Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Pogromca iPhone'a ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
137 odpowiedzi w tym temacie

#101 Gość_iMacCheck_*

Gość_iMacCheck_*

Napisano 14 marca 2011 - 20:36

Ostatnimi czasy na myapple odświeżane są stare tematy - tez to zauważyliście? Stare ale jare:D

#102 xCHERRYx

xCHERRYx
  • 217 postów

Napisano 10 kwietnia 2011 - 13:09

tak D:

#103 Verex13

Verex13
  • 1 093 postów
  • SkądTczew (k. Gdańska)

Napisano 23 kwietnia 2011 - 18:13

To prawda.. Nie mogę się doczekać aż ktoś odkopie temat z początku tego forum :D

#104 abovePL

abovePL
  • 2 385 postów
  • SkądJaworzno, Poland

Napisano 06 maja 2011 - 21:38

I tym samym ja tego dokonam :) Tak się ostatnimi czasy zastanawiałem czy Galaxy S2 jest w stanie na równi konkurować z 4ką czy nawet ją POBIĆ? Jak uważacie. Co prawda design telefonu - Galaxy, jak na swoją cenę i możliwości w moim odczuciu jest zdecydowanie największą wadą. Ponadto możliwości i mnóstwo opcji nawet w przypadku głupiego aparatu, mnie osobiście przytłaczają. Czy ten twór niszowej marki ma jakieś szanse?

#105 Zuo

Zuo
  • 191 postów

Napisano 12 maja 2011 - 13:19

Tak się ostatnimi czasy zastanawiałem czy Galaxy S2 jest w stanie na równi konkurować z 4ką czy nawet ją POBIĆ? Jak uważacie.

Z palcem w nosie :) 2,4GHz na dwóch rdzeniach to 2,4 x większa wydajność, pełny bluetooth, flash, java, łatwa zmiana dzwonka, pełna customizacja, zero aplikacji robiących zdjęcia z nienacka, lepszy aparat, złącze usb, czytnik kart SD, brak problemów z zasięgiem i uchwytem śmierci, same plusy :)

Co prawda design telefonu - Galaxy, jak na swoją cenę i możliwości w moim odczuciu jest zdecydowanie największą wadą.

Chyba chciałeś napisać zaletą, ponad 2x szybszy telefon już na starcie kosztuje połowę ceny iPhona (w dniu premiery, bo iPhony nagle gwałtownie straciły na wartości).

Czy ten twór niszowej marki ma jakieś szanse?

No właśnie niszowy iPhone ma marne szanse. W dodatku z takimi parametrami i całą masą przypadłości iPhone leży teraz i kwiczy :)

#106 abovePL

abovePL
  • 2 385 postów
  • SkądJaworzno, Poland

Napisano 12 maja 2011 - 16:19

Z palcem w nosie :) 2,4GHz na dwóch rdzeniach to 2,4 x większa wydajność, pełny bluetooth, flash, java, łatwa zmiana dzwonka, pełna customizacja, zero aplikacji robiących zdjęcia z nienacka, lepszy aparat, złącze usb, czytnik kart SD, brak problemów z zasięgiem i uchwytem śmierci, same plusy :)

Chyba chciałeś napisać zaletą, ponad 2x szybszy telefon już na starcie kosztuje połowę ceny iPhona (w dniu premiery, bo iPhony nagle gwałtownie straciły na wartości).

No właśnie niszowy iPhone ma marne szanse. W dodatku z takimi parametrami i całą masą przypadłości iPhone leży teraz i kwiczy :)


Odpowiedź na Twoje pytania i zalety ;) :

AD1. Ciekawe czy Galaxy S2 wykorzysta te zawrotne dwa rdzenie do czegoś innego jak okrojone gry z iOS wydane z kilkumiesięcznym opóźnieniem w Android Market. W sumie gdyby nie iMovie i aplikacje do pisania dokumentów, obróbki zdjęć oraz muzyki to iPhone też nie miałby czym zabłysnąć. Ale w końcu to telefon!

AD2. Bluetooth jest mi całkowicie nie potrzebny bo nie gustuje w radosnej wymianie dzwonków, tapet czy jeszcze czegoś innego. Jak chce coś przesłać to kwestia paru sekund i mail wysłany.

AD3. Flash hm... dopóki mój bank, uczelnia i serwisy jak MyApple, Benchmark, Polygamia etc nie korzystają z tego "cuda" to nie narzekam. A brak Flash'a nawet mnie cieszy bo wyświetla mi się mniej reklam, bannerków i zżera mniej pakietu/ramu. I tak i tak jak nie potrzebuje to wyłączam Java Script w Safari dla znacznie szybszego ładowania stron, zaś w przypadku MacBook'a to mam rozszerzenie do Safari blokujące Flash'a. Jak potrzebuje obejrzeć film na YouTube to wystarczy RAZ kliknąć i się ładuje - a strony ładują się błyskawicznie.

AD4. Odkąd korzystam z iPhone'a (od 2G) przestałem bawić się w "innowacyjne" dzwoneczki. Parę razy korzystałem z interesujących motywów wokalnych czy melodii z ulubionych kawałków, ale tym samym im częściej słyszałem dany utwór tym coraz mniej go lubiłem - zwłaszcza wczas rano! Ponadto wiele ludzi piękny wokal z In My Memory pana Tiesto uzna za Techno, Disco i Bóg jeden wie co jeszcze, a potem będzie utożsamiać facetów z torbami przez ramie do zniewieściałych itp. Wolę tego unikać. Także od 2-3 lat korzystam tylko i wyłącznie ze standardowego dzwonku o dźwięcznej nazwie "Stary Telefon".

AD5. W sumie w przypadku kustomizacji nie jestem fanatykiem całkowitej zmiany designu telefonu. Nawet zmiana tapety czasami mnie irytuje bo kontrast ikon i kolorystyki tapety nie zawsze jest na plus, dlatego standardowa tapeta z iOS 4.0 jako motyw za ikonami, a przy Lock Screenie okładka nadchodzącego albumu Above & Beyond - Group Therapy! Także nie interesuje mnie aspekt dzwonków i motywów:)

AD6. Nie rozumiem o jakich aplikacjach robiących zdjęcia znienacka mówisz. Wyjaśnij proszę.

AD7. Aparat owszem przydałby się lepszy zwłaszcza w FULL HD. Może 4Gs lub 5ka będą miały. Ale przy naturalnym oświetlenie zdjęcia tak jak to poniżej są do wykonania i śmiało można porównywać ze zdjęciami aparatu cyfrowego.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

AD8 i 9. Ileż ja się naszukałem, na testowałem dosyć szybkiej i wydajnej karty pamięci do PSP czy wcześniejszych telefonów już o aparacie cyfrowym nie mówiąc. Fakt jest tutaj możliwość znacznego powiększenia pamięci jednak jakim kosztem? Tyle tego chińskiego dziadostwa na rynku, że nawet w porządnym firmowym sklepie można dość chińską podróbkę za kupę kasy i nikt Ci tego nie wymieni... Także preferuje to co mi daje Apple niż dokupywanie karty pamięci. Nie przesadzajmy. To przecież telefon i nie będziemy tam trzymać setek albumów we Flac (Apple Lossless). 16 gb wystarcza w zupełności - w moim przypadku. Spokojnie mogę strzelić ze 100 zdjęć będąc na wycieczce, nakręcić film a przy tym posiadać ulubione albumy i sety oraz gry i potrzebne aplikacje.

AD9. Fakt "uchwyt śmierci" to przekleństwo 4ki jednak nie jest tak źle. Rzadko kiedy mam z tym problem, a nie trzymam telefonu z bumperze. Zasięg trzyma jak trzeba no ale tak być nie powinno. Oby Apple nie miało podobnej wpadki z kolejnym modelem.

AD10. W przypadku Samsunga określenie "niszowy" ma więcej racji bytu niż w przypadku Apple. Samsung produkuje telewizory, telefony, urządzenia AGD RTV etc w przeciętnej kategorii cenowej dla szarego Polaka, dlatego też nazwałem go tak a nie inaczej. Może jednak w przypadku telefonów mają coś do powiedzenia. Apple natomiast to gigant i nazwanie go "niszowym" jest nie na miejscu. Pokaż mi aktora, polityka, muzyka, piłkarza światowej klasy którzy by korzystali z produktów Samsung jeżeli mowa o komputerach, telewizorach czy telefonie? Znacznie częściej można spotkać HTC, BlackBerry czy Apple - telefony, a reszta produktów według gustu ale są to Sony, Toshiba itp.


To tyle ode mnie i zauważ, że nikogo nie wyśmiewam, nie obrażam itp. Także proszę zachowaj odpowiedni poziom dyskusji :)


PS: Jakiego obecnie używasz telefonu? :)

#107 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 12 maja 2011 - 16:46

na pewno brak?
YouTube - samsung galaxy s2 death grip

#108 abovePL

abovePL
  • 2 385 postów
  • SkądJaworzno, Poland

Napisano 12 maja 2011 - 17:16

Obejrzałem z ciekawości parę testów i porównań. To co mnie urzekało, a raczej zawiodło w GALAXY S2 to aparat i to pseudo FULL HD.
YouTube - Samsung Galaxy S2 vs iPhone4 - part2 - camera performance

Niestety ani film a już na pewno nie zdjęcia. Nie zachwycają tak jakbym tego oczekiwał. Sądziłem, że jakość będzie lepsza.

#109 Finer123PL

Finer123PL
  • 91 postów

Napisano 12 maja 2011 - 17:29

Udało mi się pobawić tym Galaxy S2. Wszystko w tym telefonie to wielka pomyłka (może po za wyświetlaczem bo wielkość jak i jakość jest dobra, lepsza jak dla mnie od Retiny). Plastikowa obudowa trzeszczy, HD nie jest HD tzn. że tylko w telefonie dobrze ten film wygląda. Dodatkowo telefon nie obsługuje większości bardziej wymagających gier. Android jak to przypada na ten system - zawiesza się, animacje nie chodzą płynnie,chodź nie udało mi się zawiesić telefonu tak aby trzeba było wyjąć z niego baterię. Reakcja na dotyk jest bardzo szybka, lecz telefon zbyt długo się zastanawia co ma zrobić.

#110 Zuo

Zuo
  • 191 postów

Napisano 14 maja 2011 - 09:27

A ja polecam przeczytanie tej recenzji [url=http://pclab.pl/art45820.html]Samsung Galaxy S II – następca najpopularniejszego smartfona z Androidem :: PCLab.pl[/url] Są tam też zdjęcia robione telefonem.

#111 NowakLukasz

NowakLukasz
  • 114 postów

Napisano 14 maja 2011 - 11:49

Najbardziej w tym telefonie odstrasza mnie jakość materiałów które wyglądają na zdjęciach w ręku nie miałem kiepsko oraz to że tam jest Android z nakładką Touch Wizz (wiem wiem da się go wyłączyć ale czy tak w 100% ?) Jeżeli chodzi o podzespoły to są o wiele lepsze od iP4 ale czy są one wykorzystywane w 100% ?

#112 abovePL

abovePL
  • 2 385 postów
  • SkądJaworzno, Poland

Napisano 14 maja 2011 - 17:42

A ja polecam przeczytanie tej recenzji Samsung Galaxy S II – następca najpopularniejszego smartfona z Androidem :: PCLab.pl Są tam też zdjęcia robione telefonem.


Czytałem recenzje Galaxy S2 na engadget i oprócz zachwytów nad większym ekranem i parametrami - na papierze - oraz baterią to niczym nowym ów model nie zaskakuje.

Zdjęcia i filmy jak na FULL HD są zbyt "płaskie". Co najwyżej FULL HD w kategorii telefon komórkowy. Ale spodziewałem się większej przepaści w stosunku do iPhone'a 4.

Plusy i minusy w recenzji Galaxy S2:

Class-leading speed and responsiveness
Awesome Super AMOLED Plus display
Great still camera, capable of 1080p video

Build quality could be better
Pixel density is behind the leading pack
Browser rendering suffers from aliasing


To samo w przypadku iPhone'a 4:

Amazing new industrial design
Retina Display is stunning
iOS 4 makes major improvements

Annoying pop-up notifications
Reception is improved, but still has issues
Desperately needs widgets


Co rzuca się w oczy to fakt, iż w przypadku Galaxy obudowa jest zbyt słaba jak na cenę i możliwości telefonu, przeglądarka - czyli to co jest podstawą w Smartphonie - cierpi na atak "ostrych krawędzi" co nie wygląda ładnie.
W przypadku iPhone'a 4 dotyczy to tylko niektórych powiadomień - nie rozumiem o jakich mowa - widgadżetach czyli ogólnie błahostkach.
Jednym słowem iPhone ma mniej poważniejszych minusów niż Galaxy, także nazywanie go najlepszym Smartphonem na rynku jest odrobione na wyrost.
Ponadto zauważyliście, że Samsung idzie w ślady Apple jeżeli chodzi o pudełka? Praktycznie identyczne jak w przypadku modeli 3G - 3GS!! Dalsze podobieństwa do produktów Apple to tekst "wysłane z telefonu Samsung" co jest całkowitą zżynką z iPhone'a.

#113 Zuo

Zuo
  • 191 postów

Napisano 15 maja 2011 - 05:06

Zobaczmy co mamy. Po 10 miesiącach Apple wypuszcza białego iPhona, zwykłemu studentowi udało się skombinować białe obudowy w ciągu miesiąca. Teraz Apple ma podwójny powód do dumy czarny i biały iPhone, podwójna duma podwójna porażka. Co mamy w iPhonie.
- szklaną obudowę, która może pęknąć od temperatury, uderzenia, ot tak (odsyłam do opisów, nie raz to było wałkowane- [url=http://forum.myiphone.com.pl/iphone-4-i-pekajaca-obudowa-mit-czy-ciag-dalszy-problemow-t13302.html]iPhone 4 i pękająca obudowa.[/url])
- gorszy aparat (który często robi żółte zdjęcia)
- gorszą jakość nagrywania video
- gorszy wyświetlacz (czasem żółknący)
- słabsza bateria
- absolutny brak możliwości wymiany baterii we własnym zakresie na lepszą/nową gdy ta już się zużyje
- brak złącz SD i możliwości rozbudowy
- brak gniazd miniUSB
- 2,4x wolniejszy procesor
- wielokrotnie wolniejsze GPU (więcej niż między iPadem i iPadem2)
- problemy z ustawieniem dzwonka (zabawne, że telefon z pojemnością 16GB nie potrafi korzystać ze zwykłej mp3)
- problemy z WiFi (kiedyś i po drobnej aktualizacji - 670MB, dla specjalnej troski programistów Apple tak właśnie wygląda patch hahaha)
- problemy z zasięgiem, wbrew pozorom nie wszystkie telefony to mają
- brak bluetootha (no nikt mi nie powie, że obcięty bluetooth jest wygodny)
- brak javy
- brak flasha - strony nie są wyświetlane poprawnie
- brak możliwości podłączenia do kompa poza iTunes (ja np używam linuksa i nie wyobrażam sobie, że nie mogę podłączyć telefonu, żeby normalnie zgrać dane)
- bardzo mała ilość przydatnych aplikacji w App-Store, 99% to aplikacjie do symulacji głupich odgłosów, picia piwa czy wciągania ścieżki coki
- zupełna nieprzydatność biznesowa, brak jakichkolwiek wbudowanego sensownego oprogramowania do przeglądania dokumentów z edytorów tekstu, arkuszy kalkulacyjnych
- przestarzały system operacyjny z pseudo multitaskingiem
- aplikacje szpiegujące lub brak Wi-Fi po aktualizacji
- zdjęcia, które "robią się same"
- połączenia przez 3g nawet jeśli są wyłączone (i ogromne rachunki za telefon)
- brak możliwości ustawienia alarmu, przecież może nie zadzwonić
- brak możliwości podłączenia do TV
- brak możliwości grania na TV
- cena - ten telefon kosztuje tyle samo (już niedługo) co taki, który tych wszystkich braków nie ma, jak bardzo trzeba być zaślepionym przez Apple, by pomimo tego wszystkiego jednak iPhone kupić w obecnych czasach? :)
Po prawie roku większość problemów jest ciągle aktualna. To nie telefon to jakaś wczesna wersja pre alpha telefonu i oprogramowania.

Mówicie, że inni podążają drogą wyznaczoną przez Apple. Oto niedawno Apple wypuściło dwurdzeniowego iPada, - cud elektroniki, równie przełomowy jak wynalezienie koła, a tu mija trochę ponad miesiąc i jeszcze szybszy procesor ląduje w telefonie (też A9, tylko szybszy). Apple strasznie się zapuściło. Ciekawe nad czym teraz pracują, bo rozwiązanie głupiego problemu z białą farbą zajęło im prawie rok :)
Inni pracują już nad czterordzeniowymi telefonami i tabletami, a LG już w lutym zaprezentowało tablety z kamerami i ekranami 3d. Apple delikatnie mówiąc jest w czarnym dole.
I należy pamiętać, że Apple nie jest producentem żadnych części do swoich produktów, poza obudową. Poszczególne komponenty tworzy HTC, Samsung i LG, trudno więc, aby kiedykolwiek im dorównało, może skorzystać tylko z tego, co oni już stworzyli. Mam nadzieję, że to jest wystarczająco jasne? :)

#114 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 15 maja 2011 - 06:26

To może ja coś obiektywnie postaram się na temat SGS2 z punktu widzenia użytkownika iPhone'a 4- czytaj tępego fanboya. Chyba zobaczyłem i przeczytałem w ostatnich dniach wszystko co na temat tego telefonu się pojawiło. Zdecydowanie jest to najlepszy smartfon z Androidem dostępny w sprzedaży. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Samsung stworzył telefon, który jest równie szybki, płynny i responsywny co iPhone 4. Inna sprawa, że potzrebował do tego trzykrotnie większej mocy obloczeniowej (2x1,2 GHz do 800 MHz jeśli chodzi o procesory) oraz dwukrotnie większej ilości RAMU, niż Apple. Bardzo dobre wrażenie sprawia funkcjonalność nowej nakładki TouchWizz 4.0, oraz zainstalowane przez Samsunga aplikacje. Ogrom dostępnego RAMU powoduje, że pierwszy raz na Androidzie nie widac lagów, taskmanager praktycznie jest zbędny. Pierwszy raz również widać płynnie działający Flash w przeglądarce mobilnej, której nawiasem mówiąc szybkość zdecydowanie bije konkurencje. Tak obsławiona 'cienkość' Sgs2 natomiast, to malutka manipulacja, ponieważ w najgrubszym miejscu, oraz tam gdzie wystaje kamerka jest grubo ponad podawaną wartość. Wg mnie w kwestii wyglądu i prezencji, to trudno nazwać produkt Samsunga ładnym czy specjalnie wyrafinowanym. Podsumowując jestem pełen uznania dla następcy SGS, czeka go niewątpliwie ogromny komercyjny sukces i uznanie klientów. Oczywiście żadna z jego zalet nie diskwalifikuje w moich oczach produktu Apple, gdyż dla mnie osobiście iPhone4, iOSoraz AppStore dostarczają mi wszystkiego czego obecnie oczekuję od smartfona. Natomiast jestem pewien, że znajdą się tacy którzy zawiedzeni opóźnieniem premiery tegorocznego iPhona zamienią jabłko na tego właśnie Androida.

#115 Zuo

Zuo
  • 191 postów

Napisano 15 maja 2011 - 08:25

Inna sprawa, że potzrebował do tego trzykrotnie większej mocy obloczeniowej (2x1,2 GHz do 800 MHz jeśli chodzi o procesory) oraz dwukrotnie większej ilości RAMU, niż Apple.

W iPhone4 jest procesor A4 - 1GHz. Fajnie, że się wypowiadasz nie znając tak podstawowej rzeczy ;)

#116 Dawidek123

Dawidek123
  • 36 postów

Napisano 15 maja 2011 - 10:22

O boziu kochana, alem się uśmiał, po Twoim poście Zuo, doprawdy wielce zabawny był ;) Zobaczmy:
- szklaną obudowę, która może pęknąć od temperatury, uderzenia, ot tak (odsyłam do opisów, nie raz to było wałkowane- iPhone 4 i pękająca obudowa.) - Obudowa, która może pęknąć od uderzenia, WOW! Szczery szok, zawsze myślałem, że to wina krasnoludków, ale dzięki, że mnie oświeciłeś. Cóż, powiem tylko, że mam telefon od roku i obudowa wciąż żyje.
- gorszy aparat (który często robi żółte zdjęcia) - Najgorzej przy zdjęciach cytryn i bananów, autentycznie żółte są! A tak serio, nie wiem o co Ci chodzi. Wolę 'realistyczne' zdjęcia z iP, niż podkolorowane z Samsunga, które na telefonie wyglądają 'kolorowo', a po wydrukowaniu blado.
- gorszą jakość nagrywania video - Cóż, Avatara 2 tym kręcić nie będą i tak.
- gorszy wyświetlacz (czasem żółknący) - Co ty jakiś rasista? Co masz z tym żółtym? "Aaaa! Wszędzie żółtki, aaa!!!"
- słabsza bateria - A moja Nokia sprzed 10 lat miała lepszą baterię i od iP i od Samsugna...
- absolutny brak możliwości wymiany baterii we własnym zakresie na lepszą/nową gdy ta już się zużyje - E tam, skoro obudowa będzie zrąbana, to po co nowa bateria?
- brak złącz SD i możliwości rozbudowy - j/w
- brak gniazd miniUSB - j/w
- 2,4x wolniejszy procesor - Śmiesznie by było, gdyby w telefonie o rok nowszym, był gorszy procesor.
- wielokrotnie wolniejsze GPU (więcej niż między iPadem i iPadem2) - j/w
- problemy z ustawieniem dzwonka (zabawne, że telefon z pojemnością 16GB nie potrafi korzystać ze zwykłej mp3) - oj tam, oj tam; no ale jeżeli dla Ciebie wyznacznikiem telefonu jest dzwonek...
- problemy z WiFi (kiedyś i po drobnej aktualizacji - 670MB, dla specjalnej troski programistów Apple tak właśnie wygląda patch hahaha) - ?
- problemy z zasięgiem, wbrew pozorom nie wszystkie telefony to mają - Wbrew pozorom, nie wszystkie iP to mają, przynajmniej mój nie ma.
- brak bluetootha (no nikt mi nie powie, że obcięty bluetooth jest wygodny) - Podczerwieni też nie ma. A BT odpowiednim programem da się obługiwać
- brak javy - No i dupa z Czaterii... kapa ;/
- brak flasha - strony nie są wyświetlane poprawnie - Ja tam mam komputer do stron, ale co kto woli; mnie wystarczy przeglądanie najważniejszych informacji i rozkładu jazdy PKP.
- brak możliwości podłączenia do kompa poza iTunes (ja np używam linuksa i nie wyobrażam sobie, że nie mogę podłączyć telefonu, żeby normalnie zgrać dane) - Biedny linuks...
- bardzo mała ilość przydatnych aplikacji w App-Store, 99% to aplikacjie do symulacji głupich odgłosów, picia piwa czy wciągania ścieżki coki - No tym to mnie rozwaliłeś, n/c
- zupełna nieprzydatność biznesowa, brak jakichkolwiek wbudowanego sensownego oprogramowania do przeglądania dokumentów z edytorów tekstu, arkuszy kalkulacyjnych - Wbudowanych nie ma, ale w AppStore są, no i jak pisałem wcześniej - dla mnie jest opcja telefon+coś jeszcze, a nie minikomp+ewentualna opcja dzwonienia
- przestarzały system operacyjny z pseudo multitaskingiem - Czemu pseudo? I proszę, bez takich, kompromitujesz się
- aplikacje szpiegujące lub brak Wi-Fi po aktualizacji - Znowu jakieś teorie spiskowe, jak z tymi żółtkami?
- zdjęcia, które "robią się same" -I smsy, które same się wysyłają, dude, wtf?
- połączenia przez 3g nawet jeśli są wyłączone (i ogromne rachunki za telefon) - Kolejne, z czym nigdy nie miałem problemu
- brak możliwości ustawienia alarmu, przecież może nie zadzwonić - Parę razy mi nie zadzwonił... a tak, zapomniałem wtedy nastawić...
- brak możliwości podłączenia do TV - Prawda, stare radzieckie konstrukcje nie mają odpowiednich gniazd
- brak możliwości grania na TV - Normalni ludzie mają konsole, inni by chcieli, żeby telefon im robił tosty
- cena - ten telefon kosztuje tyle samo (już niedługo) co taki, który tych wszystkich braków nie ma, jak bardzo trzeba być zaślepionym przez Apple, by pomimo tego wszystkiego jednak iPhone kupić w obecnych czasach? - Nokia 3310 też nie ma tych wszystkich braków...
Po prawie roku większość problemów jest ciągle aktualna. To nie telefon to jakaś wczesna wersja pre alpha telefonu i oprogramowania. - Twoje wytknięte problemy są takie trochę pre alpha

#117 North

North
  • 1 336 postów

Napisano 15 maja 2011 - 11:09

@Zuo I ci biedni ludzi wydają dwa tysiące na tak zły telefon! Jak wiadomo, kasę mają ludzie głupi, którzy nie widzą jego wad, a czemu mają kasę na niego? Bo są głupi i tacy najwięcej zarabiają. Kolejny, który odkrył spisek Jobsa i jedno wielkie oszukaństwo.

#118 abovePL

abovePL
  • 2 385 postów
  • SkądJaworzno, Poland

Napisano 15 maja 2011 - 13:22

Co mamy w iPhonie.
- szklaną obudowę, która może pęknąć od temperatury, uderzenia, ot tak (odsyłam do opisów, nie raz to było wałkowane- iPhone 4 i pękająca obudowa.)
- gorszy aparat (który często robi żółte zdjęcia)
- gorszą jakość nagrywania video
- gorszy wyświetlacz (czasem żółknący)
- słabsza bateria
- absolutny brak możliwości wymiany baterii we własnym zakresie na lepszą/nową gdy ta już się zużyje
- brak złącz SD i możliwości rozbudowy
- brak gniazd miniUSB
- 2,4x wolniejszy procesor
- wielokrotnie wolniejsze GPU (więcej niż między iPadem i iPadem2)
- problemy z ustawieniem dzwonka (zabawne, że telefon z pojemnością 16GB nie potrafi korzystać ze zwykłej mp3)
- problemy z WiFi (kiedyś i po drobnej aktualizacji - 670MB, dla specjalnej troski programistów Apple tak właśnie wygląda patch hahaha)
- problemy z zasięgiem, wbrew pozorom nie wszystkie telefony to mają
- brak bluetootha (no nikt mi nie powie, że obcięty bluetooth jest wygodny)
- brak javy
- brak flasha - strony nie są wyświetlane poprawnie
- brak możliwości podłączenia do kompa poza iTunes (ja np używam linuksa i nie wyobrażam sobie, że nie mogę podłączyć telefonu, żeby normalnie zgrać dane)
- bardzo mała ilość przydatnych aplikacji w App-Store, 99% to aplikacjie do symulacji głupich odgłosów, picia piwa czy wciągania ścieżki coki
- zupełna nieprzydatność biznesowa, brak jakichkolwiek wbudowanego sensownego oprogramowania do przeglądania dokumentów z edytorów tekstu, arkuszy kalkulacyjnych
- przestarzały system operacyjny z pseudo multitaskingiem
- aplikacje szpiegujące lub brak Wi-Fi po aktualizacji
- zdjęcia, które "robią się same"
- połączenia przez 3g nawet jeśli są wyłączone (i ogromne rachunki za telefon)
- brak możliwości ustawienia alarmu, przecież może nie zadzwonić
- brak możliwości podłączenia do TV
- brak możliwości grania na TV
- cena - ten telefon kosztuje tyle samo (już niedługo) co taki, który tych wszystkich braków nie ma, jak bardzo trzeba być zaślepionym przez Apple, by pomimo tego wszystkiego jednak iPhone kupić w obecnych czasach? :)
Po prawie roku większość problemów jest ciągle aktualna. To nie telefon to jakaś wczesna wersja pre alpha telefonu i oprogramowania.
)


Dawidek123 odpisał, ale zbyt chamsko jak na poziom konwersacji także napisze swoją wersje, aczkolwiek w niektórych aspektach się z nim zgadzam. A więc:

AD1. Tak obudowa pęka i pękać będzie. Ale jest znacznie lepiej jak w przypadku modeli 3G i 3GS, gdzie plastik potrafił pękać od ładowania telefonu - moja znajoma ma ten problem z 3GS, ja miałem z 3G i 3GS. Ale są to raczej delikatnie rysy na powierzchni plastiku aniżeli "rowy" czy u szczerbiony plastik. 4ka natomiast ma szkło pancerne i fakt nie pęka samo z siebie czyt. od ładowania, ale się rysuje jak głupie. Fakt w tym zakresie Apple nie potrafi znaleźć złotego środka bo tandetny plastik zastąpili czymś jeszcze gorszym. W moim odczuciu obudowa z 2G była genialna i pomimo wieku 5 lat wciąż nic się z nią nie dzieje. Inna kwestia, że się rysowała. Ale co się nie rysuje?

AD2 i 3.
Robię mnóstwo zdjęć telefonem to samo tyczy się filmów i jeszcze nigdy nie miałem tego problemu o którym piszesz. Wiem, że w HTC HD2 zdjęcia były różowe, ale żeby na iPhonie żółte? Pierwsze słyszę - a jeżeli nawet to pewnie sporadyczne problemy.

AD4. Fakt, wyświetlacz miał jakiś problem w pierwszych sztukach, ale to było raczej kilkadziesiąt sztuk z wadami, które zostały wymienione także nie ma co żerować na tych informacjach.

AD5. Słabsza, owszem zgadzam się bo w dobie procesorów dwurdzeniowych w TELEFONIE KOMÓRKOWYM baterie dalej stoją jak stały od paru ładnych lat. Nie wiem czy kiedykolwiek doczekam/doczekamy się czegoś rewolucyjnego w tej kwestii. Na szczęście telefon przy normalnym użytkowaniu - nie graniu w gry - a chodzi o dzwonienie, smsmowanie, internet po 3G, WiFi, muzyka trzyma 1.5 dnia czy nawet do 2 co mnie cieszy ;)

AD6. Pokaż mi kogoś kto ma telefon - SMARTPHONE - dłużej jak jeden rok i nie ma ochoty go wymienić? iPhone ma to do siebie, że dobrze traktowana bateria - bez rozładowania ze 100% do 0% - trzyma bardzo długo i się nie zużywa. Jednak każdy kto siedzi w tym temacie wymienia swój telefon co rok czy ciut wcześniej. Normalny użytkownik, którego interesuje tylko i wyłącznie dzwonienie kupuje jakąś Nokie sprzed paru lat co trzyma tydzień czy więcej ;) Wada którą wymyśliłaś na siłę!

AD7 i 8. Tak jak pisałem poprzednio ani microSD ani USB nie są potrzebne tej marce. Bo skoro Apple dba by każdy model posiadał od 8GB do 32GB to po co się bawić w chińskie karty pamięci, których parametry dobre są tylko i wyłącznie na papierze?

AD9. Skoro Galaxy S1 i S2 potrzebuje tak mocarny procesor do podstawowych funkcji to gratuluje inżynierom Androida. iPhone posiada znacznie wolniejsze i słabsze podzespoły, a iOS i gry śmigają jak trzeba. W Android Market najlepszą grą jest Nova 2, w AppStore mówimy od Dead Space 2, Infinite Blade, Rage HD czy Real Racing 2 które pokazują pazurki. W takim razie na co Galaxy potrzebuje takie podzespoły? Wybacz, ale dla mnie to tylko i wyłącznie mydlenie oczu ot co bo takiego Galaxy nikt nie wykorzysta w 100% - chyba, że ktoś uwielbia robić Benchmarki.

AD10. Tak jak wyżej. Skoro w Android Market są same porty z iOS na dodatek z opóźnieniami jak diabli bo po co Galaxy tak zaawansowana "karta" graficzna? Bez sensu.

AD11 i 12. Dzwonki i to WiFi to kolejny argument napisane na siłę. Nie wiem skąd się to bierze, ale zabawa we wrzucanie tandetnego dzwonka z kurami, stękaniem, wybuchającym telefonem, refrenami z Vivy i Bóg jeden wie czego jeszcze jest po prostu śmieszne. Kwestia gustu i tyle. Mi osobiście pasuje to co jest w standardzie i cudować nie będę by się wyróżniać z tłumu. A z WiFi pierwsze słyszę. Wiem, że modele 3G po Jailbreak padały - sam miałem ten problem zaraz po zakupie telefonu. Ale nic więcej mi na ten temat nie wiadomo.

AD13. Zasięg, ok zgadzam się! Zawalili sprawę i Jobs musiał być niesamowicie zły, ale gorzej być już nie może. Mają nauczkę na przyszłość, ale czy pomimo tych problemów ich produkt się nie sprzedał? NIE!

AD14, 15 i 16. BlueTooth nie jest nikomu potrzebny bo iPhone'a używają ludzie co mają pieniądze by go kupić, a w ich przypadku wymiana muzyką, zdjęciami czy czymś jeszcze innym jest po prostu nie na miejscu i bez celu. Brak Javy? Czegoś nie rozumiem, przecież jest Java w Safari.
Flash - pierwsze słyszę o złym wczytywaniu stron. Safari jako jedyna przeglądarka na telefon komórkowy potrafi wczytać i dostosować rozmiar strony do wielkości wyświetlacz. Nie tęsknie za FLASHem także kwestia gustu.

AD15. Nawet nie masz pojęci jak iTunes ułatwia wrzucanie danych na telefon! Korzystałem przez parę dni z LG Swift ot tak bo dostałem w Plusie. Po pierwsze nie wiedziałem jak się wrzuca muzykę - trzeba było utworzyć folder, potem drugi i jeszcze jeden na zdjęcia itp. Tragedia. W przypadku iTunes podłączam iPhone'a i przeciągam. Prościej się nie da! Mam okładki, mam albumy. Wszystko ładnie nazwane i posegregowane! Zero przeszukiwania folderów w celu znalezienia tego właściwego i sprawdzania czy dobrze się wrzuciło.

AD16. Skoro w 99% przypadków w AppStore są same "głupoty" to Android Market nie ma tego problemu bo aplikacji tyle co kot napłakał. Ale bez obaw, niedługo Apple zmieni taktykę i wywali połowę tego dziadostwa. Zresztą Apple to amerykański gigant, a więc kultura i zachowanie Amerykanów jest troszkę inne niż Europejczyków, także ich aplikacje do "pierdzenia" czy "bekanie" interesują i bawią. Fakt, jest tego troszkę za dużo, ale rankingi są na tyle fajne, że pokazują tylko interesujące aplikacje. Ponadto jeżeli spojrzeć na przydatne aplikacje w stosunku do badziewia w AppStore to masz racje, ale jak spojrzeć pod kątem przydatnych aplikacji w Android Market to zdecydowanie wieje biedą.

AD17. Dziwne, że o tym piszesz skoro nawet Galaxy nie jest telefonem BIZNESOWYM i nie ma takich aplikacji. Ponadto jak widzę "biznesmena" który pisze na telefonie jakiś dokument to ogrania mnie śmiech... Przepraszam bardzo ale od tego są laptopy lub TABLETY. Ponadto na iPhone'a wyszło kilka bardzo przydatnych aplikacji do przeglądania dokumentów, edycji i udostępniania via WiFi.

AD18. Czemu uważasz iOS za przestarzały system? Czego mu brakuje? Jest banalny w użyciu, reaguje błyskawicznie, ma to czego każdemu trzeba. A multitasking pomimo dość późnego wprowadzenia niesamowicie ułatwia pracę i jest wspierany w każdej aplikacji. Android za to ma wszystkiego za dużo i nie jest telefon dla każdego bo żeby z niego korzystać trzeba przeczytać instrukcje, krok po kroku.

AD19. Każdy system, każdy operator, każdy gigant szpieguje. Ponadto jesteś milionerką, gangsterem czy wielką gwiazdą muzyki, że się boisz o swoje dane osobowe i miejsca gdzie byłaś? Troszkę to śmieszne bo Apple i nikogo innego na świecie nie interesuje, że Kowalski Jan lat 23, mieszkający na Śląskiej 5B był w sex shopiem wczoraj o 13:12... O WiFi nie słyszałem :)

AD20. Jakie znowu samo robiące się zdjęcia? O czym Ty na Boga mówisz?
AD21. Skoro dla niektórych tak trudnym jest WYŁĄCZNIE 3G oraz DANYCH SIECI KOMÓRKOWEJ to radziłbym sprzedać INTERNETOWY telefon i kupić Nokie 3510i... Telefon jak jest włączony to oczywistym jest, że łączy się z internetem, ale nie ma sytuacji, że sam to robi. Bo albo mamy włączony MAIL i powiadomienia, GG czy Skype'a albo nie mamy i nic nie zabiera. Ponadto kto kupuje telefon INTERNETOWY by z niego nie korzystać?

AD22. Oj oj, sztucznie nakręcany szum o tym alarmie 2 czy 3 stycznia 2011. Na prawdę OGROMNY minus. Dziennie wstaje o 9:00 i od grudnia 2010 NIGDY nie zaspałem - 4ka zawsze dzwoni.

AD23 i 24. Od grania i oglądania filmów na TV mam telewizor i konsole. Ponadto kto by chciał oglądać NOVA 2 na 32 calowym telewizorze? Szkoda oczu.

AD24. To że cena w POLSCE to ponad 4000 zł czy nawet więcej nie oznacza, że zza granicą ów model jest tak samo drogi! Ponadto na Allegro można kupić o połowę taniej i to NÓWKI! W końcu płaci się za design i możliwości, a tego pierwszego w Galaxy niestety nie ma dlatego też skąd tak wysoka cena Galaxy S2?!

#119 Mirko791

Mirko791
  • 4 558 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 15 maja 2011 - 13:52

Zuo, może nie znam się tak dobrze jak Ty, ale coś tam wiem. Procesor iPhona 4 jest fabrycznie ustawionu na max 800 MHz, ze względu na oszczędność baterii.

#120 Zuo

Zuo
  • 191 postów

Napisano 15 maja 2011 - 14:01

Dawidek123 nie bardzo miał argumenty, stąd też ton jego wypowiedzi, nie zasłużył na odpowiedź więc odpiszę tobie abovePL.

ad 2,3 - [url=http://komorkomania.pl/2010/07/02/iphone-4-ma-problemy-ze-zdjeciami]iPhone 4 ma problemy ze zdjęciami – Komórkomania.pl – najlepszy blog o komórkach[/url] prosze ;)
ad 4 - [url=http://www.telepolis.pl/news.php?id=18547]iPhone 4 ma plamy na ekranie? - TELEPOLIS.PL[/url]
ad 15 - [url]http://myapple.pl/search.php?searchid=10375298[/url]
ad 20 [url]http://www.proline.pl/?n=iphone-robi-zdjecia-uzytkownikom-bez-ich-wiedzy&grupa=news[/url]

Mirko791 a widzisz, tego nie wiedziałam, okazuje się, że Apple cichaczem używa takiej funkcji jaką ja miałam na HTC czyli CPU scaler, działało to tak, że gdy procesor nie był używany częstotliwość spadała do śmiesznych wartości, gdy natomiast był pod obciążeniem, mógł przełączyć się w tryb "podkręcony" powyżej nominalnej wartości.

#121 krl.krl

krl.krl
  • 522 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 maja 2011 - 14:12

W iPhone4 jest procesor A4 - 1GHz. Fajnie, że się wypowiadasz nie znając tak podstawowej rzeczy ;)


Wiadomo, że jest A4. Taktowanie to 800MHz (wg hackerów albo appek z Cydii.).
Aha, nie warto się męczyć, na tym forum iPhone to jak tablice z przykazaniami od samego Jobsa.

#122 abovePL

abovePL
  • 2 385 postów
  • SkądJaworzno, Poland

Napisano 15 maja 2011 - 15:46

Dawidek123 nie bardzo miał argumenty, stąd też ton jego wypowiedzi, nie zasłużył na odpowiedź więc odpiszę tobie abovePL.

ad 2,3 - iPhone 4 ma problemy ze zdjęciami – Komórkomania.pl – najlepszy blog o komórkach prosze ;)
ad 4 - iPhone 4 ma plamy na ekranie? - TELEPOLIS.PL
ad 15 - http://myapple.pl/se...archid=10375298
ad 20 [url=http://www.proline.pl/?n=iphone-robi-zdjecia-uzytkownikom-bez-ich-wiedzy&grupa=news]Iphone robi zdjecia uzytkownikom bez ich wiedzy :: ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wroc



AD 2, 3 i 4. Owszem masz racje jednak były to wady fabryczne i drobne błędy w iOS. Mnie osobiście nic takiego się nie przydarzyło. Ponadto problem ten został naprawiony poprzez wydanie stosownej łatki do iOS oraz wymiany wadliwego, premierowego egzemplarza telefonu.

AD15. Link nie działa.

AD20. Ponownie błąd iOS 4.3.1, gdyż zaraz po jego wyjściu pojawiła się aktualizacja 4.3.2. Nie korzystam z FaceTime - oprócz czasami drobnym konwersacji po Skypie - i nie mogę zaprzeczyć, ale fakt, faktem że ów problem został naprawiony.

Wszystkie wymienione wyżej przez Ciebie minusy to wady modeli premierowych, które owszem miały takie problemy lecz zostały one naprawione wraz z wyjściem łatek do iOS 4.0 oraz wymiany na nowy egzemplarz. Jednak nie są to minusy i wady, które by ODSTRASZAŁY potencjalnych klientów oraz zmuszały do kupna telefonu konkurencji. Kto wie może i Samsung Galaxy S2 ma jakiś błąd w systemie lub problemy natury technicznej i wkrótce wyjdzie to na jaw? Żaden gigant nie robi telefonów IDEALNYM. Owszem, od Apple oczekuje się czegoś więcej w stosunku do ceny, ale było to wprowadzenie nowego modelu z nowymi podzespołami, w nowej obudowie i z zaawansowanym technicznie wyświetlaczem. Ważne, że poprawili swoje błędy i nie będzie takich "kwiatków" w przypadku iPhone'a 5 ;)




EDIT:

Pierwsze wideo porównujące Galaxy S2 do iPhone'a 4!
https://www.youtube.com/watch?v=_BXWqkOexiU

#123 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 01 czerwca 2011 - 21:20

... jestem pewien, że znajdą się tacy którzy zawiedzeni opóźnieniem premiery tegorocznego iPhona zamienią jabłko na tego właśnie Androida.


Ja właśnie coś takiego zaobserwowałem.
Już kilku moich znajomych, którzy wcześniej fascynowali się iPhonem, zakupiło Galaxy S2.
Sam jestem od kilku dni posiadaczem tego cuda i jestem zadowolony na maxa.
To, czego brakowało mi w produkcie Apple dostałem od Samsunga.

#124 dirk.diggler

dirk.diggler
  • 2 464 postów

Napisano 01 czerwca 2011 - 21:24

Ja zaobserwowałem coś innego: znajomi którzy używali Samsungów i HTC, poprzesiadali się na 3GS i 4. Ja sam przed trójką miałem pewien czas Galaxy S. To czego brakowało mi w produkcie Samsunga, dostałem od Apple.

#125 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 01 czerwca 2011 - 21:32

Ja zaobserwowałem coś innego: znajomi którzy używali Samsungów i HTC, poprzesiadali się na 3GS i 4.
Ja sam przed trójką miałem pewien czas Galaxy S. To czego brakowało mi w produkcie Samsunga, dostałem od Apple.


Może dlatego, ze nie mieli w rękach S2.
Poprzednim wersjom na prawdę dużo brakowało.
Długo siedziałem na Nokiach, bo "dotykowe" miały problemy wieku dziecięcego.
Teraz jednak producenci serwują nam już prawie doskonały produkt.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych