Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kompatybilność oprogramowania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
154 odpowiedzi w tym temacie

#126 czaras

czaras
  • 371 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 listopada 2014 - 14:11

Tuba for Mac ver.1.7 nie działa. Deweloper odpowiedział, że mają zamiar napisać zupełnie od nowa program, lecz nie nastąpi to w najbliższym czasie :(

#127 elprezesso

elprezesso
  • 439 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 listopada 2014 - 16:03

TotalFinder nie działa :-(


po aktualzacji działa, czasem jednak jest problem z wyświetlaniem zawartości okna

#128 Timac

Timac
  • 16 postów

Napisano 05 grudnia 2014 - 11:39

Mozecie mi wytlumaczyc czemu po zmiania systemu na najnowszy Yosemite iMac laduje mi sie dluzej podczas zalaczania? da sie to jakos przyspieszyc?

I to za kazdym uruchomieniem systemu

 

https://www.dropbox.com/s/4xp6b76ednfnsyp/2014-12-05%2010.10.50.jpg?dl=0

 

Pozdrawiam


Użytkownik Timac edytował ten post 05 grudnia 2014 - 11:40


#129 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 05 grudnia 2014 - 16:39

1. Nie da się (usypiaj po bożemu, a nie wyłączaj)

2. Tak, to jest za każdym razem teraz.



#130 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 grudnia 2014 - 18:34

Świetny wątek na takie pytanie.

 

A Ty, @yellowfrog, mógłbyś zacząć raportować takie przypadki, a nie tylko 'pomagać' na siłę wszędzie i wszystkim.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#131 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 09 grudnia 2014 - 18:40

Świetny wątek na takie pytanie.

 

A Ty, @yellowfrog, mógłbyś zacząć raportować takie przypadki, a nie tylko 'pomagać' na siłę wszędzie i wszystkim.

 

Nie, dzięki, nie jestem zainteresowany. Już się zamykam, skoro przeszkadzam.



#132 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 09 grudnia 2014 - 18:45

Nie to, że 'przeszkadzasz', ale mógłbyś się przydać do czegoś sensownego - skoro siedzisz non toper na forum, zrób coś i pomóż, a nie tylko pogłębiasz bałagan odpowiadając na złe wątki.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#133 gruchomarx

gruchomarx
  • 52 postów
  • SkądWrocław

Napisano 17 grudnia 2014 - 17:28

Mi nie działa CleanMyMac 2 oraz Age Of Empires



#134 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 19 grudnia 2014 - 14:05

PYM Player nie otwiera się, ale jego usługa działa o dziwo ;)
Prawym na plik, Services -> Pobierz napisy...
 

 

PYM Player'a da się załatać, bo "dla skrótu" Autor sprawdza wersję systemu w sposób "##.#" przez co zwracane mu jest 10.1 zamiast 10.10 i wychodzi mu "za niska wersja". Grzebnąłem i teraz już w ogóle nie sprawdza wersji systemu. Dopóki nie ma oficjalnej poprawki, wrzucam na Chomika. Jak wyjdzie wersja poprawiona, od razu usuwam plik...

 

PYM Player nie działa - czy może ktoś polecić alternatywny program do filmów AVI - Quick Time Player nie odtwarza filmów :(

 

Jest już PYM Player 5 – działa pod Yosemite :)

http://myapple.pl/fo...7-pym-player-5/


  • cronopioverde lubi to

PYM Player 8.1.1 — działa od Cataliny po Sonomę

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

VR, AR, XR – wszystko, co potrzebujecie wiedzieć, i czego nie potrzebujecie też.

> [ pym.uce.pl ]


#135 aluko

aluko
  • 12 postów

Napisano 05 marca 2015 - 14:59

Mam AirPort Extreme sprzed lat. Dotychczas AirPort 5.6 chodził z Lionem bez zarzutu. Teraz wgrałem Yosemite i klops.

Co robić?

 

aluko


Użytkownik aluko edytował ten post 05 marca 2015 - 14:59


#136 circos

circos
  • 462 postów
  • Skąd

Napisano 05 marca 2015 - 20:49

A ja mam pytanie odnośnie GG - wyświetla mi się taki komunikat:

 

Zrzut_ekranu_2015_03_05_o_20_33_22.png

 

Plik GG pobrałem z oficjalnej strony producenta.

Wcześniej na Snow Leopard działało mi bez problemu.


there's no day off for heroes

 A1181 |  A1342 |  A1502


#137 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 05 marca 2015 - 21:00

A ja mam pytanie odnośnie GG - wyświetla mi się taki komunikat:

 

Zrzut_ekranu_2015_03_05_o_20_33_22.png

 

Plik GG pobrałem z oficjalnej strony producenta.

Wcześniej na Snow Leopard działało mi bez problemu.

 

No weź daj spokój. 

 

goomWvp.jpg


  • circos i Ania.S lubią to

#138 circos

circos
  • 462 postów
  • Skąd

Napisano 05 marca 2015 - 21:05

Za screena daję 10/10 punktów.

Za opis daję -100%

Po to forum, to ilość moich postów. Dzięki tak czy inaczej za pomoc.

 

~edytka: mam teraz lepszy problem - po kliknięciu na "kłódkę" oczywiście wyświetla się monit o podanie hasła, wciskam ENTER i na chwilę kłódka się odblokowuje umożliwiając zmiany i chwilę później sama automatycznie się blokuje. Wszystko trwa tak szybko, że nie mam jak dokonać zmian. Czy możecie podpowiedzieć gdzie z kolei szukać odpowiedzi na ten problem?

 

Zrzut_ekranu_2015_03_05_o_21_07_39.png

 

~edytka#2: co ciekawe na innych kartach kliknięcie w kłódkę powoduje jej normalne zachowanie, czyli odblokowanie i zablokowanie.


Użytkownik circos edytował ten post 05 marca 2015 - 21:11

there's no day off for heroes

 A1181 |  A1342 |  A1502


#139 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 05 marca 2015 - 21:59

Ja nie wiem, co wy z tymi kłódkami.

 

Jeśli pojawia się komunikat tego typu:

 

wQJjgrB.png

 

...to możemy kliknąć prawym przyciskiem w ikonę programu, wybrać Otwórz z menu podręcznego, a następnie kliknąć w Otwórz w oknie dialogowym, które wtedy wygląda tak:

 

df68UuB.png

 

Jest to czynność jednorazowa, powoduje zaakceptowanie danego programu i od tego momentu będzie on już otwierany bez żadnych problemów. Oczywiście trzeba mieć wtedy stuprocentową pewność, że jest to program, który chcemy uruchomić (np. GG z oficjalnej strony, PYM Player z pym.uce.pl), a nie jakieś nie wiadomo co, ściągnięte nie wiadomo skąd.

 

Nie trzeba (i nie warto) globalnie wyłączać tego ostrzeżenia w Preferencjach systemowych.

 

Ten komunikat pojawia się przy otwieraniu programów, które nie zostały podpisane przy użyciu certyfikatu wydawanego przez Apple za ok. 400 zł rocznie. Stanowi to pewne zabezpieczenie przed uruchamianiem nieautoryzowanego kodu.


Użytkownik Gregory edytował ten post 07 marca 2015 - 16:08

PYM Player 8.1.1 — działa od Cataliny po Sonomę

Klawiatura PYM też jest fajna – ma przecinek na klawiaturze numerycznej, twardy łącznik, jabłko  i symbol bitcoina ₿

VR, AR, XR – wszystko, co potrzebujecie wiedzieć, i czego nie potrzebujecie też.

> [ pym.uce.pl ]


#140 lfemzwan

lfemzwan
  • 2 166 postów
  • SkądPL

Napisano 05 marca 2015 - 23:57

Za opis daję -100%

 

Za czytanie instrukcji daję -100% ;)

 

~edytka: mam teraz lepszy problem - po kliknięciu na "kłódkę" oczywiście wyświetla się monit o podanie hasła, wciskam ENTER i na chwilę kłódka się odblokowuje umożliwiając zmiany i chwilę później sama automatycznie się blokuje. Wszystko trwa tak szybko, że nie mam jak dokonać zmian. Czy możecie podpowiedzieć gdzie z kolei szukać odpowiedzi na ten problem?

~edytka#2: co ciekawe na innych kartach kliknięcie w kłódkę powoduje jej normalne zachowanie, czyli odblokowanie i zablokowanie.

 

 

To nie jest normalne zachowanie, co prawdopodobnie wiąże się z tym, że masz konto na prawach administratora, co z kolei jest pewnym brakiem w bezpieczeństwie.


Nie ma czegoś takiego jak iPhone 2g

#141 circos

circos
  • 462 postów
  • Skąd

Napisano 06 marca 2015 - 15:20

Nie za bardzo rozumiem jakie jest rozwiązanie tego problemu ?


there's no day off for heroes

 A1181 |  A1342 |  A1502


#142 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 06 marca 2015 - 16:31

Nie za bardzo rozumiem jakie jest rozwiązanie tego problemu ?

 

Spróbuj utworzyć drugie nowe konto z prawami administratora i sprawdź czy tam działa. 


Użytkownik Yellowfrog edytował ten post 06 marca 2015 - 16:33


#143 circos

circos
  • 462 postów
  • Skąd

Napisano 07 marca 2015 - 14:44

Słuchajcie wracając do tematu tego nieszczęsnego GG - wszedłem w PROGRAMY, wybrałem ikonke gg, trzymając lewy CTRL kliknąłem aby rozwinąć menu kontekstowe i niestety ale nie znalazłem tam takiego wiersza jak "otwórz w oknie dialogowym" - również ogólne zabezpieczenia nie uda mi się zmienić, bo gdy klikam na kłódkę dosłownie na sekundę opcje się uaktywniają i sekundę później kłódka się automatycznie zamyka i opcje stają się wyblakłe - czy ktoś może mi powiedzieć co jest nie tak ?


  • Yellowfrog lubi to

there's no day off for heroes

 A1181 |  A1342 |  A1502


#144 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 07 marca 2015 - 16:00

Słuchajcie wracając do tematu tego nieszczęsnego GG - wszedłem w PROGRAMY, wybrałem ikonke gg, trzymając lewy CTRL kliknąłem aby rozwinąć menu kontekstowe i niestety ale nie znalazłem tam takiego wiersza jak "otwórz w oknie dialogowym" - również ogólne zabezpieczenia nie uda mi się zmienić, bo gdy klikam na kłódkę dosłownie na sekundę opcje się uaktywniają i sekundę później kłódka się automatycznie zamyka i opcje stają się wyblakłe - czy ktoś może mi powiedzieć co jest nie tak ?

 

No spróbuj na innym koncie, tak jak ci pisałem, to będzie wiadomo, że masz coś powalone i najwyżej sobie przeniesiesz pliki na to nowe. 



#145 circos

circos
  • 462 postów
  • Skąd

Napisano 07 marca 2015 - 17:30

OK, sprawdziłem - założyłem nowe konto na prawach administratora i problem nie znikł - nadal podczas próby zmiany zawartości okna po kliknięciu na kłódkę, na chwile się ona otwiera i zaraz potem automatycznie zamyka uniemożliwiając jakichkolwiek zmian w opcjach.

 

Problem rozwiązany! Polegał on na tym, iż nie miałem ustawionego hasła konta. Czyli każdy monit o podanie hasła (np. przy próbie instalacji oprogramowania lub wzbudzenia uśpionego komputera) odbywały się za pośrednictwem "pustego klawisza enter". W ustawieniach kont, zmieniłem hasło na jakikolwiek ciąg liter i po wejściu w ustawienia ochrony i kliknięciu na ikonce kłódki, po podaniu hasła administratora, kłódka w końcu się otworzyła! Mogę teraz dokonywać zmian na kartach tej konfiguracji.

 

Pytanie teraz brzmi czy to wada apple czy u innych działa, gdy nie mają hasła, a po prostu enterują monit o jego podanie ?

 

~edytka: Jak już jestem przy tym temacie, to zapytam - czy dobrym rozwiązaniem jest aktywowanie "zapory systemowej - firewall" ? Czy ma to jakiś wpływ na komunikowanie się pomiędzy laptopem a telefonem iphone ? Przesyłaniem danych (np. jak wpisuje wydarzenia w kalendarzu, ażeby pojawiły się również automatycznie w kalendarzu telefonu iphone - czy to w ogóle może mieć wpływ na komunikację pomiędzy tymi urządzeniami?)?


Użytkownik circos edytował ten post 07 marca 2015 - 17:31

there's no day off for heroes

 A1181 |  A1342 |  A1502


#146 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 07 marca 2015 - 17:42

Gadu Gadu jeszcze można było na siłę podpiąć pod kompatybilność oprogramowania. Ale teraz to lepiej załóż nowy wątek.


  • ftpd lubi to

#147 circos

circos
  • 462 postów
  • Skąd

Napisano 07 marca 2015 - 21:40

A jak się tego dokonuje ?


there's no day off for heroes

 A1181 |  A1342 |  A1502


#148 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 08 marca 2015 - 05:13

A jak się tego dokonuje ?

 

Wchodzisz tu http://myapple.pl/forums/ i wybierasz kategorię (podforum) z sensem.

Potem klikasz to:

lHs35wX.jpg



#149 circos

circos
  • 462 postów
  • Skąd

Napisano 08 marca 2015 - 12:07

Hahahahha @yellowfrog, wiem jak się zakłada Nowe Tematy ale podpytywałem o podpięcie pod kompatybilność oprogramowania :-)


there's no day off for heroes

 A1181 |  A1342 |  A1502


#150 Yellowfrog

Yellowfrog
  • 1 548 postów
  • Płeć:

Napisano 08 marca 2015 - 12:15

Hahahahha @yellowfrog, wiem jak się zakłada Nowe Tematy ale podpytywałem o podpięcie pod kompatybilność oprogramowania :-)

 

Co ty bierzesz?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych