Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przeniesienie wiadomości na czysty system


Najlepsza odpowiedź dario13d , 11 grudnia 2014 - 13:10

Zrobiłem to trochę inaczej najważniejsze, że efekt końcowy jest  :D i wszystkie wiadomości wróciły.

Napiszę dla potomnych a więc po kolei:

 

1) Najpierw z TM skopiowałem całą zawartość  ~/Library/Messages    oraz  ~/Library/Containters/com.apple.iChat

2) Włączamy  Wiadomości>Preferencje>Konta i wylogowujemy się z iMessage.

3) Włączamy Finder idziemy do ~/Library  i podmieniamy wyżej wymienione rzeczy.

4) Restartujemy Macbook.

5) Włączamy Wiadomości i logujemy się na konto.

 

Wszystkie wiadomości wróciły na świeżo postawiony OS X  :D , nie wiem, czy trzeba wykonać wszystkie 

wymienione czynności, ale u mnie ten sposób działa.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 dario13d

dario13d
  • 530 postów
  • Płeć:
  • SkądHOLLYŁÓDŹ

Napisano 09 grudnia 2014 - 23:22

Zainstalowałem Yosemite jako nakładkę na Mavericks i mój Macbook bardzo przymulił.  :angry:

Postanowiłem zainstalować na czysto i przegrać potrzebne rzeczy z dysku,teraz wszystko gra.  :)

Pytanie do was koledzy,czy ktoś wie jak przywrócić wszystkie wiadomości ( bardzo mi na tym zależy ) z Time Machine na czysty system.

Nigdy nie przenosiłem pojedynczych rzeczy z TM.

Czy wystarczy skopiowanie pliku wiadomości z TM i wklejenie do wiadomości na czystym systemie, czy należy zrobić to jakoś inaczej.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.


  • dario13d lubi to

WIDZEW ŁÓDŹ 1910 & RUCH CHORZÓW 1920

  •  Macbook Pro 13'' Mid 2012      iPhone 5s 32GB White +JB      iPad Air 32 GB White WiFi +JB

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 grudnia 2014 - 00:18

Wystarczy skopiowanie rzeczy z ~/Library/Containters/com.apple.iChat, może jeszcze pliki z ~/Library/Preferences z iChat w nazwie.


  • dario13d lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 dario13d

dario13d
  • 530 postów
  • Płeć:
  • SkądHOLLYŁÓDŹ

Napisano 10 grudnia 2014 - 22:48

Ok wyciągnąłem te rzeczy z TM, które podałeś wyżej.

Czy teraz mam je przekopiować w te same miejsca i połączyć z tymi na czystym OSX ?

Czy najpierw usunąć pliki z czystego OSX i w to samo miejsce skopiować rzeczy wyciągnięte z TM ?

Przepraszam za być może za głupie pytania, ale nie chciałbym czegoś schrzanić.

 

Dzięki za zainteresowanie się tematem i odp.


WIDZEW ŁÓDŹ 1910 & RUCH CHORZÓW 1920

  •  Macbook Pro 13'' Mid 2012      iPhone 5s 32GB White +JB      iPad Air 32 GB White WiFi +JB

#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 grudnia 2014 - 03:01

Odpal raz Messages, żeby Ci się potworzyła struktura katalogów odpowiednia, potem wyłącz i nadpisz danymi z TM.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 dario13d

dario13d
  • 530 postów
  • Płeć:
  • SkądHOLLYŁÓDŹ

Napisano 11 grudnia 2014 - 13:10   Najlepsza odpowiedź

Zrobiłem to trochę inaczej najważniejsze, że efekt końcowy jest  :D i wszystkie wiadomości wróciły.

Napiszę dla potomnych a więc po kolei:

 

1) Najpierw z TM skopiowałem całą zawartość  ~/Library/Messages    oraz  ~/Library/Containters/com.apple.iChat

2) Włączamy  Wiadomości>Preferencje>Konta i wylogowujemy się z iMessage.

3) Włączamy Finder idziemy do ~/Library  i podmieniamy wyżej wymienione rzeczy.

4) Restartujemy Macbook.

5) Włączamy Wiadomości i logujemy się na konto.

 

Wszystkie wiadomości wróciły na świeżo postawiony OS X  :D , nie wiem, czy trzeba wykonać wszystkie 

wymienione czynności, ale u mnie ten sposób działa.


WIDZEW ŁÓDŹ 1910 & RUCH CHORZÓW 1920

  •  Macbook Pro 13'' Mid 2012      iPhone 5s 32GB White +JB      iPad Air 32 GB White WiFi +JB

#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 grudnia 2014 - 17:11

Nie wiem, co w Twoim jest 'inaczej' niż w moim, ale niech Ci będzie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 dario13d

dario13d
  • 530 postów
  • Płeć:
  • SkądHOLLYŁÓDŹ

Napisano 11 grudnia 2014 - 17:25

@ftpd  Ogólnie wielkie dzięki za pomoc ;) różnica jest prawie żadna, tylko nie ma potrzeby kopiowania

~/Library/Preferences z iChat w nazwie. )

Napisałem tylko co i jak po kolei, może się komuś kiedyś przyda ;) 


Użytkownik dario13d edytował ten post 11 grudnia 2014 - 17:26

WIDZEW ŁÓDŹ 1910 & RUCH CHORZÓW 1920

  •  Macbook Pro 13'' Mid 2012      iPhone 5s 32GB White +JB      iPad Air 32 GB White WiFi +JB




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych