Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * - 4 głosy

Poszukiwania aplikacji.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5404 odpowiedzi w tym temacie

#5276 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 20 listopada 2020 - 11:11

Tak pokrótce: powiadomienia w czasie rzeczywistym będziesz mieć tylko w oficjalnej aplikacji Twittera. Powiadomienia w aplikacjach trzecich to taka proteza. Nie kojarzę, żeby jakaś aplikacja trzecia w ogóle oferowała powiadomienia dla każdego tweeta konkretnej osoby. Jest w oficjalnej, ale trzeba wchodzić w każdy profil osobno. 

Z drugiej strony, jeśli chcesz obserwować więcej niż 5 osób, to nie polecałbym ustawiać takich powiadomień dla każdej z nich – załóżmy, że obserwujesz 50 osób i każda (średnio) wysyła 2 tweety dziennie. Dawałoby to 100 dodatkowych powiadomień dziennie – masakra.

Istnieją tak naprawdę dwa podejścia do korzystania z Twittera:

1. Oficjalne, „algorytmiczne” – korzystasz z oficjalnej aplikacji i ufasz, że wyświetli tweety od osób obserwowanych (czasem też to, co dodały do ulubionych). Nie będą one posortowane chronologiczne, nie zobaczysz wszystkiego. 

2. Nieoficjalne, „chronologiczne' – instalujesz aplikację trzecią (polecam Tweetbota, ze względu na wyśmienitą synchronizację – tak, oficjalna aplikacja ciągle tego nie ma) i czytasz TL (timeline) chronologicznie. Dzięki temu nie omija Cię żaden wpis z obserwowanych. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5277 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 listopada 2020 - 11:29

Nie będę obserwował więcej niż 5 osób, przynajmniej na razie.
Nie obchodzi mnie algorytm wyświetlenia tego. Chcę mieć powiadomienia (badge na ikonce), ZA KAŻDYM RAZEM, jak którekolwiek z moich obserwowanych źródeł wrzuci nowy post.
Co to znaczy 'nie ma synchronizacji'? Skoro się nie synchronizuje, to jak działa?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5278 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 20 listopada 2020 - 11:36

Nie ma synchronizacji pozycji na TL. Jak mam Tweetbota, to odpalam na telefonie, czytam np. 200 tweetów z 1000. Jak wezmę do ręki iPada, to pozycja na TL będzie zachowana. Oficjalna aplikacja tego nie ma.
Jak zamierzasz obserwować zaledwie kilka osób i chcesz mieć powiadomienia, to pozostaje oficjalna aplikacja i kliknięcie w profilu każdej z nich „dzwoneczka”. Nie ma co kombinować więcej.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5279 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 listopada 2020 - 11:48

Dzwoneczek! Widzisz, to może być odpowiedź na moją potrzebę. Dzięki.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5280 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 21 listopada 2020 - 17:05

Poszukuję wygodnej apki do odczytywania danych EXIF ze zdjęć. Obecnie używam Photo Investigator, ale wygląda, jakby była napisana w ubiegłym stuleciu. Szukam czegoś współcześniejszego. Może być płatna, ale bez subskrypcji.

 

W sumie, Mikołaju, jak Ci nie zależy histerycznie na fancy GUI, Skróty mają opcję pobrania sporej ilości metadanych (nie tylko EXIF); można to sobie ładnie wyświetlić w formie komunikatów/alertów. Wystarczy skomponować odpowiedni skrócik i dodać go do share sheets.

 

Np. taki prymitywny:

https://www.icloud.c...6a39f794b230e02

 

A tu, jako plik tekstowy, database wszystkich metadanych, które Skróty mogą odczytać, na przykładzie którejś z ostatnich moich fot:

https://www.icloud.c...8psuu9NV_BhVe4g

 

 

 

Ten jest chyba jeszcze starszy niż wspomniany przez Mikołaja. Ostatnia aktualizacja 4 lata temu. Może niedługo przestać w ogóle działać.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#5281 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 listopada 2020 - 15:13

No dobra, używam 'dzwoneczka' w oficjalnej aplikacji Twittera i to się pięknie sprawdza - dostaję powiadomienia o nowych wpisach pożądanych profili.

Pytanie-bonus brzmi: czy inne aplikacje też mają takie dzwoneczki? Trochę mi szkoda w ciemno 25 zł na Tweetbota, jeśli na przykład nie ma - ale jednocześnie chciałbym widzieć w feedzie TYLKO obserwowane przez siebie profile (najlepiej bez ich retweetów), a oficjalna wyświetla mi mnóstwo szamba typu 'polecamy ten tweet' albo 'może teraz zasubskrybować profil X?'.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5282 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 25 listopada 2020 - 15:22

Nie ma, ze wspomnianych wyżej powodów (ograniczone API Twittera). Ale za to nie masz szamba. Ja proponuję zrobić tak: oficjalna aplikacja do powiadomień i Tweetbot do czytania. Sam tak korzystam i sobie chwalę. Aplikacji oficjalnej i tak potrzebujesz, jeśli chcesz korzystać z niektórych funkcji (np. ankiet).


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5283 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 listopada 2020 - 15:38

E, nie. Ja tam nic nie czytam, dodałem profile rządowe, żeby dostawać powiadomienia o konferencjach prasowych. To, że Jakiś Jutuber wrzucił tweeta 'za godzinę będzie nowy filmik' mnie nie obchodzi, bo za godzinę po prostu YouTube powiadomi. Także zostanę przy jednej, dzięki za wyjaśnienie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5284 Ariel Tryka

Ariel Tryka
  • 102 postów

Napisano 25 listopada 2020 - 18:38

Witam, szukam aplikacji, gdzie np mogę dodać zdjęcie danego mebla, rzeczy i skierują kamera na stolik wyświetli się mi na ekranie, jak to będzie tam wyglądało...

Mam iphona 12 pro jak coś.

#5285 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 26 listopada 2020 - 02:59

@up Czy można poprosić o jakiś bardziej zrozumiały dla przeciętnych zjadaczy chleba opis całej sytuacji poszukiwawczej?
Bo biorąc pod uwagę obecny kształt wypowiedzi, jako interpretacja nasuwa się jedynie wniosek, że nowy sprzęt został niedawno nabyty i duma rozpiera, a na to nie wiadomo, co doradzić.

Z góry dziękuję za sprecyzowanie.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#5286 Ariel Tryka

Ariel Tryka
  • 102 postów

Napisano 26 listopada 2020 - 15:11

Coś na tej zasadzie: https://www.apple.co...lver_ios14.usdz

Jeżeli link nie działa to np na stronie Apple, możesz wybrać ze zobacz produkt w rozszerzonej rzeczywistości.

Jest zdjęcie w 3D i mogę zobaczyć jak. Wdzie wyglądał na biurku MB.
Tylko szukam aplikacji, gdzie będę mógł podejrzeć coś innego niż MacBook.

Model telefonu podałem, bo ma Lidar...

#5287 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 listopada 2020 - 17:19

To raczej tak nie działa. Musisz mieć przygotowane odpowiednie dane, a nie 'wrzucę obrazek i będzie'. Działa w aplikacjach, których twórcy przygotowali takie dane.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5288 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 26 listopada 2020 - 18:06

Dzięki za rozjaśnienie, OP.

 

@ftpd: Prawda.

 

Co do mebli per se, Ikea chyba ma aplikację pozwalającą oglądać ich wytwory w rozszerzonej rzeczywistości. Jeśli chodzi o inne przedmioty, https://apps.apple.c...ce/id1111193492 ma sporą bazę.

No i mają też przede wszystkim drugą aplikację https://apps.apple.c...op/id1225065243, za pomocą której można uploadować swoje CAD-y. Tylko trzeba je wcześniej stworzyć, oczywiście. Z ’po prostu zdjęcia’ się nie da, póki co.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#5289 Ariel Tryka

Ariel Tryka
  • 102 postów

Napisano 27 listopada 2020 - 06:56

Napisałem ze zdjęcia 3D
Nawet w pierwszym poście nie napisałem „poprostu zdjęcia”

Dzięki za link ;-)

#5290 MichalEm

MichalEm
  • 4 postów

Napisano 30 listopada 2020 - 11:44

Cześć Wszystkim,

szukam możliwości logowania połączeń z dokładnym czasem trwania, liczeniem sumarycznej długości połączeń z konkretnym numerem telefonu.

Mówiąc prosto; chcę wiedzieć ile z kim rozmawiałem w ciągu danego miesiąca łącznie, oraz ile z rozbiciem na poszczególne dni.

 

Na Androida jest świetny program Callistics. Czy jest jakaś alternatywa na iOS?



#5291 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 30 listopada 2020 - 11:47

Nie ma. Żadna aplikacja nie ma dostępu do takich danych ze względów bezpieczeństwa. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5292 MichalEm

MichalEm
  • 4 postów

Napisano 30 listopada 2020 - 11:54

Nie ma. Żadna aplikacja nie ma dostępu do takich danych ze względów bezpieczeństwa. 

Czyli jeśli ktoś prowadzi konsultacje telefoniczne i na podstawie długości rozmów rozlicza się z klientami, to w grę wchodzi jedynie ręczne zapisywanie długości każdego połączenia i sumowanie tego?

Trudno mi w to uwierzyć, że nie ma jakiegoś rozwiązania na iOS, które rozwiązuje ten problem. Na pewno wiele osób pracuje w taki sposób.



#5293 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 listopada 2020 - 11:57

Może i 'trudno', ale uwierzyć musisz. Te dane są wrażliwe, więc jakaś byle aplikacja nie będzie miała do nich dostępu, zatem technicznie niemożliwe jest, zgodnie z zasadami App Store, stworzenie czegoś takiego.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5294 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 30 listopada 2020 - 12:00

Czyli jeśli ktoś prowadzi konsultacje telefoniczne i na podstawie długości rozmów rozlicza się z klientami, to w grę wchodzi jedynie ręczne zapisywanie długości każdego połączenia i sumowanie tego?

Trudno mi w to uwierzyć, że nie ma jakiegoś rozwiązania na iOS, które rozwiązuje ten problem. Na pewno wiele osób pracuje w taki sposób.

na podstawie billingu od operatora się nie da?



#5295 MichalEm

MichalEm
  • 4 postów

Napisano 30 listopada 2020 - 12:10

na podstawie billingu od operatora się nie da?

Dość problematyczne i ważne jest, żeby na bieżąco można mieć wgląd w statystyki.



#5296 ziellarz

ziellarz
  • 3 postów

Napisano 03 grudnia 2020 - 15:34

Cześć, chciałbym zrobić z tabletu takie małe narzędzie do nagrywania własnych wypowiedzi. W tym celu chciałbym użyć przedniej kamery (nagrywanie), a równocześnie, aby na ekranie ipada wyświetlana była np. strona internetowa w przeglądarce. Sprzęt ipad air 2 ios14.2? Kojarzy ktoś w jaki sposób ogarnąć ten wątek, czy mogę zrobić to z wykorzystaniem jakiejś zewnętrznej apki? 

 


#5297 phillix

phillix
  • 166 postów

Napisano 10 grudnia 2020 - 16:53

Istnieje jakaś darmowa aplikacja do nagryuwania rozmów? w tych, które znalazłem, trzeba wykupić abonament. Na Androida jest pełno darmowych.



#5298 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 10 grudnia 2020 - 17:36

Istnieje jakaś darmowa aplikacja do nagryuwania rozmów? w tych, które znalazłem, trzeba wykupić abonament. Na Androida jest pełno darmowych.

nie ma. Ani darmowych, ani płatnych, bo iOS na to nie pozwala. Android zresztą od pewnego czasu też to blokuje. Te z abonamentem to są usługi VoIP.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 10 grudnia 2020 - 17:37

  • phillix lubi to

#5299 phillix

phillix
  • 166 postów

Napisano 10 grudnia 2020 - 17:49

nie ma. Ani darmowych, ani płatnych, bo iOS na to nie pozwala. Android zresztą od pewnego czasu też to blokuje. Te z abonamentem to są usługi VoIP.

Czyli pozostaje nagrywanie ekranu. Dziękuję za odpowiedź.



#5300 Ravenq1

Ravenq1
  • 1 postów

Napisano 14 grudnia 2020 - 22:44

Poszukuję klienta VOIP, (bezpłatny lub płatny) działającego również w tle. Obecne, które sprawdzałem przy "zminimalizowaniu" aplikacji gdy ktoś dzwoni nic się nie dzieje. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych