Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sprowadzenie Mac'a z USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#26 poison

poison
  • 4 postów

Napisano 30 stycznia 2010 - 23:17

To ja dodam ze jeszcze do nie dawna dobrym rynkiem do nabycia mac'a byla japonia a dokladniej Akihabara, wszystko sie urwalo z pocztkiem recesji i juz sie nie oplaca. jako turysta mogles nabyc maczka bez podatku i cla, wystarczyl paszport z wazna wiza do ktorego dopinali ci karteczke ze zakupoles na bezclowym, po pozbyciu sie zbednego pudelka i steropianu, pakojesz w bagaz podreczny i do europy, podczas lotu powrotnego wypinasz karteczke z paszportu i jak podczas odprawy w kraju pytaja co tam bylo to mowisz ze nie masz pojecia. Przeciesz nie wiele osub umie czytac hiragane i katakane. Mi tak sie udalo kilka razy i koledzy bardzo mnie za to lubia bo zaoszczedzili kupe kasy a i ja mialem swietny czas w krainie wshodzaego slanca.

#27 lukaszkgg

lukaszkgg
  • 22 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 stycznia 2010 - 20:04

A czyli przeliczając na przykład nowy mac book pro 15 cali cena w stanach 1699 na złotówki to około 5100 czyli ile mam sobie doliczyć ? za przesyłkę i co tam jeszcze trzeba doliczyć może ktoś wie ? i ile tak paczka może kosztować 

---- Dodano 31-01-2010 o godzinie 20:05 ----
A czyli przeliczając na przykład nowy mac book pro 15 cali cena w stanach 1699 na złotówki to około 5100 czyli ile mam sobie doliczyć ? za przesyłkę i co tam jeszcze trzeba doliczyć może ktoś wie ? i ile tak paczka może kosztować :)

#28 AlBundy

AlBundy
  • 166 postów

Napisano 31 stycznia 2010 - 21:06

Bezposrednio ze sklepu w stanach do Polski czy za posrednictwem trzeciej osoby (jezeli tak, to w jakim stanie mieszka)? Ceny w stanach sa podawane bez podatku i przewaznie trzeba go doliczyc (wartosc podatku zalezy od miejsca zamieszkania). Czasem przy zamawianiu ze sklepu internetowego, ktory nie ma fizycznej siedziby w tym samym stanie co miejsce zamieszkania zamawiajacego, nie placi sie podatku (wyjatkiem jest stan New York, ktory od dwuch lat wymaga naliczanie podatku przez sklepy online, niezaleznie w jakim stanie maja siedziby).

Tu masz np cennik firmy wysylkowej Polamer Polamer, Inc. - paczki do Polski, kwiaty do Polski, sprzęt RTV i AGD

Kolejna sprawa, to np na Amazon mozna kupic MBP 15 taniej niz w Apple store. Obecnie ~ $1626, wysylka za darmo na terenie stanow i np zamawiajac z Chicago, nie placi sie zadnego podatku.

#29 uaru

uaru
  • 256 postów
  • SkądWrocław, Haga, Sendai, Tokyo

Napisano 31 stycznia 2010 - 21:44

To ja dodam ze jeszcze do nie dawna dobrym rynkiem do nabycia mac'a byla japonia
a dokladniej Akihabara, wszystko sie urwalo z pocztkiem recesji i juz sie nie oplaca.
jako turysta mogles nabyc maczka bez podatku i cla, wystarczyl paszport z wazna wiza do ktorego dopinali ci karteczke ze zakupoles na bezclowym, po pozbyciu sie zbednego pudelka i steropianu, pakojesz w bagaz podreczny i do europy, podczas lotu powrotnego wypinasz karteczke z paszportu i jak podczas odprawy w kraju pytaja co tam bylo to mowisz ze nie masz pojecia. Przeciesz nie wiele osub umie czytac hiragane i katakane.


1. nic się nie urwało, nadal sporo się opłaca. mniejszy MB Pro 13 można kupić za równowartość 750 EURO (a nawet 730 - sprawdziłem przed chwilą na mojej ulubionej japońskiej stronie). Nie wydaje mi się to wygórowaną ceną. Oczywiście nie są to ceny z centrum Akihabara, lecz kilkaset metrów dalej - ostatecznie, trzeba jakoś klientów zmotywować, by te kilkaset metrow przeszli.

2. nie trzeba płacić odpowiednika VAT - ale to jest tylko 5% ceny. lepiej poszukać tańszego sklepu, w których tego odliczenia nie da się wykonać.

3. tą karteczkę należało oddać japońskim celnikom na lotnisku. zgodnie z tym co na tej karteczce jest napisane po japońsku i po angielsku.

poza tym, w paszporcie jest jeszcze wpięta inna kartka, "disembarcation card", którą też należy oddać na lotnisku, a która nie ma nic wspólnego z zakupami. tak więc każdy ma prawo do dziurek w paszporcie, nie należy się tym przejmować.

#30 Moriquendi

Moriquendi
  • 233 postów
  • SkądZamość

Napisano 07 kwietnia 2010 - 19:07

A czy jak znajomy kupi mi iMaca 27" w USA, zapakuje w jakiś papier i mi go wyśle do polski, to przejdzie bez cła i vatu?

#31 Phobos

Phobos
  • 307 postów
  • SkądPłn.

Napisano 09 kwietnia 2010 - 12:16

Takie wielkie pudło to VAT dostaniesz. A o cle nawet na tej stronie jest napisane, że stawka wynosi 0%

#32 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 09 kwietnia 2010 - 12:55

To się nazywa reaktywacja tematu po ponad 4 latach :) Warto zwrócić uwagę, że przy sprowadzeniu sprzętu z USA należy zapłacić 22% podatku od jego wartości

#33 Moriquendi

Moriquendi
  • 233 postów
  • SkądZamość

Napisano 09 kwietnia 2010 - 17:11

A więc nie ma szans na "przemycenie" iMaca 27"...i trzeba płacić 6000 PLN....Kurcze, trochę dużo. Musiałbym przy 21.5" zostać :( A wiecie może po ile można sprzedaż używanego iMaca 21.5"?? A jeśli ktoś weźmie pod pachę do samolotu?

#34 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 09 kwietnia 2010 - 17:13

A mnie zastanawia jedno, nagminnie niektórzy tu gnębią piractwo, ale już przemyt nie ;)

#35 Moriquendi

Moriquendi
  • 233 postów
  • SkądZamość

Napisano 09 kwietnia 2010 - 17:31

Przemycać to fajki albo alkohol możesz. A świętym obowiązkiem Polaka jest za wszelką cenę robić wszystko żeby płacić jak najmniejsze podatki, które w Polsce są chore. I to nie jest wcale działanie na szkodę państwa. Z tymi kilkoma tysiącami ja zrobię większy pożytek (zrobię miejsca pracy,dam pensje itp) niż kilku urzędasów, którzy całe życie za biurkiem siedzą. Poza tym to nie jest nielegalne. Nikt tu nie mówi o wsadzaniu towaru w opony samochodu czy coś takiego.

#36 kubateam

kubateam
  • 200 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 kwietnia 2010 - 13:41

Witam! A jak jest z gwarancja? Jesli kupione nowego Macbooka White w stanach MB207LL/A to będzie mogla by gwarancja realizowana w Polsce?

#37 arturcisz

arturcisz
  • 10 155 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 10 kwietnia 2010 - 13:58

Witam! A jak jest z gwarancja? Jesli kupione nowego Macbooka White w stanach MB207LL/A to będzie mogla by gwarancja realizowana w Polsce?

Kupiłem w US, i bez żadnych problemów przyjęli mi w Polsce (MacBook PRO)

#38 Ernest1

Ernest1
  • 14 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 10 kwietnia 2010 - 14:03

Nie wiem jak jest z macbookami ale Hp z USA można serwisować w UK, cło za sprowadzenie to 0% a podatek to 22% chyba że ktoś sobie sprowadzi na firmę :)

#39 kubateam

kubateam
  • 200 postów
  • SkądKraków

Napisano 10 kwietnia 2010 - 17:04

Ok, a czy potrzebuje do tego dowód zakupu ? np. Paragon z jakiegoś ze sklepu w USA ?

#40 kwasnejablko

kwasnejablko
  • 95 postów

Napisano 10 kwietnia 2010 - 17:07

nie potrzebujesz dowodu zakupu. Wystarcza numer seryjny.

#41 amcieq

amcieq
  • 361 postów
  • SkądLondon

Napisano 10 kwietnia 2010 - 17:53

nie potrzebujesz dowodu zakupu. Wystarcza numer seryjny.

dokładnie.... sam mam mbp z florydy, i martwię się że nowego będę miał z europejską klawiaturą, a lubię enter w poziomie ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych