

krzych15
  • 8 postów

Napisano 08 stycznia 2015 - 22:23

Czyli można wywnioskować że iOS 9 będzie ostatnią aktualizacją do obu telefonów z tego względu że praktycznie się niczym nie różnią?



#29 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 08 stycznia 2015 - 22:31

 

No i nie porównuj wielozadaniowosci apple /która jest umowna delikatnie mówiac/ z wielozadaniowoscia androida.... Przykład - mozesz pisac meila i ogladac film ? No własnie....

 

O jej miałem  taki note 3  na stanie i nigdzie mi np. ta wielozadaniowość aż tak się nie przydawała. Dzielić ekran 5,7 cali i oglądać film i pisać maila to chyba nie jest wygodne przynajmniej mi się tak zdaje,  no może na dużym tablecie bardziej. Ale każdy lubi co innego, nie wyobrażam sobie oglądać film na pół takiego ekranu i pisać email. 



#30 axq

axq
  • 194 postów

Napisano 08 stycznia 2015 - 22:59

O jej miałem  taki note 3  na stanie i nigdzie mi np. ta wielozadaniowość aż tak się nie przydawała. Dzielić ekran 5,7 cali i oglądać film i pisać maila to chyba nie jest wygodne przynajmniej mi się tak zdaje,  no może na dużym tablecie bardziej. Ale każdy lubi co innego, nie wyobrażam sobie oglądać film na pół takiego ekranu i pisać email. 

podpisuję się :) na 10" tak, ale na 5,7" na pewno nie :) aczkolwiek jeśli ktoś jest już tak zdesperowany i chcę tak bardzo tej wielozadaniowości to w Samsungu jest to lepiej rozwiązane. mimo wszystko mi ta opcja w iP jak najbardziej pasuje, bo nic mi w tle nie wyjada :D... 



#31 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 09 stycznia 2015 - 00:27

Wyświetlacz i procesor (A6) są te same w iPhone 5 i 5C. Z obudową prawdopodobnie chodzi o to, że ta kolorowa z 5C jest mniej podatna na zarysowania. Mnie osobiście bardziej podoba się ta aluminiowa z 5, ale to już każdy sam powinien decydować. 

Wyświetlacz nie jest ten sam, ciągle wam to mówię -,-

Procesor ten sam, ale według benchmarków inaczej taktowany, choć nie wiem czy to prawda co benchmarki podają.

A co do obudowy to poliwęglan w 5c jest o wiele lepszy materiałem niż aluminium z 5.


Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#32 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 09 stycznia 2015 - 01:30

A przepraszam bardzo, piszesz maile i oglądasz filmy? Nie? No właśnie ja też nie.

O co ci chodzi z iOS9? Przecież 5S śmiga aż miło na iOS8, 5 ciągle daje radę, nie jest extra, ale jest bardzo ok :).

jb + reach app i mozna

#33 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 09 stycznia 2015 - 07:21

Ja podałem PRZYKŁAD jak działa wielozadaniowosć na Androidzie a nie ze ja jej w taki sposób uzywam. Mozna sobie również oglądać film a w drugim okienku kontrolować np kursy akcji.... Przykłądów są setki jeśli nie tysiące - każdy uzywa swojego sprzetu inaczej. Proszę wobec tego nie polemizować ze mną na temat tego czy jest sens pisać meila i oglądać film bo nie o tym rozmawiamy. Tematem jest WIELOZADANIOWOŚĆ. iOS jej NIE POSIADA. Każda apka jest usypiana z chwilą otwarcia drugiej. Tak właśnie  jest w iOS To dlatego system jest taki responsywny i mało zasobożerny (wystarczy 1GB RAM) Coś za coś

 

W kwestii aktualizacji. Oczywiscie że 5S smiga na iOS8 - nawet 5 śmigał. Ale każda kolejna aktualizacja stopniowo ubija telefon. Wystarczy porównać 4S - jak pracował na iOS5/6 a jak się zachowuje na iOS8

Apple powoli otwiera się na wielozadaniowość ale znowu odbędzie się to kosztem starszych urządzeń które zwyczajnie nie będą dawały sobie rady (za mało RAM)  Wprowadzenie AppleWatch które będzie spięte z telefonem również będzie obciążać w jakimś stopniu telefon

 

Pomijam już to co na telefonie (w moim wypadku Note i Alpha) mogę zrobić a czego na iPhonie zrobić się zwyczajnie nie da. Przykład - aplikacja do nagrywania każdej rozmowy. Nie muszę wykonywać notatek np zapisywać numeru telefonu. W ustawieniach apki mam zapisane autokasowanie zapisanych rozmów po 1 dniu dzięki czemu nie robi mi się bałagan. Rozmowy mogę mieć zapisane w dowolnym formacie audio - od ogg po WAV i FLAC....  Aby obejrzeć nagrany kamerą film na TV wystarczy kliknąć w ikonkę.... W wypadku iPhone wymaga to AppleTV.... Dialer również pozwala na więcej niż jego iOSowy odpowiednik (np możliwość wykonywania/odbierania videopołaczeń stricte telefonicznych (nie mam na mysli SKype) bez konieczności uruchamiania transmisji danych)  

 

Oba telefony mam od miesiąca, na obu mam zainstalowaną ok setkę różnych aplikacji. Bałem się tego o czym pisze się w necie, że ANdroid się z miejsca zamula. U mnie nic takiego nie nastąpiło. W Note 4 mam srednio wolne 1GB RAM z 3GB dostępnych (Real Racing 3 pożera 150MB - podaje jako przykłąd tego na ile wystarczy ten 1GB wolnej pamięci) W Galaxy Alpha mam natomiast zwykle wolne ok 600-700MB z 2GB..

 

Na koniec jeszcze powtórzę. Bylem sceptycznie nastawiony do Samsunga jak i do samego Androida. Używałem wcześniej iPhone od  ponad 2 lat. Moja opinia o dwóch wspomnianych telefonach Samsunga jest jak najbardziej obiektywna ponieważ wiem jaki jest punkt odniesienia (iPhone) Znam jego wady i zalety. Nastaly czas gdy produkty Samsunga są na tyle dopracowane że z powodzeniem mogą konkurować z Apple....a do tego są znacznie tańsze (nowego Samsunga Alpha kupiłem żone w ub piątek na Allegro za....1350zł - zaplombowany kartonik, papiery i osobista dostawa pod drzwi) 


Użytkownik michobo edytował ten post 09 stycznia 2015 - 07:44


#34 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 09 stycznia 2015 - 07:40

@michobo oczywiście, że masz rację a większość forumowiczów za bardzo się emocjonuje i nie dostrzega faktów. Ja również bardzo ceniłem sobie obsługę shella z poziomu androida, możliwość downloadu i UPLOADU plików bezpośrednio z przeglądarki bez kombinowania etc. 

 

Mimo wszystko w codziennych zastosowaniach wydawało mi się, że powrót do iPhone'a będzie zbawieniem tym bardziej, że mam Macbooka. Prawda jest jednak taka, że poprzednio romansowałem z Nexusem 5 a potem z SGS5 i brakuje mi teraz ficzerów Samsunga na iPhonie. Na przykład wspomniany przez Ciebie dialer. W ciągu dnia odbieram i wykonuję mnóstwo połączeń. Nieodebrane połączenia na SGS5 to swipe w prawo na kontakcie i oddzwaniam, swipe w lewo i odpisuję. Jak zacznę odpisywać, ale jednak chcę zadzwonić to po prostu przykładam telefon do ucha i on sam dzwoni. Przykładów jest wiele. iPhone fajnie działa, ma dobre appki, ale jest mega prymitywny.

 

Dodatkowo bardzo mnie irytuje to jak Apple wykonało Continuity... Zaczynasz coś na MacBooku i musisz mieć otwartą aplikację i klapę komputera, aby przejść na telefon. Sens tego rozwiązania jest wtedy kiedy zaczynasz pisać maila na macu, zamykasz klapę bo musisz szybko wyjść i możesz go skończyć na iPhonie, ale nie.... widać do tego trzeba cały czas mieć otwarty komputer albo iMaca, który spać nie idzie.

 

Nic jednak nie pobije jak dotąd Handoff. SMS-y i połączenia z Maca są tak cool, że nawet dla tego ficzeru warto mieć iPhone'a posiadając Macbooka.



#35 Diegon

Diegon
  • 46 postów

Napisano 09 stycznia 2015 - 09:05

Wyświetlacz nie jest ten sam, ciągle wam to mówię -,-
Procesor ten sam, ale według benchmarków inaczej taktowany, choć nie wiem czy to prawda co benchmarki podają.
A co do obudowy to poliwęglan w 5c jest o wiele lepszy materiałem niż aluminium z 5.


Jeżeli tak jest - wybacz, nigdy nie dostrzegłem różnicy i nigdzie na taką informację nie trafiłem w żadnym artykule. Z drugiej strony nie zagłębiałem się zbyt mocno w temat iPhone'a 5C, przyznaję. W każdym razie pomijając wygląd, różnice między telefonami są subtelne i dla zwykłego użytkownika raczej nie będą zauważalne.

Natomiast jeśli chodzi o obudowę, to tak jak mówiłem wcześniej to kwestia gustu. Osobiście nigdy bym nie zamienił aluminium na poliwęglan. Nie twierdzę, że jest zły, ale metal wygląda po prostu lepiej. Co więcej miałem iPhone 5 2 lata i nigdy nie miałem z nim problemów, a tył telefonu wygląda do tej pory jak nowy.

#36 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 09 stycznia 2015 - 10:40

Ja też uważam że plecki w iPhone są bardziej premium niż w Samsungu ale.....rozwiązanie Samsunga ma ten plus że można je łatwo wymienic w wypadku uszkodzenia lub - jeśli ktos nosi futeał - telefon zapina się w futerał w miejscu mocowania tylnej klapki dzieki czemu nawet w futerale telefon jest grubszy zaledwie o ok 2mm niż bez niego. Poza tym jest to rozwiązanie znacznie bardziej wytrzymałe (szczególnie na zarysowania) niż  aluminium czy szkło ze względu na swoją elastyczność


Użytkownik michobo edytował ten post 09 stycznia 2015 - 10:40


#37 Gscon

Gscon
  • 126 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 stycznia 2015 - 11:57

Rownież nie zgodzę się, ze android zwalnia po jakimś czasie. Najlepszym tego przykładem jest motorola moto G za ~ 600zł :) Da sie? Da

#38 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 stycznia 2015 - 14:49

Wielozadaniowość w iPhone jest lekko mówiąc o kant tyłka rozbić, 1GB nie przeskoczy żadna optymalizacja i to jest największa wada. Oby do 6S, może w końcu "emejzing" 2GB stanie się faktem. 

 

Co do Handoff, jakość rozmów przez Macbook jest dużo gorsza niż przez słuchawkę, sprawdzona na 7 przypadkach, zawsze rozmówca mówi, że słabo słyszy, przełączenie na telefon i magia. SMS też potrafią przychodzić z opóźnieniem więc rozwiązanie nie jest idealne. Korzystałem i przestałem, nie będę miał nosa przy ekranie ani czekał aż łaskawie rozmowa się załaduje. :)


Użytkownik Molimo edytował ten post 09 stycznia 2015 - 14:52


#39 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 09 stycznia 2015 - 15:05

U mnie z tym  problemów raczej nie ma, natomiast faktycznie iPhone pomimo tego, że jest ładny i chodzi błyskawicznie to mnie wkurza coraz bardziej :)



#40 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 09 stycznia 2015 - 16:41

Spróbuj Samsunga Alpha i sprzedasz iP w trymiga :)

Tylko trzeba sie spieszyć bo Alpha jest powoli wycofywana - model odniósł sukces ale dla Samsunga jest zbyt drogi w produkcji. Zastąpić ma go model A5 o znacznie mniej spektakularnych parametrach



#41 Arkhan

Arkhan
  • 1 214 postów

Napisano 09 stycznia 2015 - 16:49

Model odniósł sukces a Samsung nie pisze nic o problemach z zasięgiem w tym modelu.. schrzanili obudowę.


Telefon: iPhone XR.
Komputer: Macbook Pro 13" early 2015.


#42 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 09 stycznia 2015 - 18:46

A jak z baterią w Alpha? I chciałbym poznać wrażenie osób które używają też iphone 6 czym ich tak Alpha urzekła, czy to płynność, wykonanie, funkcje w touch wiza, które większość miał już raczej krytykowany S5.

#43 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 stycznia 2015 - 19:04

A jak z baterią w Alpha? I chciałbym poznać wrażenie osób które używają też iphone 6 czym ich tak Alpha urzekła, czy to płynność, wykonanie, funkcje w touch wiza, które większość miał już raczej krytykowany S5.

 

Z baterią źle nie jest, ale faktycznie nie jest to najlepsza część tego modelu. spokojnie wytrzymuje jednak na 1 dzień. Podobnie jak w przypadku iPhone 6. Mnie osobiście urzekła obudowa, jakość wykonania. Jest dużo mniejszy, cieńszy od iPhone 6. Działa bardzo sprawnie, szybko. Sporo przydatnych funkcji, w połączeniu ze smartwatchem Gear S super sprawa. 

Używam już ponad miesiąc i wszystko działa jak na początku. Zobaczymy, mam nadzieje, że wreszcie touchwiz przestał być lagwizem. 


iPhone 12 mini 


#44 michobo

michobo
  • 1 160 postów

Napisano 09 stycznia 2015 - 20:54

Mi też sie nic nie laguje.Touchwiz mi osobiscie sie podoba. Nie trawię gołego Andka - jest brzydki jak noc listopadowa

Wracając do wydajności

W Antutu mam 50700 pkt (Alpha) i 51700 pkt (Note4)

Oba modele mam na Exynosach



#45 Damixs74

Damixs74
  • 252 postów
  • SkądPoznań/Cieszyn

Napisano 09 stycznia 2015 - 21:31

Ja bym na Twoim miejscu wziął HTC M8. Urządzenie ultra szybkie i ultra płynne przez cały czas, wykonanie moim zdaniem dużo lepsze i solidniejsze od ajfona sześć. Za sprawą swoich skróconych, ale nadal bardzo płynnych animacji i wręcz wzorowej responsywności przełączanie się między apkami w multitaskingu to poezja. 

Naprawdę, jedyną rzeczą, która by mnie mogła przekonać do powrotu do iOS (teraz, kiedy flagowcami są iP6 i iP6+) to jakość aplikacji. Z drugiej strony jednak te bardziej popularne aplikacje nawet na Androidzie są bardzo dopracowane, no może za wyjątkiem apki FB i Messengera (swoją drogą na iOS te aplikacje także nie grzeszą płynnością i stabilnośćią).


MacBook Pro Retina 13" 2015/8GB/256GB, iPhone 7 Plus 128GB Matte Black

 


#46 goodsound

goodsound
  • 13 postów

Napisano 11 stycznia 2015 - 00:24

Mnie i małżonce daje popalić Iphone 4 (ekran zbyt wrażliwy na dotyk ucha - notorycznie pauzuje rozmowy) o ile ja kupię 5s to żona chce Androida. Słyszałem dobre opinie o LG G2, czy może ktoś z Was go używał?



#47 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 11 stycznia 2015 - 00:30

Używałem G2 i jak najbardziej mogę polecić ten sprzęt. Dobrze zoptymalizowany system i super wygląd. 


iPhone 12 mini 


#48 MaciejNowak

MaciejNowak
  • 2 148 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 stycznia 2015 - 00:31

Polecam takie forum: http://forum.android.com.pl

 

Tam Wam Szanowni Koledzy powiedzą wszystko o Samsungach :)


Surface Pro 6 / iPhone 11 Pro Max / iPad Pro 11

 


#49 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 11 stycznia 2015 - 11:15

A ja tylko tyle napisze, ze nawet iphone 5s moze zwolnic (ale w moim przypadku byla to wylacznie moja wina, poniewaz wgralem sporo z cydii i musialy jakies chyba kolidowac ze soba, ale tez dzieki cydii mozna ten telefon normalnie uzywac).

MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#50 Wodnik Szuwarek

Wodnik Szuwarek

    Szef Wszystkich Szefów

  • 743 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 11 stycznia 2015 - 12:18

Ja również bardzo ceniłem sobie obsługę shella z poziomu androida

 

Polecam smartfony z Ubuntu. Będziesz się czuł jak ryba w wodzie :D

 

Natomiast jeśli chodzi o obudowę, to tak jak mówiłem wcześniej to kwestia gustu. Osobiście nigdy bym nie zamienił aluminium na poliwęglan. Nie twierdzę, że jest zły, ale metal wygląda po prostu lepiej. Co więcej miałem iPhone 5 2 lata i nigdy nie miałem z nim problemów, a tył telefonu wygląda do tej pory jak nowy.

 

Aluminium możemy sobie okręcić wokół palca. Były już obudowy telefonów z tytanu i stali nierdzewnej. To jest jakość :P

 

Nie trawię gołego Andka - jest brzydki jak noc listopadowa

 

Lollipop akurat jest piękny. Po 6 latach można powiedzieć, że czysty Android ma klasę. To co było wcześniej to jakaś graficzna błazenada.

 

Polecam takie forum: http://forum.android.com.pl

 

Tam Wam Szanowni Koledzy powiedzą wszystko o Samsungach :)

 

A ten jak zwykle odsyła na inne forum. Temat brzmi: iphone vs samsung. Wszystko gra.


iPhone 14 Pro

MacBook Pro 13" 2017





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych