Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

ipod touch - wyświetlacz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
263 odpowiedzi w tym temacie

#51 born2fight

born2fight
  • 443 postów
  • SkądILL WIND US

Napisano 02 grudnia 2007 - 03:51

"iPod touch z fabryki jest ciasno opakowany w wymyslna folie, ktora obejmuje tez ekran" ze co ty niby mowisz ze caly ipod jest zafoliowany ,ja juz nic z tego nie rozumiem ipod byl opakowany w folie caly ale nie ciasno tak jak kazdy nowy ipod na video byl napis nie kradnij muzyki czy cos takiego ale nie o taka folie mi chodzi tylko o folie na ekran ciasno zalozona bo nie wiem czy mam cos takiego zalozonego i dla tego na moim ekranie zostaja rysy ,tylko troche trudniej go porysowac niz tyl ipoda ale lekkie dotkniecie kluczami czy czyms takim zostawia rysy widoczne pod swiatlem nie wiem co by sie stalo gdy bym walil tak kluczem jak ludzie na youtube

#52 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 02 grudnia 2007 - 10:26

iPod touch jest fabrycznie opatulony cały w luźną folią + dodatkowo ma założoną elektrostatycznie folię na ekran, której jednak nie sposób nie zauważyć, ponieważ nie jest ona założona tylko na szybce, ale na całym przednim panelu urzadzenia, a więc również na przycisku "home" i dalej jest zawinięta na tył urządzenia. Więc jeśli tego nie masz tzn że nie masz żadnej folii na ekranie. Co do rysowania się - ekran absolutnie nie powinien się rysować, a już na pewno nie na podstawie objawów, które piszesz. Nie wiem co o tym sądzić, ale po Apple wszystkiego się można spodziewać. Niedawno naprodukowali całą masę badziewiastych ekranów LCD, myśląc, że klienci tego nie zauważą... Teraz być może wpadli na pomysł dodatkowego zaoszczędzenia kosztów przez zmianę szybki ekranu ze szklanej na plastikową. Wcale by mnie to nie zdziwiło... W każdym bądź razie Touch ze szklaną szybką nie ma prawa się łatwo zarysować, a już na pewno nie tak łatwo jak to opisałeś. Wracając do problemu poświaty. Wczoraj ponownie byłem w Saturnie i moje najgorsze przypuszczenia tylko się potwierdziły. Są tam wystawione do testowania przez klientów dwa iPody Touche - jeden z dobrym, a drugi ze zwalonym ekranem. Ten pierwszy wogóle nie ma poświaty wokół ikony baterii! Drugi zaś ma identycznie uwalony ekran jak mój i kilku osób co tu opisały ten problem. Niedowiarków typu pan "mls" gadających, że "poświata jest normalna zamierzona przez grafików Apple" zapraszam do Saturna (Saturn w Warszawie w centrum handlowym Arkadia i Złote Tarasy). Jeśli mi nie wierzą to może na własne oczy się przekonają.... ps: ekran tego dobrego ipoda nie tylko nie ma poświaty, ale jest lepszy od uwalonego ipoda pod każdym względem. Ten uwalony przypomina jakością przedpotopowe ekrany z matrycami TN, z bardzo kiepskimi kątami widzenia i słabą reprodukcją kolorów i wręcz fatalną czernią. Ten drugi wygląda zaś jak dobrej kalsy ekran z matrycą PVA, z bardzo dobrymi kątami widzenia, mocno nasyconymi kolorami i głęboką czernią. Różnica jakości między tymi dwoma ekranami to jest dzień a noc. Pójdzicie do Saturna i przekonajcie się sami. Takie różnice w jednym modelu urzędzenia w poszczególnych egzemplarzach są niedopuszczalne. Ipod touch z uwalonym ekranem wygląda jak jakiś przedpotopowy model, a ten z dobrym ekranem wygląda jakby był od niego kilka generacji naprzód. Porównywanie tych ekranów tak tak jak porównywanie pierwszego ipoda wypuszczonego na rynek przez Apple parę lat temu z ubiegłorocznym ipodem video.... Apple sobie leci w kulki. Jeśli Apple sądziło, że ludzie będą tak naiwni i nie zauważą tak drastycznych różnic w jakości ekranów to chyba tam jakieś młotki pracują. pzdr

#53 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 grudnia 2007 - 14:11

Wracając do poświaty - może mam Ci wysłać, szanowny panie "goodboy25", grafikę owej baterii w pliku PNG wprost z iPoda, byś na własne oczy (choć nie wiem, czy dobrze patrzące) ujrzał, że ta poświata jednak jest zamierzona?

#54 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 02 grudnia 2007 - 17:28

a moze ktorys z update'ow zmienial te grafike odrobine? dwa rozne egzemplarze w sklepie nie musza miec tego samego softu.

#55 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 02 grudnia 2007 - 17:47

Wracając do poświaty - może mam Ci wysłać, szanowny panie "goodboy25", grafikę owej baterii w pliku PNG wprost z iPoda, byś na własne oczy (choć nie wiem, czy dobrze patrzące) ujrzał, że ta poświata jednak jest zamierzona?

Po pierwsze nie wiem jaki masz ekran. Jeśli jest tak jak piszesz i masz poswiatę tzn, że masz niestety uwalony ekran. To, że wg ciebie jest z tym "wszystko ok" to tylko twoja subiektywna opinia. Nie musisz mi wierzyć, tak jak pisałem zapraszam cię do któregoś ze sklepów Saturn na dokonanie osobistego porówniania na własne oczy. Ciekawe jak sobie wytłumaczysz fakt, że na jednym z ekranów nie ujżysz poświaty, czerń będzie 100 bardziej "czarna", kolory o wiele lepiej nasycone, a kąty widzenia lepsze? Może tym razem wytłumaczysz to sobie wpływem marsjan?:lol: Zrozum wreszcie, że to iż Ty masz ekran z poświatą nie oznacza, że "tak ma być", zwłaszcza, że są ipody touch, na których wogóle nie ma poświaty i są to ekrany pod kazdym względem lepsze od tych z poświatą.

---- Dodano 02-12-2007 o godzinie 17:50 ----

a moze ktorys z update'ow zmienial te grafike odrobine? dwa rozne egzemplarze w sklepie nie musza miec tego samego softu.

Te co patrzyłem mają oba wgrany najnowszy soft 1.1.2.

#56 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 grudnia 2007 - 18:44

Zrozum wreszcie, że to iż Ty masz ekran z poświatą nie oznacza, że "tak ma być", zwłaszcza, że są ipody touch, na których wogóle nie ma poświaty i są to ekrany pod kazdym względem lepsze od tych z poświatą.


Zrozum wreszcie, że masz chorą obsesję na temat ekranu iPoda. I zapytam raz jeszcze - mam podesłać plik PNG skopiowany wprost z iPoda, zawierający grafikę baterii? Widać na nim bardzo wyraźnie, że poświata jest zamierzona (nie wiem jak mam to jeszcze napisać by dotarło). Uważasz więc, że jeśli coś jest zamierzone a tego na ekranie nie widać, to jest wszystko OK?
Naprawdę, zaczyna mnie powoli nudzić konwersacja z kimś, kto jest święcie przekonany, że ma rację. I choćby się paliło i waliło, zdania nie zmieni...
Dlatego z mojej strony EOT. Jeśli będą jakieś pytania, zapraszam na PW - nie ma sensu nabijać sobie licznika postów takim tematem...

#57 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 02 grudnia 2007 - 19:13

Koleś po pierwsze co do "racji" to jakoś jak dotąd ludzie którzy się wypowiadają w tym temacie przyznają mi rację i podzielają moje zdanie odnośnie wadliwości ekranu, a nie twoje wciskanie kitów, że z ekranem "wszystko wporzadku". Po drugie nie ma czegoś takiego jak "poświata jest zamierzona" - nie da się tego potwierdzić/obalić pokazując żadne zdjęcia. Po trzecie, póki co to ja, nie ty, podawałem tutaj szereg dokładnych zdjęć testowych dobitnie pokazujących wadę wyświetlacza. Po czwarte, widziałem na żywo ipody, które nie miały wogóle żadnej poświaty (do tej pory uniknąleś ustosunkowania się do tego, ciekawe czym jest spowodowany brak poświaty, atakiem marsjan?) Po piąte, ja podaję tutaj dowody na wadliwość ekranów w iPodach Touch (i żeby nie było, nie twierdzę, że wszystkie egzemplarze są wadliwe, bo pisałem, że widziałem ipody z dobrymi ekranami), ty zaś nie podajesz żadnych dowodów, poza zaprzeczaniem moich słów, a to nie są żadne dowody. Po szóste, tak prosimy podaj zdjęcie swojego ipoda! Po siódme, ciągle próbujesz udawadniać coś, do czego nie ma na pokrycie żadnych argumentów ani dowodów (w przeciwieństwie do mnie), vide bajeczki w stylu "poświata jako zmaierzony efekt grafików" itp. Masz jeszcze jakieś watpliwości?

#58 Jenglader

Jenglader
  • 11 postów

Napisano 02 grudnia 2007 - 19:49

Koleś po pierwsze co do "racji" to jakoś jak dotąd ludzie którzy się wypowiadają w tym temacie przyznają mi rację i podzielają moje zdanie odnośnie wadliwości ekranu, a nie twoje wciskanie kitów, że z ekranem "wszystko wporzadku".

Po drugie nie ma czegoś takiego jak "poświata jest zamierzona" - nie da się tego potwierdzić/obalić pokazując żadne zdjęcia.

Po trzecie, póki co to ja, nie ty, podawałem tutaj szereg dokładnych zdjęć testowych dobitnie pokazujących wadę wyświetlacza.

Po czwarte, widziałem na żywo ipody, które nie miały wogóle żadnej poświaty (do tej pory uniknąleś ustosunkowania się do tego, ciekawe czym jest spowodowany brak poświaty, atakiem marsjan?)

Po piąte, ja podaję tutaj dowody na wadliwość ekranów w iPodach Touch (i żeby nie było, nie twierdzę, że wszystkie egzemplarze są wadliwe, bo pisałem, że widziałem ipody z dobrymi ekranami), ty zaś nie podajesz żadnych dowodów, poza zaprzeczaniem moich słów, a to nie są żadne dowody.

Po szóste, tak prosimy podaj zdjęcie swojego ipoda!

Po siódme, ciągle próbujesz udowadniać coś, do czego nie ma na pokrycie żadnych argumentów ani dowodów (w przeciwieństwie do mnie), vide bajeczki w stylu "poświata jako zmaierzony efekt grafików" itp.

Masz jeszcze jakieś watpliwości?


Sorry, że się wtrącam.

Co do dwójki to chyba jest jak najbardziej możliwe. Gdyby ipodwizard obsługiwał toucha to byśmy bez problemu wyciągnęli obrazek tej baterii na nasze monitory.. (to by było dopiero pole do popisu - każdy ma pewnie inny monitor przy kompie :) trzech Polakow, siedem zdań hahaha) No ale, ze chwilowo nie ma takiej możliwości (przynajmniej mi znajomej) to nic nie ustalimy.

A'propo czwórki to zrobiłem śmieszną rzecz:
Krok pierwszy - jasność na nisko - brak poświaty (niemal niewidoczna)
Krok drugi - jasność na środek - lekka fajna poświata
Kros trzeci - jasność na maxa - trochę intensywniejsza niż na średnio ale bez hardcore'u :)

/\
||

to jest dowód, nie?

Atak marsjan chwilowo odwołany.

W ogóle to przez ciebie zacząłem się wpatrywać mikroskopem elektronowym w mój wyświetlacz i dojrzałem jeden półnanometrowy zepsuty ćwierćpixel i jest teraz mi źle bo go wcześniej nie zauważałem.

#59 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 02 grudnia 2007 - 19:59

Jenglader, ja ci nie kazałem sie wpatrywać na ekran, wiec pretensje nie do mnie. Mi drobne subpixele wogóle nie przeszkadzają dla odmiany :) Ja ekrany testowałem w Saturnie przy identycznych ustawieniach ipodów, czyli jasność na maxa. Poświata w uwalonym ekranie jest dobrze widoczna i wcale nie trzeba się w nią wpatrywać, aby ją dostrzec. Poza tym poświaty na drugim, moim zdaniem o niebo lepszym egzemplarzu wogóle nie było, wiec w tym momencie legnie w gruzach teoryjka mls'a o "celowym zamierzeniu apple co do poświaty". Wcześniej myślałem, że poświata jest ok, tyle, że powinna być biała a nie szarobrązowa i jej brzegi powinny być gładkie, a nie poszarpane tak jak w moim ipodzie (co jest widoczne na podanych przeze mnie wczesniej fotach), ale po ponownym objerzeniu dobrego ipoda zmieniłem zdanie, bo na nim nie ma absolutnie żadnej poświaty, a sam ekran LCD jest o niebo lepszy w każdym względzie od tego z poświatą. Ponadto na tym dobrym egzemplarzu wogóle nie było wady shimmeringu, w przeciwieństwie do tego uwalonego ekranu (tutaj testowałem identyczne video streamowane z youtube na obu egzemplarzach). Zawsze polecam niedowiarkom wybrać się osobiście do jakiegoś elektromegamarketu z kilkoma wystawionychmi do testów egzemplarzami ipodów i osobiście je oblookać :) Ja tak właśnie zrobiłem i doszedłem do takich wniosków jakie można przczytać w moich powyższych postach + pokazałem zdjęcia mojego ipoda. To prawdo co piszesz, ze każdy ma inny monitor LCD więc zobaczy kolory troche inne, ale na każdym monitorze poświata myślę jest dosokonale widoczna i jej poszarpane brzegi (niezdolność ekranu ipoda do płynnych przejść tonalnych szarośći, stąd owe poszarpanie). I żeby nie było, jeśli taki ktoś jak "mls" uważa, że jego ekran jest dobry to ok nie moja rola go odbiegać od takiego zdania, ale śmiać mi się chce, kiedy ten człowiek próbuje mi dalej wciskać bajeczki o tym, że poświata jest ok, nawet pomimo faktu, że pokazałem zdjęcia, gdzie czarno na białym widać oczywiste wady ekranu. Na szczęście dla większości osób tu się wypowiadających rozpoznanie wad ekranu nie było trudne, bo nikt poza panem "mls" nie zaprzeczył moim słowom o wadach matrycy w ipodach, a wręcz przeciwnie przyznali mi rację :) Teraz czekam na naprawę moje ipodzika, który leży w serwisie. Status został zmieniony z "oczekuje na diagnoze" na "oczekuje na naprawę", więc chyba panowie z serwisu uznali mój ekran za wadliwy i coś z tym zrobią, tak przynajmniej mi się wydaje i na to liczę, wbrew bajeczkom o "dobrym ekranie" mls. Jeśli dla niego jego ekran jest fajny to ok, moj wg mnie jest niefajny i dlatego oddałem do seriwisu. Mls'a ani nikogo innego do podobnych kroków nie zmuszam, w końcu najważniejsze jest zadowolenie klienta :) tyle.

#60 Kvczor

Kvczor
  • 1 468 postów

Napisano 02 grudnia 2007 - 21:04

Ja ma poświatę obok baterii, a nie zauważyłem ŻADNYCH błędów wyświetlacza podczas oglądania filmów i zdjęć. Uważam, że "mls" ma rację :D A teraz poszukam tej zasranej baterii w iPodzie. Może ją znajdę jak będę miał farta.

#61 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 grudnia 2007 - 22:47

Ech. Miało być z mojej strony EOT, ale będzie jeszcze jeden post...
A tak swoją drogą, pan "goodboy25" chyba ma jakieś kompleksy. Jeszcze nie widziałem, żeby ktoś tak bardzo się rzucał tylko dlatego, że została podważona jego teoria... Smutne, ale (co już jakiś czas temu w innym temacie pisałem) forum schodzi na psy :|

Żeby nie było więcej wątpliwości, że poświata jest zamierzona przez grafików:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
na drugim obrazku z mojej strony dodałem tylko białe tło pod grafiką, coby było dokładnie widać na każdym tle...

OK, usuwam się w cień z tego tematu i przestaję reagować na durne zaczepki niejakiego "goodboy25", bo szkoda mojego czasu na to.

#62 menik69

menik69
  • 322 postów
  • SkądNDG

Napisano 03 grudnia 2007 - 07:29

@mls miło, że zgrałeś te bateryjkę z iPoda. Poświata tam jest i to wiedziałem już wcześniej. U mnie na krańcach baterii ta poświata robi się szaro-biało, jest pixelowo postrzępiona i w ogóle. Podobny problem jest z pustą okładką w trybie CoverFlov. Tam też jest poświata, kolor tak samo źle wyświetlany jak przy baterii.

#63 Kvczor

Kvczor
  • 1 468 postów

Napisano 03 grudnia 2007 - 08:33

Dzięki za bateryjkę!! Przyda się! :D

#64 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 03 grudnia 2007 - 11:08

@mls miło, że zgrałeś te bateryjkę z iPoda. Poświata tam jest i to wiedziałem już wcześniej. U mnie na krańcach baterii ta poświata robi się szaro-biało, jest pixelowo postrzępiona i w ogóle. Podobny problem jest z pustą okładką w trybie CoverFlov. Tam też jest poświata, kolor tak samo źle wyświetlany jak przy baterii.

Dokłądnie, nie o takie foty jak mls przedstawił chodziło. Taka poświata jak na tamtych zdjęciach to żadna poświata. Wada poświaty jest widoczna na zdjęciach ekranu urządzenia tutaj:
http://img405.images...age=bat1am8.jpg

#65 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 03 grudnia 2007 - 13:41

upierdliwych pytan z mojej strony ciag dalszy: dlaczego gradient "poswiaty" jest wyswietlany nieprawidlowo podczas gdy gradient "odbicia" baterii wyglada prawidlowo?

#66 echolab

echolab
  • 22 postów

Napisano 03 grudnia 2007 - 15:22

Genatalnie Panowie uważam, że powiniscie się zchillować. Nie rzucajcie się sobie do gardeł bo to nie ma sensu. Wszyscy chyba preferujemy miłą atmosferę. goodboy, jak ma się Twoj ipod? Czy poza zmiana statusu wiesz już kiedy bedziesz mógł go odebrać? Niecierpliwie się na efekty prac serwisu. Jesli będzie ok, taż oddam swojego. I tutuaj pytanie, czy przujmą mi toucha w ispocie w Poznaniu, czy musiałbym go słac do Wawy?

#67 KaszubaS

KaszubaS
  • 225 postów

Napisano 04 grudnia 2007 - 01:51

Alez opinie mls'a i goodboya mozna latwo pogodzic: oczywiscie poswiata jest efektem zamierzonym, zas sposob jej wyswietlania juz nie. Prosze sobie w pliku zalaczonym przez mls pomanipulowac poziomami (levels lub curves) w jakims GIMPie czy fotoszkopie. To co zaobserwowac mozna na tych "gorszych" ekranach to bezposrednie nastepstwo efektu negatywnej czerni. Pixele wadliwych wyswietlaczy "nietypowo" reaguja na sygnaly bliskie lub rowne calkowitemu zamknieciu przepuszczania podswietlenia przez ciekly krysztal. Sa jakby nieprawidlowo skalibrowane - ich skala od bieli do czerni konczy sie w innym miejscu niz powinna, badz w okolicach czerni zostaje gwaltownie zaburzona. Czern pojawia sie w miejscu ciemenej szarosci, a kazdy ciemniejszy ton przechodzi jakby na druga strone lustra - podlega inwersji. Pewien ton o wartosci progowej byl wyswietlany jako czern, zas pixele majace wyswietlac tony ciemniejsze od niego przepuszaly coraz wiecej backlight'a ("negative black"). Przypuszczam, ze aby ten efekt zlikwidowac Apple programowo (w aktualizacji oprogramowania) wyeliminowalo z wykorzystywanej przestrzeni barwnej tony niewyswietlane prawidlowo i przeskalowalo gamę barw tak, by brakujace tony byly wyswietlane powyzej poziomu jasnosci ujawniajacego wade skutkujaca efektem negatywu. Stad tonacja ulegla rozjasnieniu, a paleta mozliwych tonow zostala zawezona. Powstal nowy, odbiegajacy od prawidlowego, przebieg krzywej gradacji tonalnej wyswietlanego obrazu - pozwala on na percepcje tonow ktore na prawidlowo dzialajacych wyswietlaczach bylyby tak bliskie czerni, ze nie wyodrebnialne jako wyraznie jasniejsze od czarnego tla. Brak dostatecznej ilosci fizycznych póltonów powoduje, ze musza one powstac w wyniku ditheringu. Stad jasne kropki na ciemnym tle w poswiacie widoczne na wadliwych ekranach. To oczywiscie tylko zgrubna proba wytlumaczenia zjawiska z pewnoscia nie do konca odtwarzajaca rzeczywiste modyfikacje programowe niezbedne dla skompensowania wybitnie nieliniowego odzwierciedlania gradacji tonalnej na wadliwych wyswietlaczach iphonow i ipodow touch :)

#68 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 grudnia 2007 - 03:43

tak ale...
takie rozwiazanie musialoby byc zastosowane dla calego wyswietlacza a pnizszy obrazek wskazuje, ze tak nie jest.

Dołączona grafika

czy nie jest aby tak, ze problemy sa tylko w wyswietlaniu przezroczystosci w z gory przygotowanych obrazkach? tak wiec bylby to problem wylacznie oprogramowania, nie samego lcd.

#69 kamilo900

kamilo900
  • 15 postów

Napisano 04 grudnia 2007 - 20:12

Witam !! mam zamiar zakupić iPoda Touch 16gb ale nie chce trafić na wadliwy egzemplaz lcd ! Początek numeru seryjnego jest na pudełku ? początek tego numeru to 1B7453LEW4T i to znaczy że jest on z 45 tygodnia jak dobrze myślę? Pozdro !

#70 echolab

echolab
  • 22 postów

Napisano 04 grudnia 2007 - 21:52

myślę, ze po lekturze tego tematu powinieneś wiedzieć, że wadliwe egz. zdarzają się w każdej serii, partii. Jak zwał tak zwał. Najlepszym rozwiązaniem jest test egzemplarza w miescju zakupu. Nie wiem tylko, czy sprzedawca Tobie to umożliwi.

#71 kamilo900

kamilo900
  • 15 postów

Napisano 04 grudnia 2007 - 22:19

no będę mógł włączyć i zobaczyć sobie ipoda jak działa. Łatwo idzie odróżnić czy jest wadliwy? po czym najlepiej patrzeć? bo ta bateria chyba odpada jak się tak o nią sprzeczacie. Poza tym co jest warunkiem gwarancji? zarejestrowany numer seryjny na stronie czy karta gwarancyjna? ipod jest z SAD'u ale paragonu nie ma a gwarancja raczej nie jest wypisana jeżeli jest w środku. Pudełko zafoliowane puki co. Perełka 16gb ;)

#72 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 04 grudnia 2007 - 22:38

Genatalnie Panowie uważam, że powiniscie się zchillować. Nie rzucajcie się sobie do gardeł bo to nie ma sensu. Wszyscy chyba preferujemy miłą atmosferę.

Spoko, ale jeśli mls twierdzi, ze to:
Dołączona grafika

to jest to samo co to:
Dołączona grafika

to ktoś tu chyba leci w kulki....

Generalnie wiem, że poświata jest czymś normalnym, ale w dobrych LCD ta poświata to praktycznie żadna poświata. W uwalonych LCD poświata jest o wiele większa i poszarpana na brzegach, w dodatku o kolorystyce szaroburej, a dobrych LCD jest biała i ledwo widoczna, z gładkimi przejściami tonalnymi. Poza tym wady LCD nie sprowadzają sie tylko do problemu błędnie wyświetlanej poświaty w uwalonych ekranach, ale też wady shimmeringu i słabiutkiej czerni.

goodboy, jak ma się Twoj ipod? Czy poza zmiana statusu wiesz już kiedy bedziesz mógł go odebrać? Niecierpliwie się na efekty prac serwisu. Jesli będzie ok, taż oddam swojego.

Powiem tak - nie chce póki co pisać za dużo... Jak się ta całą sprawa z serwisem zakończy to obiecuje opisać wszystko szczegółowo.
Na razie napiszę tylko tyle, że nie polecam wysyłać do serwisu, raczej polecam wizytę osobistą i przygotowanie się na konieczność kilku osobistych wizyt w serwisie.

Co do mojego ipoda - zostanie wymieniony na nowego, ale to wywalczyłem dopiero po osobistej wyzycie w serwisie. Status na stronie www oczywiście zmieniony.

I tutuaj pytanie, czy przujmą mi toucha w ispocie w Poznaniu, czy musiałbym go słac do Wawy?

Może przyjmą, nie wiem. Tak czy inaczej wyląduje w serwisie w Warszawie na ul. Mangalia 4 ;)

#73 kamilo900

kamilo900
  • 15 postów

Napisano 04 grudnia 2007 - 22:48

goodboy25, pomożesz?

#74 goodboy25

goodboy25
  • 4 354 postów
  • SkądWaWa

Napisano 04 grudnia 2007 - 22:54

Witam !! mam zamiar zakupić iPoda Touch 16gb ale nie chce trafić na wadliwy egzemplaz lcd ! Początek numeru seryjnego jest na pudełku ? początek tego numeru to 1B7453LEW4T i to znaczy że jest on z 45 tygodnia jak dobrze myślę?

Pozdro !

Tak z 45 tygodnia, ale jak już kolega Echolab napisał, nie ma reguły i możesz trafić wadliwy ekran w każdym tygodniu produkcji....
Sprawdzić będzie Ci trudno, nawet jak będziesz miał możliwość otworzenia przed kupnem i włączenia. Co jak sprawdzisz ekran? Wyjęty fabrycznie z pudełka, gdy włączony pokazuje tylko, żeby podłączyć do iTunes, żeby go aktywować.... Chyba niewiele sie da na nieaktywowanym ipodzie przetestować....

---- Dodano 04-12-2007 o godzinie 22:56 ----

goodboy25, pomożesz?

Radzię Ci kupić w mediamarkt lub saturnie. W tych elektromegamaerketach spokojnie sobie wymienisz na nowy egzemplarz, gdy coś Ci nie będzie pasowało.

---- Dodano 04-12-2007 o godzinie 23:10 ----

Alez opinie mls'a i goodboya mozna latwo pogodzic: oczywiscie poswiata jest efektem zamierzonym, zas sposob jej wyswietlania juz nie. Prosze sobie w pliku zalaczonym przez mls pomanipulowac poziomami (levels lub curves) w jakims GIMPie czy fotoszkopie. To co zaobserwowac mozna na tych "gorszych" ekranach to bezposrednie nastepstwo efektu negatywnej czerni. Pixele wadliwych wyswietlaczy "nietypowo" reaguja na sygnaly bliskie lub rowne calkowitemu zamknieciu przepuszczania podswietlenia przez ciekly krysztal. Sa jakby nieprawidlowo skalibrowane - ich skala od bieli do czerni konczy sie w innym miejscu niz powinna, badz w okolicach czerni zostaje gwaltownie zaburzona. Czern pojawia sie w miejscu ciemenej szarosci, a kazdy ciemniejszy ton przechodzi jakby na druga strone lustra - podlega inwersji. Pewien ton o wartosci progowej byl wyswietlany jako czern, zas pixele majace wyswietlac tony ciemniejsze od niego przepuszaly coraz wiecej backlight'a ("negative black"). Przypuszczam, ze aby ten efekt zlikwidowac Apple programowo (w aktualizacji oprogramowania) wyeliminowalo z wykorzystywanej przestrzeni barwnej tony niewyswietlane prawidlowo i przeskalowalo gamę barw tak, by brakujace tony byly wyswietlane powyzej poziomu jasnosci ujawniajacego wade skutkujaca efektem negatywu. Stad tonacja ulegla rozjasnieniu, a paleta mozliwych tonow zostala zawezona. Powstal nowy, odbiegajacy od prawidlowego, przebieg krzywej gradacji tonalnej wyswietlanego obrazu - pozwala on na percepcje tonow ktore na prawidlowo dzialajacych wyswietlaczach bylyby tak bliskie czerni, ze nie wyodrebnialne jako wyraznie jasniejsze od czarnego tla. Brak dostatecznej ilosci fizycznych póltonów powoduje, ze musza one powstac w wyniku ditheringu. Stad jasne kropki na ciemnym tle w poswiacie widoczne na wadliwych ekranach. To oczywiscie tylko zgrubna proba wytlumaczenia zjawiska z pewnoscia nie do konca odtwarzajaca rzeczywiste modyfikacje programowe niezbedne dla skompensowania wybitnie nieliniowego odzwierciedlania gradacji tonalnej na wadliwych wyswietlaczach iphonow i ipodow touch :)

Skłaniam się do podobnych wniosków. Ekrany jak były uwalone tak dalej są uwalone. Co prawda została usunięta wada negatywnej czerni (a raczej "zatuszowana", bo czerń dalej daleko jest od poprawnej), ale okupione zostało to uwaleniem innych cech ekranu, takich jak przejścia tonalne szarości (stąd postrzępione brzegi poświaty), czy shimmering (zielona siatka drobnych punktów na ciemnych partiach obrazu). Generalnie kiszka i skandal, Apple zamiast wywalić uwalone LCD do kosza, to postanowiło zatuszować ich wady (co im się nie udało, bo "zatuszowali", zresztą mało umiejętnie jedną wadę, ale schrzanili inne rzeczy) i w ten sposób zaoszczędzić na produkcji.

---- Dodano 04-12-2007 o godzinie 23:13 ----

upierdliwych pytan z mojej strony ciag dalszy:

dlaczego gradient "poswiaty" jest wyswietlany nieprawidlowo podczas gdy gradient "odbicia" baterii wyglada prawidlowo?

Wg mnie nie wygląda prawidłowo. Zauważ, że przejścia tonalne, gdy im się dokłądniej przyjżeć też są poszarpane i bardziej szarobrązowe, niż białe (tak jak jest to w nieuwalonych LCD). Jest to mniej zauważalne niż w poświacie baterii, ale jednak....

#75 migrena

migrena
  • 6 337 postów
  • SkądŁódź

Napisano 04 grudnia 2007 - 23:31

ale roznica przy wyswietlaniu roznych elementow jest mimo wszystko znaczna co jest bardzo dziwne. a na tym zdjeciu to ja za duzo wypatrzec nie moge. nie ta jakosc. najlepsze byloby porownanie zdjecia bardzo dobrej jakosci ekranu lsc toucha, zrzutu z vnc i zdjecia bardzo dobrej jakosci z ekranu lcd (najlepiej tego samego typu co ma touch, zeby uciac ewentualna dyskusje) na komputerze wyswietlajacego tenze zrzut. jasno byloby wtedy widac roznice w tym jak powinno byc a jak jest.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych