Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Sprowadzenie Mac'a z USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 dieboy

dieboy
  • 3 postów
  • SkądElblag

Napisano 21 stycznia 2006 - 10:31

Witam! Nurtuje mnie jedno pytanie. Czy bardziej nie oplaca sie kupic Mac'a w USA, niz w Polsce? W przeliczniu na amerykanskiej stronie sklepu wychodzi (w niektorych przypadkach) nawet 2 tysiace zlotych mniej. Oczywiscie wiekszy bedzie koszt przesylki. Ano, czy w ogole amerykanie wysylaja Maci za granice, i czy musialbym wtedy placic jakies clo/... ?

#2 Heidi

Heidi
  • 830 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 stycznia 2006 - 10:46

Jeżeli chodzi Ci o Apple Store, to nie wysyłają do Polski. Do ceny w USA powinieneś zaś doliczyć VAT, który trzeba zapłacić przy przekraczaniu granicy celnej EU. Dodatkowo powinieneś wiedzieć, że w przypadku komputerów stacjonarnych nie będą one objęte gwarancją na terenie Polski.

#3 cypreess

cypreess
  • 90 postów

Napisano 21 stycznia 2006 - 11:45

Tak, a w przypadku urzadzen mobilnych SAD robi wszystko zeby utrudnic zycie klientom ktorzy nie kupili sprzetu w polsce tylko sobie sprowadzili. Wiec wyegzekwowanie gwarancji moze trwac dwa miesiace przepychanek i groznych listow jak to mialo miejsce w przypadku mojego znajomego. Ale jesli mial bym mozliwosc to zapewne przywiozl bym sobie komputer z USA, bo to obecnie najrozsadniejszy pomysl cenowy. Komputery kupowane w polsce przechodza przez centrale we francji tak wogole.

#4 bogdan

bogdan
  • 17 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 stycznia 2006 - 11:57

Re: Sprowadzenie Mac'a z USA

Nurtuje mnie(...) Czy bardziej nie oplaca sie kupic Mac'a w USA, niz w Polsce (...)


Heidi ma rację, nie daj się nabrać.
Jego racja dotyczy nie tylko komputrów. Kiedyś kupiłem sobie w USA latarkę, kosztowała (na stronie) 18$ to było wówczas ok. 80 PLN. Jak doszła do mnie, nie dość, że po 3 m-cach to jej cena wynosiła już 180 PLN.
Może masz kontakty, i ktoś np. z UK może Ci przywieźć rzecz kupioną w USA to już lepiej.
Tak to jest już śmiesznie, najdrożej jest tu, gdzie naród (zwyłączeniem p osłów) namniej zarabia.

Bogdan

#5 dieboy

dieboy
  • 3 postów
  • SkądElblag

Napisano 22 stycznia 2006 - 12:57

Ok, dziekuje Wam za odpowiedz.

#6 sauo

sauo
  • 182 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 stycznia 2006 - 00:47

Najlepiej, jabyś miał kogoś zaufanego w USA. Ceny na głównej stronie Apple'a nie są najniższe więc możesz znaleźć sprzęt nawet taniej. Cło.... jeśli jesteś zainteresowany na poważnie dam Ci parę wskazówek gdyż JEST taniej. Ja zaoszczędziłem kilka tysi ;)

#7 ciemnosci

ciemnosci
  • 18 postów

Napisano 23 stycznia 2006 - 17:11

Na co zatem trzeba uwazac zeby cla nie placic?

#8 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 stycznia 2006 - 18:23

Na co zatem trzeba uwazac zeby cla nie placic?


Powinna to być paczka "prywatna" z zadeklarowaną niską wartością - tak aby wyglądała jak przesyłka od rodziny ;)

Cło, cłem - VAT jest gorszy bo 22%
Po drugie ryzykujesz utratę gwarancji, podobno przy reklamacji wymagają dowodu legalnego nabycia komputera....

#9 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 23 stycznia 2006 - 20:25

z zadeklarowaną niską wartością

Z tego co wiem to do 35$.

#10 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 stycznia 2006 - 20:34

A jeśli to sprzęt używany to też trzeba deklarować?

#11 tom_mac

tom_mac
  • 734 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 stycznia 2006 - 20:36

z punktu widzenia urzędu celnego wszystko trzeba deklarować ;)

#12 sauo

sauo
  • 182 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 stycznia 2006 - 23:51

Po drugie ryzykujesz utratę gwarancji, podobno przy reklamacji wymagają dowodu legalnego nabycia komputera....

Więc w czym problem? Przecież komputer kupuje legalnie, i wszystkie dokumenty nabycia posiadasz...

#13 elrobsono

elrobsono
  • 1 516 postów
  • SkądBarcelona, ES

Napisano 24 stycznia 2006 - 00:29


Po drugie ryzykujesz utratę gwarancji, podobno przy reklamacji wymagają dowodu legalnego nabycia komputera....

Więc w czym problem? Przecież komputer kupuje legalnie, i wszystkie dokumenty nabycia posiadasz...


Dowód legalnego nabycia komputera nie wystarcza, należy również przedstawić dowód legalnego wprowadzenia go w nasz (unijnoeuropejski) obszar celny.

#14 bart.b

bart.b
  • 11 postów
  • Skądwarszawa

Napisano 24 stycznia 2006 - 21:56

Mi kolezanka przywiozla ze stanow. PB przejechal przez clo jako jej i bylo git. Trzeba pamietac rowniez o tym ze rozne stany maja rozny podatek, w moim przypadku roznica wynosila 36usd. Koledze ciocia przysyla od dawna rozne rzeczy i zawsze jako opis sa reczniki :wink:

#15 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 stycznia 2006 - 22:01


Koledze ciocia przysyla od dawna rozne rzeczy i zawsze jako opis sa reczniki :wink:


ROTFL! :D

#16 njet

njet

  • 1 342 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 stycznia 2006 - 22:22

Koledze ciocia przysyla od dawna rozne rzeczy i zawsze jako opis sa reczniki


Z komputerami takimi jak iMak (nie mówiąc o PowerMaku) może być ciężko jako ręczniki, bo paczka waży ze 20kg. Swoją drogą 20kg ręczników (nawet mokrych ;)) to będzie pewnie spory kontener :D

#17 microust

microust
  • 263 postów
  • SkądLitzmannstadt

Napisano 25 stycznia 2006 - 06:07

NO, NO. A jak jeszcze tymi recznikami beda rzuczac po ladowni. Brrrry..

#18 lukaszkgg

lukaszkgg
  • 22 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 stycznia 2010 - 17:56

Witam a ja mam pytanie jeśli mam znajomego w usa i on by mi zakupił mac book pro 15 lub 17 wysłał poczta z rachunkami i ze wszystkim to jak to wygląda z gwarancją i żeby był tam język polski da sie tylko kliknąć język polski czy trzeba coś wgrywać pytam bo nie jestem najlepszy w te klocki .

#19 jackeill

jackeill
  • 640 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 30 stycznia 2010 - 17:59

Nie ma problemow z gwarancja ani jezykiem, ale dolicz clo plus 22% vatu...

#20 hubi1994

hubi1994
  • 161 postów
  • Skąddrezdenko

Napisano 30 stycznia 2010 - 20:57

A wie ktos co by sie stalo jakby mi ciotka z Usa wyslala jako reczniki/ksiazki/cokolwiek innego a na cle ktos nadgorliwy otworzyl i zobaczyl laptopa? I co myslicie o ofertach na allegro typu sprowadze laptopa?

#21 Gość_owca666_*

Gość_owca666_*

Napisano 30 stycznia 2010 - 21:38

Nie ma problemow z gwarancja ani jezykiem, ale dolicz clo plus 22% vatu...


Taa, dolicz cło - stawka 0% :lol: Tak ciężko sprawdzić i nie dezinformować? ;)

#22 Narmer

Narmer
  • 556 postów
  • Płeć:
  • SkądUS

Napisano 30 stycznia 2010 - 21:40

Jak ciotka wyśle paczkę morską to nikt nie będzie zaglądał. Ja tak wysłałem już kilka sztuk

#23 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 30 stycznia 2010 - 21:41

I pójdzie tak paczka parę miesięcy ;)

#24 Narmer

Narmer
  • 556 postów
  • Płeć:
  • SkądUS

Napisano 30 stycznia 2010 - 21:45

Jak już - to 3 tyg. No, ale jak jest ciśnienie to najbliższy sklep, będzie szybciej.

#25 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 30 stycznia 2010 - 21:47

Aha, no to sorry jestem nie doinformowany, ktoś mi mówił że parę miesięcy drogą morską.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych