Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Apple Pay - działa w Polsce! :-)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
993 odpowiedzi w tym temacie

#926 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 21 czerwca 2018 - 10:51

Ta aplikacja byłaby najlepsza ale przy karcie payback nie mam możliwości wysłania do Walleta. Inne dodają wiec odpada.

Spoko że kiedyś na stacji Pani powiedziała NIE karcie w telefonie mówiąc że czytnik tego nie przyjmie. To była jakaś bzdura i nawet się z nią wykłócałem ale ona twardo postawiła na swoim. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#927 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 21 czerwca 2018 - 10:56

Spoko że kiedyś na stacji Pani powiedziała NIE karcie w telefonie mówiąc że czytnik tego nie przyjmie. To była jakaś bzdura i nawet się z nią wykłócałem ale ona twardo postawiła na swoim. 

Ale nie musi przyjąć... Ja mam w pracy do sprzedaży z kasą 2 czytniki i żaden nie czyta kodów kreskowych z ekranu 



#928 azak43

azak43
  • 314 postów

Napisano 21 czerwca 2018 - 11:15

Panowie, a w jaki sposób dodać kartę np. Biedronki z tej aplikacji (Stocard) do Walleta ?

Nie moge sobie poradzić. Chyba, że nie jest to możliwe...



#929 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 21 czerwca 2018 - 11:34

Ale nie musi przyjąć... Ja mam w pracy do sprzedaży z kasą 2 czytniki i żaden nie czyta kodów kreskowych z ekranu 

Serio? Hmm myslałem że czytnikowi nie zrobi to większej różnicy. No chyba ze jakiś leciwy. W takim razie trochę mi się z celem trzymanie kart w telefonie. Zwłaszcza że w 99% takie karty chcemy pokazać juz po fakcie i nie ma wtedy odwrotu


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#930 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 21 czerwca 2018 - 11:37

Serio? Hmm myslałem że czytnikowi nie zrobi to większej różnicy. No chyba ze jakiś leciwy. W takim razie trochę mi się z celem trzymanie kart w telefonie. Zwłaszcza że w 99% takie karty chcemy pokazać juz po fakcie i nie ma wtedy odwrotu

Tak. To są jakieś spejclane chyba. Mamy dwa. Stary i nowy. Jeden i drugi jakby odbijał laser od ekranu. 



#931 Duke123

Duke123
  • 489 postów

Napisano 21 czerwca 2018 - 11:43

Panowie, a w jaki sposób dodać kartę np. Biedronki z tej aplikacji (Stocard) do Walleta ?

Nie moge sobie poradzić. Chyba, że nie jest to możliwe...

 

Wyświetl kartę w Stocard, wybierz "Udostępnij kartę", "Dodaj do Apple Wallet"


Tak. To są jakieś spejclane chyba. Mamy dwa. Stary i nowy. Jeden i drugi jakby odbijał laser od ekranu. 

 

W aplikacji Stocard jest wyjaśnienie iż starsze wersje skanerów (np. skanery laserowe) nie będą w stanie odczytać kodu z ekranu smartfona.



#932 robertpatrykk

robertpatrykk
  • 141 postów
  • SkądŁódź, PL

Napisano 21 czerwca 2018 - 11:55

Otóż przy płatności Apple Pay powyżej 50 zł terminal poprosił mnie o pin do karty i zadziałał tylko ten faktyczny. Karta z mBanku.



#933 notedeagle

notedeagle
  • 599 postów

Napisano 21 czerwca 2018 - 12:01

W sumie mBank od początku podawał, żeby wpisać ten faktyczny, ale dobrze wiedzieć. 


MacBook Air 2017, iPhone X, Airpods Pro


#934 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 21 czerwca 2018 - 12:04

to ciekawe, bo w BZWBK powiedzieli mi, że płatności APay są traktowane jak internetowe i PIN nie jest wymagany ..., hmm, ciekawe jak będzie w praktyce...


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#935 gpociej

gpociej
  • 193 postów

Napisano 21 czerwca 2018 - 12:05

Zgodnie z FAQ mBanku, jak poprosi o podaje się PIN karty a nie 0000 czy losowe 4 cyfry jak niektórzy mówili...



#936 albiik

albiik
  • 45 postów
  • SkądLca

Napisano 21 czerwca 2018 - 12:06

Właśnie zaktualizowałem aplikację mBanku i dodałem kartę na nowo. Akceptację zrobiłem przez aplikację, a nie sms. Musiałem potwierdzić pinem wszystko i w aplikacji mBanku dostałem info, że dodano. Aktualnie jestem w pracy, później sprawdzę, czy to pomogło. Oby to było to, a nie moduł NFC.

 

Dodałem kartę na nowo. Dalej nie działa, przed chwilą sprawdziłem. Aż mi się wierzyć nie chce, że to moduł NFC nie działa. Jak taki moduł może się w ogóle zepsuć, od czego?



#937 Duke123

Duke123
  • 489 postów

Napisano 21 czerwca 2018 - 12:27

to ciekawe, bo w BZWBK powiedzieli mi, że płatności APay są traktowane jak internetowe i PIN nie jest wymagany ..., hmm, ciekawe jak będzie w praktyce...

 

Nie jest wymagany, chyba że trafisz na jakiś archaiczny terminal. Ale bzdurą jest twierdzenie że transakcje AP są traktowane jak internetowe. Pani nie wie o czym mówi. Na co dzień mam zablokowane transakcje internetowe na swoich kartach, a AP działa bez problemu.


Dodałem kartę na nowo. Dalej nie działa, przed chwilą sprawdziłem. Aż mi się wierzyć nie chce, że to moduł NFC nie działa. Jak taki moduł może się w ogóle zepsuć, od czego?

 

Wszystko się może zepsuć. ;-)

A próbowałeś przywracać ustawienia fabryczne? Jak to nie pomoże to pozostaje serwis. 



#938 azak43

azak43
  • 314 postów

Napisano 21 czerwca 2018 - 12:38

Wyświetl kartę w Stocard, wybierz "Udostępnij kartę", "Dodaj do Apple Wallet"


 

 

Tak też robię tzn. Udostępnij kartę i pojawia się tylko "udostępnij kartę znajomym". Brak "Dodaj do Apple Wallet".

 

EDIT:

 

Kartę PKN Orlen można dodać natomiast Biedronki już nie.


Użytkownik azak43 edytował ten post 21 czerwca 2018 - 12:41


#939 Regiss

Regiss
  • 2 932 postów
  • SkądRadom

Napisano 21 czerwca 2018 - 12:46

Zgodnie z FAQ mBanku, jak poprosi o podaje się PIN karty a nie 0000 czy losowe 4 cyfry jak niektórzy mówili...


Nie mówili niektórzy tylko tak jest na oficjalnej stronie Apple. A że mBank sobie inaczej wymyślił to już sprawa banku.

Użytkownik Regiss edytował ten post 21 czerwca 2018 - 12:46

iPhone 15 Pro


#940 albiik

albiik
  • 45 postów
  • SkądLca

Napisano 21 czerwca 2018 - 12:46

Nie jest wymagany, chyba że trafisz na jakiś archaiczny terminal. Ale bzdurą jest twierdzenie że transakcje AP są traktowane jak internetowe. Pani nie wie o czym mówi. Na co dzień mam zablokowane transakcje internetowe na swoich kartach, a AP działa bez problemu.


 

Wszystko się może zepsuć. ;-)

A próbowałeś przywracać ustawienia fabryczne? Jak to nie pomoże to pozostaje serwis. 

 

Wieczorem spróbuje przywrócić ustawienia fabryczne. Dzięki za sugestię, bo akurat o tym nie pomyślałem. Ostatnia deska ratunku...



#941 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 21 czerwca 2018 - 12:49

...Ale bzdurą jest twierdzenie że transakcje AP są traktowane jak internetowe. Pani nie wie o czym mówi....


 

 

Ja tylko powtarzam informacje przekazane mi na infolinii....


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#942 Janusz MB

Janusz MB
  • 851 postów

Napisano 21 czerwca 2018 - 18:57

Co mają wnieść twoje wypowiedzi? Nijak mają się do naszych rozważań odnośnie ApplePay i tego ile osób może z niego korzystać. Ty cały czas historyjki o bogatych i biednych.

Poza tym rozumiem że dyskredytujesz tych którzy maja używanego iP i uważasz ich za gorszą rasę? Takie odnoszę wrażenie. 

 

Powtarzana jest obiegowa opinia, że posiadacze iPhone są bogatsi więc duża bardziej pożądaną grupą klientów dla banków. Otóż nie trzeba być bogatszym żeby mieć iPhone.

Argument o bardziej pożądanym kliencie z punktu widzenia banku chybiony.

 

EOT


Dobra jak dodać polskie karty lojalnościowe do walleta np Tesco, payback itd? I najlepiej aby ba zegarku pojawiał się tez dobry kod kreskowy a nie kod qr.

 

Tych kart czytniki w sklepach w większości przypadków nie odczytają kiedy ich kody kreskowe będą wyświetlane na ekranie telefonu. Czytniki kodów przy pasach nie za bardzo radzą sobie z czytaniem kodu z ekranu telefonu. Na stacjach benzynowych podobnie.



#943 gpociej

gpociej
  • 193 postów

Napisano 21 czerwca 2018 - 19:18

Nie mówili niektórzy tylko tak jest na oficjalnej stronie Apple. A że mBank sobie inaczej wymyślił to już sprawa banku.

 

Znalazłem tą stronę i nie do końca mogę się zgodzić.

 

Cytuję ze strony wsparcia Apple:

 

Zależnie od sklepu i kwoty transakcji może być konieczne podpisanie paragonu lub wprowadzenie kodu PIN.

Płatność w usłudze Apple Pay Cash nie wymaga podania kodu PIN, ponieważ każda transakcja jest uwierzytelniana za pomocą funkcji Face ID, Touch ID lub bezpiecznego kodu. Niektóre terminale mogą nadal żądać podania kodu PIN w celu ukończenia transakcji z użyciem karty debetowej. Jeśli pojawi się monit, wprowadź czterocyfrowy kod, na przykład 0000.

 

Ponad to z kolejne strony wsparcia Apple:

 

W przypadku transakcji o wartości przekraczającej 50 PLN może być konieczne złożenie podpisu na paragonie lub wprowadzenie kodu PIN.

 

 

Według mnie znaczy to że mamy wprowadzić PIN a 0000 zostało podane tylko jak przykładowy kod, nie jako wartość do wprowadzenia co powielają niektórzy użytkownicy...

Interesujące jest także że mowa o podawania PINu przy użyciu kart debetowych, czyżby kredytowych to nie dotyczyło (i dlatego jedni piszą że PIN był potrzebny a jedni że nie przy transakcjach >50 zł), czy to po prostu błąd w tekście.


Użytkownik gpociej edytował ten post 21 czerwca 2018 - 19:18


#944 patiw

patiw

  • 24 postów
  • Płeć:
  • SkądGdansk, PL

Napisano 21 czerwca 2018 - 19:38

Ja zapłaciłem w kilku miejscach za zakupy ponad to magiczne 50zł (i jego wielokrotność) i ani razu nie prosiło mnie o PIN. Karta mBank zarówno Visa (debet) jak i MC(kredyt) także wydaje mi się, że tak jak wiele osób mówi nie jest tutaj problemem >50 tylko stare terminale


Użytkownik patiw edytował ten post 21 czerwca 2018 - 19:38


#945 NoSacrifice

NoSacrifice
  • 170 postów
  • SkądZagłębie Dąbrowskie

Napisano 21 czerwca 2018 - 20:45

Witam, wczoraj zrobiłem 3 transakcje prze Apple Pay wszystko przeszło bez problemu. Dziś próbowałem zapłacić w lidlu, dino i iPhone nie wykrywa terminala? Ktoś ma jakieś pomysły? Restart telefonu nic nie dał. Pozdrawiam
 MacBook Air 13" mid 2013   iPhone 6 iOS 8.1   iPad mini Retina + Cellular 

#946 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 21 czerwca 2018 - 20:56

Ciekawe czy jest to uzależnione czy mamy Vise czy Mastercard i jaki bank.

iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#947 albiik

albiik
  • 45 postów
  • SkądLca

Napisano 21 czerwca 2018 - 21:16

Ja według zaleceń postawiłem iPhone od nowa i zaczęło działać. Tylko taka uwaga: moja Dziewczyna przykłada górną część telefonu do terminala i chwyta. Ja z kolei muszę przyłożyć telefon bardziej na środku plecków i wtedy chwyta.

#948 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 czerwca 2018 - 21:18

A jakie macie modele?


MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#949 NoSacrifice

NoSacrifice
  • 170 postów
  • SkądZagłębie Dąbrowskie

Napisano 21 czerwca 2018 - 21:21

IPhone 7 Plus
 MacBook Air 13" mid 2013   iPhone 6 iOS 8.1   iPad mini Retina + Cellular 

#950 gpociej

gpociej
  • 193 postów

Napisano 21 czerwca 2018 - 21:48

Może wprowadźmy jedną zasadę, jak ktoś sygnalizuję jakiś problem czy chce coś zauważyć niech poda z jakiego telefonu / zegarka korzysta oraz bank + typ i wystawca karty.

 

Ułatwi to określenie czy problem jest losowy czy dotyczy jakiejś konkretnej kombinacji i wskaże gdzie może leżeć problem...


  • wojtas2931 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych