Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbooki Pro Retina a ich awaryjność - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
168 odpowiedzi w tym temacie

#26 Zbig.AppleUser

Zbig.AppleUser
  • 1 327 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 października 2014 - 11:59

No to można powiedzieć, że masz szczęście.
W firmie kolegi na 4 sztuki, wszystkie przynajmniej raz się popsuły, a niektóre 2x.

Gonią na siłę rynek, nie mając odpowiednich technologii.

- - - Połączono posty - - -

No właśnie, bo dla użytkowników sprzętu apple często awariami są takie pierdoly jak pojedyncze badpixele, zsikana matryca czy wlos pod szybką.

Racja, to nie awaria, tylko totalny "fakap".

#27 literat

literat
  • 419 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 09 października 2014 - 17:53

Ja mam rMBP 15 z 2012 i jak na razie (odpukać) nic się nie działo. Duchy tez mnie nie dotyczyły :)

#28 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 09 października 2014 - 17:58

Ja mam rMBP 15 z 2012 i jak na razie (odpukać) nic się nie działo. Duchy tez mnie nie dotyczyły :)


Większość nie posiada żadnych wad, w takich tematach najczęściej piszą "poszkodowani". Osoby których problem nie dotyczą olewają wątki o awaryjności :)
  • lubkiewicz lubi to

#29 tommy45

tommy45
  • 110 postów

Napisano 09 października 2014 - 20:30

Też chciałem olać ale się pochwałę. Po roku żadnych problemów. Bateria po 157 cyklach 98% pojemność. Obudowa trochę wgnieciona ale spadł mi z pierwszego piętra w torbie. Wpadł miedzy barierki schodów :D

#30 kondratk

kondratk
  • 13 postów

Napisano 09 października 2014 - 21:18

U mnie rMBP 13" Late 2013: Wymienione całe skrzydło z matrycą, powód- za ciasny zawias (pojawiło się gdzieś po pół roku). Matryca otwierała się ciężej niż powinna, zawias wydawał nieprzyjemne trzaski. Dolna pokrywa- trzeba raz na jakiś czas pójść dokręcić śruby, bo lubią się luzować, przez co zaczyna skrzypieć. Innych problemów nie ma. Bateria 99/98% (zależy od dnia) z 244 cyklami. Ogólnie laptop sporo pracuje. Z rzeczy denerwujących- przelotka thunderbolt -> ethernet zmniejsza czas pracy na baterii, a sama przejściówka nagrzewa się. Dalej problemy z lagującym interfejsem, ale lepiej niż w wersji z 2012r. Praca na zewnętrznym monitorze zdecydowanie przyjemniejsza- lagów zero. Innymi słowy- polecam applecare (w sieci można znaleźć za ~820 PLN). Każda część do retiny kosztuje chore pieniądze (nawet głupi wiatraczek). Samo skrzydło bez gwarancji- 2500 PLN.

#31 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 10 października 2014 - 06:58

No ja chyba się skuszę na Apple Care. Zawias czasem i u mnie skrzypi, ale na razie jest to sporadyczne zjawisko, więc zostawiam jak jest. W marcu kończy mi się podstawowe 12mc-y więc bliżej tego terminu zakupię AC.

#32 seboskrk

seboskrk
  • 104 postów
  • SkądStołeczne Królewskie miasto Kraków, PL.

Napisano 10 października 2014 - 07:14

Wymienione całe skrzydło z matrycą, powód- za ciasny zawias (pojawiło się gdzieś po pół roku). Matryca otwierała się ciężej niż powinna, zawias wydawał nieprzyjemne trzaski.

Dolna pokrywa- trzeba raz na jakiś czas pójść dokręcić śruby, bo lubią się luzować, przez co zaczyna skrzypieć.

Trudno to nazwać awarią. Pewnie większość użytkowników nie chciałoby się nawet w tej sprawie dzwonić do serwisu.

#33 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 10 października 2014 - 07:41

No ja chyba się skuszę na Apple Care. Zawias czasem i u mnie skrzypi, ale na razie jest to sporadyczne zjawisko, więc zostawiam jak jest. W marcu kończy mi się podstawowe 12mc-y więc bliżej tego terminu zakupię AC.

#34 towal

towal
  • 832 postów
  • SkądSRC

Napisano 10 października 2014 - 16:17

U mnie też skrzypi, co jakiś czas - mignie ekran na czarno. Spotkał się ktoś z czymś podobnym? Jeszcze jedno - raz na jakiś czas biały ekran z litanią w kilku językach i restart komputera. Zastanawiam się czy jakaś wadliwa partia mi się nie trafiła.

#35 l.gajewski

l.gajewski
  • 801 postów

Napisano 10 października 2014 - 18:39

U mnie też skrzypi, co jakiś czas - mignie ekran na czarno. Spotkał się ktoś z czymś podobnym? Jeszcze jedno - raz na jakiś czas biały ekran z litanią w kilku językach i restart komputera. Zastanawiam się czy jakaś wadliwa partia mi się nie trafiła.


Czegoś takiego nie mam. Na początku zaraz po zakupie pojawiło się to parę razy na Mavericksie, ale po którejś z poprawek ustąpiły wszelkie zwiechy. Obecnie jestem na Yosemite już ładnych parę miesięcy i jest wszystko cacy.

#36 Christophe

Christophe
  • 35 postów

Napisano 11 października 2014 - 22:59

Moje spostrzeżenia są takie; dwukrotna wymiana matrycy, raz zepsuty touchpad i co za tym idzie nowa górna obudowa, klawiatura i baterie. Gdyby nie Apple Care to byłbym w ciemnej d#$%e.

#37 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 11 października 2014 - 23:35

Mam pytanie , rzucałeś tym macbookiem gdzieś?

#38 Kamilk91

Kamilk91
  • 261 postów
  • SkądCzęstochowa

Napisano 12 października 2014 - 00:17

O co chodzi z duchami? :P

#39 iUser-iphone

iUser-iphone
  • 10 postów

Napisano 12 października 2014 - 07:37

Jeżeli macbook pro retina to tylko late 2013 lub nowszy poprzednie miały problemy z wyświetlaczem, a i grafika słabiej sobie z nim radziła.

#40 Jotek

Jotek
  • 557 postów

Napisano 12 października 2014 - 15:40

W kwestii dolnej pokrywy. Kupujesz taką maluteńką buteleczkę płynu do gwintów i stosujesz bezpośrednio na gwint każdej śrubeczki - po malutkiej kropelce, wystarczy punktowo. Zapobiega odkręcaniu. Apple ma na swoich śrubkach płyn w kolorze niebieskim jednak po kilku odkręceniach i przykręceniach się wykrusza, co jest naturalne, i trzeba uzupełnić.

#41 RobJagiello

RobJagiello
  • 24 postów

Napisano 12 października 2014 - 17:34

O co chodzi z duchami? :P

Chodzi o to, że przy wyświetlaniu koloru czarnego (np. podczas oglądania filmu gdzie akcja dzieje się w nocy) miejscami widać jego jaśniejszy odcień - sprawia to wrażenie właśnie "duszków" na ekranie :)

#42 swierqman

swierqman
  • 12 postów
  • SkądRacibórz, Poland

Napisano 18 października 2014 - 08:50

Mam Retinę 15 z 2012 i w pewnym momencie pojawiły mi się 3 bad pixele - odpryski. Z tego co wyczytałem jest to bardzo popularny problem z tym modelem, dlatego była mowa i nieco niższej klawiaturze w kolejnych rocznikach. Trochę to denerwuje ale co zrobić...

#43 wombat16

wombat16
  • 77 postów

Napisano 19 października 2014 - 10:28

Mialem podobną sytuacje, na moim mbpr 2012 pojawiły sie tzw pressure marks. Laptop podlegał jeszcze dwuletniej rękojmi z tytulu sprzedaży komsumenckiej i cortland w Warszawie bardzo szybko i bezproblemowo wymienił górną klapę, od tej pory staram się jednak ostrożniej zamykac klapę i zwracać większą uwagę na to jak przenoszę zamkniętego laptopa, bo faktycznie jest ryzyko wystąpienia kolejnych białych plam.

#44 dzikipl

dzikipl
  • 533 postów

Napisano 20 października 2014 - 00:05

To ja dołączę do awarii, dzisiaj zauważone. MBPr15 late 2013, wysyp niebieskich i różowych pikseli. część ekranu poprostu usiana, widoczne tylko na czarnym ekranie.

#45 BW:*|4fun

BW:*|4fun
  • 66 postów

Napisano 26 października 2014 - 14:37

Mid 2012 MBPr 15" - 2-3 miesiące po kupnie ghosting, wymiana na gwarancji. Tydzień temu, PO GWARANCJI, GPU panic error, komputer ciągle pada, albo raczej ekran, jednym słowem karta graficzna kaput. Boje się iść do serwisu, bo zabiją mnie wiadomością o kosztach naprawy.
  • jhartman lubi to

#46 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 26 października 2014 - 17:40

Mid 2012 MBPr 15" - 2-3 miesiące po kupnie ghosting, wymiana na gwarancji. Tydzień temu, PO GWARANCJI, GPU panic error, komputer ciągle pada, albo raczej ekran, jednym słowem karta graficzna kaput. Boje się iść do serwisu, bo zabiją mnie wiadomością o kosztach naprawy.


Niestety ale APP to konieczność przy zakupie tak drogiego sprzętu. Ceny napraw są kosmiczne…:(

#47 daX.

daX.
  • 21 postów

Napisano 30 października 2014 - 23:27

Dziękuje za odpowiedzi. nie spodziewałem się co prawda, że temat będzie miał tyle odpowiedzi :P Zdecydowałem się jednak na macbooka pro mid -2012 bez retiny. Dostałem go jeszcze z apple carem wykupionym na rok. Możliwe, że za jakiś rok zdecyduje się zmienić na wersje z retiną ale wtedy na pewno będę pamiętał żeby zapewnić sobie apple care'a.

#48 ckin

ckin
  • 38 postów

Napisano 31 października 2014 - 15:55

Napiszę tylko jedno zdanie (no, może dwa:D), resztę można prześledzić w odpowiednich wątkach. Awaryjność MBP Retina jest CHOLERNIE, ale to CHOLERNIE duża. W 90% przypadków to ekran i wszelkiego rodzaju wady fabryczne (głównie ghosting, podświetlenie, mikropęknięcia na matrycy). Tyle :)

#49 iron.gery

iron.gery
  • 4 651 postów
  • SkądPolska | USA

Napisano 31 października 2014 - 21:51

Masz pecha. Na jakieś 20 sztuk które przeszły przez moje ręce 2-3 miały drobne wady. Jak trafi się dobry ekran many 95% pewności ze nic się dalej nie stanie ;)

#50 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 01 listopada 2014 - 01:10

A Ha-Mac trzyma się dziesięć lat...lol...


Wydaje mi się że ta ironia jest zupełnie nie potrzebna. Każdy sprzęt ma prawo się zepsuć bez względu na firmę czy cenę. Ale bez przesady z częstotliwością, niech sobie padnie jedna część na dwa lata, a nie co kilka miesięcy to samo. Ja od sprzedaży ostatniego iMaca w 2010 do dnia dzisiejszego tak na prawdę nie musiałem serwisować komputera. (a właściwie komputerów)

I w zasadzie tyle w temacie kupuje używam a przed końcem gwarancji pozbywam się i tyle, zyskuje jakiś tam procent na wydajności plus praktycznie pewność że kolejne 2 lata przechodzi mi wszystko bez większych problemów.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych